Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Akosombo Dam

Dovolená Ghana Akosombo Dam


Ghana, africká země obklopená zelenými lesy a bohatou kulturou, je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Mezi mnoha atrakcemi této země se nachází i Akosombo Dam, která se rýsuje nad povrch vody Volta River.

Akosombo Dam je nejen technický zázrak, ale také turistická atrakce, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Byla postavena v 60. letech 20. století jako součást projektu Volta River Authority na řece Volta. Tato vodní nádrž je jedním z největších umělých jezer na světě a zásobuje elektřinou značnou část západní Afriky.

Navštěva Akosombo Dam je skvělou příležitostí pro turisty, kteří mají zájem se dozvědět více o energetice a hydroelektrických zařízeních. K dispozici jsou prohlídky, které umožňují návštěvníkům ponořit se do fascinujícího světa naší elektřiny. Průvodci vám poskytnou podrobné informace o historii a funkci přehrady, včetně jejího vlivu na rozvoj této oblasti.

Díky Akosombo Dam byla voda řeky Volta zadržena a vytvořila obrovské jezero s poskytovanou vodní krajinou. To umožnilo rozvoj vodních sportů v této oblasti. Turisté mohou využívat různé aktivity, jako je například rybaření, plavání nebo jízda na lodích po jezeře. Pro milovníky přírody jsou k dispozici také vodopády, které jsou skvělým místem k relaxaci a destresování.

Kromě akvatických aktivit můžete také navštívit okolní vesnice a města, aby jste se setkali s místními obyvateli a pochopili jejich kulturu a tradice. Využijte příležitosti ochutnat místní kuchyni, která je známá pro svou rozmanitost a exotické chutě.

Dovolená v Ghane je nezapomenutelným zážitkem, a návštěva Akosombo Dam je jistě jedním z vrcholů tohoto putování. Budete fascinováni krásou země, pohostinností místních obyvatel a bohatou kulturou Ghany. Akosombo Dam je skvělým příkladem toho, jak člověk může využít přírodních zdrojů k rozvoji tohoto regionu, a zároveň nabízí turistům nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Akosombo Dam


1. Jakým účelem byla postavena Akosombo Dam?
Akosombo Dam byla postavena jako součást projektu Volta River Project v Ghaně, který měl za cíl napájet zemědělská pole a zároveň zvyšovat energetickou nenáročnost země, jelikož Ghaně tehdy často docházela elektřina.

2. Jak vysoká je Akosombo Dam?
Akosombo Dam dosahuje výšky zhruba 114 metrů a je široká asi 660 metrů.

3. Jaká je kapacita výroby elektřiny na Akosombo Dam?
Akosombo Dam může vyprodukovat v průměru asi 1 000 megawattů elektřiny.

4. Může Akosombo Dam způsobit zaplavení okolních oblastí?
Ano, v roce 1965 při dokončení stavby bylo několik oblastí pod hladinou vody, a to včetně historického města Akosombo. Nicméně byl zřízen plánovací výbor, který se snaží minimalizovat škody na obyvatelích a přírodě.

5. Kde se nachází Akosombo Dam?
Akosombo Dam se nachází na řece Volta v Ghaně.


Letenka Ghana Akosombo Dam


Ghana, ležící v západní Africe, je země bohatá na přírodní krásy a úžasná místa. Jedním z nich je přehrada Akosombo, která se nachází na řece Volta. Letenka do Ghany a návštěva této přehrady mohou být nezapomenutelným zážitkem.

Přehrada Akosombo byla postavena v letech 1961 až 1965 jako součást rozsáhlého projektu na výstavbu elektráren a zavlažování okolních oblastí. Jejím hlavním účelem bylo vytvořit přírodní nádrž o rozloze přes 8500 km², ze které by se získávala elektrická energie. Vytvořením přehrady mohla Ghana dosáhnout energetické nezávislosti a snížit závislost na dovozu energie.

Při návštěvě přehrady Akosombo se návštěvníci mohou těšit na úžasnou scenérii, která se rozprostírá mezi horami. Modrá voda řeky Volta s širokým okolím je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek. Místní obyvatelé i turisté sem často přijíždějí, aby se vyhnuli rušnému městskému životu a užili si klid a krásu přírody.

Návštěvníci, kteří se vyberou na exkurzi v rámci přehradního areálu, si mohou prohlédnout i samotnou přehradní zeď. Její délka činí 680 metrů a výška se pohybuje okolo 114 metrů. Prováděná exkurze poskytne návštěvníkům základní informace o historii výstavby přehrady a jejím významu pro energetiku a zemědělství v Ghane.

Dalším zajímavým místem v okolí přehrady Akosombo je město Old Akosombo, které bylo postaveno po vybudování přehrady na vyvýšeném hrázi. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout okolí z výšky a nabrat energii z krásného výhledu na přehradní jezero a okolní hory.

Kromě exkurze přehradou a Old Akosombo je také možné se vydat na lodní plavbu po řece Volta. Procházka po vodě přinese úžasný zážitek a umožní návštěvníkům objevovat okolní přírodu a pozorovat zvířata, jako jsou například krokodýli, kteří se na březích řeky často zdržují.

Pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte si letenku do Akosombo zarezervovat v předstihu. Toto místo sice nemusí být na seznamu hlavních turistických atrakcí Ghan, ale jeho klid a krása rozhodně stojí za návštěvu. Ať už se chcete jen odpočinout a relaxovat u přehrady nebo se obohatit o poznatky z historie a energetiky, Akosombo vás nezklame.


Počasí Ghana Akosombo Dam


Ghana patří mezi země západní Afriky, které jsou známé svým teplým klimatem. Město Akosombo, ležící na břehu jezera Voltas, není výjimkou. Jeho počasí je typické pro regionu, což znamená horké a suché období a deštivé období.

V období od listopadu do března začíná deštivé období. Průměrné srážky mají tendenci být vysoké, a to až 1000 mm za měsíc. Tyto vyšší srážky jsou způsobeny horkým a vlhkým vzduchem zálivu Guinejského a přílivovými větry z Atlantiku. Deštivé období je charakteristické také vyššími teplotami, které se pohybují kolem 30 °C.

Naopak v období od dubna do října přichází sušší období. Srážky klesají na minimální úroveň, v některých měsících dokonce stále méně než 50 mm. Průměrná teplota se v sušším období pohybuje kolem 27 °C. Tato suchá sezóna je způsobena horkými větry z Sahary, které způsobují nadměrné výparování a snižují srážky.

Akosombo Dam, největší lodní přepadová hráz na světě, je klíčovým prvkem v regionu kolem jezera Volta. Hráz byla postavena kvůli regulaci vodních zdrojů a výrobě elektřiny pro Ghanu. Tato vodní nádrž ovlivňuje také místní počasí.

Díky Akosombo Dam je jezero Volta hlavním zdrojem elektrické energie v Ghaně. Její voda se využívá k pohonu vodních turbín a generátorů, které zajišťují elektřinu pro města a vesnice v okolí. Je to důležitá infrastruktura, která pomáhá zemi rozvíjet se a zlepšovat kvalitu života obyvatel.

Tato hráz také ovlivňuje srážkové období v regionu. Vodní hladina jezera Volta se v období dešťů zvyšuje, čímž dochází ke zvýšení srážek v okolí. To zvyšuje místní zemědělskou produkci a pomáhá zvyšovat úrodnost půdy. Naopak v sušších obdobích se hladina jezera snižuje a srážky se snižují, což může mít negativní dopad na zemědělství a místní ekonomiku.

Celkově lze říci, že počasí v Akosombo a celé Ghaně je ovlivněno Akosombo Dam a jezerem Volta. Region je sušší v období sucha a deštivější v období dešťů. Nicméně díky infrastruktuře jako je Akosombo Dam se Ghana může spolehnout na stabilní zásobování elektrickou energií a využívat vody jezera pro zemědělství a další potřeby.


Ubytování Ghana Akosombo Dam


Ghana je země ležící na západním pobřeží Afriky, která je známá svou bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Jednou z hlavních atrakcí této země je také Akosombo Dam, která nabízí zajímavou možnost ubytování.

Akosombo Dam je přehradní nádrž s hydroelektrárnou, nacházející se na řece Volta. Byla postavena v roce 1965 a je jednou z největších umělých nádrží na světě. Díky svému strategickému umístění a krásnému okolí se tato oblast stala populárním cílem turistů.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Akosombo Dam, máte na výběr několik možností. Jednou z nich je přehradní vodní elektrárna Volta Hotel, která se nachází přímo u hráze přehrady. Tento hotel nabízí nádherný výhled na nádrž a okolní krajinu. Vybavení hotelu zahrnuje pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci, televizor a minibar. Kromě toho zde najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční ghanská jídla.

Dalším možným ubytováním v této oblasti je Akosombo Continental Hotel. Nachází se v blízkosti hráze přehrady a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, televizorem a minibarem. Součástí hotelu je také bazén, sauna a restaurace, kde si můžete vychutnat mezinárodní kuchyni.

Pokud preferujete menší a klidnější prostředí, můžete se ubytovat v jednom z okolních penzionů nebo ubytováních. Tyto zařízení vám poskytnou příjemný pobyt a současně vám umožní být blíže k místnímu životu a kultuře.

Kromě ubytování existuje v oblasti Akosombo Dam také mnoho aktivit a atrakcí, které můžete vyzkoušet. Můžete se vydat na výlet lodí po nádrži Volta, kde si můžete prohlédnout vodopády, divokou přírodu a tradiční rybářské vesnice. Další možností je navštívit národní park Lake Volta, který je domovem mnoha druhů vzácných ptáků a dalších zvířat.

V okolí Akosombo Dam najdete také několik historických a kulturních památek, jako jsou zříceniny zámku umístěného na ostrově Dodi, který sloužil jako obchodní přístav během koloniálního období. Dalšími možnostmi jsou návštěva tradiční vesnice Atimpoku, kde můžete spatřit místní řemeslníky při výrobě tradičních produktů, a prozkoumání tržišť, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality a koupit suvenýry.

Akosombo Dam a jeho okolí nabízejí nejen jedinečnou příležitost poznat ghanskou kulturu a historii, ale také možnost ubytování v krásném přírodním prostředí. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo menší ubytování, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v této části Ghany.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky