Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Ankasa National Park

Letenka Ghana Ankasa National Park


Ghana je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejznámějších přírodních rezervací v zemi je Ankasa National Park. Toto území, které se rozkládá na ploše přibližně 509 kilometrů čtverečních, je domovem mnoha ohrožených druhů flóry a fauny.

Ankasa National Park se nachází v západní části Ghana, nedaleko hranic s Pobřežím slonoviny. Jeho pozoruhodnou jedinečnost lze přičíst obrovské biodiverzitě, která zahrnuje tropické deštné lesy, sladkovodní mokřady a řeky, kde se nachází vzácné druhy živočichů.

Pro návštěvníky parku je zde mnoho aktivit a zážitků. Oblast se může pochlubit pestrou a fascinující flórou a faunou, kterou můžete objevovat během pěších túr a safari. Pokud jste fanouškem ornitologie, Ankasa National Park je pro vás ideálním místem, protože je domovem více než 260 druhů ptáků, včetně vzácných druhů jako je dravec Afrodita a největší africký papoušek krocan žlutozobý.

Kromě pozorování ptáků můžete také sledovat vzácné druhy opic jako je gueréza černavá a gueréza Kollmanova. Pokud máte štěstí, můžete zahlédnout vzácného prase-Coassa, které je považováno za symbol národního parku. Dalšími zajímavými savci, které zde můžete vidět, jsou například antilopy, sloni a kopytnatci.

Anakasa National Park nabízí také možnosti noclehu v jednoduchých chatkách, což vám umožní strávit více času v této malebné rezervaci. Tímto způsobem se můžete blíže seznámit s divokou přírodou a prozkoumat okolní lesy se zkušeným průvodcem.

Pokud jste příznivci ekoturistiky a ochrany přírody, navštěva Ankasa National Park je skvělou volbou, protože park usiluje o udržitelnost a ochranu biologické rozmanitosti. Spolupracuje s místními komunitami a nabízí trénink a pracovní příležitosti pro místní obyvatele.

Z obzvláště vizuálně zajímavých míst v této oblasti můžeme zmínit nádherné vodopády a horské řeky. Tyto přírodní útvary imponují svou krásou a vytvářejí nezapomenutelné scenérie. Některé z vodopádů dosahují výšky až 40 metrů, což je pohled, který si přijeďte určitě užít.

V Ghana je Ankasa National Park skutečným přírodním pokladem. Jeho krása a biodiverzita jsou ohromující a nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek. Jestliže máte rádi přírodu a dobrodružství, rozhodně neváhejte využít možnost navštívit tento úchvatný park a objevovat jeho tajemství.


Ubytování Ghana Ankasa National Park


Ghana je známá svou bohatou přírodní krásou a přírodními rezervacemi. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí je Ankasa National Park, který nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také širokou škálu ubytování.

Ankasa National Park leží v západní Ghane v regionu Nzema East, nedaleko od hranic s Pobřežím slonoviny. Tento národní park byl založen v roce 1976 a je jedním z nejvíce chráněných přírodních rezervací v zemi.

Park je známý svou diverzitou flóry a fauny. Pokrývá rozlohu přibližně 505 čtverečních kilometrů a nachází se v centrálním přechodovém pásmu mezi deštným pralesem a lesními savanami. Na území parku žijí ohrožené druhy jako například gorily, šimpanzi, sloni, kočkodani a řada ptáků.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Ankasa National Park, mají na výběr různé možnosti, pokud jde o ubytování. Park nabízí kempování v přírodě, ubytování ve stanovém táboře, stejně jako luxusnější možnosti jako například hotelové pokoje a chatky.

Pro milovníky dobrodružství a přírody je kempování v přírodě skvělou volbou. Turisté mohou postavit svůj stan a prožít autentický zážitek v přírodě. Park poskytuje základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy pro návštěvníky.

Pokud preferujete trochu více komfortu, můžete si zarezervovat místo ve stanovém táboře vybaveném vybavenou kuchyní a sociálním zařízením. Stanový tábor poskytuje také stravování a další služby, které usnadňují pobyt v parku.

Pro ty, kteří hledají luxusnější možnosti ubytování, Ankasa National Park nabízí hotelové pokoje a chatky. Tyto ubytovací možnosti jsou dobře vybavené a poskytují pohodlné a příjemné prostředí pro odpočinek po náročném dni stráveném objevováním parku.

Nezáleží na tom, kterou možnost ubytování si vyberete, Ankasa National Park nabízí skvělou příležitost k prozkoumání jedinečné přírody a divokého života Ghany. Kromě pozorování zvířat si můžete také užívat vodopády, procházky po stezkách a poznávat místní kulturu a tradice.

Při plánování návštěvy Ankasa National Park se ujistěte, že si rezervujete ubytování dopředu, zejména pokud se jedná o vyšší sezónu, kdy park přitahuje větší množství turistů. Bez ohledu na vaše preference s ubytováním, návštěva Ankasa National Parku je jistě nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky přírody.


Dovolená Ghana Ankasa National Park


Ghana je jednou z posledních zemí na západním pobřeží Afriky, která si uchovala své původní lesy. Jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších chráněných území v zemi je Ankasa National Park. Tento park se nachází v jihozápadní části Ghany, nedaleko hranic s Pobřežím slonoviny, a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Ankasa National Park byl založen v roce 2000 a rozprostírá se na ploše více než 500 km². Jeho hlavním cílem je zachovat biodiverzitu a ekosystémy, které se v něm nacházejí. Park je jednou z největších turistických atrakcí v Ghaně a láká návštěvníky nejen z blízkého okolí, ale i ze zahraničí.

Jednou z hlavních atrakcí Ankasa National Parku je jeho úžasná flora a fauna. Park je obklopen obrovskými deštnými lesy, které jsou domovem mnoha druhů rostlin, včetně vzácných orchidejí a lián. Zvířecí populace je také velmi bohatá a můžete zde spatřit stříbrohrdlého pavíka, chocholatého lemura či slonopyska afrického. V parku žijí také vzácné druhy ptáků, jako je například nosorožec žlutoocasý.

Další zajímavostí Ankasa National Parku je jeho rozmanitost vodních systémů. Park je protkán mnoha řekami a potoky, které poskytují útočiště pro mnoho druhů vodního života. V blízkosti parku se nachází také národní jezero Bosomtwe, které je oblíbeným místem pro rybolov a vodní sporty.

Pokud se rozhodnete navštívit Ankasa National Park, můžete zde absolvovat několik různých aktivit. Můžete se vydat na procházku po dobrodružných stezkách, které vás provedou pralesem a ukážou vám jeho krásy. Je také možné podniknout noční prohlídku a prozkoumávat park za tmy, když se mnoho zvířat vynořuje ze svých úkrytů. Další možností je plavba na lodi po jedné z místních řek a pozorování živočichů, kteří se k řece přicházejí napít.

Pokud se chystáte do Ghany na dovolenou, určitě nezapomeňte navštívit Ankasa National Park. Tento park nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat původní africkou divočinu a spatřit ohrožené druhy rostlin a zvířat. Je to místo, kde se můžete ponořit do klidu a krásy přírody a zažít jedinečné dobrodružství. Ghana je zemí bohatou na přírodní krásy a Ankasa National Park je jedním z jejích nejvýznamnějších pokladů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Ankasa National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se národního parku Ankasa v Ghanské:

1. Kde se nachází Ankasa National Park?
Ankasa National Park se nachází západojižním Ghanskem, ve středozápadní části země.

2. Jak se dostanu do Ankasa National Parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Ankasa National Parku, je letecky do letiště v městě Takoradi a pak cestovat po silnici do národního parku. Je možné také využít místní dopravu jako autobus nebo taxi.

3. Jakou faunu mohu ve Ankasa National Parku očekávat?
Ankasa National Park je domovem bohaté a rozmanité fauny. Zde můžete očekávat vidět různé druhy opic, prasat, ptáků, hadů a dalších druhů.

4. Jaké jsou turistické aktivity ve Ankasa National Parku?
V Ankasa National Parku můžete podniknout různé turistické aktivity, jako je pěší turistika, skryté pozorování přírody, návštěva vodopádů, rybaření a pozorování ptáků.

5. Jaká je nejvhodnější doba roku k návštěvě Ankasa National Parku?
Nejlepší doba k návštěvě Ankasa National Parku je v období sucha, které trvá od prosince do března. V této době jsou podmínky nejvhodnější pro turistiku a pozorování zvířat.

6. Je možné v Ankasa National Parku kempovat?
Ano, v Ankasa National Parku je možné kempovat. Jsou zde přístřešky a kempovací zařízení pro turisty, kteří chtějí zůstat přes noc.

7. Je třeba platit vstupné do Ankasa National Parku?
Ano, je vyžadováno vstupné do Ankasa National Parku. Přesné poplatky se mohou mírně lišit v závislosti na vašem statutu (místní občan, zahraniční turista, student atd.).

Tyto otázky a odpovědi jsou základním vodítkem pro návštěvníky Ankasa National Parku v Ghanské. Před návštěvou je však vždy dobré zkontrolovat aktuální informace o parku u místních autorit nebo cestovní agentury.


Počasí Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park v Ghaně, jak už jeho název napovídá, je zvláštní místem, které se vyznačuje nejen obrovskými plochami pralesů a zvířaty v něm žijícími, ale také jeho klimatickými podmínkami.

Park se nachází na jihozápadě Ghany a je jedním z nejvýznamnějších parků v celém západním regionu Afriky. Je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou např. sloni, buvoli, koně lesní a množství ptačích druhů. Ankasa nabízí výbornou příležitost pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Když se podíváme na klimatické podmínky v Ankasa National Parku, můžeme říci, že je zde celkově vlhké klima. Převládající déšť je zde v období od dubna do května a od září do listopadu. Nejvyšší dešťové srážky se vyskytují v první polovině dubna, v průměru až 300 mm během měsíce.

Teplota v Ankasa National Parku se pohybuje v rozmezí 26 - 32 stupňů Celsia. V noci může být teplota o něco nižší, ale nikdy nespadne pod 20 stupňů Celsia. To znamená, že když navštívíte park, musíte počítat s místně vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Zimy a léta v Ankasa National Parku nejsou tak zjevné jako na jiných místech. Je to však místo, kde se setkává tropické konvergenční pásmo a vlhký pasáž, což znamená, že zde mohou být tropické bouřky velmi časté. Ty mohou být velice silné a travnaté plochy se mohou stát bahnitými loukami.

Z tohoto důvodu je nutné, aby turisté před návštěvou Ankasa National Parku dobře zvažovali počasí a měli s sebou vhodné oblečení, boty a vybavení, které by jim mělo poskytnout ochranu před deštěm a vysokými teplotami.

Všechny tyto faktory mohou sesumírovat, že počasí v Ankasa National Parku může být nevyzpytatelné a nejlepší doba pro návštěvu je v období mezi prosincem a březnem, kdy se vyskytuje méně dešťů. Nicméně, pokud má člověk na mysli pozorování zvířat, může se zde obejít i s vyšším výskytem dešťů v jiných obdobích. Během každé návštěvy je dobré sledovat aktuální počasí, ať už se jedná o plánovanou přípravu návštěvy nebo samotný průběh výletu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky