Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Počasí Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve se nachází ve východní části Ghany a je jedním z nejvýznamnějších přírodních chráněných území v zemi. Tato rezervace zahrnuje rozsáhlé území, které se skládá z útesy, savany, kopců a řek. Je známá svým bohatstvím fauny a flory a také díky tomu, že je domovem pro ohrožené druhy.

Pokud jde o počasí v Ghana Shai Hills Resource Reserve, klima je typické pro oblast subsaharské Afriky. V rezervaci se nachází dvě výrazné období dešťů, a to od dubna do června a od září do října. Tyto měsíce jsou charakteristické vyššími srážkami a často dochází k bouřím. Během deštivého období se krajina proměňuje v zelenou oázu plnou života, květin a rozmanitého ptactva.

Na druhou stranu, sušší období začíná v listopadu a pokračuje až do března. Během těchto měsíců je počasí teplejší a suché, s minimálním množstvím srážek. Teploty se v průměru pohybují kolem 27-30 °C, ale mohou se dostat i nad 35 °C. Sucho a teplo často znamená, že některé rostliny usychají a ptáci a další zvířata hledají zdroje vody.

Díky svému charakteristickému podnebí je Ghana Shai Hills Resource Reserve vhodným místem pro různé druhy zvířat, jako jsou sloni, žirafy, zebry, kuduly, hyeny a mnoho dalších. Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně orlů, supů a pestrobarevných ptáků.

Pro návštěvníky rezervace je nejlepší období v období dešťů, kdy se celý prostor proměňuje v zářivě zelenou krajinu a zvířata se množí po celém území. Je to ideální čas pro pozorování ptáků a safari. V suchém období je krajina spíše žlutavá a sušší, ale přesto přináší možnost spatřit velké zvířata.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je nejen úchvatnou krajinou, ale také jedinečným místem pro ochranu biodiverzity v Ghane. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného místa, nezapomeňte přizpůsobit své plány počasí, abyste si co nejvíce užili.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills Resource Reserve


Otázky a odpovědi o Shai Hills Resource Reserve v Ghaně:

1. Kde se nachází Shai Hills Resource Reserve?
Shai Hills Resource Reserve se nachází v jižním regionu Ghany, asi 50 kilometrů severozápadně od Akra, hlavního města.

2. Jaká je velikost rezervace?
Shai Hills Resource Reserve má rozlohu přibližně 51 čtverečních kilometrů.

3. Jaké druhy zvířat lze vidět v rezervaci?
V rezervaci lze spatřit různé druhy zvířat, včetně antilop, dikdiků, opic, hyen, když je duchovní záliv, pískorypy a dalších.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy?
Nejlepší doba návštěvy rezervace je v období sucha, které trvá od listopadu do března. V této době je přístup snazší a je také větší šance spatřit zvířata, která se shromažďují kolem vody.

5. Jsou v rezervaci k dispozici ubytovací zařízení?
Ano, v rezervaci jsou k dispozici ubytovací zařízení, ale bývají poměrně jednoduchá. Doporučuje se předem rezervovat, protože kapacita může být omezená.

6. Je nutné mít průvodce při prohlídce rezervace?
Ano, je povinností mít průvodce při prohlídce rezervace. Řidiči jsou dobře obeznámeni se rezervací a pomohou vám objevit nejzajímavější místa a zvířata.

7. Jak se do rezervace dostat?
Existuje několik možností, jak se do rezervace dostat. Nejsnáze se lze dostat z Akry osobním automobilem nebo taxi. Místní cestovní agentury rovněž nabízejí výlety do této rezervace.

8. Je možné tábořit v rezervaci?
Ano, ve vyhrazených oblastech je povoleno táboření, ale je nutné získat povolení a dodržovat pravidla stanovená rezervací.

9. Je možné v rezervaci provádět pikniky?
Ano, v rezervaci je povoleno provádět pikniky na určených místech. Při pikniku však buďte opatrní a uklidňte všechny odpadky.

10. Jsou v rezervaci přítomny nějaké kulturní památky?
Ano, v rezervaci se nachází několik historických památek, včetně jeskyní a skalních maleb, které sahají až do doby předkoloniální Ghany.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Shai Hills Resource Reserve in Ghana is a must-see destination for those who love nature, wildlife, and outdoor adventure. The reserve is located about 50km north of Ghana's capital city, Accra, and is known for its stunning landscape, wildlife, and cultural significance.

One of the best ways to get to Shai Hills Reserve is by taking a flight to Accra. There are numerous airlines that operate flights to Ghana from major cities around the world. Once you land in Accra, you can either hire a car or take a taxi to the reserve, which should take you about 45 minutes to an hour.

The reserve covers an area of about 51 square km and is home to several species of wildlife such as baboons, duikers, antelopes, and monkeys. Visitors can explore the reserve on foot or by car to experience its natural beauty and spot some of these amazing creatures in their natural habitats.

Aside from wildlife, Shai Hills Resource Reserve is also home to several important cultural and historical sites. For example, visitors can explore the caves at the reserve, which are believed to have been used by early humans and have helped provide insights into the history of human settlement in the region. There are also two traditional villages in the reserve where visitors can experience the way of life of the local people and learn about their customs and traditions.

Overall, a trip to Shai Hills Resource Reserve in Ghana is a unique and memorable experience that offers nature, wildlife, history, and culture all in one place. So, book your flights to Accra today and head to Shai Hills Reserve to experience the best of what Ghana has to offer!


Dovolená Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je země s bohatou historií, úchvatnou přírodou a fascinujícími kulturami. Jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je rezervace Shai Hills Resource Reserve, která slouží jako přírodní útočiště pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Rezervace Shai Hills leží přibližně 50 kilometrů severovýchodně od ghanského hlavního města Accra. Je to jedno z nejstarších chráněných území v Ghaně, které bylo založeno v roce 1962 a rozkládá se na ploše přes 50 kilometrů čtverečních. Tato oblast je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů, včetně několika chráněných oblastí pro živočichy.

Co dělá tuto rezervaci tak unikátní? Shai Hills Resource Reserve nabízí návštěvníkům příležitost vidět africkou savanu ve své přirozené kráse. Při procházkách po rezervaci se můžete setkat s různými druhy živočichů, jako jsou antilopy, paviáni, kočkovité šelmy a dokonce i sloni. Pozorování ptáků je také populární aktivitou v rezervaci, protože zde žije přes 170 druhů ptáků, včetně vzácných druhů dravců.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí rezervace je Mogo-Pond, který je zdrojem vody pro místní obyvatele a zvířata. Je to také skvělé místo pro picknick nebo pozorování ptáků, protože kolem rybníka se nachází mnoho druhů ptáků, které se sem přicházejí napít.

Další zajímavostí v rezervaci je Shai Hills Rock Shelter. Tento skalní převis byl v minulosti obýván paleolitickými lidmi a nyní slouží jako památník historie a kultury Ghany. Vstup do tohoto místa je povolen pouze s průvodcem, který vám bude vyprávět o historii a kulturním významu tohoto místa.

Pro ty, kteří mají zájem o průzkum přírody a geologie, rezervace nabízí také výlety do jeskyně, která se nazývá "Gua Caves". Tato jeskyně je jednou z největších jeskyní v západní Africe a její vnitřek je plný krásných stalaktitů a stalagmitů. Turisté mohou prozkoumat jeskyni s průvodcem a zjistit více o geologických procesech, které způsobily tyto formace.

Rezervace Shai Hills Resource Reserve je skvělým místem pro turisty, kteří chtějí zažít krásu ghanské přírody a pozorovat ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí. Je to také skvělá příležitost poznat ghanskou historii a kulturu prostřednictvím různých památek a průvodců.

Pokud plánujete dovolenou v Ghane, nezapomeňte zařadit Shai Hills Resource Reserve na svůj seznam míst, která chcete navštívit. Tato rezervace vás ohromí svou krásou a poskytne vám nezapomenutelné zážitky v srdci africké divočiny.


Ubytování Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí, kterou lákají především exotické pláže, džungle a přírodní krásy. Méně známou, ale přesto fascinující destinací je rezervace Shai Hills Resource Reserve, která se nachází v regionu Velké Accra.

Shai Hills Resource Reserve je jednou z největších rezervací v Ghaně a domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Její území se rozkládá na ploše 51 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na africkou divočinu. Rezervace je známá svými skalními útvary, které byly vytvořeny erozí a dávají tomuto místu jeho charakteristický vzhled.

Když přijedete do Shai Hills, budete mít možnost si pronajmout ubytování přímo na mosazném vrcholu rezervace. Tato chata je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Z okenních skel budete mít výhled na nedotčenou krajinu a můžete dokonce pozorovat stáda zvířat, která přicházejí k napajedlům.

Ubytování je zde velmi pohodlné a vybavené všemi moderními vybaveními, abyste si užili příjemný pobyt. Chaty jsou prostorné a máte zde soukromí, abyste si mohli odpočinout od rušného městského života. Ke každé chatě patří také venkovní terasa, kde si můžete vychutnat nádherné západy slunce nad rezervací.

Pokud jste milovníci přírody a dobrodružství, rezervace Shai Hills nabízí také možnost táboření. K dispozici jsou kempovací místa, kde si můžete postavit stan a strávit romantickou noc pod africkým nebezpečím. I když táboříte, nezapomínáte na základní pohodlí. Rezervace je vybavena toaletami a sprchami, které usnadňují váš pobyt v divočině.

Během pobytu v Shai Hills nezapomeňte navštívit i některé z jejích atrakcí. V rezervaci jsou různé turistické stezky, které vás provedou přírodou a umožní vám pozorovat zdejší zvířata. Můžete se také vydat na výstup na jednu z vyhlídek, kde budete moci obdivovat krásu celého území.

Rezervace Shai Hills Resource Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v blízkosti přírody. Je to velmi dobře organizované místo, s přátelským a ochotným personálem, který se postará o vaše potřeby. Ať už se rozhodnete pronajmout chatu nebo tábořit, určitě si zde užijete nezapomenutelný pobyt.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky