Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Grenada Concord Waterfalls

Dovolená Grenada Concord Waterfalls


Grenada je malý karibský ostrov, který nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté vody a překrásnou přírodu. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce na ostrově patří vodopády Concord Waterfalls.

Concord Waterfalls jsou skupinou tří vodopádů, které se nacházejí v přírodním parku Grand Etang v horské oblasti Grenady. Tyto vodopády představují dokonalé místo pro dobrodružné výlety a relaxaci.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí vydat na dovolenou na ostrově Grenada, jsou Concord Waterfalls jedním z nejpřitažlivějších míst k návštěvě. Cesta k těmto vodopádům je dobrodružná sama o sobě, protože vás zavede do hustého deštného pralesa a přes řeky. Můžete si vybrat mezi třemi vodopády: první se jmenuje Au Coin, druhý Fontainbleu a třetí potůček Saut.

První vodopád, Au Coin, je nejlehčeji dostupný. Cesta k němu je celkem pohodlná a trvá jen asi 20 minut chůze od hlavního parkoviště. Au Coin je vysoký asi 6 metrů a nabízí skvělé možnosti koupání ve svěží vodě pod ním. Pokud se odhodláte, můžete se dokonce pokusit vylézt na vrchol vodopádu a odpočívat na malém přírodním bazénu.

Druhý vodopád, Fontainbleu, je trochu obtížnější dosáhnout. Cesta k němu vede skrz hustý prales a trvá asi 1,5 hodiny. Při cestě budete muset překonat několik řek a strmějších úseků, ale výhled na vodopád stojí za to. Fontainbleu je vysoký asi 9 metrů a vytváří malebný obraz, zejména během deštivých měsíců, kdy je v plné síle.

Třetí vodopád, Saut, je nejvzdálenější a nejmenší ze všech tří. Chůze k němu trvá asi 2,5 hodiny, přičemž většinu času musíte překonávat zarostlé stezky a překonávat různé terénní překážky. Když se dostanete k Saut, budete ohromeni jeho krásou a klidem. Je obklopený nádhernými skalisky a zelenými okolními lesy.

Každý vodopád nabízí své vlastní jedinečné zážitky, ale společným jmenovatelem pro všechny tři jsou krásné přírodní bazény a možnost osvěžujícího koupání. Proto nezapomeňte na plavky a ručník, abyste si mohli plně vychutnat tyto ohromující vodopády.

Když se vydáte na dovolenou na Grenadě, Concord Waterfalls by neměly chybět na vašem seznamu. Tyto přírodní krásy nabízejí nejen dokonalou relaxaci, ale také nezapomenutelné dobrodružství. Jestliže rádi objevujete skryté klenoty, můžete si být jisti, že návštěva těchto vodopádů bude vrcholem vaší dovolené.


Letenka Grenada Concord Waterfalls


Grenada je malebný ostrov v Karibiku, který se pyšní krásnými plážemi, teplým mořem a úchvatnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste neměli vynechat během své návštěvy, jsou Concord Waterfalls. Tento přírodní skvost je ideálním místem pro ty, kteří touží po dobrodružství a osvěžení ve vodních proudech.

Concord Waterfalls se nachází na severu ostrova a tvoří ho hned tři vodopády: Au Coin, Fontainbleau a Concord. Každý z těchto vodopádů má svůj unikátní a působivý vzhled. Přijedete-li sem, budete ohromeni nádherným spojením vysokých skalních stěn a divokých vodních toků.

První vodopád, Au Coin, má výšku přibližně 15 metrů. Je obklopen bujnou tropickou vegetací a skýtá dokonalé místo pro relaxaci. Můžete si zde užít osvěžující koupel ve vodě, která zde padá po četných terasách. V případě, že jste odvážní, můžete dokonce vyskočit do bazénu pod vodopádem a nechat se unášet jeho silou.

Další vodopád, Fontainbleau, je o něco menší, ale přesto neztrácí na své kráse. Tento nádherný vodopád nabízí okouzlující scenérii, která se bezpochyby vyjímá jako z pohádky. Můžete zde objevovat okolní krásy a prozkoumávat úžasnou flóru a faunu, kterou ostrov Grenada nabízí.

Největším z vodopádů je vodopád Concord, který dosahuje výšky kolem 21 metrů. Jeho obrovská síla a ohromující pohled na rozprskávající se vodu zajišťují nezapomenutelný zážitek. Můžete se tady projít po okraji vodopádu a dívat se na vodní tok, jak hluboko padá ze skály do bazénu pod ní.

Navštívení vodopádů Concord je jedinečnou příležitostí k objevování přírodní krásy ostrova Grenada. Můžete sem dorazit buď pěšky po stezce, která vede skrz hustý deštný prales a umožní vám vychutnat si atmosféru okolního lesa. Další možností je získat prohlídku s místním průvodcem, který vám ukáže nejkrásnější místa a sdělí vám zajímavé informace o historii a flóře a fauně tohoto místa.

Pokud hledáte dobrodružný a přírodní zážitek na ostrově Grenada, nezapomeňte navštívit Concord Waterfalls. Tyto tři vodopády nabízejí osvěžení, relaxaci a nádhernou scenérii, která vás zcela uchvátí. Dejte své dovolené na Grenadě nezapomenutelnou tečku tím, že se vydáte na tento úžasný vodopádový výlet.


Počasí Grenada Concord Waterfalls


Grenada, krásný karibský ostrov plný přírodních divů, hostí mnoho úchvatných vodopádů, které jsou skvělou atrakcí pro turisty z celého světa. Mezi nejznámější z nich patří Concord Waterfalls, tři spektakulární vodopády nacházející se na západním pobřeží ostrova.

Concord Waterfalls jsou dosažitelné snadno z hlavního města Grenady – St. George's. Po krátké jízdě autem nebo taxíkem se návštěvníci dostanou do městečka Concord, které leží v blízkosti vodopádů. Odtud je možné pokračovat pěšky nebo si pronajmout místního průvodce, který návštěvníkům rád ukáže cestu.

První z vodopádů, který návštěvníci potkají, je "Auntie Jane Waterfall". Tento vodopád se nachází v hustém pralese a jeho voda padá z výšky přes 10 metrů do přírodního bazénu. Okolní vegetace je zelená a bujná, což dodává tomuto místu exotický nádech. Návštěvníci si mohou vychutnat osvěžující koupání v přírodním bazénu a těšit se z úžasných výhledů na okolní krajinu.

Druhým vodopádem, který následuje po "Auntie Jane Waterfall", je "Fontainbleu Waterfall". Tento impozantní vodopád dosahuje výšky přes 20 metrů a padá do dalšího malebného bazénu, který je ideální pro osvěžení po náročném treku. Fontainbleu Waterfall je obklopen horskými vrcholky a dechberoucí přírodou, což poskytuje návštěvníkům pocit naprostého klidu a pokoje.

Posledním vodopádem v tomto souboru je "Seven Sisters Waterfall". Tento nádherný vodopád je pojmenován po sedmi oddělených "sestrách", kterými voda padá z výšky do řady menších bazénků. Návštěvníci si mohou procházet mezi sestrami a prozkoumávat jejich okolí. Seven Sisters Waterfall nabízí jedinečnou možnost prozkoumat přírodní krásy Grenady a zažít dobrodružství.

Všechny tři vodopády nabízejí úchvatné výhledy, příležitost k odpočinku a relaxaci v krásném prostředí a také nezapomenutelné fotografické momentky. Je důležité mít na paměti, že turisté by měli přinést vhodnou obuv a oblečení pro procházku v horském terénu.

Navštívit Concord Waterfalls je nejenom zážitkem pro příznivce přírody, ale také skvělým způsobem, jak si užít jedinečné počasí na Grenadě. Ostrov nabízí teplé tropické klima po celý rok, se stálou teplotou kolem 30 °C. To znamená, že je nejlepší navštívit vodopády v ranních hodinách, kdy je nejchladnější a slunce ještě nepeče tak moc.

Grenada a její Concord Waterfalls jsou skutečně jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům příležitost pozorovat krásu karibské přírody. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, klid nebo prostě jen únik od každodenního života, jsou tyto vodopády dokonalou volbou.


Ubytování Grenada Concord Waterfalls


Grenada je karibský ostrov, který nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, přátelskou atmosféru a úchvatnou přírodu. Jednou z nejkrásnějších přírodních památek na ostrově jsou vodopády Concord Waterfalls.

Concord Waterfalls se nacházejí v západní části ostrova Grenada a jsou tvořeny třemi vodopády. Každý z nich má svůj vlastní charakter a krásu. Největší z nich má výšku 18 metrů a je obklopen bujnou vegetací, což vytváří nádhernou kulisu. Druhý vodopád je menší, ale nabízí nádhernou prostředí pro koupání. Třetí vodopád je nejmenší, ale nabízí úchvatný výhled na údolí a okolní hory.

Pokud hledáte přírodní krásy a plavání v podobě vodopádů, pak ubytování v Concord Waterfalls je pro vás ideální volbou. Existuje několik možností ubytování, které vám umožní být téměř v blízkosti vodopádů.

Jedna z možností ubytování v Grenadě je Rich View Guesthouse. Toto ubytování je vzdáleno pouze 15 minut jízdy od vodopádů a nabízí komfortní pokoje a apartmány. Můžete si vybrat mezi dvoulůžkovými, třílůžkovými a čtyřlůžkovými pokoji s vlastní koupelnou. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a bezplatným Wi-Fi připojením. Rich View Guesthouse má také výbornou restauraci, kde si můžete vychutnat grenadskou kuchyni.

Další možností ubytování je Sea Breeze Lodge. Toto ubytování se nachází přímo u pláže a nabízí krásný výhled na Karibské moře. Domácí majitelka je velmi milá a ochotná a připraví pro vás lahodné snídaně. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a mají všechny potřebné vybavení.

V oblasti vodopádů se také nachází hotel Mount Edgecombe Plantation. Tento hotel se nachází v západní části ostrova a nabízí úchvatný výhled na moře a okolní hory. Hotel má přátelský personál a velmi pohodlné pokoje. Hotelová restaurace nabízí výbornou grenadskou kuchyni.

Všechna tyto ubytování jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí strávit nějaký čas u vodopádů Concord Waterfalls. Okolní příroda je nádherná a nabízí spoustu možností pro turisty. Ostrov Grenada je zkrátka perfektním místem k odpočinku a prozkoumání nových míst.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Concord Waterfalls


Někteří z nejčastějších dotazů týkajících se Concord Waterfalls v Grenadě a jejich odpovědí jsou:

1. Jak se dostat k Concord Waterfalls?
- Concord Waterfalls se nachází ve městě Concord na ostrově Grenada. Můžete se tam dostat autem, taxi nebo organizovanou turistickou exkurzí.

2. Jak daleko je Concord Waterfalls od hlavního města St. George's?
- Concord Waterfalls je asi 12 kilometrů (7,5 mil) severovýchodně od hlavního města St. George's.

3. Je nutné mít průvodce při návštěvě vodopádů?
- Není povinné mít průvodce, ale je doporučeno, zejména pokud se jedná o vaši první návštěvu. Průvodce vám může poskytnout informace o okolí, historii a bezpečnosti.

4. Může se v Concord Waterfalls koupat?
- Ano, v Concord Waterfalls je možné se koupat. První vodopád je obvykle nejlepší pro koupání, jelikož je největší a má dostatek prostoru.

5. Jaké vybavení bych měl mít s sebou při návštěvě Concord Waterfalls?
- Doporučuje se mít s sebou plavky, ručník, sandále nebo voděodolné boty, sluneční brýle, opalovací krém, vodu a kameru pro zachycení krásných okamžiků.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Concord Waterfalls?
- Nejlepší doba na návštěvu vodopádů je během suchého období, které trvá od prosince do května. V tomto období je voda čistější a koupání je příjemnější.

7. Existuje vstupné do Concord Waterfalls?
- Ano, existuje symbolické vstupné, které slouží k udržování a údržbě vodopádů. Obvykle se jedná o malou částku, kterou platíte na vstupu.

8. Jak dlouho trvá procházka k Concord Waterfalls?
- Procházka k vodopádům z obce Concord trvá přibližně 30-45 minut. Je to příjemná procházka přes tropickou vegetaci.

9. Co ještě mohu vidět v okolí Concord Waterfalls?
- V okolí Concord Waterfalls se nachází další přírodní krásy, jako jsou Grand Etang National Park, Seven Sisters Waterfalls a jiné zajímavé turistické atrakce v Grenadě.

10. Jsou Concord Waterfalls vhodné pro děti a nezkušené plavce?
- První vodopád v Concord Waterfalls je obvykle vhodný pro děti a nezkušené plavce, protože je nízký a má mělkou oblast. Nicméně, dbajte vždy na základní bezpečnostní opatření a pečlivě sledujte děti.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky