Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Gruzie Batumi Botanical Garden

Dovolená Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzínské letovisko Batumi se může pyšnit jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě, která je známá jako Batumi Botanical Garden. Tato zahrada je jednou z hlavních turistických atrakcí v regionu Adjárie a nabízí svým návštěvníkům úchvatné a rozmanité přírodní scenérie.

Batumi Botanical Garden se nachází přibližně 9 kilometrů severně od centra města Batumi a je disseminací výjimečných rostlin z celého Kavkazu. Zahrada se rozkládá na ploše více než 108 hektarů a byla založena v roce 1912. Od té doby se stala symbolem biologické rozmanitosti Gruzie a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Při procházce zahradou si můžete vychutnat jedinečnou kombinaci subtropické až exotické vegetace spolu s úchvatnými výhledy na Černé moře a blízké hory. Batumi Botanical Garden je rozdělen do několika sekcí, zahrnujících rostliny z různých částí světa, jako jsou Kavkaz, Himálaje, Střední Asie, Jižní Amerika a další.

V průběhu let byla zahrada neustále rozšiřována a v současné době zahrnuje více než 5 000 druhů rostlin. Mezi nejvýznamnějšími jsou vzácné a ohrožené druhy jako například rododendrony, magnolie, cypřiše a mnoho dalších. Batumi Botanical Garden je také domovem pro rozsáhlou sbírku liánových rostlin, které tvoří malebné zelené tunele a koridory.

Pro návštěvníky, kteří mají rádi procházky a přírodu, je Batumi Botanical Garden rájem. Můžete si vybrat z mnoha tras, které vás zavedou do různých částí zahrady, ať už se jedná o horský les, lesní jezírka nebo květinové záhony. Zahrada nabízí také skvělé vyhlídkové body, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na Černé moře a Batumi.

Batumi Botanical Garden je otevřený celý rok a nabízí různé aktivity a akce pro své návštěvníky. Můžete se zúčastnit pravidelných výstav rostlin, vzdělávacích programů nebo si prostě užívat klidu a harmonie tohoto přírodního ráje. V zahradě je také různé jídlo a pití, takže se nemusíte bát o své potřeby během procházky.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být povinností. Tato malebná a rozmanitá botanická zahrada vás zcela jistě uchvátí svou krásou a magnificencí. Představuje skvělý únik z městského ruchu a nabízí jedinečné zážitky spojené s přírodou.


Ubytování Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Gruzii. Nachází se ve městě Batumi na pobřeží Černého moře a rozkládá se na ploše přibližně 108 hektarů.

Založen byl v roce 1912 hrabětem Iosefem Vladimirovičem Bagrationi-Mukhranelim a za více než sto let své existence se stal domovem pro více než dva tisíce druhů rostlin z celého světa. V botanické zahradě nalezneme obrovské množství exotických a vzácných rostlin, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány ve své nejlepší podobě.

Botanická zahrada je rozdělena na sedm sekcí, z nichž každá zobrazuje různé klimatické a geografické oblasti. Například v subtropické sekci nalezneme rostliny z Japonska, Mexika a Kolumbie, zatímco v alpínské sekci jsou přítomny druhy pocházející z hor Evropy, Asie a Severní Ameriky. Další zajímavá sekce zahrnuje rostliny z Asie, Oceánie a Ameriky.

Kromě toho můžete využít příležitost k procházce po velkém jezeru nebo si projít exotickým palem, které vytvářejí okouzlující scenérii. Zahradu zdobí také malé mostky, fontány a arboreta, která jsou perfektně začleněna do svého přírodního prostředí.

Batumi Botanical Garden je nejen místem pro milovníky rostlin, ale také poskytuje úžasnou možnost poznat krásu přírody. Zahradu můžete navštívit během celého roku a každá roční doba nabízí návštěvníkům odlišný pohled na rostliny a okolní krajinu.

Vstupné do botanické zahrady je poměrně příznivé a stojí za to navštívit i jen na krátkou procházku. Je však doporučeno si přinést dostatek vody a ochranné prostředky proti slunci, zejména v letních měsících, kdy je zde velmi horko.

Batumi Botanical Garden je jedním z největších turistických lákadel v Batumi a nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat rozmanitost a krásu rostlinstva Gruzie. Je to místo, kde se můžete odpočinout, inspirativně se procházet a vychutnat si jedinečné spojení přírody a kultury.

Pokud se vydáte do Gruzie, nezapomeňte si v plánu návštěvy Batumi Botanical Garden. Uvidíte tam nespočet krásných rostlin, které budou vytvářet okouzlující scenerii a zanechají ve vás nepřeberný dojem.


Počasí Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je neuvěřitelně krásné místo nacházející se v gruzínském městě Batumi. Je jednou z nejstarších botanických zahrad ve světě a je známá svou rozmanitostí rostlin a nádhernými výhledy na Černé moře.

Botanická zahrada zaujímá rozlohu téměř 110 hektarů a nachází se v horském svahu v nadmořské výšce mezi 0 až 220 metry. Díky své poloze a různým mikroklimatickým podmínkám, které v této oblasti panují, můžeme ve zdejší zahradě najít neuvěřitelnou rozmanitost rostlin z celého světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 gruzínským botanikem Andrejem Krasnovem. Jeho cílem bylo vytvořit unikátní prostor, kde by bylo možné pěstovat nejen místní rostliny, ale také exotické druhy z různých částí světa. Díky vášni a odhodlání Krasnova se zahrada postupně rozrostla a stala se jedním z hlavních turistických atrakcí v Gruzii.

Rostlinná sbírka v Batumi Botanical Garden čítá více než 5 000 druhů rostlin a zahrnuje jak domorodé druhy ze Kavkazu, tak i rostliny ze Střední Asie, Severní Ameriky, Japonska a dalších regionů. Návštěvníci mohou objevovat kolekce rododendronů, bambusů, palm, magnólií, citrusových stromů a dalších kvetoucích rostlin. Každá část zahrady je pojmenována podle geografického původu rostlin, které zde můžete nalézt.

Kromě krásných rostlin můžete v Batumi Botanical Garden nalézt také několik vodních zdrojů, jezírek a malých říček. Při procházce zahradou se můžete těšit na chlazení při vodopádech a potůčcích a vychutnat si klidné prostředí.

Pokud plánujete návštěvu zahrady, doporučuje se vybrat si jaro nebo podzim, kdy je počasí příjemné s mírnými teplotami. V létě můžou teploty vytvořit až 40 stupňů Celsia, což může být pro některé turisty příliš horké.

Batumi Botanical Garden nabízí také několik vyhlídkových plošin, které nabízejí fantastické výhledy na Černé moře a okolní krajinu. Tyto místa jsou oblíbená mezi fotografy a jsou skvělým místem pro odpočinek, relaxaci a obdivování krásy přírody.

Vstupné do zahrady je přístupné za poplatek a zahrnuje také možnost prohlídky s průvodcem. Otevírací doba se liší podle ročního období, takže je dobré zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.

Pokud jedete do Batumi v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být na vašem seznamu. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, zahrad a krásných výhledů. Je to bezpochyby jeden z nejkrásnějších botanických zahrad na světě a nebude vás zklamat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Batumi Botanical Garden


1. Jaké jsou ceny vstupenek do Batumi Botanical Garden?

Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníků. Obecně platí, že dospělí platí vyšší vstupné než děti. Doporučujeme zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních webových stránkách nebo se informovat na místě.

2. Jak dlouho trvá prohlídka zahrady?

Prohlídka zahrady trvá obvykle kolem 2-3 hodin. Je však možné strávit v zahradě celý den, protože nabízí mnoho atrakcí, jako jsou různé rostlinné sbírky, jezírka a výhledy na moře.

3. Je nutné rezervovat vstupenky předem?

Rezervace vstupenek předem není obvykle nutná, ale může být užitečná, zejména v sezóně, kdy je zahrada více navštěvována. Doporučujeme zkontrolovat aktuální situaci a případně rezervovat vstupenky online, abyste si zajistili svou návštěvu.

4. Je v zahradě povolená foťák nebo kamera?

Ano, foťáky a kamery jsou v Batumi Botanical Garden povolené. Můžete tedy volně fotografovat a natáčet krásné pohledy a rostliny, ale je důležité respektovat pravidla týkající se soukromí ostatních návštěvníků.

5. Jsou v Batumi Botanical Garden k dispozici průvodci?

Ano, v zahradě jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o rostlinách, zahradě a zajímavostech. Pokud máte zájem, můžete si najmout průvodce nebo se připojit k organizované prohlídce.

6. Je v zahradě povolený vstup se psy?

Bohužel, ve většině případů není povolený vstup se psy do Batumi Botanical Garden. Je to proto, aby se ochránilo prostředí a rostliny v zahradě. Doporučujeme zkontrolovat přesné pravidla týkající se domácích zvířat před návštěvou.

7. Má zahrada restauraci nebo občerstvení?

Ano, v Batumi Botanical Garden se nachází restaurace nebo kavárna, kde si můžete odpočinout a strávit příjemný čas. Můžete si tam objednat občerstvení, nápoje a místní speciality.

8. Je v Batumi Botanical Garden dostupné parkování?

Ano, v blízkosti zahrady je dostupné parkoviště pro návštěvníky. Doporučujeme však přijet s vlastním dopravním prostředkem časově předem, protože během sezóny může být parkování omezené.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Batumi Botanical Garden v Gruzii. Pokud máte další dotazy, doporučujeme kontaktovat přímo zahradu nebo si ověřit potřebné informace na oficiálních webových stránkách.


Letenka Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzie je země plná nádherných krajů a památek, a pokud se chystáte na dovolenou do této země, nenechte si ujít návštěvu Batumi Botanical Garden. Tento botanický zahradu se nachází v netradičním místě, a to přímo pod horami Kobuleti.

Letenka do Gruzie není drahá a návštěva této zahrady je vynikající způsob, jak opravdu užít přírodu. Botanická zahrada je jedním z největších parků v Gruzii a patří mezi nejznámější turistické atrakce Batumi.

Zahrada byla založena v roce 1912 a od té doby se stala součástí krajiny a kultury Gruzie. Zahrada se rozkládá na ploše 111 hektarů a v této rozsáhlé ploše na návštěvníky čeká více než 5 000 druhů rostlin ze 40 různých zemí. Zahrada má několik částí, včetně alpínské zahrady, tropických skleníků a japonské části.

V alpínské části si můžete vychutnat krásné výhledy na hory a na západ slunce. Tropické skleníky vás přenesou do dalekých koutů světa, a to včetně indického oceanu a Amazonie. Japonská část je dalším zvláštním zážitkem pro návštěvníky a obsahuje autobusovou linku pro pohodlnou prohlídku.

Batumi Botanical Garden je rovněž plný živočichů a například můžete zde pozorovat ptactvo, ryby a plazy.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Batumi Botanical Garden, doporučujeme si zapůjčit průvodce nebo se připojit k zájezdu, aby byla vaše návštěva co možná nejvíce přínosná a dozvěděli jste se co nejvíce zajímavostí o této krásné zahradě.

Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Gruzie, na letenku Batumi Botanical Garden. Tato zahrada nabízí dokonalou kombinaci přírodních krás a architektonického umění, a zanechá vami úžasné zážitky na celý život.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky