Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve

Letenka Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Nimba Mount Nimba Strict Nature Reserve se nachází na hranici mezi Guineou, Libérií a Pobřežím slonoviny. Toto unikátní chráněné území nabízí překrásné scenérie a bohatou diverzitu flóry a fauny, čímž si získává pozornost turistů z celého světa.

Mount Nimba je sopka, která přesahuje nad okolní krajinu a tvoří ikonickou horu v regionu. V roce 1981 byl vytvořen Nimba Mount Nimba Strict Nature Reserve s cílem ochrany tohoto citlivého ekosystému a zachování jeho bohaté biologické rozmanitosti. Na rozloze více než 17 500 hektarů se nachází nádherné lesy, vodopády a horské louky. Tato rezervace je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Flóra Mount Nimba je jedinečná a představuje řadu rostlinných druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Mezi nejznámější patří Dicroidium guineense, Slimonia acuminata a žebříček Guineacallis abbolensis. Tyto vzácné rostlinné druhy představují důležitou součást ekosystému hory a přinášejí jedinečnou krásu do této oblasti.

Ve faunaře Nimba se nachází ohromná rozmanitost živočichů. Do těch nejvýznamnějších druhů patří horský gorila (Gorilla beringei beringei) a amurský lamantin (Trichechus inunguis), kteří jsou oba kriticky ohroženi vyhynutím. Zde se také vyskytují levharti, sloni, žirafy a mnoho dalších druhů přímo ohrožených vyhynutím. Díky své jedinečnosti bylo území zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Návštěva Mount Nimba Strict Nature Reserve nabízí také nezapomenutelný zážitek pro cestovatele, kteří sem přijedou. Můžete si užít pěší turistiku po horských stezkách, projít se pod vodopády a podívat se na jejich nádherné kaskády. Mnoho výletních tras vede k vyhlídkám, které nabízejí úchvatný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout rezervaci, je nejlepší začít návštěvou hlavního vstupu z guinejské strany. Zde jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o rezervaci a také vás provést jedinečným a vzrušujícím dobrodružstvím do nitra hory.

Letenka do Guinea a návštěva Mount Nimba Strict Nature Reserve je skvělým způsobem, jak objevovat krásy přírody a zároveň přispívat k ochraně ohrožených druhů. Toto území je jedinečné svým biologickým bohatstvím a poskytuje svým návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po objevování přírodních pokladů, rozhodně byste neměli vynechat tuto úžasnou destinaci.


Počasí Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea je země ležící v západní Africe, která je známá svým bohatstvím přírodních zdrojů a pozoruhodnou biodiverzitou. Mount Nimba Strict Nature Reserve, nacházející se na hranici Guineje, Pobřeží slonoviny a Libérie, je jedním z nejvýznamnějších chráněných přírodních území v této oblasti.

Mount Nimba je sopečně-vulkanické pohoří, které měří přes 1 750 metrů nad mořem. Tento masiv je přírodním rozhraním mezi guinejskou rovinou a východními srážkovými lesy, které jsou charakteristické velkým množstvím srážek. V důsledku toho je počasí v oblasti Mount Nimba Strict Nature Reserve poměrně proměnlivé a vlhké.

V oblasti se vyskytuje tropické klima, které zahrnuje dvě hlavní období - suché období a deštivé období. Suché období probíhá od listopadu do března, kdy je minimální srážková činnost a teploty mohou dosahovat vysokých hodnot. Průměrné teploty se pohybují kolem 28 °C, ale mohou dosáhnout až 35 °C. Suché období je ideální pro turisty, kteří chtějí objevovat krásu přírodní rezervace a prozkoumávat horské stezky.

Na začátku dubna přichází deštivé období, které trvá až do října. Během této doby dochází k hojným srážkám, které mohou být velmi silné a trvat celé hodiny. Průměrné srážky se pohybují kolem 1 800 mm ročně, ale mohou dosáhnout až 3 000 mm v některých oblastech. Teploty se během deštivého období mírně snižují na příjemných 24 °C. Toto podnebí je ideální pro různé druhy flora a fauny, které se v rezervaci Mount Nimba vyskytují.

Díky svému jedinečnému polohování přinese oblast Mount Nimba Strict Nature Reserve řadu výhod pro celou oblast. Hojný výskyt srážek zajišťuje plodnost půdy a výraznou biodiverzitu. Rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů jako jsou lidoopi, sloni, antilopy a mnoho druhů ptáků. Navštěvovat tento region je jedinečným zážitkem pro milovníky přírody a vědců, kteří se zajímají o vědecký výzkum.

Nicméně, klimatické podmínky mohou být výzvou pro návštěvníky, zejména během deštivého období. Prudké deště mohou způsobit záplavy a ztížit přístup k některým částem rezervace. Je proto důležité mít při návštěvě Mount Nimba Strict Nature Reserve vhodné oblečení a vybavení, které chrání před povětrnostními podmínkami.

Mount Nimba Strict Nature Reserve je klenotem západní Afriky a přírodním dědictvím celého světa. Je to místo, které nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, které stojí za to objevit. Ať již se rozhodnete navštívit tuto rezervaci během suchého nebo deštivého období, jistě budete ohromeni blahobytem rostlin a zvířat, které tento unikátní ekosystém hostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


1. Co je Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve?
Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve je chráněná oblast nacházející se v západní Africe, konkrétně v Guineji, na hranici s Pobřežím slonoviny a Libérií.

2. Jaké jsou hlavní cíle této přírodní rezervace?
Hlavním cílem této přírodní rezervace je ochrana biodiverzity, zvláště endemických druhů rostlin a živočichů, a ochrana přírodních zdrojů, jako jsou voda, půda a lesy.

3. Jaká je historie této přírodní rezervace?
Mount Nimba byla v roce 1944 vyhlášena jako chráněná oblast francouzskými úřady jako reakce na nezákonné kácení lesů a těžbu. Byla později zapsána jako biosférická rezervace UNESCO a v roce 1981 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

4. Jaké jsou zde žijící druhy živočichů a rostlin?
Tato oblast je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, včetně ohrožených druhů jako jsou gorily, šimpanzi, sloni, okapi a mnoho dalších. Nachází se zde také více než 2000 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou endemické.

5. Jak mohu navštívit tuto přírodní rezervaci?
Turistické návštěvy jsou v této oblasti omezeny a povoleny pouze s povolením. Hlavním vstupem je ze strany Guineje a vstup je povolen pouze s doprovodem a podmínkou, že se turisté budou řídit specifickými pravidly týkající se pohybu v chráněné oblasti.


Ubytování Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve is a UNESCO World Heritage Site that boasts a unique biodiversity of flora and fauna, including species that are rare and endemic to the area. It is a mountain range that spans across Guinea, Côte d'Ivoire, and Liberia and is considered one of the most important conservation areas in West Africa.

If you are planning to visit this nature reserve, you will need to find suitable accommodation. Since the nature reserve is located in a remote area, there are limited options available for accommodation. However, here are some options that you should consider:

1. Camp sites – There are basic camp sites in the reserve that you can use, but you will need to bring your camping equipment as there are no facilities available. It is recommended that you book the camp sites in advance.

2. Lodge Accommodation – There are a few lodges located near the reserve that offer comfortable accommodation for tourists. The lodges provide meals and basic amenities for their guests.

3. Guesthouses – There are a few guesthouses in the nearby villages that offer a more affordable option for accommodation. The guesthouses offer basic amenities and you will need to bring your own food.

When choosing accommodation, it is important to consider the location and the amenities available. Remember that the Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve is located in a remote area with limited facilities, so you need to be prepared for basic living conditions.

It is also important to note that the nature reserve is home to many endangered species, and visitors are required to take extra care to ensure that they do not harm the environment or contribute to its degradation.

In conclusion, Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve is a unique and beautiful location to visit. However, when planning your trip, make sure that you choose accommodation that is suitable for you and supports the conservation efforts of the reserve.


Dovolená Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea je země v západní Africe, kde se nachází mimořádně bohatá přírodní lokalita – Mount Nimba Strict Nature Reserve. Toto území je jedinečné tím, že zahrnuje nejen sopku Mount Nimba s přiléhajícími kopci, ale také velké množství endemické flóry a fauny, což značí, že zde žijí druhy, které se nevyskytují nikde jinde na světě.

Mount Nimba je sopka, která se tyčí nad okolní krajinou a dosahuje výšky téměř 1,8 kilometru. Tuto oblast v průběhu staletí obývaly různé kmeny, které zde vytvářely své osady a obdělávaly okolní zemědělské pozemky. S rozvojem civilizace však došlo k postupnému ničení přírodních zdrojů a k ohrožení mnoha druhů zvířat a rostlin. Proto byla v roce 1944 tato oblast vyhlášena jako přírodní rezervace a nyní patří mezi nejcennější oblasti na světě.

V rezervaci se nachází celkem 17 druhů savců, 200 druhů ptáků, 52 druhů plazů a 10 druhů žab. Některé z těchto druhů jsou ohrožené, jako například luskoun západoafrický, kob kolusu, gorila nížinná, či vakovlk plavý. Z rostlinných druhů jsou zde zastoupeny vzácné druhy jako Erythrophleum suaveolens či Terminalia ivorensis.

Pro turisty, kteří by chtěli navštívit tuto oblast, jsou k dispozici turistické stezky, které jsou vedeny ve společnosti místních průvodců. Cesta k sopce Mount Nimba je náročná a trvá několik dní. Nicméně zážitek, kterým se obohatíte, stojí za to. Turisté se mohou setkat s množstvím vzácných zvířat a rostlin a také navštívit několik míst, kde byly nalezeny významné archeologické nálezy.

Pro turisty, kteří preferují komfort, jsou k dispozici ubytovací možnosti v blízkém městě Conakry. Odtud je možné se objednat na exkurzi do Mount Nimba Strict Nature Reserve.

Pokud jste fanoušci přírody a chcete si užít několik dní v nejbohatší přírodní rezervaci světa, je návštěva Mount Nimba Strict Nature Reserve tou správnou volbou. Tato oblast nabízí nespočet krás a zážitků, které se vám budou vryté do paměti navždy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky