Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)

Letenka Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je známá svými krásnými ostrovy a exotickou přírodou. Mezi ty nejpopulárnější patří ostrov Flores, který nabízí nádherné pláže, korálové útesy a unikátní geologické útvary. Navštěvována je také díky dvěma hlavním atrakcím - národnímu parku Komodo a sopce Kelimutu. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto malebného ostrova, letenka do Flores je nezbytnou součástí vaší plánované dovolené.

Flores je ostrov ležící ve východní části Indonésie, nedaleko Bali. Letenky do Flores jsou nejčastěji k dostání z hlavního města Jakarty nebo z Bali, kam se můžete dostat pravidelnými leteckými spojeními. Délka letu se pohybuje kolem dvou hodin, což znamená, že si můžete vyrazit na prohlídku.

Národní park Komodo je jedním z nejznámějších národních parků v Indonésii. Je domovem ohrožených varanů Komodo, obřích ještěrů, kteří jsou známí svou velikostí a agresivním chováním. Národní park nabízí také skvělé možnosti potápění, protože je zde jedno z nejlepších korálových útesů na světě. Pokud jste milovníkem podmořského světa, nezapomeňte si sebou vzít potápěčské vybavení.

Dalším nezapomenutelným místem na ostrově Flores je kráter sopky Kelimutu. Sopka se nachází ve vnitrozemí ostrova a je známá svými třemi jezery, která mají pro změnu tři odlišné barvy - zelenou, červenou a modrou. Tato jezera pravidelně mění svou barvu v závislosti na minerálech a sulfátech v jejich vodě. Výstup na vrchol sopky je pořádná výzva, ale z pohledu na toto unikátní přírodní fenomén to stojí za to.

Kromě těchto dvou hlavních atrakcí můžete na ostrově Flores nalézt také řadu dalších zajímavých míst. Místní vesničky, zemědělské terasy a horské krajiny nabízí pohled na autentický život domorodých obyvatel. Ostrov nabízí také krásné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a slunění. Můžete se také vydat na výlet na menší ostrovy, které leží nedaleko Flores, jako je například ostrov Rinca, známý svými opicemi a krásnými plážemi.

Abyste si mohli vychutnat všechny tyto krásy ostrova Flores, je důležité si zajistit letenku s dostatečným předstihem. Lety do Flores se mohou během vysoce sezóny a především o svátcích rychle vyprodat. Doporučuje se také zvážit návštěvu ostrova Komodo s průvodcem, protože varani Komodo jsou divoká a nebezpečná zvířata.

Pokud se chystáte na dovolenou v Indonésii a toužíte pozkoumat méně známé destinace, letenka do Flores je skvělou volbou. Ostrov nabízí unikátní zážitky v podobě národního parku Komodo a sopky Kelimutu, které si zcela jistě zamilujete. Příroda, pláže, historie a kultura - to všechno na vás čeká na ostrově Flores. Využijte proto nabídku vstupenky a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do tohoto kouzelného koutu Indonésie.


Dovolená Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jedním z nejpopulárnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je indonéský ostrov Flores.

Ostrov Flores se nachází východně od ostrova Bali a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanitou přírodu a jedinečné kulturní zážitky. Ostrov je domovem etnické skupiny Maang, kteří jsou známí svou ruční výrobou tkanin a výšivkami. Jejich tradiční nošení a handicrafty jsou výjimečně krásné a důležitou součástí jejich kultury.

Jedním z největších lákadel Flores je národní park Komodo, který se nachází na ostrovech Komodo, Rinca a Padar. Národní park je domovem ohrožených komodských varanů, největších žijících ještěrů na světě. Procházka po ostrovech Komodo a Rinca vám umožní pozorovat tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí. Navštívit národní park je neuvěřitelný zážitek a jedná se o jedno z nejlepších míst na světě, kde se můžete setkat s tak unikátními druhy.

Dalším skvostem ostrova Flores je Kelimutu, sopka s třemi krátery naplněnými různými barevnými jezírky. Jejich barvy se mění podle přírodních kondicí, a to od tmavě červené po zelenou a dokonce až modrou. Tento přírodní div neustále přitahuje turisty, kteří se chtějí pokochat tímto jedinečným přírodním úkazem. Výstup na vrchol tohoto kráteru je někdy náročný, ale úsilí stojí za to, protože výhled z vrcholu je neskutečně malebný a výjimečný.

Další atrakce na Flores je Cunca Rami, přírodní vodopád a koupaliště, které se nachází v blízkosti města Labuan Bajo. Toto místo nabízí úžasné možnosti pro plavání a relaxaci ve skalnatých bazénech s krásně tečící vodou. Cunca Rami je oblíbenou destinací pro místní i turisty, kteří si chtějí vychutnat přírodu a osvěžit se v krásném prostředí.

Labuan Bajo, malé přístavní město na západním pobřeží ostrova Flores, je také skvělým výchozím bodem pro objevování dalších okolních krás. Můžete zde například navštívit malebné ostrovy Rinca a Padar, plavit se na lodích kolem korálových útesů a zkoumat bohatý podmořský svět při potápění nebo šnorchlování. Labuan Bajo je také bránou do národního parku Komodo a je oblíbenou destinací pro turisty před a po jejich cestě do parku.

Přírodní krása Flores a fascinující kultura činí tento ostrov v Indonésii nezapomenutelným místem k návštěvě. Je to ideální destinace pro dobrodruhy, milovníky přírody a ty, kteří chtějí objevovat jedinečné kultury. Výlet na ostrov Flores vás zcela jistě obohatí o neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které vám budou připomínat tuto nádhernou destinaci i po návratu domů.


Ubytování Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jednou z těchto nádherných destinací je ostrov Flores, který se nachází v Indonéském souostroví. Flores je známý svou malebnou přírodou, bílými plážemi a korálovými útesy. Navíc je populární díky dvěma ikonickým místům: ostrovu Komodo a sopce Kelimutu.

Komodo je ostrov, který je domovem jedinečných ještěrů, známých jako varani komodští. Tito obří ještěři dokáží dosáhnout délky až tři metry a jsou největšími plazmi na světě. Jsou to silní a rychlí predátoři, kteří se živí menšími zvířaty, včetně vodních živočichů. Na ostrově Komodo je možné se setkat s těmito fascinujícími tvory a pozorovat je ve volné přírodě, což je zážitek, který si určitě nenecháte ujít.

Dalším místem, které stojí za návštěvu na ostrově Flores, je sopka Kelimutu. Tato aktivní sopka je známá především svými třemi kráterovými jezery, která mají neobvyklé a proměnlivé barvy. Krátery se nazývají Tiwu Ata Bupu (jezero Starého muže), Tiwu Ko'o Fai Nuwa Muri (jezero Dívky a Chlapce) a Tiwu Ata Polo (jezero Obrannej muž). Každé z těchto jezer má odlišnou barvu, která se mění v závislosti na složení minerálů a podmínkách životního prostředí. Je fascinující sledovat tyto změny a být svědkem přírodního divadla.

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Flores a jeho okolí, nemusíte se obávat, že byste zde měli problémy s ubytováním. Na ostrově i v okolních oblastech je dostatek možností pro ubytování, od jednoduchých hostinců až po luxusní hotely. V blízkosti ostrova Komodo najdete například malou vesničku Labuan Bajo, která nabízí různé typy ubytování pro každý rozpočet.

Při plánování vaší cesty na ostrov Flores je také důležité pamatovat na ochranu přírody. Ostrov Komodo a Kelimutu jsou chráněnými oblastmi a je důležité respektovat pravidla a omezení stanovené správou parku. Obyvatelé ostrova jsou hrdí na svou krásnou přírodu a snaží se ji chránit pro budoucí generace.

Indonésie, konkrétně ostrov Flores, je skutečně jedinečným a nezapomenutelným místem, které stojí za to navštívit. Od jedinečných ještěrů na ostrově Komodo po proměnlivé jezera sopky Kelimutu, toto místo je přirozeným rájem pro přírodovědce, dobrodruhy a milovníky krásy.


Počasí Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je archipel, který se nachází v jihovýchodní Asii a skládá se z tisíců ostrovů. Jedním z nejznámějších ostrovů tohoto souostroví je Flores. Flores je malý ostrov, který se nachází mezi ostrovy Komodo a Sumba. Je známý svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a působivou přírodou.

Jednou z nejzajímavějších věcí na ostrově Flores je jeho počasí. Flores má monzunové podnebí, které zahrnuje období sucha a období dešťů. Suché období začíná v květnu a končí v říjnu. Během těchto měsíců se na ostrovu očekává slunečné a teplé počasí s minimem srážek. Teplota se zde obvykle pohybuje mezi 30 a 35 stupni Celsia.

Na rozdíl od suchého období, období dešťů na Flores začíná v listopadu a trvá až do dubna. Během těchto měsíců se počasí výrazně změní. Je zde výrazně vlhko a srážky jsou časté. Intenzita dešťů se může lišit v závislosti na konkrétní části ostrova a nadmořské výšce. Během této doby mohou některé oblasti ostrova být zasaženy silnými lijáky a bouřemi.

Pokud se na ostrově Flores vydejte, měli byste také myslet na nezvyklé podnebí na ostrově Komodo a Kelimutu. Ostrov Komodo je domovem jedním z nejzáhadnějších tvorů na světě - drak Komodo. Tento ostrov má tropické klima, které znamená, že je zde vysoká teplota a vlhkost po celý rok. Srážky jsou zde však vyšší než na ostrově Flores. Pokud se chystáte navštívit Komodo, berte tedy v úvahu, že můžete být stále vystaveni dešťovým přeháňkám.

Ostrov Kelimutu je také jedinečným místem na Flores se svými třemi barevnými jezery. Kelimutu se nachází ve vnitrozemí, kde je podnebí poněkud chladnější než na pobřeží. Vzhledem k nadmořské výšce pohybující se kolem 1 600 metrů zde může být chladno, především v noci. Vzhledem k hoře Kelimutu, může být na tomto ostrově o něco chladněji než na zbytku Flores.

Vzhledem k tomuto zvláštnímu klimatu a počasí na ostrovech Flores, Komodo a Kelimutu je důležité zvážit správnou sezónu pro vaší návštěvu. Pokud preferujete teplejší a slunečné počasí, nejlepší období návštěvy Flores je během suché sezóny od května do října. Pokud však nevadí vám občasné přeháňky a chcete se vyhnout turistické sezóně, můžete zvážit návštěvu během období dešťů.

Nezapomeňte také zapakovat vhodné oblečení a ochranu proti dešti pro případ deštivého počasí, ať už se chystáte na Flores, Komodo nebo Kelimutu. Nezáleží na počasí, tyto ostrovy nabízejí nádherné přírodní scenérie a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


1) Jak se dostat na Flores?
Nejlepší možností je letět do letiště Labuan Bajo nebo Ende. Obě města mají mezinárodní letiště a jsou dobře spojeny s dalšími částmi Indonésie.

2) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Flores?
Nejlepší dobou pro návštěvu Flores je od května do září, kdy je suché počasí a slunečné dny.

3) Kde se nachází nejlepší místo pro pozorování komodských varanů?
Nejlepším místem pro pozorování komodských varanů je národní park Komodo, který se nachází v provincii Východní Nusa Tenggara.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity na Flores?
Na Flores je možné podniknout několik zajímavých aktivit, jako například pozorování komodských varanů, výlety na Kelimutu, objevování tradičních vesnic a vodopádů, potápění a šnorchlování.

5) Jaké jsou nejlepší pláže na Flores?
Nejlepšími plážemi na Flores jsou pláže v blízkosti města Labuan Bajo, například pláž Pede nebo pláž Waecicu.

6) Jaká je nejlepší cesta na Kelimutu?
Nejlepší cesta na Kelimutu je autem z města Maumere nebo Moni, které jsou obě v blízkosti hory.

7) Jaké jsou nejlepší ubytování na Flores?
Na Flores je k dispozici celá řada ubytování, od luxusních hotelů po jednodušší hotely a hostely. Mezi nejlepší ubytování patří například hotel Ayana Komodo Resort nebo hotel Bintang Flores.

8) Je nutné si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku?
Ano, je třeba si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku. Povolení je možné získat v informačním centru v městě Labuan Bajo.

9) Jsou na Flores dostupné veřejné dopravní prostředky?
Ano, na Flores jsou dostupné veřejné dopravní prostředky, jako jsou autobusy a přepravní lodě. Nicméně, nejlepší způsob, jak se pohybovat po Flores, je vlastní doprava.

10) Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů na Flores?
Nejlepšími místy k nákupu suvenýrů na Flores jsou města Labuan Bajo a Moni, kde jsou k dispozici tradiční tkaniny, šperky a další suvenýry.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky