Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Pura Ulun Danu Bratan

Dovolená Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Indonésie je krajem s nádherami přírody a kulturními poklady. Neváhejte proto svou dovolenou strávit právě v tomto exotickém ráji. A zvlášť byste si neměli ujít příležitost navštívit město Bedugul a jeho největší turistickou atrakci – chrám Pura Ulun Danu Bratan.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan se nachází na břehu jezera Bratan, na úpatí sopky Gunung Catur v centrální části ostrova Bali. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst nejen Bali, ale i celé Indonésie. Vede sem z Bedugulu silnice a příjezdová cesta vás překvapí malebným výhledem na nádherný zasněžený vrchol sopky.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan byl postaven v 17. století jako chrám hinduistický bohyně vod a je obklopen krásnou zahradou s množstvím květinových dekorací. Tento chrám patří mezi nejstarší i nejkrásnější svatyně ostrova Bali. Je to výborné místo k relaxaci a k obdivování krásy přírody, ale i k hledání duchovního klidu.

Již na první pohled vás nejvíce zaujme architektura chrámu, která připomíná vodní nymfy. Zvláště při západu slunce se odráží v jezeře a vytváří pastelové barvy neuvěřitelné krásy. Atmosféra zdejšího klidu a přívětivosti, kterou cítím od místních lidí, vás vtáhne ještě více do svého světa a nebudete chtít odejít.

Pokud se vám povede být v Bedugulu v balijském roce Nč 2109 (náš prosinec 203,Bali má v kalendáři jiný způsob označování let), budete mít šanci zažít neuvěřitelnou slavnost „Omed-Omedan“ (boxování zamilovaných). Každý rok, týden po novoluní v balijském kalendáři, místní obyvatelé Bedugulu organizují slavnost, při níž stojí proti sobě z dua nDase a tehdy oheň krovů. čím lépe trefíte svého protivníka, tím šťastnější bude vaše budoucnost.

Pokud se chystáte na Bali, nenechte si tuto nádhernou atrakci uniknout a navštivte chrám Pura Ulun Danu Bratan. Zaručeně si zde odpočinete, užijete si krásnou přírodu a navíc si odnesete množství krásných fotografií a zajímavých zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


1. Jak se dostanu k Pura Ulun Danu Bratan?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Pura Ulun Danu Bratan, je autem nebo pronajatým vozidlem z města Bali. Cesta trvá zhruba 2,5 hodiny.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Pura Ulun Danu Bratan?
- V současné době je vstup do Pura Ulun Danu Bratan 50 000 IDR pro dospělé a 25 000 IDR pro děti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Ulun Danu Bratan?
- Pura Ulun Danu Bratan je otevřen denně od 8:00 do 18:00 hodin.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pura Ulun Danu Bratan?
- Nejlepší doba na návštěvu Pura Ulun Danu Bratan je v ranních hodinách, kdy je zde obvykle méně turistů a je možné si užít klidnou atmosféru.

5. Můžu se vykoupat v jezeře u Pura Ulun Danu Bratan?
- Bohužel, veřejnost nemá povolený přístup do jezera u Pura Ulun Danu Bratan a plavání není povoleno.

6. Existují v Pura Ulun Danu Bratan občerstvení nebo restaurace?
- Ano, v okolí Pura Ulun Danu Bratan se nachází různé občerstvení a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční indonéské jídlo.

7. Je možné se zúčastnit nějakého rituálního ceremoniálu v Pura Ulun Danu Bratan?
- Ano, návštěvníci mají možnost se zúčastnit některých rituálů a ceremoniálů, které se zde konají. Pokud máte zájem, můžete se zeptat místních společenství nebo průvodcového personálu.

8. Lze Pura Ulun Danu Bratan navštívit v rámci jednodenního výletu z Bali?
- Ano, Pura Ulun Danu Bratan je oblíbeným cílem jednodenních výletů z Bali. Můžete se sem vydat ráno a být zpět v Bali do večera.

9. Jak dlouho trvá prohlídka Pura Ulun Danu Bratan?
- Prohlídka Pura Ulun Danu Bratan obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, kolik času rozhodnete strávit u každé z atrakcí.

10. Jaké další atrakce se nacházejí v okolí Pura Ulun Danu Bratan?
- V okolí Pura Ulun Danu Bratan se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako je Pura Taman Ayun, Tanah Lot, Git Git vodopády a mnoho dalších.


Ubytování Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Indonésie je země s bohatou kulturou a fascinující přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Indonésii je Pura Ulun Danu Bratan.

Pura Ulun Danu Bratan je půvabný chrám, který se nachází na ostrově Bali. Chrám je postaven uprostřed jezera Bratan, vysoko v horách. Jeho vzhled je zcela unikátní, což jej činí jedním z nejikoničtějších a nejfotografovanějších míst na Bali.

Chrám byl postaven v 17. století a je zasvěcen bohyni řek a jezer - Dewi Danu. Pura Ulun Danu Bratan je jedním z nejdůležitějších a posvátných chrámů na Bali a je důležitým místem pro tzv. vodní obřady, které se konají každý rok.

Když navštívíte Pura Ulun Danu Bratan, můžete se ubytovat v blízkém okolí. Bali je známé svými luxusními resorty a hotelovými komplexy, které nabízejí širokou škálu možností ubytování. Od luxusních vil s výhledem na jezero a horizont až po jednodušší penziony a hostely.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat mezi několika vyhlášenými hotely v okolí jezera Bratan. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, restaurace, bazény a wellness centra, která vám umožní relaxovat po náročném dni objevování chrámu a okolní krajiny.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v blízkém okolí také mnoho cenově dostupných ubytovacích zařízení. Penziony a hostely nabízejí cenově přijatelné pokoje s možností sdílených sociálních zařízení, snídaně a v některých případech dokonce výhledem na krásné jezero Bratan.

Příroda okolo Pury Ulun Danu Bratan je rovněž lákavou součástí pobytu v tomto regionu. Jezero Bratan a okolní hory nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku a vodní aktivity, jako je například plavba na člunu. Návštěvníci mohou také objevovat okolní vesnice a lépe porozumět místní kultuře a životnímu stylu.

Ať už se rozhodnete navštívit Pura Ulun Danu Bratan pro duchovní zážitek, fotografické příležitosti nebo jen kvůli krásným přírodním scenériím, věřte, že zde najdete vhodné ubytování dle vašich preferencí a rozpočtu. Pura Ulun Danu Bratan je opravdu kouzelné místo, které vás okouzlí a zároveň nabídne výjimečný pobyt v jedné z nejkrásnějších částí Indonésie.


Počasí Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Pura Ulun Danu Bratan, známá také jako Taneh Lot, je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších chrámů v Indonésii. Nachází se na ostrově Bali a je jedním z nejvýznamnějších náboženských a kulturálních míst v zemi. Kromě svého historického a náboženského významu je chrám také obklopen nádherným přírodním prostředím, kterému dominuje jezero Bratan.

Jezero Bratan se nachází v krásném horském prostředí, které je obklopené zelenými vrcholy a tropickou vegetací. Díky svému nadmořskému výšce a poloze v horách je počasí v této oblasti docela chladnější než v jiných částech Indonésie. Průměrná teplota zde činí přibližně 20 °C a v zimních měsících může teplota dokonce klesnout až na 10 °C.

Dalším důležitým aspektem počasí v této oblasti je dešťový režim. Bali je známé svými silnými monzunovými dešti, které ovlivňují počasí v průběhu roku. Období mezi listopadem a březnem je obdobím dešťů, kdy je pravděpodobnost srážek vysoká a může docházet k dlouhodobým dešťovým sezónám. V letních měsících od dubna do října je již méně pravděpodobné, že se setkáte s rozsáhlými dešťovými srážkami.

Toto specifické počasí ovlivňuje místní flóru a faunu. Mnoho druhů exotických rostlin a živočichů se daří v tomto vlhkém prostředí. Okolní tropické lesy jsou plné ojedinělých druhů květin a stromů, které přinášejí větší rozmanitost do již tak krásného prostředí.

Přímo u jezera Bratan se nachází slavný chrám Pura Ulun Danu Bratan, který byl postaven ve 17. století na počest bohyně jezera, Dewi Danu. Tento chrám je velmi důležitý pro místní hinduistickou komunitu a pravidelně sem proudí zbožní věřící, aby se modlili a přinášeli oběti. Jeho ikonické položení na břehu jezera a jeho vnitřní krása ho činí jedním z nejnavštěvovanějších míst na ostrově Bali.

Pokud plánujete návštěvu této oblasti, doporučuje se připravit se na měnící se počasí. I když je pravděpodobnost srážek v letních měsících nižší, je stále dobré mít při sobě deštník nebo pláštěnku. Pokud se rozhodnete navštívit Pura Ulun Danu Bratan, budete ohromeni krásou chrámu a jezera, které představují naprostý pohled a zážitek.

Celkově lze říci, že počasí v blízkosti Pura Ulun Danu Bratan je relativně chladné a vlhké. Tyto podmínky vytvářejí ideální prostředí pro exotickou flóru a faunu, zatímco navštěvníci si mohou vychutnat krásu chrámu a přírody v jednom. Nezáleží na tom, zda si vyberete období dešťů nebo letní měsíce, krása a atmosféra tohoto místa vás jistě okouzlí.


Letenka Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Pura Ulun Danu Bratan: Poklad Indonésie v podobě poutního chrámu

V Indonésii, zeměpisně rozlehlém ostrovním státě na jihovýchodě Asie, leží jeden ze skrytých pokladů země - chrám Pura Ulun Danu Bratan, se nacházející na břehu jezera Bratan na Bali. Tento poutní chrám je jedním z nejznámějších a také nejnavštěvovanějších chrámů v zemi, protože nabízí jak neuvěřitelně krásné a exotické prostředí s výhledem na jezero a okolní hory, tak i důležitou historickou a náboženskou hodnotu pro místní obyvatelstvo.

Pura Ulun Danu Bratan je postaven na ostrově, který je oddělen od břehu jezera Bratan. Jeho unikátní architektura zahrnuje několik komplexů chrámu, každý zasvěcený jinému bohu. Hlavní chrám je věnován bohu jezera, Dewi Danu, která je ztělesněním vody a zdrojem života pro místní osady. Díky tomu je tento chrám velmi důležitý pro zemědělskou komunitu, která zavěšeno na prospěchu jezera a úrodné půdy, kterou poskytuje.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Pura Ulun Danu Bratan, mají možnost obdivovat mistrovské umělecké dílo chrámu, který kombinuje tradiční architekturu Bali s náboženskými zvyky a přesvědčeními. Vnitřek chrámu je vybaven nádhernými sochami a oltáři, které přitahují pozornost svým detailním zpracováním a barvami. Kromě toho mohou návštěvníci také obdivovat krásné zahrady chrámu, které jsou plné barevných květin a rostlin typických pro tropické prostředí.

Zatímco turisté ocení krásu Pura Ulun Danu Bratan ze zaměření na architekturu a estetiku, místní obyvatelé podnikají poutě do tohoto chrámu, aby se modlili za božskou ochranu a poděkovali za vodu a plodinovou úrodu. Poutě, které se konají především během deštivého období, jsou důležitou součástí náboženských a kulturních tradic na Bali.

Kromě toho, že Pura Ulun Danu Bratan slouží jako důležité místo poutníků, je také atrakcí pro turisty a fotografy díky svému malebnému okolí. Zatímco chrám samotný je ohromující, je také obklopen nádherným jezerem Bratan, které nabízí malebné výhledy na vodopády, zelené hory a tropickou vegetaci.

Abychom tedy shrnuli, Pura Ulun Danu Bratan je jedním z nejúžasnějších poutních chrámů v Indonésii. Jeho jedinečná architektura, umístění na břehu jezera a historická hodnota pro místní obyvatelstvo jej činí jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst, které lze navštívit při cestě do Indonésie. Takže pokud hledáte místo, kde se potkává náboženství, kultura a přírodní krása, pak je Pura Ulun Danu Bratan tím správným místem pro vás.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky