Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


1. Co je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je skalní útvar na severním pobřeží Severního Irska, který je tvořen přes 40 000 sloupy bazaltu. Je to jedno z nejznámějších přírodních záznamů na světě.

2. Jak se dostanu na Giant's Causeway?
Pokud přijedete do Severního Irska, někteří turisti se rozhodnou najmout si auto a přijet sem sami. Další možností je vzít si organizovaný výlet, kterého je mnoho nabízeno z města Belfast a dalších turistických lokalit v okolí.

3. Kolik stojí vstup na Giant's Causeway?
Vstup na Giant's Causeway je bezplatný, avšak přístup na parkoviště je zpoplatněn.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Giant's Causeway?
Celková délka návštěvy závisí na tom, jak dlouho se rozhodnete prozkoumávat útvar. Většina lidí stráví na místě od 1 do 2 hodin.

5. Jaký je optimální čas návštěvy Giant's Causeway?
Ideální čas pro návštěvu Giant's Causeway je během jara nebo podzimu, kdy je menší množství turistů a příjemné počasí. V létě se zde mohou vyskytovat větší davy lidí.

6. Co si vzít s sebou na návštěvu Giant's Causeway?
Při návštěvě Giant's Causeway je důležité mít pohodlnou obuv, protože chůze přes sloupy bazaltu může být kluzká. Dále je dobré mít sebou dostatek vody, fotoaparát a sluneční ochranu.

7. Existují nějaké turistické trasy kolem Giant's Causeway?
Ano, existují různé turistické trasy, které vedou kolem Giant's Causeway a okolního přírodního parku. Můžete si vybrat z kratších procházek až po delší túry.

8. Je Giant's Causeway vhodný pro děti?
Ano, Giant's Causeway je vhodný i pro rodiny s dětmi. Je však důležité dbát na jejich bezpečnost a dávat si pozor na kluzké povrchy.

9. Jaká je historie Giant's Causeway?
Giant's Causeway má geologický původ a vznikl před více než 60 miliony lety během sopečné činnosti. Název však pochází z místní legendy o obra Finnu MacCoolovi.

10. Jak je možné získat další informace o Giant's Causeway?
Pro získání dalších informací o Giant's Causeway se můžete obrátit na místní turistické informační centrum, navštívit oficiální webové stránky nebo si přečíst dostupnou literaturu a průvodce.


Letenka Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Giant's Causeway je jednou z nejznámějších přírodních památek ve Spojeném království. Nachází se v Severním Irsku a je jednou z hlavních atrakcí této oblasti. Tato oblast je známá svou malebnou krajinou a fascinující geologií, což přispívá k její popularitě jako turistické destinace.

Giant's Causeway je mořské pobřeží, které je známé díky svým neobvyklým a přirozeným kamenným útvary. Skládá se z více než 40 000 šestihranných sloupů, které byly vytvořeny před více než 60 miliony let. Tyto sloupy jsou tvořeny bazaltem, který vznikl sopečnou činností.

Podle legendy byly sloupy Giant's Causeway vytvořeny obrem zvaným Finn MacCool, který chtěl přebrodit moře kde sídlil jeho rival Benandonner, obor z ostrova Skye v sousedním Skotsku. Ti dva obři se měli utkat, ale když se Finn dozvěděl, jak velký a strašlivý je Benandonner, bál se utkání. Proto nechal svou manželku přestrojit se za něj a uvítat obřího Benandonnera. Když ale Benandonner spatřil "ženyinu" rukou roztrhanou Lahoří, rozhodl se, že mu tajemné monstrum může přihnat jen ještě větší monstrum, takže utekl.

Pro turisty je pohled na sloupy nejen fascinující, ale také ohromující. Je to osobitý zážitek spatřit tak velké množství přesně rozmístěných a pravidelných sloupů, které připomínají hradby nebo schodiště. V roce 1986 byl Giant's Causeway zapsán na seznam světového dědictví UNESCO, což svědčí o jeho významu jako jedinečné přírodní památky.

Turisté mají možnost vychutnat si tento přírodní zázrak skrze různé výlety a prohlídky. Místem je dobře zpřístupněno pomocí chodníků a schodišť, které umožňují návštěvníkům blíže prozkoumat jednotlivé sloupy. Mnoho turistů si také užívá relaxaci na nedalekých klidných plážích, které poskytují skvělé fotomotivy.

Giant's Causeway je také oblíbeným místem pro přírodní pozorování a ochranu biodiverzity. V oblasti se nachází mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které prospívají zdejšímu jedinečnému ekosystému. Je důležité, aby návštěvníci respektovali tuto přírodní rezervaci a chování, které by mohlo poškodit prostředí, bylo minimalizováno.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Severním Irsku, není šťastnějšího místa než Giant's Causeway. Tato přírodní krása nabízí bohatou historii, úžasné výhledy a zážitky, které zůstanou v paměti na dlouhou dobu. Nezapomeňte si tedy při své návštěvě rezervovat dostatek času prozkoumat tuto jedinečnou oblast.


Dovolená Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko, známé svými nádhernými zelenými krajinami a bohatou historií, je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou. Mezi mnoha úchvatnými místy, která lze v Irsku navštívit, Giant's Causeway v Severním Irsku je jedno z nejvíce fascinujících a tajemných.

Giant's Causeway je přírodní úkaz, který se rozkládá na severním pobřeží Irska, přibližně 3 km od malého města Bushmills. Zde se nachází okolo 40 000 sloupců bazaltu, které byly vytvořeny před miliony let erozí sopečného popela. Tyto sloupy se táhnou do moře, tvoříce jakýsi přirozený mozaikový chodník. Je to jedno z největších a nejzajímavějších míst na světě.

Příchod k Giant's Causeway je doprovázen nádherným panoramatem kraje a moře. Představa, že se nacházíte na místě, kde příroda sama vytvořila takové monumentální umělecké dílo, je ohromující. Každý sloup je originální ve svém tvaru a velikosti, některé připomínají pravidelné sloupce, zatímco jiné mají složitější formy jako kláty nebo šestiboké sloupy.

Kromě své krásy a jedinečnosti je Giant's Causeway také spojen s mnoha lidovými příběhy a legendami. Nejslavnější z nich vypráví o obrovském Fionnovi, který si zde postavil svou cestu do Skotska. Údajně se snažil překonat velkého skotského obry Benandonnera, aby si uchránil svou manželku Oonagh. Samotná Giant's Causeway byla podle legendy vytvořena obry během jejich souboje až do úplného vyčerpání.

Na místě si návštěvníci mohou užít procházku po sloupech bazaltu, protože část z nich je dostupná pro lehké výlety. Je zde také návštěvnické centrum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o historii, geologii a legendách Giant's Causeway. Okolní krajina je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Navštívit Giant's Causeway je skutečným zážitkem a pro každého milovníka přírody a historie je to povinností. Toto místo je zapojeno do seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 1986 a každoročně přiláká tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, Giant's Causeway by měl být nevyhnutelnou zastávkou na vaší cestě.

Pojďte a objevte magickou atmosféru Giant's Causeway a získejte jedinečný pohled na přírodní krásy Irska. Toto místo vám připomene, jak malí jsme ve srovnání s velikostí a krásou přírody. A nezapomeňte se ponořit do bohaté historie a legend, které tento přírodní úkaz obklopují.


Počasí Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je známé svým proměnlivým počasím a malebnou krajinou. Jedno z nejzajímavějších míst na ostrově, které je svými úžasnými geologickými útvary, je Giant's Causeway. Tato přírodní památka se nachází na severním pobřeží Severního Irska a přitahuje ročně tisíce turistů.

Pro počasí v této oblasti je typická jeho nepředvídatelnost. Místní obyvatelé říkají, že zde můžete zažít všechna roční období během jednoho dne. I když je to pro návštěvníky často nevyzpytatelné, právě toto proměnlivé počasí přidává Giant's Causeway další rozměr k jeho kouzlu.

V letních měsících bývá většinou chladněji než na jiných místech v Irsku. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia. Díky své poloze na severním pobřeží je častý vítr, který může ovlivnit pocity z teploty. Občas se mohou vyskytovat i příjemné slunečné dny, které zvýrazňují krásu Giant's Causeway.

Na podzim a na jaře je počasí obvykle velmi nestabilní. Může se střídat mezi slunečnými a deštivými dny. Prší docela často, takže je vhodné mít s sebou vhodné oblečení a deštník. Teploty se pohybují kolem 10-15 stupňů Celsia, což je na pobyt venku poměrně příjemné.

V zimě je oblast okolo Giant's Causeway obvykle chladnější a vlhčí. Teploty se pohybují okolo 5-10 stupňů Celsia. Na zdejších útesech a skalách se mnohdy tvoří mlha, která může atmosféru ještě více zahalit do tajemství. I přes toto nepříznivé počasí je Giant's Causeway i v zimě oblíbeným místem pro turisty.

Nejlepší období na návštěvu Giant's Causeway je proto od jara do podzimu, kdy jsou vyšší teploty a častěji slunečného počasí. I přestože je počasí nepředvídatelné, je to součástí kouzla tohoto místa. Pokud se přijdete podívat na tyto fantastické geologické útvary, buďte připraveni na všechny výkyvy počasí, které vám mohou nabídnout neopakovatelný zážitek.


Ubytování Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je zemí, která je známá svou úchvatnou přírodou a nádhernými krajinami. Jedním z nejslavnějších a nejunikátnějších míst, které tato země nabízí, je Giant's Causeway, což je přírodní památka nacházející se na severním pobřeží Irska.

Giant's Causeway je skalní útvar, který je tvořen převážně šestibokými bazaltovými sloupy. Tyto sloupy vytvářejí drobné souostroví, které se táhne přes 6 kilometrů podél moře. Místní legenda vypráví, že tato úchvatná krajina byla vytvořena giganty, kteří se tu prý dříve potkávali.

Tato jedinečná geologická lokalita byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1986 a stala se tak velmi populárním turistickým cílem. Každoročně ji navštíví tisíce turistů z celého světa, aby si prohlédli tuto přírodní krásu.

Existují různé způsoby, jak se k Giant's Causeway dostat. Nejjednodušší možností je využít místní autobusovou dopravu nebo pronajmout si auto a podniknout krátkou jízdu z blízkého města Bushmills. Zde se nachází návštěvnické centrum, kde mohou turisté získat další informace o místě a zakoupit vstupenky.

Po příjezdu na místo budou turisté nadšeni krásou okolní přírody. Kromě samotných sloupů se zde nachází také menší skalní ostrůvky a útesy, které přidávají krajinnému půvabu Giant's Causeway. Výhled na moře je nádherný a často se můžete setkat s velkým množstvím volně žijících mořských ptáků.

Návštěvníci mají možnost se projít po speciálně upravené stezce mezi sloupy, což jim umožní prozkoumat toto unikátní místo a zároveň se dozvědět více o jeho historii a geologii. Kromě toho je zde také možnost prohlídky s průvodcem, který turistům představí zajímavosti a zajímavosti spojené s tímto místem.

Velkou atrakcí Giant's Causeway je také možnost si projet se silniční lanovkou, která vede z vrcholku útesu k moři. Tato jízda nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu a je dalším způsobem, jak prozkoumat toto úchvatné místo.

Pro turisty, kteří si přejí zůstat blízko Giant's Causeway a vychutnat si jej v klidu, existuje několik možností ubytování v okolí. Možnosti zahrnují tradiční hotely, bed and breakfasts a také campingové místa. Je však důležité si rezervovat ubytování dopředu, zejména během letních měsíců, kdy je místo nejvíce navštěvováno.

Giant's Causeway je bezpochyby jedním z nejohromujících a nejkrásnějších míst v Irsku. Jeho spektakulární příroda a unikátní geologické útvary lákají návštěvníky z celého světa. Pro ty, kteří rádi objevují krásy přírody, je toto místo rozhodně jedna z nejlepších destinací, kterou by měli navštívit.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky