Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Glendalough

Ubytování Irsko Glendalough


Glendalough, známé také jako údolí dvou jezer, je jedným z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na irském ostrově. Nachází se v hrabství Wicklow, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Toto malebné údolí je obklopeno nádhernou krajinou, která láká milovníky přírody, turisty i historie.

Největším lákadlem Glendalough je jeho klášter založený ve 6. století svatým Kevinem. Klášter, který se nachází u jezera, byl kdysi centrem duchovního výzkumu a vzdělávání. Dnes jsou zde stále patrné zbytky klášterních budov, jako jsou kostel, klášterní refektář a věž. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat tuto historickou památku a ponořit se do atmosféry minulých staletí.

Ale návštěva Glendalough není omezena pouze na klášter. Krajina v okolí je úchvatná a zahrnuje dvě jezera, která jsou důvodem, proč je tomuto místu přezdíváno "údolí dvou jezer". Jezera, která jsou obklopena zelenými horami a lesy, nabízejí úžasný výhled a příležitost k odpočinku a relaxaci. Mnoho turistů si zde pronajímá čluny nebo kajaky, aby si užívali jezerního prostředí.

Kromě kláštera a jezer je Glendalough také výchozím bodem pro několik turistických stezek, které vás provedou okolní krajinou. Mezi nejznámější patří stezka Wicklow Way, která vede přes kopce a údolí s úchvatnými výhledy na krajinu. Tato trasa je oblíbená mezi pěšími turisty i cyklisty.

Pokud plánujete návštěvu Glendalough, budete potřebovat ubytování. V okolí najdete různé možnosti, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti jezera a kláštera, takže budete mít snadný přístup k hlavním atrakcím.

Ubytování v Glendalough je obvykle velmi pohodlné a přátelské. Místní majitelé penzionů a hotelů jsou běžně přívětiví a ochotní pomoci s jakýmikoli dotazy nebo potřebami. Můžete si vybrat ze široké škály ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Celkově vzato, ubytování v Glendalough vám umožní prozkoumat toto krásné a historicky významné místo v Irsku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit zde jen jednodenní výlet nebo si zde rezervujete pobyt na několik dní, jistě nebudete zklamaní. Glendalough je skutečným pokladem v irském venkově a stojí za to ho navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Kde se nachází Glendalough?
- Glendalough se nachází v Irsku, přesněji v hrabství Wicklow, asi 40 kilometrů jihovýchodně od Dublinu.

2. Jak se tam dostanu z Dublina?
- Je možné se tam dostat buď autem, nebo veřejnou dopravou. Z Dublinu jezdí autobusová linka, která vás doveze až k výchozímu bodu pro procházky po Glendalough.

3. Jaké jsou hlavní atrakce Glendalough?
- Hlavní atrakcí je historické opatství Glendalough, které bylo založeno v 6. století svatým Kevinem. Dále můžete navštívit jezero Upper nebo Lower, která jsou obklopena nádhernou přírodou.

4. Jaký je vstupné do opatství?
- Vstup do opatství je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným příspěvkem na údržbu.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Glendalough?
- Prohlídka opatství a okolních oblastí může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašich zájmech a času, který chcete strávit v této oblasti.

6. Existuje nějaká turistická stezka ve Glendalough?
- Ano, existuje značená stezka, která vás provede všemi hlavními atrakcemi Glendalough. Stezka je dobře udržovaná a má různé délky a obtížnost, takže si můžete vybrat tu, která vyhovuje vašim schopnostem a zájmům.

7. Je vhodné navštívit Glendalough s dětmi?
- Ano, Glendalough je vhodná destinace i pro rodiny s dětmi. Děti si mohou prohlédnout historické opatství, procházet se po přírodě a vychutnat si pikniky u jezera.

8. Je možné tam strávit noc?
- Ano, v okolí Glendalough je možnost ubytování v hotelích, penzionech či kempu. Existují také různé možnosti pronájmu chalup a chat.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?
- Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je od jara do podzimu, kdy je počasí příznivější a příroda je ve své plné kráse. Nicméně, i v zimě má Glendalough své kouzlo a je méně turistů.

10. Jaký je vzdálenost mezi Glendalough a Dublinem?
- Vzdálenost mezi Glendalough a Dublinem je asi 40 kilometrů, což obvykle trvá přibližně 1 hodinu jízdy autem. Autobusové spoje ze Dublinu do Glendalough také trvají asi 1 hodinu.


Dovolená Irsko Glendalough


Glendalough - Klenot irských krajin

Když se řekne Irsko, většina lidí si vybaví zelené kopce, dramatické pobřeží a mnoho starobylých ruin. Jedno z nejkrásnějších míst, které si Irsko může být hrdé, je bezpochyby Glendalough. Tato starobylá vesnice, nacházející se v horském údolí v hrabství Wicklow, je známá svými historickými památkami, nádhernou přírodou a klidem, který v ní panuje.

Glendalough, což v překladu z irštiny znamená „Dno dvou jezer“, leží ve vrchovině Wicklow Mountains National Park. Jak název napovídá, oblast je obklopena dvěma krásnými jezery - Upper a Lower Lake. Tyto jezera přitahují turisty svými průzračnými vodami a tichem, které zde vládne. Jsou ideálním místem pro piknik nebo pro romantickou procházku podél jejich břehů.

Historickým srdcem Glendalough je středověký klášter, který zde byl založen v 6. století svatým Kevinem. Klášterní ruiny jsou jednou z nejnavštěvovanějších památek v Irsku a patří mezi národní kulturní poklady. Pevnost, brány, kostelík a hrobky nám připomínají slavnou minulost tohoto duchovního centra. Procházka mezi těmito starobylými zříceninami vám poskytne neopakovatelný pocit historie a mystiky.

Pokud jste přírodovědci nebo milovníci venkovních aktivit, Wicklow Mountains National Park je pro vás rajským místem. Park nabízí nádherné túry a procházky, kde si můžete vychutnat okouzlující scenérie obklopené horami, vodopády a lesy. Oblast je také domovem pro bohatou faunu a floru, včetně vzácných druhů ptáků, rostlin a zvířat. Park je také oblíbeným místem pro horolezce, cyklisty a rybáře, kteří sem míří hledat adrenalinové zážitky nebo klidné chvíle odpočinku.

Glendalough je vybaveno také skvělou infrastrukturou. Zdejší turistické centrum vám poskytne všechny informace o historii, návštěvních trasách a přírodních zajímavostech oblasti. Různé obchody nabízejí suvenýry a tradiční irské výrobky jako je ručně vyrobené oblečení nebo šperky. V okolí najdete také kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat lahodné irské speciality.

Glendalough je tedy ideální destinací pro relaxaci a prozkoumání. Pokud hledáte místo, kde se můžete oddat kráse irské krajiny, prožít historii na vlastní kůži a načerpat energii ze ticha přírody, není lepší volbou než Glendalough. Navštivte toto kouzelné místo a přesvědčte se, proč je považováno za jedno z nejvzácnějších přírodních a kulturních dědictví Irska.


Letenka Irsko Glendalough


Irsko je země plná krásné přírody a historických památek, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst, které byste v Irsku měli navštívit, je Glendalough.

Glendalough, což v překladu znamená "údolí dvou jezer", se nachází v County Wicklow, asi 40 kilometrů od Dublinu. Toto údolí je obklopené impozantními horami a je unikátní kombinací přírodních krás a historických ruin. Je to jedno z nejvýznamnějších monasticismů na území Irska, které bylo založeno svatým Kevinem v 6. století.

Hlavní atrakcí Glendalough jsou ruiny samotného kláštera. Nachází se zde pozůstatky kostelů, věží a hřbitov, které svědčí o dávné historii tohoto místa. Klášter byl v minulosti jedním z nejvýznamnějších středisek křesťanského vzdělání a kultury v Irsku. Historici dokonce nazývají Glendalough "údolím světla" kvůli jeho příspěvku k osvícenství v středověku.

Procházení rušnými ulicemi Dublinu může být někdy dost chaotické. Pokud hledáte únik od městského shonu, Glendalough je ideálním místem k relaxaci a obdivování přírody. V údolí najdete nádherná jezera, lesy a horské vrcholy, které lákají k procházkám a pěší turistice. Oblast je bohatá na floru a faunu, ať už se jedná o vzácné rostliny nebo volně žijící zvířata.

Jedním z nejoblíbenějších výletů je túra kolem Horního jezera, která vám umožní prozkoumat úchvatné scenérie a tajemné starobylé budovy. Při procházce se ocitnete v klidu a budete moci pocítit klášterní atmosféru a způsob života, který zde kdysi vládl.

Glendalough nemusíte navštívit pouze v létě. Každé roční období zde má své kouzlo. Jarní a letní měsíce přinášejí kvetoucí louky a sluníčko na obloze, zatímco v podzimních a zimních měsících se můžete těšit na barevné listí a sněhové vločky, které pokrývají horizont.

Při návštěvě Glendalough si rozhodně nezapomeňte sbalit fotoaparát, protože zdejší krajinu budete chtít neustále zachytit na snímcích. Každý roh nabízí jiný úhel pohledu a každá fotografie zde může být mistrovským dílem.

Irácká historie a příroda jsou spojeny v Glendalough, což z nich činí jedním z nejatraktivnějších míst v Irsku. Pokud plánujete cestu do této části světa, rozhodně nezapomeňte na Glendalough v seznamu míst, která musíte navštívit. Nejenže si zde užijete okouzlující scenérie a historické atmsoféry, ale také budete mít možnost okouknit životní styl irských mnichů a jejich neuvěřitelnou historii.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough, známý také jako „údolí dvou jezer“, je přírodní oáza nacházející se na východě Irska, asi hodinu jízdy od hlavního města Dublinu. Toto krásné místo je oblíbené jak u místních obyvatel, tak u turistů z celého světa.

Irské počasí je známé svojí proměnlivostí a Glendalough není výjimkou. Kvůli své poloze a přítomnosti dvou jezer si můžete v každém ročním období vychutnat různá počasí. V létě se dočkáte teplejších teplot a slunečných dnů, zejména v červenci a srpnu, kdy průměrné teploty dosahují 17-20 °C. Za takového počasí je ideální navštívit Glendalough a projít se po krásných přírodních stezkách, navštívit historické ruiny a užít si piknik u jezera.

Na podzim se počasí začne ochlazovat a příroda nabízí úchvatnou podívanou barevně se měnících listů. Teploty jsou nižší, pohybují se kolem 10-15 °C, ale stále je možné si užít procházku po okolních horách a jezerech. Je však třeba mít na paměti, že podzim je také obdobím, kdy často prší a je více vlhko, takže se doporučuje mít s sebou nepromokavé oblečení a obuv.

Zima v Glendalough je často chladná s průměrnými teplotami okolo 5-10 °C. V tomto období si můžete užít klidnější atmosféru, kdy je méně turistů a okolní příroda je pokryta sněhem. V zimě se ale také často vyskytují deštivé a větrné dny, takže se doporučuje mít s sebou dostatek vrstevnatého oblečení a deštník.

Jaro je v Glendalough dobou, kdy příroda začíná ožívat. Průměrné teploty stoupají na 10-15 °C a je často slunečno, i když občas může být chladněji a deštivěji. Jarní období je ideální pro procházky a objevování okolních přírodních krás.

Ať už se rozhodnete navštívit Glendalough v jakémkoli ročním období, buďte připraveni na různá počasí a nezapomeňte si sebou vzít dostatek oblečení. Bez ohledu na počasí však Glendalough nabízí jedinečné přírodní a historické krásy, které stojí za návštěvu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky