Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Tralee

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Tralee


1. Jak se dostat do Tralee?

Do Tralee se dá dostat různými způsoby. Můžete cestovat autem, autobusem, vlakem nebo letadlem. Nejlepší způsob je většinou letadlo do Shannonu a potom pokračovat na vlakem nebo autobusem.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Tralee?

Nejlepší doba pro návštěvu Tralee závisí na vašich preferencích. Pokud hledáte teplé počasí a únik od zimních měsíců, nejlepší doba je od května do září. Pokud ale hledáte méně turistickou sezónu, pak je lepší jet na jaře nebo na podzim.

3. Co si mohu v Tralee prohlédnout?

V Tralee je mnoho míst, které stojí za to navštívit. Například Tralee Bay Wetlands Centre, Blennerville Windmill, Kerry County Museum nebo Tralee Town Park. Také můžete navštívit některé z nejlepších irských pláží, jako jsou Banna Beach nebo Inch Beach.

4. Jaká je kuchyně v Tralee?

Kuchyně v Tralee a v Kerry obecně je ovlivněna místními ingrediencemi, jako jsou čerstvé ryby, maso a zelenina. Můžete ochutnat tradiční irská jídla, jako jsou Irish Stew, Corned Beef a Cabbage nebo Boxty. Také se tu najdou restaurace se světovou kuchyní.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Tralee?

Tralee není příliš velké město a střed města je snadno dostupný pěšky. Můžete také použít místní autobusy, taxi nebo zjistit, zda si můžete pronajmout kolo. Pokud chcete vidět okolní krajinu, je nejlepší se dostat do auta a projet okolí Kerry.


Dovolená Irsko Tralee


Irsko je země, která je známá svou zelenou krajinou, pohádkovou atmosférou a bohatou historií. Jedno z míst, které byste si určitě neměli nechat ujít při návštěvě Irska, je město Tralee.

Tralee se nachází na západě Irska a je hlavním městem hrabství Kerry. Má bohatou historii, která sahá až do 13. století, kdy bylo založeno jako trhové a obchodní centrum. Město se postupem času rozrostlo a stalo se významným regionálním centrem.

Jednou z největších atrakcí Tralee je hrad Blennerville, který se nachází na okraji města. Tento impozantní hrad poskytuje pohled na záliv Tralee a nabízí fascinující historické informace o oblasti. Kromě toho, že si můžete prohlédnout expozice zobrazující život v Kerry v minulosti, můžete si také projít malebnými zahradami, které obklopují hrad.

Další zajímavou atrakcí je Tralee Town Park, rozsáhlý park, který nabízí krásnou zelenou krajinu a klidnou atmosféru. Zde si můžete odpočinout, udělat si piknik nebo si jen tak procházet mezi stromy a keři.

Pro milovníky kultury je pak naprosto nezbytnou zastávkou Siamsa Tíre - Národní irské divadlo. Toto divadlo nabízí široký výběr představení, od tradiční irské hudby a tanců po moderní divadelní produkce. Navštívit toto divadlo je skvělý způsob, jak poznat irskou kulturu a umění.

Tralee je také známé pořádáním jednoho z nejznámějších irských festivalů - Tralee Rose of Tralee Festival. Tento festival, který se koná každoročně v srpnu, přitahuje návštěvníky z celého světa. Jeho hlavní událostí je soutěž krásy, kde se dívky z irské diaspoře po celém světě soutěží o titul Rose of Tralee. Festival je plný hudby, tance, tradičních irských jídel a dalších zábavných aktivit.

Tralee je také ideální základnou pro objevování blízkého okolí. Hrabství Kerry nabízí nádhernou krajinu s úchvatnými horami, nedotčenými plážemi a malebnými vesničkami. Nezapomeňte navštívit národní park Killarney, který je domovem vzácných druhů rostlin a zvířat, a vydat se na procházku po Dingle Way, která nabízí neuvěřitelné výhledy na pobřeží Atlantského oceánu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Tralee v Irsku, budete mít možnost zažít zemi plnou přírodní krásy, historie a kultury. Tralee je město, které nabízí mnoho zajímavých aktivit a atrakcí pro každého.


Ubytování Irsko Tralee


Tralee je malebné město nacházející se na západě Irska a představuje skvělé místo k návštěvě, když se rozhodnete prozkoumat irskou krajinu. Pokud plánujete cestovat do tohoto místa, je důležité mít informace o ubytování v Tralee, abyste si mohli odpočinout a načerpat energii do dalšího dne.

Tralee nabízí rozmanitou nabídku ubytování, která odpovídá různým rozpočtovým možnostem a preferencím cestovatelů. Pojďme se podívat na některé z možností a zjistit, kterou si vybrat.

1. Hotely: Tralee disponuje řadou hotelů, které nabízejí komfortní a pohodlné ubytování. Mezi populární hotely v tomto městě patří "The Rose Hotel" a "Ballyroe Heights Hotel". Zde můžete očekávat moderní pokoje, lákavé wellness centrum a profesionální služby. Tyto hotely jsou ideální volbou pro ty, kteří si potrpí na luxus a dokonalou pohostinnost.

2. Penziony a bed and breakfast: Pokud preferujete intimnější zážitek a místní atmosféru, můžete zvážit ubytování v jednom z penzionů nebo bed and breakfast. V těchto zařízeních se obvykle těšíte na přátelskou a osobní péči od majitelů. Některé z těchto možností jsou "Benners Hotel", "Glenfort House" a "Ashe Townhouse B&B". Tyto ubytovny nabízejí útulné pokoje a snídani připravenou domácím způsobem.

3. Hostely: Pro cestovatele na menším rozpočtu může být ubytování v hostelu ideální volbou. "The Grand Hotel Tralee" nabízí cenově dostupné pokoje pro individuální cestovatele i skupiny. Hostelové pokoje poskytují základní vybavení, jako jsou postele a sdílené sociální zařízení. Hostelové ubytování je výhodné také pro ty, kteří chtějí poznat další cestovatele a sdílet s nimi zážitky.

4. Pronájem bytů nebo pokojů: Další možností ubytování v Tralee je pronájem bytu nebo pokoje. Airbnb a další rezervační platformy vám umožní najít takovéto nabídky a ubytovat se u místních obyvatel. Tato možnost často nabízí větší svobodu a soukromí, a je ideální pro ty, kteří chtějí vytvořit si vlastní prostředí a zažít Tralee jako domácí.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování, Tralee je fascinujícím místem, které stojí za návštěvu. Nezapomeňte si při výběru ubytování přizpůsobit své rozpočtové možnosti a preference a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto malebného irského města.


Počasí Irsko Tralee


Tralee, město na západním pobřeží Irska, je známé svým specifickým počasím. I když je Irsko obecně známé pro svou dešťovou povahu, Tralee má specifické klima s jistými výkyvy počasí.

Tralee se nachází v hrabství Kerry, což je oblast s horami a krásnými přírodními scenériemi. Vzhledem k jeho poloze na západě Irska přímo u Atlantského oceánu je zde větrno a oblačno. Průměrná teplota během roku se pohybuje mezi 5 °C a 15 °C, což znamená, že zde bývá chladněji než ve vnitrozemí.

Tralee má v průměru velké množství srážek. Deště jsou běžné téměř po celý rok, což vytváří zelené louky a kopce kolem města. Deštivé počasí je neodmyslitelnou součástí irské krajiny a mnoho lidí je kvůli tomu vybaveno pláštěnkami a deštníky.

Přestože deštivé počasí může mnohé lidi odradit, je důležité si povšimnout krásy, kterou dešťové kapky přinášejí krajinným scenériím. Když slunce vyleze po dešti, krajina kolem Tralee září zeleně a dává vzniknout nádherným duhám.

Tralee je také obklopené malebnou přírodou a krásnými plážemi. V létě může být počasí příznivější a teploty občas dosahují kolem 20 °C. V těchto měsících lidé rádi navštěvují pláže, aby se vyhnuli horku jiných částí země.

Kromě deštivého počasí může být v oblasti Tralee i větrno. Silné větry z Atlantského oceánu občas zamíchají městským životem, ale místní obyvatelé si na ně rychle zvyknou. Většinou jsou větrné podmínky klidné, ale občas mohou být překvapivě silné a mají potenciál vést k bouřkám.

Tralee je známé také díky festivalu Tralee Rose, který se koná každý rok. Vzhledem k nejistým povětrnostním podmínkám se toto slavnostní dílo občas přesouvá do krytého prostředí, aby se závěrečný ceremoniál nekonal za nepříznivého počasí.

Ve své různorodosti počasí a krásné krajiny je Tralee ideálním místem pro příznivce outdoorových aktivit, jako je pěší turistika a jízda na kole. Pokud se chystáte navštívit Tralee, nezapomeňte si vzít nepromokavé oblečení a vhodné obuv, abyste si mohli užít veškerou krásu, kterou toto město nabízí, i přes jeho specifické počasí.


Letenka Irsko Tralee


Tralee je malebné město v Irsku, které je obklopeno krásnou přírodou a nabízí bohatou historii a kulturu. Letenka do Tralee je nejenom výhodná volba pro dovolenou, ale také pro objevování jedinečné irské atmosféry.

Tralee je hlavním městem hrabství Kerry a nachází se na jihozápadě Irska. Je výjimečným bodem výchozím pro prozkoumávání úchvatných scenérií poloostrova Dingle, mysu Mizen a Národního parku Killarney. Odtud se také snadno dostanete na západní pobřeží, kde můžete objevovat nádherné pláže a skalnaté útesy.

Při návštěvě Tralee je nemožné vynechat Jahrmarkt, každoroční festival, který přináší do města zábavu a radost. Jahrmarkt je jednou z nejstarších a největších akcí svého druhu v Irsku a nabízí lidem všech věkových skupin nezapomenutelný zážitek. Setkáte se zde s tradiční hudbou, divadelními představeními, tancem a místními specialitami.

Historické centrum města nabízí také mnoho zajímavých památek a muzeí. Například v Tralee si můžete prohlédnout historický Tralee Castle, který byl postaven v 15. století a dnes slouží jako muzeum. Další zajímavostí je Siamsa Tíre - Irské národní divadlo, které poskytuje pohled do irského umění a kultury.

Pro milovníky přírody je Tralee vstupní bránou do nádherného Národního parku Killarney. Tento park je domovem několika výjimečných druhů flóry a fauny a nabízí nádherné jezera, vodopády a horské vrcholy. Můžete si zde pronajmout kolo nebo vyrazit na procházku po jedné z mnoha turistických stezek.

Další oblíbenou atrakcí, kterou si můžete vychutnat po příletu do Tralee, je pláž Banna Beach. Tato pláž je ideální pro procházky, sportovní hry nebo jen relaxaci na slunci. Pokud se vydáte na západ na mys Slea Head, budete mít příležitost vidět nádherný výhled na Atlantský oceán a okolní ostrovy.

Letenka do Tralee je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentický irský zážitek. Zde si budete moci vychutnat irskou kulturu, překrásnou přírodu a relaxaci na pláži. Nezapomeňte si také užít rodinnou atmosféru města a ochutnat místní lahůdky. Irsko se stanou jedním z těch míst na zemi, kam se budete chtít znova vrátit.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky