Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Wicklow Mountains

Letenka Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains v Irsku - Skrytý klenot pro milovníky přírody

Irsko je země, která je známá svou nádhernou a divokou přírodou. A jednou z nejvýznamnějších a nejmalebnějších přírodních lokalit v této zemi jsou bezesporu Wicklow Mountains. Tento horský řetězec, nacházející se jen hodinu jízdy od Dublinu, nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost scenérie a skrytý klenot irského venkova.

Wicklow Mountains jsou považovány za domov některých z nejmalebnějších krajin v Irsku. Region je bohatý na zelené pláně, rozsáhlé turistické stezky a úžasné vodopády. Hory jsou pokryty hustými lesy, které odrážejí nádherné odstíny zelené barvy a vytvářejí téměř pohádkovou atmosféru. Průchod lesy vás zavede k překrásným jezerům a skrytým horským potokům, které se vinejí krajinou a vytvářejí rozlehlé vodní plochy.

Pro milovníky turistiky a horských toulků je Wicklow Mountains skutečným rájem. Existuje zde množství stezek různé obtížnosti, které vám umožní objevit výjimečnou krásu tohoto regionu. Jednou z nejpopulárnějších tras je tzv. "Wicklow Way", která je dlouhá více než 130 km a překonává nejvyšší vrcholky pohoří. Na této trase se návštěvníci mohou těšit na spektakulární výhledy, včetně panoramatu Dublinu a okolních krajin.

Další atrakcí v oblasti Wicklow Mountains je známý vodní hrad Glendalough. Tato historická památka pochází z 6. století a sloužila jako důležité náboženské a vzdělávací centrum. Hrad je obklopen malebným jezerem a leží blízko klášterního komplexu, který je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Irsku. Návštěvníci se mohou procházet mezi starověkými ruinami, pozorovat nádhernou irskou faunu a flóru a prozkoumat okolní lesy.

Wicklow Mountains jsou rovněž oblíbeným místem pro milovníky adrenalinových aktivit. Zdejší scenérie je perfektní pro horolezectví, horské cyklistiky a pozorování ptáků. Pokud se rozhodnete vyrazit na horolezeckou výpravu, budete odměněni nezapomenutelnými výhledy na divokou přírodu, zasněžené vrcholky hor a otevřená pole.

Pokud se chystáte navštívit Irsko a máte rádi přírodu, doporučuji vám nevynechat Wicklow Mountains. Tento skrytý klenot vás okouzlí svou překrásnou krajinou, kouzelnými panoramaty a jedinečným spojením divokého venkova a historických památek. Ať už se rozhodnete pro turistiku, adrenalinové aktivity nebo jen relaxaci uprostřed přírody, Wicklow Mountains vás nezklamou.


Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Irsko je země plná úchvatných krajin a krásných hor. Jednou z nejmalebnějších oblastí, kterou si můžete vychutnat, jsou hory Wicklow. Leží jen několik kilometrů od Dublinu a poskytují návštěvníkům příležitost získat nádherný pohled na irskou přírodu.

Když se rozhodnete navštívit Wicklow Mountains, je třeba vybrat si ubytování, které vám umožní plně vychutnat tuto kouzelnou oblast. Existují různé možnosti a jednou z nejoblíbenějších je pobyt v horských chatách a penzionech.

Horské chaty jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místní přírodou. Tyto chaty jsou umístěny v obklopení dechberoucí přírody a umožňují vám spatřit úžasné výhledy z vašeho okna. Díky své poloze můžete snadno objevovat okolní kopce a jezera, a to pěší turistikou či na kole. Některé chaty nabízejí i venkovní grily a ohniště, takže si můžete užívat večery u ohně a poslouchat zvuky přírody.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, v Wicklow Mountains najdete také luxusní hotely a pocity. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou prvotřídní pohodlí a skvělé vybavení. Mnoho z nich leží v úchvatném přírodním prostředí, takže si můžete vychutnávat krásné výhledy přímo z vašeho okna. Kromě toho vám tyto hotely často nabízejí i další vyžití, jako jsou wellness centra, bazény a vynikající restaurace s tradiční irskou kuchyní.

Nezapomeňte také na možnost pronájmu útulných bed and breakfast. Tato ubytování vám poskytnou příležitost poznat místní kulturu a tradice přímo od místních lidí. Majitelé těchto zařízení vám ochotně poradí, kam vyrazit na výlety a co navštívit v okolí. Navíc budete mít možnost ochutnat typicky irské snídaně, které jsou známé pro svou hojnost a výbornou chuť.

Nejlepší čas k návštěvě Wicklow Mountains je jaro a podzim, kdy zde panuje mírnější počasí a okolní krajina nabývá nádherných barev. Během těchto období se také konají různé festivaly a kulturní akce, které vám přinesou ještě více zábavy.

Navštívení Wicklow Mountains je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Ať už se rozhodnete pro horskou chatu, luxusní hotel či bed and breakfast, budete mít možnost prozkoumat nádhernou krajinu, historické památky, jako je klášter Glendalough, a užít si klid a krásu těchto hor. Takže pokud plánujete cestu do Irska, nezapomeňte vložit Wicklow Mountains na svůj itinerář a vybrat si ubytování, které vám umožní prožít skutečně jedinečný relaxační pobyt.


Počasí Irsko Wicklow Mountains


Ireland's Wicklow Mountains: there's nothing quite like them. Dreamy meandering landscapes tinted with endless shades of green, and the ever-changing weather mixing up the skies with big, billowing clouds and bright sunshine that pours down upon the lush valleys and rolling hills. And while these mountains might not be the highest in the world, they're certainly a top spot for hikers, explorers and nature lovers seeking an escape from the hustle and bustle of city life. Here we take a closer look at the weather in Ireland's Wicklow Mountains.

The Wicklow Mountains, located in County Wicklow in the east of Ireland, are a stunning stretch of wilderness that spans almost 500 square miles. The weather in the region is typically oceanic, meaning it's mild and moist throughout the year. That said, due to the mountainous terrain, the microclimate can change rapidly and unexpectedly with high winds and the possibility of sudden downpours. As well as this, the temperature can be quite different to the surrounding lowland areas, although it's usually quite mild all year round. From March to May, the Wicklow Mountains is usually covered in lush vegetation and flowers. However, from June to September, the sun can shine for a day or two at a time, which reveals the beauty of the wilderness.

Winter snow is a real treat in the Wicklow Mountains, and it's also the quietest time, with hardly any tourists and fewer locals visiting the area. During this time, the mountains can be covered in a blanket of snow, making it perfect for winter sports such as cross-country skiing or snowshoeing. However, as noted, the weather tends to be unpredictable, so visitors should always be prepared by wearing appropriate clothing and having a good understanding of the trail conditions.

Overall, the weather in the Wicklow Mountains can be changeable, so visitors should always be prepared for it. It's important to bring good, waterproof clothing and hiking boots, as well as considering when the optimal time of year to visit may be. However, no matter the weather, the Wicklow Mountains will always impress and leave a lasting impression on those who venture out to explore them.


Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Irsko je známé svou nádhernou přírodou, zelenými pláněmi a úchvatnými horami. Jedním z nejkrásnějších a nejmalebnějších regionů v zemi jsou bezpochyby Wicklow Mountains. Tato oblast se nachází jen kousek od irského hlavního města Dublinu, což z ní dělá ideální cíl pro dovolenou.

Wicklow Mountains jsou součástí pohoří Leinster a nabízejí neuvěřitelně rozmanitou krajinu. Můžete zde najít hory, řeky, jezera a úchvatné vodopády. Mnoho z těchto oblastí je chráněno jako národní parky a jsou značeny jako biosférické rezervace UNESCO. Jedná se tedy o skutečný ráj pro milovníky přírody a outdoorové aktivity.

Pro turisty je zde mnoho možností, jak si užít pobyt v této oblasti. Jedním z nejznámějších míst je Wicklow Way, což je trasa pro pěší turistiku dlouhá 131 kilometrů. Tato stezka vás provede přes nádherné horské scenérie, lesy, pastviny a malebná městečka. Nezáleží na vaší úrovni zdatnosti, Wicklow Way má něco pro každého - od nenáročných procházek po náročné horské túry.

Dalším vrcholem Wichských hor jsou jejich mnohá jezera. Například Glendalough, které je také známé jako Údolí dvou jezer, je jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Irsku. Údolí je obklopeno zelenými horami a je domovem historického opatství, které pochází ze 6. století. Je to místo, kde si můžete odpočinout, užít si přírodu a vyfotit nezapomenutelné výhledy.

Milovníci vodopádů by měli navštívit Powerscourt. Powerscourt Estate je jedním z nejkrásnějších historických sídel v Irsku a jeho zahrady jsou domovem nezapomenutelného vodopádu Powerscourt. Voda spadá ze skály do jezera a vytváří očarující a klidnou atmosféru.

Pokud do Wichských hor přijedete v létě, nemůžete vynechat výlet na nejvyšší horu v Irsku, Lugnaquilla. S výškou 925 metrů je to hřeben, který si připisuje všechny potíže a radosti, které alpské terény mohou nabídnout. Odvážní turisté zde mohou vyzkoušet horskou turistiku nebo horolezectví.

Irsko není jen o Dublinu a jeho kultuře. Lidé, kteří chtějí objevit překrásnou irskou krajinu, by se neměli vydat za hranice hlavního města. Wicklow Mountains nabízejí příležitost pro dobrodružství, odpočinek a objevování. Jestliže hledáte dovolenou, která vám přinese nádherné scenérie, aktivní zážitky a relaxaci, nezapomeňte dát Wicklow Mountains na seznam svých destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


Jak vypadají Wicklow Mountains v Irsku?

Wicklow Mountains jsou pohoří nacházející se na východě Irska, které se vyznačuje nádhernou krajinou plnou zeleně, skal a jezer. Najdete zde také horské kopce a údolí.

Jak se dostanu do Wicklow Mountains?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Wicklow Mountains, je půjčit si auto a jet tam z Dublinu. Existují také autobusové spoje a turistické zájezdy, které jezdí z Dublinu.

Kolik stojí vstup do Wicklow Mountains?

Vstup do Wicklow Mountains je zdarma, protože se jedná o veřejně přístupnou oblast.

Můžu v Wicklow Mountains kempovat?

Ano, je možné v Wicklow Mountains kempovat. Existuje několik kempů a stanových táborů, které jsou vybaveny vším potřebným a umožňují přístup k nádherné přírodě.

Jaké jsou nejlepší trasy pro turisty v Wicklow Mountains?

Existuje mnoho turistických tras v Wicklow Mountains, a tak se vám bude líbit každá z nich. Mezi nejoblíbenější trasy patří Glendalough, Poulanass Waterfall, Lough Dan a Sugarloaf Mountain.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Wicklow Mountains?

Nejlepší čas na návštěvu Wicklow Mountains je od května do září, kdy jsou teploty mírné a příroda kvete. V zimě může být v pohoří velká kosa a sněhové srážky.

Jaký je nejlepší způsob, jak si užít přírodu v Wicklow Mountains?

Nejlepší způsob, jak si užít přírodu v Wicklow Mountains, je pěšky nebo na kole. Existují zde nádherné turistické trasy, které vám umožní vychutnat si všechny přírodní krásy. Kromě toho můžete také navštívit jezera, vodopády a historické památky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky