Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Skaftafell

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Skaftafell


Není mi jasné, co přesně se ptáte. Můžete mi prosím poskytnout více informací nebo ujasnit, o jaké oblasti či informace týkající se Islandu Skaftafell se jedná?


Ubytování Island Skaftafell


Skaftafell je malebná oblast na jihovýchodě Islandu, která se nachází v národním parku Vatnajökull. Tato část Islandu je známá svou neuvěřitelnou přírodní krásou, kterou tvoří impozantní ledovce, vodopády, hory a zelené údolí. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit jedno z nejkrásnějších míst na Islandu, je důležité najít vhodné a pohodlné ubytování.

Naštěstí je v oblasti Skaftafell dostupná řada možností ubytování, které splní očekávání a potřeby každého cestovatele. Turisté mají na výběr mezi různými variantami, od luxusních hotelů až po kempy a hostely.

Jeden z nejpopulárnějších typů ubytování v oblasti Skaftafell jsou chatky a bungalovy. Tyto ubytovací jednotky se nacházejí poblíž národního parku a umožňují turistům užívat si přírodu a klid. Chatky jsou vybavené veškerým potřebným vybavením, včetně kuchyňského koutu, koupelny a posezení, a jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít svou dovolenou s větším soukromím a nezávislostí.

Další možností ubytování jsou hotely a penziony v blízkosti Skaftafell. Tyto hotely nabízejí různé možnosti stravování a nabízí větší pohodlí a vybavení než chatky. Některé hotely jsou vybavené wellness centry, fitness centry a bazény, takže hosté se mohou po náročném dni plném turistiky uvolnit a odpočinout si.

Ti, kteří hledají cenově dostupnější možnosti ubytování, by mohli ocenit možnosti kempování nebo ubytování v hostelech. V oblasti Skaftafell jsou k dispozici kempy s veškerým vybavením, jako jsou sprchy, toalety a místa pro ohniště. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří rádi tráví čas venku a chtějí se ráno probudit v blízkosti obdivuhodné přírody.

Hostely jsou také oblíbenou možností ubytování pro mladé turisty a ty, kteří chtějí trávit čas s ostatními lidmi. Většina hostelů nabízí sdílené pokoje, koupelny a kuchyňky, a často pořádají různé společné aktivity, které umožňují hostům poznat nové přátele.

Není tedy těžké najít vhodné ubytování v oblasti Skaftafell. S širokou paletou možností, které odpovídají různým typům cestovatelů, může každý turista najít ideální místo k odpočinku a regeneraci před dalším objevováním krás Islandu.


Letenka Island Skaftafell


Island - Skaftafell: Přírodní klenot a rajský vodopád

Island je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou, která zahrnuje majestátní hory, ledovce, termální prameny a fjordy. Jedním z nejúžasnějších míst na Islandu je národní park Skaftafell, který se nachází v jihovýchodní části ostrova.

Národní park Skaftafell, který patří pod správu Vatnajökullského národního parku, je rájem pro milovníky outdoorových aktivit a dobrodruhů. Což je právě jedním z důvodů, proč je Isladn Skaftafell tak oblíbenou destinací turistů z celého světa. Nachází se v blízkosti ledovce Vatnajökull, který je největším ledovcem v Evropě. Vzrušující tůry po ledovci jsou jednou z hlavních atrakcí tohoto místa.

Při návštěvě Skaftafellu je téměř povinné navštívit ledovec Svínafellsjökull. Kamkoliv se podíváte, okolní krajina je přímo kouzelná. Modré ledovcové jezero s křišťálově čistou vodou a místy nepřekonatelnou hloubkou je přímo fascinující.

Další nezapomenutelnou zastávkou na cestě krajinou tohoto národního parku je vodopád Svartifoss. Jeho jméno znamená "černý vodopád" a je to díky unikátním bazaltovým sloupcům, které ho obklopují. Svartifoss je považován za jedno z nejkrásnějších míst na Islandu a vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Národní park Skaftafell také nabízí nekonečné možnosti pěší turistiky a túr s horskými průvodci. Zdejší stezky vás zavedou přímo do srdce horské divočiny, kde budete obklopeni úchvatnými výhledy na ledovcové říčky, útesy a zelené pastviny. To je opravdu zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.

Pokud se vydáte na Island a chcete navštívit Skaftafell, je nejlepší volbou letenka. Hlavní letiště Keflavík je mezinárodní letiště v blízkosti Reykjavíku, a odtud můžete nalétat do letiště Hornafjörður, které je nejblíže Skaftafellu.

Mnoho leteckých společností nabízí letenky na Island za dostupné ceny, ačkoli závisí na sezóně a čase rezervace. V letních měsících je Skaftafell velmi populární, takže je vhodné letenky rezervovat s předstihem. Avšak i mimo sezónu je tento národní park stále velmi působivý a stojí za to ho navštívit.

Cestování na Island a objevování jeho úžasné přírody je bezpochyby nezapomenutelný zážitek. A když navštívíte Skaftafell, vstoupíte do kouzelného světa ledovců, vodopádů a nedotčené přírody. Nechte se unést krásou tohoto místa a zažijte něco jedinečného na Islandu.


Počasí Island Skaftafell


Skaftafell je oblast na jihovýchodním pobřeží Islandu, která je známá především svou nádhernou přírodou. Nachází se v národním parku Vatnajökull, který je největším národním parkem na Islandu. V oblasti Skaftafell se nachází mnoho ledovců a horských štítů, které ji dělají jedinečnou a oblíbenou turistickou destinací.

Když mluvíme o počasí v Skaftafellu, je třeba si uvědomit, že Island má drsné a proměnlivé klima. Do této oblasti se dostávají vlivy oceánu a polárního vzduchu, což způsobuje časté změny počasí během dne i sezóny.

Letní měsíce, tj. červenec a srpen, jsou v Skaftafellu obvykle nejteplejší a nejvíce turisticky frekventované. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-15°C, ale mohou se dostat i k 20°C. Extrémnější teploty jsou vzácné, ale nejlepší je připravit se na všechny možné varianty. Letní noci jsou velmi světlé, protože Island leží blízko polárního kruhu.

Podzim, tedy září a říjen, je známý řídkým srážkami, které se zvyšují s postupujícími měsíci. Nejdelší den v roce je v září a následující měsíce jsou již výrazně temnější. Průměrné teploty se pohybují kolem 5-10°C, ale vzduch je často chladnější kvůli silným větrům.

Zima na Islandu, která trvá od listopadu do února, je chladná, větrná a obvykle se vyskytují silné sněhové bouře. Teploty klesají pod nulu a v oblasti Skaftafellu je běžné, že teplota dosáhne -10°C nebo ještě nižší. Zimní měsíce jsou také nejtemnější, s velmi málo slunečního svitu během dne. Na druhou stranu, Skaftafell může nabídnout spektakulární výhled na zasněžené vrcholky hor a ledové jeskyně v této době roku.

Jaro, tedy březen a duben, je období, kdy se lidé začínají těšit na prvotní známky jara. Teploty se pohybují kolem 0-5°C, ale mohou se stále setkat s mrazem. Květen je měsíc, kdy se zem začíná probouzet z dlouhé zimní tmy a příroda získává nový život.

Bytelné oblečení a příprava na změnu počasí jsou nezbytné pro návštěvu Skaftafellu a Islandu vůbec. Nezapomeňte si vzít teplé vrstvy, voděodolné oblečení, dobře stíněné sluneční brýle a obuv vhodnou pro pohyb v nerovném terénu.

Ať už navštívíte Skaftafell v zimě nebo v létě, jedno je jisté - budete překvapeni krásou a působivostí této oblasti a jejího unikátního počasí. Připravte se na dobrodružství, které vám Skaftafell nabízí, a užijte si nádhernou přírodu a ledovce, které tato oblast nabízí.


Dovolená Island Skaftafell


Island je krásnou zemí s mnoha přírodními krásami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodní zážitky. Jedním z nejvíce zážitkových míst v Islandu je národní park Skaftafell. Tento park se nachází na jižní části Islandu a nabízí mnoho možností pro turisty.

Jednou z hlavních aktivit v národním parku Skaftafell je horolezectví. Zde najdete mnoho skal, ve kterých můžete lezecky trénovat, a také několik hor, které můžete zdolat. Jednou z nejpopulárnějších hor v parku je Hvannadalshnúkur. Tato hora patří k nejvyšším vrcholům na Islandu a je velmi oblíbená mezi horolezci.

Další z aktivit, které můžete v národním parku Skaftafell provozovat, je turistika. Park nabízí mnoho různých stezek, které vedou například k vodopádům, ledovcům nebo jiným přírodním památkám. Pokud si chcete užít nějakou delší trasu, tak můžete zkusit stezku Laugavegur, ta vás zavede přes mnoho různých krajin a přírodních krás až do oblasti Landmannalaugar. Tato trasa je dlouhá 80 km.

Samozřejmě, že jeden z největších zážitků z Islandu je sledování polární záře. Národní park Skaftafell je jedním z nejlepších míst na Islandu, když se jedná o sledování polární záře. Pokud máte štěstí a vidíte polární záři, tak to určitě bude nezapomenutelný zážitek.

Co se týče ubytování v parku, tak máte na výběr mezi stanováním a ubytováním v chatách. Pokud chcete být pod zámkem, tak je nejlepší zamluvit si ubytování v chatách. Můžete si vybrat z několika různých druhů chat, v závislosti na vašich potřebách a rozpočtu.

Pokud hledáte dobrodružství a cestování, tak je národní park Skaftafell ideálním místem pro vás. Zde najdete mnoho aktivit, které vám umožní prozkoumat krásy Islandu. Od horolezectví a turistiky po sledování polární záře, tady najdete všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky