Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Lago di Como

Dovolená Itálie Lago di Como


Nádherný Lago di Como v Itálii je jedním z nejkrásnějších a nejlépe střežených tajemství této země. Nachází se na severu Itálie, asi hodinu jízdy od Milána. Jeho překrásné scenérie, modrá voda a okouzlující vesnice lákají každý rok tisíce turistů.

Lago di Como, neboli Comské jezero, je nejhlubší jezero na Apeninském poloostrově. Díky svému tvaru ve tvaru písmene Y je obklopeno horskými masivy, které dodávají scenérii tajemný a přitažlivý charakter.

Jezero je známé pro své krásné luxusní vilky a rezidence, které se nacházejí na jeho pobřeží. Mnoho celebrit, jako je například herečka George Clooney, má v této oblasti své vily. Mezi další turistické atrakce patří tradiční vesničky, které lemují břeh jezera. Mnoho z těchto vesnic si udrželo svůj původní historický ráz a jsou plné úzkých uliček a malebných domků.

Jednou z nejpopulárnějších vesnic na jezeře je Bellagio. Tato malebná vesnice se nachází na samém rozhraní jezera a nabízí úchvatný výhled na okolní hory. Procházka uličkami Bellagia je ideální způsob, jak se ponořit do místní atmosféry. Dalšími oblíbenými vesnicemi jsou Varenna a Menaggio, které nabízejí úžasné výhledy, skvělé restaurace a příjemné možnosti ubytování.

Lago di Como je také ideální pro různé outdoorové aktivity. Různé vodní sporty, jako je například windsurfing, paddleboarding a vodní lyžování, jsou oblíbené mezi návštěvníky. Pro milovníky hikingu jsou zde také množství možností. Místní hory nabízejí nádherné výhledy na jezero a okolní krajinu.

Mnoho turistů také využívá pobyt na Lago di Como k návštěvě dalších blízkých turistických destinací. Milán je vzdálen pouze hodinu jízdy a nabízí bohatou historii, módní scénu a úžasnou kulturu. Další možností je návštěva Luganského jezera, které leží ve švýcarsko-italských Alpách.

Dovolená na Lago di Como je nezapomenutelným zážitkem. Nejenže nabízí úchvatné přírodní scenérie a okouzlující vesničky, ale také možnost odpočinku a relaxace v harmonii s přírodou. Ať už se rozhodnete pro rodinnou dovolenou, romantickou dovolenou nebo aktivní dovolenou, Lago di Como bude vaším ideálním útočištěm.


Ubytování Itálie Lago di Como


Lago di Como, překrásné jezero, které se nachází v severní Itálii, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Toto malebné jezero, které je obklopené horami a rozprostírá se na ploše téměř 146 kilometrů čtverečních, je oblíbeným místem jak pro italské obyvatele, tak i pro zahraniční turisty.

Pokud se chystáte navštívit Lago di Como, měli byste se rozhodnout pro vhodné ubytování. Naštěstí je zde široká škála možností, které vám umožní vybrat si takové ubytování, které bude vyhovovat vašim preferencím a rozpočtu.

Jednou z možností je pronajmout si apartmán nebo vilu na samotném pobřeží jezera. Tato možnost nabízí úchvatné výhledy na jezero a blízkost k místním atrakcím. Mnoho vil a apartmánů nabízí také vlastní soukromý přístav, což je ideální možnost pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet lodí po jezeře.

Další možností ubytování jsou hotely a penziony, které se nacházejí ve městech a městečkách kolem jezera. Zde si můžete vybrat mezi různými kategoriemi hotelů, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po útulné rodinné penziony. Tyto hotely nabízejí pohodlné ubytování a často také další vybavení jako jsou bazény, restaurace a wellness centra.

Pro ty, kteří dávají přednost levnějšímu ubytování a chtějí být blíže přírodě, je vyhledávání kempování kolem jezera dobrou možností. Existuje několik kempů, které poskytují základní vybavení a umožní vám strávit noc v příjemném prostředí.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, Lago di Como vám nabízí mnoho aktivit a zajímavostí. Můžete se vydat na procházku nebo jízdu na kole podél jezera a obdivovat překrásné výhledy na okolní krajinu. Navštívit historická města jako Como, Bellagio nebo Varenna, která nabízejí bohatou historii a památky. A pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je zde možnost vodních sportů, jako je například windsurfing nebo plachtění.

V Lago di Como se nachází také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí vynikající tradiční italskou kuchyni. Můžete si vychutnat čerstvé ryby a mořské plody přímo ze jezera nebo ochutnat místní speciality jako je risotto alla milanese nebo tiramisu.

Celkově lze říci, že ubytování v Lago di Como je rozmanité a vyhoví různým preferencím a rozpočtům. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, máte zaručené krásné výhledy, bohatý kulturní dědictví a vysoce kvalitní gastronomii. Postrádat zde rozhodně nebudete.


Letenka Itálie Lago di Como


Lago di Como: Skrytý poklad Itálie

Jedno z nejkrásnějších jezer na světě, Lago di Como, se nachází v severní Itálii a je považováno za skrytý poklad této země. Toto malebné jezero leží v regionu Lombardie a je obklopeno horskými vrcholy a malebnými vesničkami, které přitahují návštěvníky svou přírodní krásou a klidem.

Lago di Como se rozprostírá na ploše téměř 146 kilometrů čtverečních a dosahuje maximální hloubky přes 400 metrů. Je to také třetí největší jezero v Itálii, což svědčí o jeho obrovské velikosti. Díky své poloze a okolním horám je jezero obklopeno nádhernou krajinou, která si získala srdce mnoha umělců a celebrit, včetně slavného amerického herce George Clooneyho, který si zde dokonce koupil letní dům.

Jezero Lago di Como a jeho okolí nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro návštěvníky. Jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí je město Como, které se nachází na jižním konci jezera. Toto historické město je plné nádherných kostelů, náměstí a pevností, které svědčí o bohaté historii této oblasti. Turisté zde mohou navštívit slavný Katedrálu svatého Mária a také vzít si výlet na lanovku na vrchol hory Brunate, odkud se jim naskytne úchvatný výhled na celé jezero.

Další zajímavou destinací na jezeře je město Bellagio, které je považováno za perlu Lago di Como. Bellagio je známé svými romantickými uličkami, malebnými domy a úchvatnými výhledy. Návštěvníci se mohou projít zahradou na mysu San Giovanni, pobavit se ve slavném kasinu nebo se jen tak procházet kolem jezera a obdivovat jeho krásu.

Při návštěvě Lago di Como byste také neměli vynechat vesnici Varenna. Tato malebná přístavní vesnice nabízí úžasné výhledy na jezero a okolní hory. Turisté se zde mohou projít po úzkých uličkách, prozkoumat místní hrad Castello di Vezio nebo si vychutnat tradiční italskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Pokud toužíte po adrenalinovějších aktivitách, můžete si pronajmout loď a projet se po jezeře. Ať už si vyberete motorovou loď, jachtu nebo kajak, všechny možnosti nabízejí úžasný zážitek a možnost obdivovat jezero z vody. Některé lodě dokonce nabízejí i možnost trošku se potopit a prozkoumat podvodní svět jezera.

Pokud si plánujete návštěvu Lago di Como, nezapomeňte si dopřát také leteckou jízdenku do Itálie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení do nedalekých letišť, jako je Milano-Malpensa Airport nebo Bergamo Airport. Na letenku můžete najít dobré nabídky online, stačí jen vybrat ten nejlepší termín a podívat se na různé možnosti letů.

Lago di Como je opravdu skrytým pokladem Itálie, který nabízí přírodní krásu, klid a možnost objevovat malebné vesničky. Užijte si atmosféru a kouzlo tohoto místa, které inspirovalo mnoho umělců po celá desetiletí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lago di Como


1) Jak se dostanu k jezeru Como z hlavního města Itálie, Říma?
Odpověď: Nejbližší letiště k jezeru Como je letiště v Miláně, kam můžete letět z Říma. Poté můžete vzít vlak nebo autobus do města Como.

2) Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě jezera Como?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu jezera Como je od května do září, kdy je teplota příjemná a vy můžete využít vodních aktivit a krásného počasí.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity, které si můžu užít na jezeře Como?
Odpověď: Na jezeře Como si můžete užít plavbu lodí, procházky po nábřeží, vodní sporty (např. windsurfing), procházky po okolních horách, návštěvu historických památek a také výlety do okolních měst jako je Bellagio nebo Varenna.

4) Kde se nachází nejlepší místa k ubytování na jezeře Como?
Odpověď: Nejlepší místa k ubytování na jezeře Como jsou města jako Como, Bellagio, Varenna a Menaggio. V těchto městech najdete širokou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů s krásným výhledem na jezero.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace, které bych měl vyzkoušet na jezeře Como?
Odpověď: Na jezeře Como najdete mnoho vynikajících restaurací nabízejících tradiční italskou kuchyni. Některé z nejlepších jsou Ristorante Silvio v Bellagiu, La Contrada v Como a Albergo Ristorante La Darsena v Tremezzině.

6) Jak dlouho bych měl zůstat na jezeře Como, abych si ho opravdu užil?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na jezeře Como minimálně 2 až 3 dny, abyste měli dostatek času objevit krásy jezera a navštívit okolní místa. Pokud však máte více času, můžete strávit i týden a prozkoumat jezero a jeho okolí ještě více.

7) Jaké jsou nejznámější atrakce a památky na jezeře Como?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce a památky na jezeře Como patří Villa Carlotta, Villa del Balbianello, katedrála v Como, Zámek Vezio a Faro Voltiano.

8) Můžu si pronajmout loď nebo vodní sportovní vybavení na jezeře Como?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout loď na jezeře Como. Existuje několik firem, které nabízejí pronájem lodí. K dispozici je také možnost pronájmu vodního sportovního vybavení jako je windsurfing nebo paddleboarding.

9) Která místa v blízkosti jezera Como stojí za návštěvu?
Odpověď: V okolí jezera Como stojí za návštěvu město Milán se svou slavnou katedrálou Duomo, Comské údolí se svými krásnými jezery a horami, a také švýcarské město Lugano, které je známé svým jezerem a překrásnou architekturou.

10) Jaké jsou nejbližší letiště k jezeru Como?
Odpověď: Nejbližší letiště k jezeru Como je mezinárodní letiště Malpensa, které se nachází asi 45 minut jízdy od jezera. Další možností je letiště v Bergamu, které je asi hodinu jízdy od jezera.


Počasí Itálie Lago di Como


Itálie je země s pestrým klimatem, které se liší od regionu k regionu. Jednou z nejkrásnějších lokalit v Itálii je jistě Lago di Como, nejhlubší jezero v zemi. Počasí zde vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí užít si nádherné přírody a krásného jezera.

Lago di Como se nachází v oblasti Lombardie v severní Itálii, nedaleko od Alp. Jeho poloha v kombinaci s horským okolím má vliv na místní klima. V letních měsících je zde mírné a příjemné počasí s teplotami kolem 25-30 °C. Jeho voda je čistá a osvěžující, takže se lidé rádi koupou nebo provozují vodní sporty.

Zimy v této oblasti jsou chladné a vlhké, s teplotami kolem 5-10 °C. Okolní hory občas přijdou s překvapením ve formě sněhu, který udělá z jezera ještě překrásnější místo. Mnoho lidí navštěvuje hořejší oblasti, kde mohou vylézt na sněhu pokryté skály a sjezdovat na lyžích. Kromě toho jsou v okolí také ledovce, které turisty fascinují svou krásou.

Podzim a jaro jsou obdobím, kdy je počasí poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 10-20 °C a může být chladno a deštivo. V těchto obdobích jezera získávají svou typickou atmosféru díky barevným listům a mrholení.

Vzhledem k výjimečné kombinaci horského a jezerního prostředí je Lago di Como skutečným rájem pro turisty a umělce. Oblast nabízí mnoho venkovních aktivit, jako je pěší turistika, cykloturistika, vodní sporty a jachting. Kromě toho jsou kolem jezera roztroušeny malebné vesnice s historickými památkami a bohatou kulturou, které stojí za návštěvu.

Ať už se rozhodnete Lago di Como navštívit během léta, zimy nebo jara, můžete se těšit na nádhernou krajinu a přírodní scenérie. Možnosti volnočasových aktivit jsou téměř neomezené a počasí vám jistě umožní vychutnat si vše, co tato italská perla má nabídnout.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky