Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Lecce

Letenka Itálie Lecce


Pokud plánujete navštívit Itálii, určitě byste neměli vynechat návštěvu malého města Lecce. Nachází se v regionu Apulie, na jihu země, a je známé svou nádhernou architekturou a bohatou historií.

Lecce, často nazývané také "Florence of the South" (Florencie na jihu), je jedním z nejlákavějších měst v Itálii. Je to místo, kde se setkávají barokní architektura, kulturní scéna a tradiční jihoitalská pohostinnost. Město je také známé jako univerzitní město, což přispívá k jeho mladistvé a energické atmosféře.

Při procházce ulicemi Lecce budete ohromeni jejím architektonickým bohatstvím. Mnoho zdejších staveb je postaveno z místního pískovce, který dodává městu jedinečný vzhled. Jedním z nejvýraznějších symbolů Lecce je Cattedrale di Lecce, hlavní katedrála postavená v barokním stylu. Její bohatě zdobené interiéry a majestátní fasáda lákají mnoho návštěvníků.

Dalším architektonickým skvostem je Basilica di Santa Croce, která je jedním z nejvýznamnějších příkladů barokní architektury v Itálii. Její fasáda je bohatě zdobená sochami, tympanony a různými dekorativními prvky. Tato bazilika je notoricky proslulá svými složitými a elegantními detaily.

Lecce není jen o historické architektuře. Město je také známé svou živou kulturní scénou. Přímo v srdci města se nachází Teatro Romano, amfiteátr postavený v antické době, který je dodnes používán na různé kulturní akce a koncerty. Místní galerie a muzea nabízejí bohatou sbírku uměleckých děl, zatímco uličky plné restaurací, kaváren a barů nabízejí lahodná jídla a nápoje.

Lecce není přímo přístupné mezinárodním letištěm, ale snadno se sem můžete dostat z více než dvou hodinové jízdy z letiště v nedalekém Bari nebo Brindisi. Pro snadnější cestování se doporučuje najmout si auto a poté prozkoumat okolí, které je rovněž plné krásných pláží a přírodních scén.

Za svou návštěvu Lecce byste měli zahrnout alespoň několik dní, abyste si mohli užít vše, co toto malebné jihoitalské město nabízí. Od úchvatneé architektury a historie po lahodnou místní kuchyni a živou kulturu, Lecce je pro turisty opravdovým pokladem.

Pokud hledáte nedotčený kousek Itálie s bohatou historií a unikátní architekturou, pak je Lecce tím pravým místem. Ponořte se do její atmosféry a objevte toto krásné a sentimentální město na jihu Itálie.


Dovolená Itálie Lecce


Itálie je zemí s ohromující historií a kulturou, a navštěva města Lecce na jihu země může být pro turisty ideálním způsobem, jak tuto kulturní pestrost objevit. Lecce leží v regionu Apulie a je známo pro svou barokní architekturu, výbornou kuchyni a úchvatné pláže, které vás svým kouzlem okouzlí. Pokud plánujete dovolenou v jižní Itálii, Lecce by mělo být na vašem seznamu přání.

Město Lecce je často nazýváno "Florencií jižní Itálie" díky svému krásnému architektonickému stylu. Kašny, sochy, stupně, sloupy a kaple v Lecce jsou dokonalým příkladem barokní architektury a nevynechávají detail. Tento styl byl používán při výstavbě kostelů a jiných sakrálních staveb během 17. až 18. století. Z těchto krásných budov můžete najít baziliku Santa Croce, která je považována za jeden z nejkrásnějších kostelů v Itálii. V tomto kostele můžete obdivovat nádherné sochy a fresky.

Lecce představuje výborné místo k ochutnání místní kuchyně. V této oblasti se podávají čerstvé mořské plody, kvalitní olivový olej a úžasná červená vína, která se produkují z místních vinařství. Nevynechejte místní pokrm zvaný "Orecchiette", což jsou domácí těstoviny tvaru ušních škeblí, připravené s ředkvičkami, sýrem pecorino a rajčaty. Tento pokrm se podává ohromujícím způsobem a ochutnat ho můžete v několika restauracích v Lecce.

Lecce je také blízko k několika úchvatným plážím, které se nacházejí v okolí. Mezi nejpopulárnější patří Porto Cesareo, Punta Prosciutto and Torre dell'Orso. Porto Cesareo je ideální volbou, pokud hledáte nějakou klidnou pláž, která není moc přeplněná. Punta Prosciutto je známá pro křišťálově čistou vodu a úchvatnou krajino a Torre dell'Orso nabízí mnoho vodních sportů.

Lecce také nabízí mnoho možností k nakupování. Pokud hledáte něco víc než jen suvenýry, můžete se vydat do místních butiků, které nabízejí módní oblečení a příslušenství. Je zde také mnoho starožitnických obchodů, které by vás mohli zaujmout, pokud máte zájem o starožitnosti.

V Lecce jistě nebudete litovat času, který strávíte a bude to skvělá zážitková dovolená. Město nabízí vynikající architekturu, vynikající kuchyni, úchvatné pláže, mnoho možností k nakupování a velkou dávku kultury. Proto plánujete-li dovolenou v Itálii, nenechejte si ujít návštěvu tohoto krásného města Lecce.


Počasí Itálie Lecce


Itálie Lecce má velmi mírné klima s přibližně 300 slunečnými dny v roce. Lecce se nachází v oblasti zvané Apulie, která se nachází v jižní části země, při pobřeží Jaderského moře. Tato oblast je známá svými krásnými plážemi a klidným pobřežním životem, který je ideální pro milovníky slunce a moře.

Teploty v Lecce jsou nejvyšší v létě, s průměrnou maximální teplotou kolem 30°C a minimální teploty okolo 19°C. V zimě jsou teploty mírnější, s průměrnou maximální teplotou kolem 14°C a minimální teplotou okolo 4°C. Léta jsou oproti ostatním měsícům velmi slunečná a suchá, zatímco zimy jsou deštivé a vlhké.

Mnoho turistů se rozhoduje navštívit Apulii během letních měsíců, aby si užili krásné pláže a jasné modré moře. V těchto měsících se v Lecce také konají různé festivaly a oslavy. Mezi nimi je například slavnost svatého Oronza, patrona města, který se koná v srpnu. Během této oslavy se v ulicích Lecce konají tradiční tance a lidé se oblékají do tradičních kostýmů.

I když jsou léta v Lecce velmi slunečná, je stále důležité se chránit před sluncem a nosit ochranný krém a ochranné oblečení. Mnoho místních lidí si také uchovává siestu během horkých odpolední, aby unikli před největším horkem a sluncem.

Celkově lze říci, že počasí v Lecce je většinou příjemné a ideální pro aktivní dovolenou v přírodě, pro relaxaci na pláži, pro turistické výlety a pro poznávání místní kultury a tradic. Bez ohledu na to, jakou část roku si pro svou návštěvu zvolíte, budete si užít krásných zážitků a nezapomenutelné dovolené.


Ubytování Itálie Lecce


Lecce je krásné italské město, které se nachází v regionu Apulie nedaleko pobřeží Jaderského moře. To znamená, že Lecce nabízí nejen historické památky a fascinující atmosféru tísněných ulic, ale také snadný přístup k nádherným plážím. Pokud plánujete navštívit tuto část Itálie, rozhodně stojí za to zůstat v Lecce na pár nocí a nechat se unést kouzlem tohoto středomořského města.

A jaké ubytování si zvolit v Lecce? Záleží samozřejmě na vašem rozpočtu a preferencích, ale ve městě najdete širokou nabídku hotelů, ubytování v soukromých apartmánech a Bed and Breakfast.

Hotely

Pokud toužíte po pohodlí a servisu luxusního hotelu, Lecce má pro vás několik možností. Mezi nejpopulárnější hotely v oblasti patří Patria Palace Lecce, který se nachází v srdci historického centra města. Tento čtyřhvězdičkový hotel nabízí elegantní pokoje, restauraci, bar a relaxační zónu s vířivkou a saunou. Další možností je hotel Risorgimento Resort, který se nachází v krásné historické budově a nabízí moderní pokoje, vybavené wellness centrum, fitness centrum a bazén na střeše.

Soukromé apartmány

Pro ty, kteří si chtějí užít vlastní prostor a trochu více autentické atmosféry, jsou v Lecce k dispozici soukromé apartmány. Tyto ubytování se nacházejí především v okolí historického centra a nabízejí často útulné a stylové pokoje, v nichž se budete cítit jako doma. Mezi oblíbené apartmány patří Casa Mediterranea, který je umístěn v kamenité budově z 18. století s původními freskami, nebo apartmány B&B Palazzo Rossi, které jsou prostorné a světlé s výhledy na historické centrum.

Bed and Breakfast

Pokud hledáte ubytování s více osobním přístupem a pokud se vám líbí myšlenka poznávat místní kulturu a tradice, může být Bed and Breakfast skvělou volbou. V Lecce existuje mnoho Bed and Breakfast, které nabízejí snídani s místními specialitami a jsou vedeny příjemnými místními lidmi. Mezi populární Bed and Breakfast patří B&B Palazzo Bernardini, který se nachází v historickém paláci s nádhernou terasou, a B&B Scirocco d'Africa, který nabízí pokoje v tradiční apulské budově.

Závěrem lze tedy říci, že v Lecce najdete širokou škálu ubytování vhodného pro každý rozpočet a pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, co si vyberete, budete moci užít kouzlo tohoto krásného italského města a jeho okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lecce


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se italského města Lecce:

1. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lecce?
- Nejlepšími atrakcemi v Lecce jsou bazilika Santa Croce, amfiteátr, katedrála sv. Oronza a Palazzo del Governo.

2. Jak se dostanu do Lecce z letiště?
- Nejbližším letištěm k Lecce je letiště v Brindisi. Můžete se do Lecce dostat taxíkem, autobusem nebo vlakem.

3. Jaké jsou nejoblíbenější tradiční jídla v Lecce?
- Mezi nejoblíbenější tradiční jídla v Lecce patří puccia (plněný sendvič), orecchiette s rajčatovou omáčkou, pasticciotto (sladký pečivo) a rustico (plněné pečivo).

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lecce?
- Nejlepším časem na návštěvu Lecce je období jara (březen až květen) a podzimu (září až listopad), kdy je příjemné počasí a nižší turistické zácpy.

5. Jak dlouho trvá prohlídka historického centra Lecce?
- Prohlídka historického centra Lecce může trvat cca 2 až 3 hodiny, v závislosti na zájmech návštěvníků a tom, kolik památek si rozhodnete navštívit.

6. Kde se dá ubytovat v Lecce?
- Lecce nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejoblíbenější oblastmi pro ubytování jsou historické centrum a okolní čtvrti.

7. Jaké další zajímavé místa se dají navštívit poblíž Lecce?
- Poblíž Lecce se nachází mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě, včetně měst Otranto, Gallipoli a Ostuni, a národních parků Como di Conca Specchiulla a Porto Selvaggio.

8. Jaká je typická cena večeře v restauraci v Lecce?
- Typická cena večeře v restauraci v Lecce se pohybuje kolem 15-25 eur za hlavní chod, přílohu a pití. Ceny se mohou lišit v závislosti na typu restaurace a lokalitě.

9. Kde lze nakoupit suvenýry v Lecce?
- Možnosti nakupování suvenýrů v Lecce jsou v různých obchodech, které nabízejí tradiční italské výrobky, jako jsou keramika, regionální potraviny a umělecké předměty. Nejlepší místa pro nákupy suvenýrů jsou Via Libertini a Via Giuseppe Palmieri.

10. Má Lecce pláže?
- Lecce nemá přímořskou polohu, ale nachází se v blízkosti pobřeží Jónského moře. Nejznámější pláže poblíž Lecce jsou Punta Prosciutto, Torre Lapillo a Porto Cesareo, které jsou vzdáleny přibližně 30-40 minut jízdy autem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky