Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Orvieto

Počasí Itálie Orvieto


Orvieto je město nacházející se v italském regionu Umbria. Toto město leží na skalním výběžku, který je poměrně vysoko nad pobřežím Tiberu. Orvieto je městem s bohatou historií, nádhernou architekturou a vynikajícími kulturními památkami. Avšak pro návštěvníky může být také důležité počasí, které zde panuje.

Orvieto má středomořské klima, které se vyznačuje mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v zimě se většinou pohybuje kolem 10°C a v létě kolem 30°C. V zimě mohou být výjimečně teploty také pod nulou, ale jen na krátkou dobu.

Slunce zde svítí téměř po celý rok, což dává Orvietu vynikající možnosti pro turistické aktivity a venkovní aktivity. Nejlepší období pro návštěvu města je od dubna do října. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují kolem 20°C a slunce svítí víc než 12 hodin denně.

Orvieto je městem, kde může pršet kdykoliv během roku. Nicméně během letních měsíců jsou srážky minimální. Největší srážky zde bývají na podzim a na jaře, když jsou teploty stále mírné.

Zimní měsíce mohou být klidnější a méně rušné, ale pro ty, kteří hledají méně turistický ruch, může být toto období ideálním pro návštěvu města. Kromě toho, zimní měsíce jsou obdobím tradičních italských svátků jako Vánoce a vánoční trhy.

Celkově lze říci, že počasí v Orvietu je většinu roku velmi příjemné. Záleží samozřejmě na tom, co si turisté přejí zažít, ale pokud chtějí být v Orvietu a užívat si venkovní aktivity nejvíc, nejlepší je návštěva v období od dubna do října.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Orvieto


1) Jak se dostat do Orvieta?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestování autem nebo vlakem. Orvieto má také přímé autobusové spojení s některými většími městy v okolí.

2) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Orvietu?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Orvietu patří Orvieto Cathedral, St. Patrick's Well a Orvieto Underground. Město je také známé pro svou architekturu a malebné uličky.

3) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Orvietu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je mezi dubnem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů není tak vysoké jako v hlavní turistické sezóně.

4) Kde se dá najíst v Orvietu?
Odpověď: V Orvietu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční italskou kuchyni, jako je například těstoviny, pizza a čerstvé mozzarella. Doporučuje se také ochutnat místní speciality, jako je orvieto Classico (víno) a trufflová omáčka.

5) Kam se můžu ubytovat v Orvietu?
Odpověď: V Orvietu se nachází široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Vzhledem k tomu, že se jedná o malebné historické město, doporučuje se ubytovat se v blízkosti centra, aby byla snadná dostupnost ke všem atrakcím.

6) Jaké jsou možnosti zábavy v Orvietu?
Odpověď: Kromě prohlídek města a návštěvy historických památek si můžete v Orvietu vychutnat i různé kulturní akce, jako jsou koncerty, festivaly a tradiční oslavy. Město také nabízí možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku v okolní přírodě.

7) Mám-li pouze jeden den v Orvietu, co bych neměl vynechat?
Odpověď: Pokud máte pouze jediný den v Orvietu, rozhodně navštivte Orvieto Cathedral, kde se můžete podívat na nádherné fresky a panoramatický výhled na město. Doporučuje se také prozkoumat Orvieto Underground, kde najdete podzemní chodby a sklepy.


Ubytování Itálie Orvieto


Orvieto je malebné město v italské provincii Umbria, které je známé svou historickou architekturou a nezapomenutelným výhledem na okolní krajinu. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, chtěli byste si zajistit ubytování, které bude nejen pohodlné, ale i autentické. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na ubytování v Orvietu.

1. Hotel Duomo

Pokud hledáte ubytování s výhledem na katedrálu v Orvietu, Hotel Duomo je pro vás tou správnou volbou. Tento stylizovaný hotel se nachází v centru Orvietu a nabízí vynikající pohled na město. Každý pokoj má originální interiér s velkým postelemi a prvky dřeva a kamene. Hotel Duomo také nabízí snídani v místním stylu s produkty z místních farem.

2. B&B Ripa Medici

B&B Ripa Medici se nachází v historické čtvrti Orvietu a nabízí ubytování v romantickém a klidném prostředí. Pokoje jsou zařízeny prostornou postelí a mají krásný výhled na město. Hosté se zde mohou těšit na chutné snídaně s místními produkty a mohou relaxovat v zahradě s výhledem na údolí.

3. Podere Sette Piagge

Pro ty, kteří hledají ubytování ve venkovském stylu, nabízí Podere Sette Piagge možnost ubytování v příjemné venkovské vilce. Tento hotel se nachází jen pár kilometrů od Orvietu a nabízí ubytování v útulných pokojích a apartmánech s kuchyňským koutem a soukromým venkovním prostorem. Hosté se zde mohou těšit na chutné snídaně se sezónními produkty z místních farem a mohou si půjčit kolo, aby prozkoumali okolní krajinu.

4. La Soffitta e le Stelle

La Soffitta e le Stelle je historický dům, který byl přeměněn na luxusní apartmány. Nachází se jen pár kroků od katedrály a nabízí moderní vybavení v tradičním prostředí. Každý apartmán má výhled na město a je vybaven klimatizací, kuchyňským koutem a špičkovou audio-systémem. Hosté se zde mohou také těšit na snídaně přímo v apartmánu.

5. Locanda Rosati

Locanda Rosati je rodinný hotel se nachází v centru města a nabízí ubytování v autentickém prostředí. Každý pokoj má pohodlné postele a výhled na historické centrum. Hosté se mohou těšit na snídaně s místními produkty a mohou si zapůjčit kolo, aby prozkoumali okolní krajinu. Locanda Rosati nabízí také možnost objednání výletů a prohlídek.

Ubytování v Orvietu je vskutku jedinečné díky jeho historickému prostředí. Většina ubytování se nachází v centru města, ale některé možnosti nabízejí i ubytování ve venkovském stylu. Ať už hledáte luxusní apartmány nebo útulné pokoje, v Orvietu najdete ubytování, které splní vaše očekávání.


Letenka Itálie Orvieto


Pro ty, kteří hledají krásu, kulturu a historii Itálie, je město Orvieto v provincii Terni v regionu Umbrie ideálním místem k návštěvě. To vše můžete objevit rezervováním letenek do Orvieto.

Historie

Orvieto má bohatou historii, kterou lze začít sledovat až do etruského období. Městské hradby a mnohé zbytky z tohoto období přežily dodnes. V průběhu středověku se Orvieto stalo sídlem papežského dvora, což mu přineslo velký vliv a zároveň jej ochránilo před válečnými útoky.

Co navštívit

V Orvietu stojí za návštěvu několik krásných památek. Nejoblíbenější z nich je katedrála Notre-Dame, která byla postavena v gotickém stylu v 14. století. Je to jedna z nejkrásnějších katedrál v Itálii a zdobí ji mnoho nádherných uměleckých děl, včetně fresky Posledního soudu, kterou namaloval Luca Signorelli.

Dalšími památkami, které nesmíte při návštěvě města vynechat, jsou Palazzo del Popolo, kde sídlili výkonní papežové, a Palazzo dei Sette, který byl dříve využíván jako městský soud.

Zajímavosti

Orvieto je také známé tím, že zde prý byl objeven poklad trpaslíků, který obsahoval značné množství zlata a drahokamů. Tento příběh dodnes zbavuje návštěvníky tmy a tajuplnosti.

V okolí města se rovněž nachází nádherný hrad Rocca Albornoz, který byl postaven v roce 1364 a později byl využíván jako vězení.

Jak se dostat do Orvieto

Orvieto leží asi hodinu a půl jízdy autem od Říma. Pokud se chystáte k návštěvě Itálie, můžete zvolit některé z letišť v Římě a poté si pronajmout auto, nebo si můžete rezervovat letenky do města Perugia, které je vzdáleno přibližně 50 km od Orvietu.

Závěr

Orvieto je krásné město, kde se dýchá historií každým zchlazeným kopanec. Kromě překrásných památek a architektury se tady do toho najde i ten správný kus ozvláštnění tajemnými příběhy a historkami. Rezervace letenky sem je dobrým začátkem, který vás nenechá v kopů podobnému řešení s nezaplněnými plány.


Dovolená Itálie Orvieto


Pokud hledáte ideální destinaci pro letní dovolenou, nemusíte hledat dál než do nádherného italského města Orvieto. Toto malebné město se nachází ve střední Itálii a nabízí návštěvníkům kombinaci historie, kultury a nádherné přírody.

Orvieto je známé svou úchvatnou středověkou architekturou a nabízí mnoho historických památek k prozkoumání. Možná nejvíce ikonickou atrakcí je katedrála Santa Maria Assunta, která se nachází na náměstí Piazza del Duomo. Tato gotická katedrála je nádherným příkladem architektonických dovedností té doby a její fasáda je pokryta mnoha detailními reliéfy. Uvnitř katedrály naleznete několik kaplí a úchvatnou fresku Poslední soud malíře Lucca Signorelliho.

Dalším významným historickým památníkem v Orvietu je zřícenina hradu Rocca Albornoziana. Tento pevnostní komplex byl postaven v 14. století a nabízí nádherné výhledy na okolní krajiny. Je také možné navštívit místní podzemní systém Orvieto, který je tvořen sítí sklepení a tunelek vytesaných ve skále. Tato podzemní cesta vám umožní prozkoumat temné koridory a zjistit více o minulosti města.

Přestože Orvieto je malým městem, je zde mnoho aktivit, které můžete vyzkoušet. Milovníci vína si nemohou nechat ujít návštěvu místních vinic a ochutnávku Orvieto Classico – slavného bílého vína tohoto regionu. Město je také ideálním výchozím bodem pro procházky nebo jízdu na kole v okolní přírodě. Přírodní park Monte Rufeno, který se nachází nedaleko Orvietu, nabízí mnoho tras, které povedou přes kopce a lesy a umožňují vám objevovat krásy tohoto regionu.

Kromě všech těchto aktivit je také možné si vychutnat tu nejlepší italskou kuchyni v místních restauracích. Orvieto je známé svými tradičními toskánskými pokrmy, jako je ribollita (polévka z bílých fazolí a zeleniny) či crostini s místními sýry a salámy.

Orvieto je překrásné a autentické město s bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Pokud hledáte dovolenou plnou kultury, historie a přírodních krás, neváhejte si zarezervovat letenky do tohoto malebného italského města a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky