Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Izrael Mrtvé moře

Letenka Izrael Mrtvé moře


Pokud hledáte neobvyklou destinaci, která kombinuje krásu přírody s historií, pak Izrael a Mrtvé moře jsou tou správnou volbou. Izrael je země, kterou můžete objevovat celý život, ale Mrtvé moře je jedním z nejzajímavějších míst na světě.

Letenka Izrael Mrtvé moře vám otevře dveře k nejníže položenému bodu na zemi, který se nachází 430 metrů pod hladinou oceánu. Mrtvé moře je známý jako "moře solí" kvůli vysoké koncentraci soli - téměř 9krát více než v oceánech. Tento zvláštní fenomén způsobuje, že voda v Mrtvém moři je tak hustá, že se na ní nedá plavat, ale jen ležet jako v koupeli. Navíc uklidňuje kůži a má léčivé účinky na řadu nemocí.

Kromě relaxace na pláži můžete navštívit také "teplé" prameny Mrtvého moře, které se nacházejí v blízkosti města Ein Gedi. Tyto prameny poskytují luxusní koupání ve slané vodě, které má blahodárné účinky na pokožku a svaly. V této oblasti se také nachází Národní park Masada, který byl postaven králem Herodem Velikým jako jeho útočiště. Masada je jednou z nejznámějších turistických atrakcí Izraele a je to místo s neuvěřitelnou historií a výhledy.

Pokud vás zajímají náboženské památky, Izrael je domovem pro tři světová náboženství - judaismus, křesťanství a islám. V Jeruzalémě se nachází Křesťanská bazilika Svatého hrobu, Západní zeď a Chrám Boží. V nadcházejících letech také bude otevřen nový podzemní tunel, který bude přístupný pro veřejnost a procházet se bude pod Západní zdí.

Nakonec, nedaleko Mrtvého moře se nachází město Tel Aviv, které se řadí mezi nejživější a kulturně nejbohatší města na světě. Jde o město, které nikdy nespí, plné restaurací, barů a centrum moderního izraelského umění.

Letenka Izrael Mrtvé moře je tou správnou volbou, pokud chcete objevovat nové místa a zároveň si užít slunce, moře a písek. Izrael a Mrtvé moře jsou místem, které si zamilujete a kam se budete chtít vrátit znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Mrtvé moře


1. Co je Mrtvé moře?
Mrtvé moře je hypersalinní jezero nacházející se na hranici mezi Izraelem a Jordánskem.

2. Proč se mu říká Mrtvé moře?
Mrtvé moře je nazýváno tak kvůli vysoké salinitě, která v něm zabraňuje životu mnoha organizmů.

3. Jaká je salinita Mrtvého moře?
Salinita Mrtvého moře se pohybuje mezi 30 až 35 procenty, což je přibližně desetkrát vyšší než salinita oceánu.

4. Jak vzniklo Mrtvé moře?
Mrtvé moře vzniklo před miliony let odtokem vody z Jordánského údolí do tektonické propadliny, kde se postupně voda vypařovala a zanechala koncentrovanou sůl a minerály.

5. Jaké jsou přínosy lázní a kosmetických produktů z Mrtvého moře?
Lázně a kosmetické produkty z Mrtvého moře jsou oblíbené pro svůj obsah minerálů, který pomáhá hydratovat a vyživovat pokožku, a také se tvrdí, že mají pozitivní účinky na různé kožní problémy, jako je psoriáza nebo ekzémy.

6. Jaká je nejhlubší část Mrtvého moře?
Nejhlubší část Mrtvého moře je známá jako Kalal Al-Mudawwar, s maximální hloubkou 304 metrů.

7. Je Mrtvé moře skutečně bez života?
I přesto, že je většina organismů v Mrtvém moři zdeutěna vysokou koncentrací soli, v jeho okolí nacházíme mikroorganismy, které jsou schopny přežít v těchto extrémních podmínkách.

8. Jaká je turistická atraktivita Mrtvého moře?
Mrtvé moře je oblíbeným turistickým cílem díky možnosti plavání, unikátnímu plování díky vysoké hustotě vody, a také díky možnosti vyzkoušet lázně a kosmetické produkty z jeho soli a minerálů.

9. Jaké jsou nejznámější lázeňská letoviska u Mrtvého moře?
Nejznámější lázeňská letoviska u Mrtvého moře zahrnují Ein Bokek, Masada, Neve Zohar a Ein Gedi.

10. Jaká je geografická poloha Mrtvého moře?
Mrtvé moře se nachází na východě Středozemního moře, mezi Izraelem na západě a Jordánskem na východě.


Dovolená Izrael Mrtvé moře


Izrael nabízí turistům mnoho zajímavých a krásných míst k návštěvě. Jedním z nich je nepochybně Mrtvé moře, které je známé pro svou unikátní přírodní krásu a léčivé účinky jeho vody a bahna.

Mrtvé moře se nachází v nejnižším bodě na zemi, asi 430 metrů pod úrovní moře. Jeho slaná voda je tak hustá, že v ní člověk snadno plave a dokonce nemůže potonout. To je jeden z důvodů, proč se Mrtvé moře stalo oblíbeným a jedinečným turistickým cílem.

Při návštěvě Mrtvého moře si můžete dopřát několik unikátních zážitků. Za prvé, můžete si vychutnat relaxaci na jedné z mnoha pláží, které jsou roztroušeny po celém jeho pobřeží. Lehněte si na slunečník, ponořte se do vody a nechte se unášet jejími vlnami. Díky vysokému obsahu minerálů voda z Mrtvého moře pomáhá při léčbě různých kožních problémů, jako jsou například lupénka a ekzémy.

Další zajímavou aktivitou, kterou si můžete užít na Mrtvém moři, je návštěva jednoho ze zahlédnutých lázní a spa. Tyto zařízení nabízejí širokou škálu léčebných procedur, jako jsou bahenní zábaly, koupele a masáže. Prostředí Mrtvého moře a jeho minerální bohaté prostředí má blahodárný účinek na tělo a umožňuje regeneraci a relaxaci.

Pokud preferujete dobrodružství a přírodu, můžete se vydat na výlet do okolních pouští a hor. Mrtvé moře leží v srdci Judských hor a pouště Negev, což znamená, že se můžete těšit na úchvatné výhledy a příležitosti k prozkoumání této jedinečné přírodní oblasti. Můžete si vyzkoušet túry v pouště, jízdu na koni nebo vychutnat pešky jedinečnou flóru a faunu v daném regionu.

Nakonec, ale ne méně důležité, můžete si vychutnat tradiční kuchyni Izraele. Izraelská kuchyně je barevná, bohatá a plná rozmanitosti. Zkuste halva, falafel, hummus nebo jiná místní jídla a vydejte se na chuťovou výpravu.

Návštěva Mrtvého moře je bezpochyby nezapomenutelným zážitkem. Ať už se rozhodnete pro relaxaci a léčbu, dobrodružství v okolní přírodě nebo poznávání místní kuchyně, Mrtvé moře vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Izrael Mrtvé moře


Izrael a Mrtvé moře jsou dvě místa na planetě, která jsou nejen z geografického hlediska zajímavá, ale také mají zcela specifické počasí. Izrael je znám svou dlouhou a teplou letní sezónou, zatímco Mrtvé moře patří mezi nejnižší body na zemském povrchu a je obklopen pouští, což ovlivňuje jeho počasí.

Izrael není výjimečným ohledem na počasí. Má středomořské klima, což znamená, že v létě jsou teploty vysoké a v zimě mírné. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, může teplota dosáhnout přes 30 °C a někdy dokonce až 40 °C. Na druhou stranu, v zimě jsou teploty většinou kolem 10-15 °C, ale v některých oblastech, jako je Jeruzalém nebo horští oblasti, mohou teploty klesnout i na několik stupňů pod bodem mrazu.

Celkově vzato, Izrael má relativně malé množství srážek. Většina srážek, které zde padají, spadne v zimních měsících, hlavně mezi listopadem a březnem. Některé roky mohou být suché, zvláště v oblasti Negev, která je jižní částí Izraele a přechází do pouště. Vyšší srážky jsou pak obvyklé ve vyšších polohách, jako jsou hornaté oblasti na severu země.

Pokud se zaměříme na Mrtvé moře, zde je klima velmi odlišné. Jedná se o extrémně suchou oblast s minimem srážek. Tento fakt je způsoben tím, že je obehnán pouští – na jihu je to poušť Negev a na východě poušť Al-Kašif. Vlivem toho je zde velmi řídká vegetace a země je tvořena solí. Zároveň je Mrtvé moře jedním z nejteplejších míst na světě, s extrémně vysokými teplotami, které mohou v létě dosáhnout až 45-50 °C.

Ačkoli Mrtvé moře má velmi suché počasí, občas se mohou vyskytnout bouřky, které přinášejí silné větry a občasnou přeháňku. Tyto bouřky jsou obvykle krátkodobé a brzy se návštěvníci mohou vrátit zpět ke slunečnému a teplému počasí.

Obecně platí, že počasí v Izraeli a u Mrtvého moře je charakteristické teplými a suchými lety, mírnými zimami a minimem srážek. Toto počasí je také jednou z věcí, které činí Izrael a Mrtvé moře oblíbenými cíli pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé destinace.


Ubytování Izrael Mrtvé moře


Izrael je nádherná země s bohatou historií, neuvěřitelnou kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Mrtvé moře. Toto slané jezero, které leží na nejnižším místě na Zemi, je známé svými léčivými vlastnostmi a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Izraeli.

Pokud se rozhodnete navštívit Mrtvé moře, musíte se také rozhodnout, kde se ubytovat. Existuje mnoho možností ubytování v této oblasti, které splní vaše potřeby a požadavky.

Jedna z možností je zůstat v některém z luxusních hotelů, které se nachází přímo u břehu Mrtvého moře. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní ubytování, ale také širokou škálu zařízení a služeb. Můžete si užít relaxační masáže, procedury s využitím minerálních lázní, bazény plné slané vody a mnoho dalšího. Tyto hotely také často nabízejí různé aktivity, jako je wanderní nebo vodní sporty.

Další možností je pronajmout si dovolenou vilu nebo apartmán. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří preferují větší prostor a soukromí. Apartmány a vily v okolí Mrtvého moře často nabízejí vlastní plavecký bazén, zahradu a další výhody. Můžete si tak užít své vlastní soukromé a luxusní ubytování a zároveň si vychutnat vše, co Mrtvé moře nabízí.

Pokud hledáte levnější možnost, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z menších hotelů nebo penzionů v okolí Mrtvého moře. I tyto ubytovací možnosti vám poskytnou vše, co potřebujete pro příjemný pobyt, a to za nižší cenu. Budete mít stále přístup ke slaným vodám Mrtvého moře a můžete si vyzkoušet léčivé bahno, které je zde k dispozici.

Co se týče stravování, nemusíte se bát, že byste byli omezeni. V okolí Mrtvého moře najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů s potravinami, které nabízejí různé pokrmy a speciality. Můžete si vychutnat tradiční izraelské jídlo, jako je falafel, hummus nebo šawarma.

Ubytování u Mrtvého moře vám umožní nejen relaxovat a vychutnávat si jeho léčivé vlastnosti, ale také objevovat krásy okolí. Můžete navštívit historická místa, jako je pevnost Masada nebo prostě jen relaxovat u břehu jezera a užívat si slunečních paprsků.

Pokud tedy plánujete návštěvu Izraele a Mrtvého moře, nezapomeňte si vybrat ubytování, které vám nejen poskytne pohodlí a pohodlný pobyt, ale také vám umožní vychutnat si vše, co tato úchvatná oblast nabízí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky