Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jamajka Rocklands Bird Sanctuary

Počasí Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svými nádhernými plážemi, vyhlášenými rezorty a živou reggae hudbou. Nicméně, má také mnoho dalších přírodních pokladů, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Rocklands Bird Sanctuary, který se nachází v překrásném přírodním prostředí na západním pobřeží ostrova.

Rocklands Bird Sanctuary je oblíbenou atrakcí pro milovníky přírody a ptáků. Jedná se o jedinečné místo, kde můžete pozorovat více než 15 různých druhů tropických ptáků, včetně kolibrů, trniček a papoušků. Tato lokalita je domovem vzácného a ohroženého druhu papouška, zvaného horský papoušek škraboškový.

Při návštěvě ochranného území máte možnost pozorovat tyto ohromující tvory ve volné přírodě. Průvodci vás provedou areálem a dají vám cenné informace o jednotlivých druzích ptáků. Můžete se také setkat se známými obyvateli - dvojčítkem a manželkou Shelley May, kteří zde pečují o ptáky a poskytují jim krmení.

Chodníky v parku jsou dobře udržované a vedou přes zelené zahrady, okolo vodopádů a přírodních jezírek. Ptáci zde přilétají pro svou denní dávku krmení, které je připravováno přímo pro ně. Je ohromující sledovat, jak se malé kolibříky a jiní ptáci sbíhají k vyvěšeným krmítkům, a jak si na nich pochutnávají.

Pro ty, kteří jsou opravdu zapálení do pozorování ptáků, je možné si přinést vlastní krmivo a nalákávat tak ptáky ještě blíže. Nebojte se, ptáci jsou zde zvyklí na lidskou přítomnost a nechají se pohladit a dokonce usednout na vaše ruce.

Rocklands Bird Sanctuary nabízí také ubytování v jednom z místních apartmánů pro ty, kteří by si rádi prodloužili svůj pobyt. Ubytování je prosté, ale čisté a pohodlné, s nádherným výhledem na zahradu a vodopády. Co se týče stravování, můžete si objednat vynikající tradiční jamajská jídla, která jsou v oblasti proslulá, avšak také je zde možnost využít kuchyňku a vařit si vlastní jídlo.

Rocklands Bird Sanctuary je perfektní útočiště pro ty, kteří chtějí užívat krásu přírody a blízký kontakt s místními ptáky. Je to skvělé místo pro fotografování, relaxaci a získávání nových zkušeností. Pro cestovatele, kteří hledají něco nového a odlišného od obvyklého pobytu na pláži, je Rocklands Bird Sanctuary skvělou volbou.


Dovolená Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Dovolená na Jamajce je pro mnoho lidí snem a zatímco turisté často vyhledávají popularita letovisek jako Montego Bay a Ocho Rios, existuje jedno tajemné místo, které stojí za návštěvu - Rocklands Bird Sanctuary.

Rocklands Bird Sanctuary se nachází nedaleko Montego Bay a je domovem pro mnoho druhů vzácných ptáků, včetně kolibříků a pěvců. Toto útočiště, které se nachází na pozemcích rodiny MacCullochů, bylo otevřeno veřejnosti v roce 1962 a stalo se jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Jamajce.

Hlavní přitažlivostí tohoto světa ptáků je jejich ochočení. Ptáci zde nejsou krměni z umělých krmítek, ale přicházejí si sami na ruku hostů, kteří jim nabízejí krmení. Můžete si přinést ve vlastní režii vlastní banány a cukrovou šťávu, které jsou oblíbenými pochoutkami pro tyto malé stvoření.

Při návštěvě Rocklands Bird Sanctuary nejprve každému hostovi poskytnou plnou instruktáž o zacházení s ptáky a pravidla, která je třeba dodržovat, aby se udržovala jejich ochrana a pohoda. Poté vás průvodce vezme na procházku údolím, kde můžete spatřit mnoho různých druhů ptáků v jejich přirozeném prostředí.

Kolibříci jsou největší atrakcí Rocklands Bird Sanctuary. Tyto krásné malé ptáky jsou ohromující svou barevností a elegancí. Můžete vidět kolibříky různých druhů včetně velkých a malebnych. Jejich rychlost a elegance při sbírání nektaru je něco, co musíte vidět na vlastní oči.

Dále můžete spatřit také různé druhy pěvců, vrubouny a stíny pěvce. Hluboký hlas těchto ptáků vytváří působivou přírodní symfonii, zatímco se procházíte tímto rájem ptáků.

Okolí Rocklands Bird Sanctuary samotného je také impozantní. Můžete si vychutnat krásnou zahradu plnou tropy a exotických rostlin, která je domovem pro mnoho motýlů a dalších živočichů. Je to ideální místo ke strávení klidného a přírodního odpočinku.

Rocklands Bird Sanctuary je jedinečné místo, které nabízí zážitek, který málo míst na světě dokáže nabídnout. Pro milovníky přírody a zvířat je toto místo nevyhnutelnou zastávkou během jejich návštěvy na Jamajce.

Nejenže se budete cítit harmonicky přirozené, ale také přispějete k ochraně a uchování těchto ohrožených druhů ptáků a jejich přirozeného prostředí. Rocklands Bird Sanctuary je opravdovým pokladem Jamajky a místo, které bychom měli ve svých cestách objevovat a chránit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


1. Co je Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je rezervace pro ptáky na Jamajce, která se nachází poblíž oblasti Montego Bay. Tato rezervace je domovem pro více než 15 endemických druhů ptáků, včetně kolibrů a papoušků.

2. Kolik druhů ptáků lze spatřit v Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
V rezervaci Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je možné spatřit více než 100 druhů ptáků, z nichž je více než 15 endemických.

3. Jak dlouho trvá prohlídka rezervace?
Prohlídka rezervace Jamajka Rocklands Bird Sanctuary trvá obvykle přibližně hodinu až hodinu a půl.

4. Jak se dostanu do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
Rezervace se nachází asi 16 km od Montego Bay. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo taxíkem.

5. Můžu si s sebou vzít fotoaparát nebo kameru?
Ano, je povoleno fotografovat a natáčet v rezervaci. Je to skvělá příležitost zachytit krásu a jedinečnost ptáků.

6. Je nutné předem rezervovat prohlídku rezervace?
I když předem rezervace není povinná, je doporučeno kontaktovat rezervaci a říct jim o vaší návštěvě. To jim pomůže zajistit, že budou mít všechny potřebné zdroje, jako jsou průvodci a informační materiály.

7. Jaká je vstupní cena do rezervace?
Vstupní poplatek do rezervace Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je 20 USD na osobu.

8. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu rezervace?
Nejlepší čas pro návštěvu rezervace je brzy ráno, kdy jsou ptáci nejaktivnější. Doporučuje se přijít mezi 7:30 a 9:00 hodinou ráno.

9. Nabízí rezervace nějaké další aktivity?
Kromě prohlídky rezervace nabízí Jamajka Rocklands Bird Sanctuary také možnost krmení kolibrů a interakci s ptáky. Tato zkušenost je obvykle za poplatek.

10. Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
Nejlepší doba roku pro návštěvu rezervace je mezi lednem a dubnem, kdy je vyšší sezóna pro pozorování ptáků.


Ubytování Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je jedním z nejlepších míst na Jamajce, kde si můžete vychutnat pohled na mnoho zázračných druhů ptáků. Toto útočiště, které se rozkládá na celkové ploše cca 2 hektarů, se nachází ve vzdálenosti cca 30 minut jízdy od Montego Bay.

V tomto svět uznaném typickém rodném domě, můžete najít více než 15 druhů kolibríků, kteří přilétají na krmení. Rocklands Bird Sanctuary je také domovem pro mnoho spěvavců, dravců a vrabčáků a mnoho dalších druhů ptáků. Toto útočiště poskytuje úžasnou možnost k ochutnání krajiny a ptáků na Jamajce.

Ubytování v Jamajka Rocklands Bird Sanctuary není možné. Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je místem, které lze navštívit na celodenní výlet, kde si turisté mohou získat cenné zkušenosti s hornatou krajinou, pozorováním ptáků a ochutnávat připravené jídlo z místních ingrediencí. Tato turistická atrakce je také populární pro svou jedinečnou kulturní a historickou hodnotu, kterou má na Jamajce.

Cesta z Montego Bay do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je velmi malebná a rychlá. Během cesty si můžete vychutnat krásnou přírodu a pozorování zpomalujícího se tempa života Jamaiky. Ve vstupním centru navštěvovatelé dostanou informace o všech druzích ptáků, které jsou zde k vidění.

Vstup do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary stojí cca 20 amerických dolarů za osobu a zahrnuje návštěvu a krmení ptáků. Pokud si přejete, můžete si zaplatit i mimořádné služby v podobě soukromého průvodce, který vám ukáže a popíše všechny druhy ptáků, které se zde vyskytují.

Celkově řečeno, Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je velmi speciálním místem a musí se navštívit, pokud hledáte zážitky, které se liší od běžného turistického ruchu Jamajky. Toto útočiště nabízí návštěvníkům mnoho cenných zkušeností, od pozorování ptáků až po ochutnávání místních jídel, které si určitě musíte vychutnat. Ujistěte se, že si toto útočiště zahrneme do plánu při návštěvě Jamajky a uvidíme se tam!


Letenka Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Cestovatelé, kteří se vydávají na Jamajku, by neměli vynechat návštěvu Rocklands Bird Sanctuary, což je ideální místo pro pozorování ptáků.

Rocklands Bird Sanctuary, který se nachází jen pár kilometrů od Montego Bay, je jedním z nejvýznamnějších turistických míst Jamajky pro milovníky zvířat, a to díky jeho exotickému ptactvu, jako jsou kolibříci, květiny, papoušci a další krásní ptáci.

Vstup do Sanctuary je za symbolickou poplatek, po zaplacení dostanete láhev cukerné vody, kterou následně můžete použít k nákrmu ptáků. Experti na ptáky, kteří pracují v Sanctuary, vás provedou za ptáky a pomohou vám je najít. Kromě toho vám nabídnou zajímavé informace o každém jednotlivém druhu ptáků, které obývají tento přírodní ráj.

Kromě pozorování ptáků zde můžete také objevovat okolní krajinu a krásné různobarevné květiny, které se zde nacházejí. Dá se říct, že pro ty, kteří hledají místo k relaxaci a odpočinku, je Rocklands jeden z nejlepších míst na Jamajce.

Pro turisty, kteří si chtějí užít pecky opravdového Jamajského života, doporučujeme navštívit Sanctuary již brzy ráno nebo pozdě večer, kdy se ptáci nejlépe brouzdají a jejich tajemné písně vás uchvátí. Závěrem, Rocklands Bird Sanctuary je opravdu báječné místo, které by nemělo být opomenuto při cestování po Jamajce. Pokud tedy můžete, bez váhání se tam vydejte a užijte si tento úžasný zážitek.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky