Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Japonsko Fukuoka

Letenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je země plná fascinujících zážitků a neopakovatelných zážitků. Pokud již máte v plánu navštívit tento východoasijský ostrovní ráj, určitě nemůžete vynechat návštěvu města Fukuoka. Toto město leží na severu ostrova Kyūshū a nabízí jedinečnou kombinaci modernity a tradičního japonského životního stylu.

Pokud se chystáte navštívit Fukuoku, můžete využít různé možnosti přepravy. Nejpraktičtějším způsobem, jak se do tohoto města dostat, je samozřejmě letecky. Letecké spojení mezi Českou republikou a Fukuokou je poměrně snadné a pohodlné.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z Prahy do Fukuoky. Mezi nejznámější patří Japan Airlines, který provozuje přímé lety mezi těmito dvěma destinacemi. Další možnosti jsou s přestupem například v Dauhá, Dubaji nebo Hongkongu. Doba letu se zhruba pohybuje kolem 14 až 16 hodin, včetně přestupů.

Po příletu na fukuocké letiště Narita Airport, budete okamžitě fascinováni moderním a efektivním provozem letiště. Díky komfortu a kvalitnímu servisu, které Fukuoka nabízí, se rychle zorientujete a připravíte na další zážitky.

Fukuoka samo o sobě je velmi zajímavé město. Má bohatou historii a je považováno za rodiště japonské kultury. Mnoho historických památek a chrámů zde najdete. Mezi nejvýznamnější patří Tocho-ji, nejstarší chrám v Japonsku, který byl postaven již v roce 806.

Dalším velkým lákadlem Fukuoky je její gastronomická scéna. Město je známé jako kolébka japonského ramenu. Místní ramenové podniky nabízejí širokou škálu variant tohoto tradičního jídla. Určitě nevynechejte příležitost ochutnat autentickou místní ramenovou polévku.

Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst v Fukuoke je velkolepý park Ohori. Park se táhne kolem uměle vytvořeného jezera a nabízí návštěvníkům mírumilovné a relaxační prostředí. Můžete si zde procházet a obdivovat květiny a stromy, nebo se prostrčit na půjčeném člunu po jezeře.

Pokud jste nadšenci z nakupování, ve městě Fukuoka nebudete zklamáni. Existuje mnoho moderních nákupních center a obchodních čtvrtí, kde můžete nakoupit vše od módy po elektroniku. Nejznámější třídou v Fukuoku je Tenjin, která je obklopena obchody, butiky, kavárnami a restauracemi.

Na konci dne se můžete vrátit na letiště Fukuoka a pohodlně se vrátit zpět do České republiky nebo pokračovat v cestování po zemi. Příjemné zážitky a vzpomínky na Japonsko a Fukuoku vám určitě zůstanou na dlouhou dobu.

Fukuoka je městem, které nabízí mnoho unikátních a nezapomenutelných zážitků. Zajištění letenky do tohoto okouzlujícího města je prvním krokem k objevování japonské kultury a krásy. Během svého pobytu v Fukuoke si užijete tradiční atmosféru spolu s moderním životním stylem, který je tak typický pro Japonsko.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavním městem Japonska je Tokio.

2. Kde se nachází Fukuoka?
Odpověď: Fukuoka je město na japonském ostrově Kyūshū.

3. Jaké jsou zajímavé turistické atrakce v Fukuoka?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Fukuoka patří Fukuoka Tower, chrám Tóchó-ji, park Ohori, zámek Fukuoka a letní festival Yamakasa.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Fukuoky?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Fukuoky je období jara (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy je zde příjemné počasí a kvetou sakury nebo lípy.

5. Jak se dostanu do Fukuoky?
Odpověď: Do Fukuoky se můžete dostat letecky přistáním na letišti Fukuoka nebo vlakem z jiných částí Japonska.

6. Jaký je typický jídlo v Fukuoce?
Odpověď: V Fukuoce je typickým jídlem ramen, což je japonská nudlová polévka s různými přísadami.

7. Jaké jsou populární festivaly v Fukuoce?
Odpověď: Mezi populární festivaly v Fukuoce patří festival Hakata Gion Yamakasa, který se koná v červenci a je doprovázen tradičními průvody a závody s nosítky.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Fukuoce?
Odpověď: Nejbližší pláže k Fukuoce se nacházejí na ostrově Itoshima, například pláž Shiraito nebo Maebaru.

9. Jaké jsou oblíbené nákupní čtvrti v Fukuoce?
Odpověď: Oblíbenými nákupními čtvrtěmi v Fukuoce jsou Tenjin, Hakata a Canal City, kde se nachází různé obchody, butiky a restaurace.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace v okolí Fukuoky?
Odpověď: V okolí Fukuoky se nachází další zajímavá místa, jako jsou město Nagasaki s památkou atomové bomby, město Beppu s horkými prameny nebo ostrov Nokonoshima s rozsáhlými kvetoucími zahradami.


Dovolená Japonsko Fukuoka


Fukuoka je jedno z nejvíce atraktivních a oblíbených turistických míst v Japonsku. Nachází se na ostrově Kjúšú, který je nejjižnějším hlavním ostrovem Japonska. Město nabízí mix moderního a tradičního japonského životního stylu, spojeného s přírodní krásou a bohatou historií.

Návštěvníci Fukuoky mají na výběr širokou škálu zajímavých míst, které mohou objevovat. Mezi nejoblíbenější patří Fukuokský hrad, který je známý svými impozantními zdmi a krásnými zahradami. Uvnitř hradu se nachází muzeum, které představuje historii a kulturu města.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je chrám Tóchódži. Tento buddhistický chrám je nejstarší v městě a slouží jako důležité místo pro místní obyvatele k meditaci a modlitbě. Pro turisty je to skvělá příležitost uchvátit se krásnou architekturou a pozorovat místní obřady.

Milovníci přírody se nebudou chtít vydat na Fukuokský botanickou zahradu. Tato rozlehlá zahrada nabízí nádherné květiny a rostliny, které zde kvetou po celý rok. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a odpočinek od rušného městského života.

Kulinářské zážitky jsou také hlavním lákadlem Fukuoky. Nudle ramen jsou ve městě velmi oblíbené a existuje mnoho různých restaurací, které nabízejí autentické ramenové polévky. Fukuoka je také známá především svým jídlem kao-mana, což jsou vlastně opékané kuličky rýže. Pokud máte chuť na něco sladkého, vyzkoušejte slavnou fukuokskou dezertní specialitu nazývanou hakataka.

Dalším důvodem, proč navštívit Fukuoku, je blízkost k moři. Oblast Hakata Ward nabízí několik pláží, kde si můžete užít relaxační den plný slunce a písku. Existují také možnosti vodních sportů, jako je surfování nebo windsurfing, pro ty, kteří se chtějí více zabavit.

V neposlední řadě je Fukuoka také známá pro své trhy. Yatai je tržiště v centru města, které je plné stánků nabízejících místní speciality a jídla. Toto místo se stává živým a rušným večerem, kdy sem míří jak místní obyvatelé, tak turisté.

Fukuoka je takovou směsicí modernosti, tradice, přírody a japonské kultury. Je to ideální destinace pro každého, kdo se chce ponořit do atmosféry živého japonského města. Ať už jste zde na krátkou dovolenou nebo delší dobu, Fukuoka vás nadchne svou krásou a pohostinností.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Japonsko je země bohatá na historii, kulturální dědictví a překrásnou přírodu. Jednou z fascinujících destinací, kterou lze navštívit v této zemi, je město Fukuoka. Abychom však mohli maximálně vychutnat pobyt v tomto zajímavém městě, je důležité si najít vhodné ubytování.

Fukuoka je jedním z největších japonských měst a zároveň hlavním městem stejnojmenné prefektury. Nachází se na ostrově Kyushu a je známé svou přátelskou atmosférou a bohatým kulturním dědictvím. Výběr ubytování v Fukuoka je tedy důležitým krokem při plánování návštěvy tohoto baště japonské tradice.

Nejpopulárnější oblastí pro ubytování v Fukuoka je čtvrť Hakata, která je také jednou z hlavních turistických oblastí města. Tato část města je známá svými historickými památkami, tradičními trhy a bohatou nabídkou restaurací a obchodů. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, moderními apartmány nebo tradičními japonskými hostely.

Pro ty, kdo si přejí zažít autentickou atmosféru Japonska, je ideální volbou ubytování v ryokanech. Tyto tradiční japonské hotely jsou vybaveny tatami rohožemi, futony a koupelna je často sdílená. Ryokany jsou skvělou volbou pro ty, kdo si přejí prozkoumat japonskou kulturu a tradice.

Pokud preferujete moderní pohodlí a luxus, v centru města Fukuoka se nachází také řada moderních hotelů s prvotřídním servisem. Mnoho z těchto hotelů nabízí krásné výhledy na město a moře, stejně jako širokou škálu restaurací a dalších služeb.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Fukuoka také plná cenově dostupných možností ubytování. Hostely a budget hotely jsou velmi populární mezi mladými cestovateli a nabízejí základní, ale čisté a pohodlné ubytování za rozumnou cenu.

Při výběru ubytování v Fukuoka se také zaměřte na blízkost k veřejné dopravě. Město je dobře propojeno železnicí a autobusy, což umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím města i okolním regionům.

V každém případě je dobré si dopředu zarezervovat ubytování. Fukuoka je populární turistický cíl, zejména v letních měsících, a pokud si nezajistíte ubytování v dostatečném předstihu, můžete mít problém s nalezením volného místa.

Fukuoka je skvělým místem k prozkoumání japonské kultury, gastronomie a přírody. Abychom těchto zážitků mohli co nejvíce vychutnat, je důležité si zajistit vhodné ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference existuje pro každého návštěvníka města Fukuoka ideální možnost ubytování.


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je známé svým rozmanitým a proměnlivým počasím. A jedno z míst, které zaujímá zajímavé místo v tomto ohledu, je Fukuoka. Ležící na japonském ostrově Kyūshū, Fukuoka má jedinečné klimatické podmínky, které ovlivňují jeho počasí po celý rok.

Fukuoka má mírné podnebí, což znamená, že zimy nejsou příliš studené a léta nejsou příliš horká. V zimě se teploty pohybují kolem 10 °C a v létě mohou stoupat na 30 °C. Díky oceánu v blízkosti se Fukuoka může pochlubit příjemnými zimami a osvěžujícími lety.

Město má také značné srážky po celý rok, což je činí poměrně vlhkým. Začátkem roku a na jaře může být počasí deštivější a oblačné. Monsunové větry, které přinášejí dešťové oblaky, jsou v této oblasti běžné.

Fukuoka však není zasaženo žádnými extrémními povětrnostními podmínkami, jako jsou hurikány nebo silné větry. To je zřejmě jedním z faktorů, který přispěl k rychlému rozvoji města. Fukuoka je známá jako moderní a živé město s velkým důrazem na odvětví služeb a kulturu.

Jednou z příjemných sezón v Fukuoka je jaro, kdy rozkvetou sakury, tradiční japonské třešňové stromy. Tato období jsou označována jako "sakura" čas a jsou pro Fukuoku velkou turistickou atrakcí. Město tento čas oslavuje různými festivaly a je postupně ověnčeno kvetoucími stromy.

Léto přináší do Fukuoky horké počasí a vysokou vlhkost, což může být pro některé lidi obtížné. Nicméně, díky západnímu větru od moře se město může chlubit mírným závanem osvěžujícího větru, který pomáhá zmírnit horko.

Podzim je další krásnou sezónou v Fukuoka, kdy se listy stromů začínají měnit na různé odstíny žluté, oranžové a červené. Mnoho lidí se vydává na výlety do horských oblastí, aby se mohli potěšit překrásnou podzimní krajinou.

Večery ve Fukuokě mohou být poměrně teplé, což je ideální pro procházky po městě nebo objevování jeho různých uliček a trhů. Je to také skvělý čas na vyzkoušení místních specialit a ochutnávky tradiční japonské kuchyně.

Celkově lze říci, že Fukuoka je velmi zajímavou destinací, která nabízí svým návštěvníkům příjemné a pestré počasí po celý rok. Ať už se jedná o jarní sakuray, letní osvěžení od moře, podzimní barvy nebo zimní ticho, Fukuoka je místem, kde můžete vychutnat všechny roční období a jejich jedinečné kouzlo.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky