Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jemen Al Bayda

Počasí Jemen Al Bayda


Počasí v Jemenu, město Al Bayda

Jemen je země nacházející se na jihovýchodě Arabského poloostrova. Nachází se zde město Al Bayda, které je hlavním městem stejnojmenné provincie. Tato oblast je charakteristická svou krásnou horskou krajinou a bohatou historií. Pokud se chystáte na cestu do Jemenu, je důležité vědět, jaké počasí v Al Baydě můžete očekávat.

Al Bayda leží ve výšce přibližně 1 950 metrů nad mořem, což je příčinou mírnějšího podnebí než v jiných částech země. Průměrná teplota v Al Baydě se pohybuje mezi 20-25 °C, což je ideální počasí pro pohodlný pobyt. V létě může teplota stoupat až přes 30 °C, ale suché vzdušné podmínky a snížená vlhkost vzduchu činí žár snesitelnějším. Zimní měsíce v Al Baydě jsou mírné, s teplotami kolem 15 °C.

Co se týče srážek, období dešťů v Al Baydě přichází v zimě a na jaře. Největší množství srážek spadne v období mezi listopadem a březnem. Některé zdroje uvádějí, že ročně zde spadne okolo 500 mm srážek. Deštivé období vytváří zelené a kvetoucí scenérie, které jsou typické pro tuto část Jemenu.

Vzhledem k nadmořské výšce města Al Bayda, oblast je také často vystavena mlze a oblačnosti. Mírný vítr často táhne přes hory a přináší s sebou závan chladného vzduchu. Kvůli těmto klimatickým podmínkám se někdy zdejší oblasti nazývají "Hrobkou bílé mlhy".

Je důležité poznamenat, že bezpečnostní situace v Jemenu je nestabilní a cestování by mělo být prováděno s maximální opatrností. Před cestou do této oblasti je nutné získat aktuální informace o bezpečnostních doporučeních a varováních.

Přestože Al Bayda není turisticky vyhledávanou destinací, nabízí návštěvníkům pohled na krásné přírodní scenérie a historické památky. Mírné počasí v Al Baydě přispívá k pohodlnému prozkoumání této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Al Bayda


Odpovědi na Vaše otázky ohledně Jemenu Al Baydy:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Jemenu Al Baydy?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Jemenu Al Baydy, je letecky z přilehlého letiště v jemenském hlavním městě Sanaá.

2. Jak se v Jemenu Al Baydě komunikuje?

V Jemenu Al Baydě se běžně používá arabština. Angličtina se často používá v turistických oblastech a vybraných hotelech.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jemenu Al Baydy?

Nejlepší čas na návštěvu Jemenu Al Baydy je od listopadu do března, kdy je počasí příjemné.

4. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Jemenu Al Baydě?

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří starobylé pevnosti a hrady, historická venkovská osada Kawkaban a dramatické skalní formace.

5. Je v Jemenu Al Baydě bezpečno pro turisty?

Vzhledem k bezpečnostním problémům v celém Jemenu, je nutné se informovat o bezpečnostní situaci před cestou. Pokud se rozhodnete cestovat do této oblasti, je důležité mít velmi obezřetné chování a dodržovat zákazy a omezení.


Ubytování Jemen Al Bayda


Al-Bayda je jedno z nejvýznamnějších měst Jemenu a turisté sem často míří, aby obdivovali jeho krásnou přírodu a historické památky. Pokud plánujete navštívit Al-Baydu, je důležité zvolit si vhodné ubytování, které vám umožní pohodlně prozkoumat okolí a zažít nezapomenutelnou dovolenou.

V Al-Baydu je mnoho hotelů a penzionů, které nabízejí různé typy ubytování a různou úroveň pohodlí. Touristům jsou k dispozici jak luxusní hotely s veškerými moderními vybaveními, tak i skromnější penziony a hostely.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely mají prostorné a elegantně zařízené pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a minibarem. Kromě toho nabízejí také bazény, wellness centra, fitness centra, sauny a restaurace s širokou nabídkou jemných jídel. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít komfort a luxus během svého pobytu v Al-Baydu.

Pro turisty, kteří preferují cenově dostupnější možnosti, jsou k dispozici různé penziony a hostely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednodušší pokoje s menším vybavením, ale poskytují svým hostům čistotu, pohodlí a přátelské prostředí. Tyto ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději je využijí na prohlídku okolí.

Nezáleží na tom, pro jakou možnost ubytování se rozhodnete, můžete si být jisti, že v Al-Baydu najdete přátelský a vstřícný personál, který se postará o vaše pohodlí a potřeby. Všechna ubytování jsou čistá, bezpečná a pohodlná, aby vašemu pobytu v Al-Baydu dodala příjemnou atmosféru.

Jemen je již dlouho oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele, kteří hledají exotický zážitek a neotřelý dovolenou. Al-Bayda je právě takovým místem, které nabízí nádhernou přírodu, kulturní bohatství a přívětivé obyvatele. Ať už navštívíte Al-Baydu jako součást svého výletu po Jemenu nebo se sem vydáte přímo, můžete si být jistí, že v tomto městě najdete vhodné ubytování, které bude přesně splňovat vaše potřeby a představy.


Dovolená Jemen Al Bayda


Jemen je nejchudší zemí na Arabském poloostrově a v posledních letech je bohužel znám především kvůli občanské válce a humanitární krizi. Přesto se v této zemi nachází i krásná místa, jako je například město Al Bayda.

Al Bayda se nachází v centrální části Jemenu, ve výšce 1350 metrů nad mořem. Je obklopené nádhernou přírodou, horami a údolími. Město je plné historických a archeologických památek, které jsou však bohužel kvůli válce značně poškozené.

V minulosti bylo Al Bayda významným centrem obchodu, kultury a umění. Dnes se do města můžete dostat pouze po vozovce zvané „Death Road“, která je plná nástrah a překážek. Po cestě uvidíte nádherné scenérie skalnatých hor a údolí plných zeleně.

V samotném městě najdete mnoho starobylých mešit a hrobek, které pocházejí z období islámské nadvlády. Nejvýznamnější památkou je mešita Al-Muzaffar, která pochází z 14. století. Kromě starých mešit můžete navštívit i starobylé hrobky a viadukty.

Al Bayda je také známá pro svou nádhernou přírodu. V okolí města se nachází mnoho malebných vesnic a národních parků, jako je například Národní park Radaa, který přitahuje milovníky turistiky a horských túr.

Dovolená v Jemenu je sice exotická, avšak kvůli občanské válce je nyní tato země velice nebezpečná a nestabilní. Pokud si i přesto přejete navštívit Al Baydu, je nutné si zkontrolovat aktuální situaci v zemi a být ostražití. Přestože je tato země zatím méně turisty navštěvovaná, nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků.


Letenka Jemen Al Bayda


Letenka do Jemenu, konkrétně do města Al Bayda, je jednou z exotických možností, které nabízí světové letecké společnosti. Al Bayda se nachází jihozápadně od hlavního města Sanaa a patří mezi turisticky méně navštěvované oblasti Jemenu. Přesto zde najdeme mnoho kulturních i historických zajímavostí.

Jemenu se říká "země tisíce návětrníků" a to díky svému exotickému prostředí, kde se nachází rozsáhlé pouště, horské masivy a úrodné oasis. Al Bayda leží v provincii stejného jména, která patří spolu s dalšími k provincii Ad Dali a Abyan k oblasti "Jižní Jemen". Tato oblast je charakterizována nádherným panoramatem skalnatých kopců, úrodných polí a průzračných řek.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Al Bayda je hrad Qahul, který byl postaven v 16. století a patřil rodině Al-Mashhadi. Hrad se může pochlubit zbytky brán a věží, které ukazují na vysokou kvalitu staveb v této oblasti. Odbočka k horám, která vede po úzkých průsmycích a údolích, je plná archeologických nalezišť a zřícenin.

Další zajímavou památkou v této oblasti je hrad Ar Rawdah, který je známý pro svou krásnou architekturu. Tento hrad byl postaven v roce 1660 a fungoval jako dům pro místního vládce. V současné době jsou zbytky hradu otevřeny pro veřejnost a turisty se sem rádi sjíždějí.

Jak již bylo zmiňováno, Jemen je známý svými rozsáhlými pouštěmi. V Al Bayda se nachází poušť Raghwan, která nabízí nádherný pohled na duny písku a západ slunce na obzoru. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí zažít něco trochu jiného než běžné turistické zajímavosti.

Jemen je země, která oplývá bohatou historií, kulturou a architekturou. Letenka do Al Bayda nabízí příležitost prozkoumat jemskou kulturu a přírodu v celé své jedinečnosti. Turisté, kteří se sem rozhodnou vydat, se mohou těšit na nádherné výhledy, zelené oázy a množství archeologických a historických památek.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky