Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Augrabies Falls

Letenka Jihoafrická republika Augrabies Falls


Augrabies Falls: krásné přírodní divadlo Jihoafrické republiky

Jižní Afrika plná jasně zbarvených savan a zvířat, která se ve volné přírodě volně prohánějí, je destinací snů mnoha cestovatelů. A jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst Jihoafrické republiky je nepochybně národní park Augrabies Falls.

Kde se Augrabies nachází?

Národní park Augrabies Falls leží na severozápadě Jihoafrické republiky, těsně u hranic s Namibií, a není to jen další park se zvířaty. Je to místo s nádhernou divokou krajinou a úchvatnými vodopády.

Podívejme se, co se tam dá vidět:

Jaké jsou hlavní atrakce národního parku Augrabies Falls?

Největší turistickou atrakcí národního parku Augrabies Falls jsou samozřejmě vodopády Augrabies Falls. Tyto vodopády, které jsou vysoké více než 50 metrů a rozprostírají se na šířku 100 metrů, jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny návštěvníky parku.

Po projití parku můžete pozorovat mnoho dalších divokých zvířat, jako jsou hyenovití, losi, gepardi, zebry, malá antilopy a mnoho dalších zvířat. Nezapomenutelné jsou rovněž slunce, které zapadá za překrásnými kopcemi a s elegantními baobaby.

Co všechno můžete v parku dělat?

Národní park Augrabies Falls je nejen místem pro pozorování zvířat a přírody, ale rovněž nabízí mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie. Pokud máte rádi dobrodružství v přírodě, můžete se podívat na zajímavé pěší túry, nebo si užít nádhernou horskou cyklistiku. Pro ty, kteří chtějí zážitky s vodou, je tu plavání nebo kajakářské výlety po řece.

Pokud si chcete zarezervovat dovolenou v krásném národním parku Augrabies Falls, potřebujete pouze letenky do Jihoafrické republiky. Ty lze zakoupit například přes internet.

Ať už rozhodnete navštívit tento úžasný národní park o samotě nebo s rodinou či přáteli, věřte, že to rozhodně nebude zklamáním. Bude to nezapomenutelný zážitek v exotickém prostředí zvířat a přírody Jihoafrické republiky.


Dovolená Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je jednovrstvá země v jižní Africe. Pyšní se fascinujícími krajinnými útvary a množstvím divoké zvěře v přírodních rezervacích. Nejoblíbenější turistickou destinací v této zemi je Národní park Augrabies Falls.

Národní park Augrabies Falls se nachází v Severním Kapsku, v oblasti Kgalagadi. Je asi 100 kilometrů od hranic s Botswanou. Park byl založen v roce 1966 a je domovem přibližně 46 druhů savců a více než 200 druhů ptáků.

Největší atrakcí parku je bezesporu vodopád Augrabies Falls, který je největším peřejovým vodopádem v Jižní Africe. Vodopád je tvořen Oranžovou řekou, která místy těsně protéká úzkým říčním korytem, až se nakonec spustí dolů 56 metrů vysokým vodopádem. Když je řeka plná vody, záběry jsou působivé a nezapomenutelné. Na místě najdete také množství menších vodopádů, které jsou rovněž velmi atraktivní.

Kromě vodopádů park nabízí řadu dalších turistických aktivit. V oblasti je množství značených turistických stezek s různou náročností. Turisté se mohou vydat na prohlídku skal, rozhlédnout se po vyhlídce, nebo se vydat do jeskyní.

V parku najdete také množství divoké zvěře, jako jsou levharti, gepardi, hyeny, antilopy, celá řada dravců nebo sloni. Nezapomeňte si sebou kameru, abyste si mohli zachytit tyto nádherné živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Augrabies Falls, určitě si připravte návštěvu s nejméně dvoudenním předstihem. Nejlepší doba pro návštěvu parku jsou letní měsíce, kdy je ostřejší slunce, ale také je plná řeka a vodopády. Vstupné do parku je poměrně levné a rozhodně stojí za to. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, Národní park Augrabies Falls vám nabídne nezapomenutelný zážitek, který budete moci sdílet se svými blízkými a přáteli.


Ubytování Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je přímořská země nabízející mnoho turistických atrakcí. Jedno z nejkrásnějších a nezapomenutelných míst, které byste měli navštívit, je Augrabies Falls.

Augrabies Falls se nacházejí přibližně 120 kilometrů západně od Kimberly, ve stejnojmenném národním parku. Tento park je jednou z nejstarších chráněných oblastí v Jihoafrické republice. Jedná se o údolí řeky Orange, která protéká skalnatou krajinou a vytváří neuvěřitelné vodopády.

Augrabies Falls jsou jedny z nejvyšších vodopádů v Jihoafrické republice a jejich jméno pochází z křiklanského slova "Aukoerebis", což znamená "místo velkého hluku". Vodopády mají výšku přes 50 metrů a jejich síla a zvuk při pádu vody přes kamenné útvary je opravdu ohromující.

Okolí Augrabies Falls je obklopeno skalami, kaňony a unikátní vegetací, která je přizpůsobena suchému a horkému podnebí. Mezi zajímavé druhy rostlin patří například křídlatka skalní, kaktusy a původní druhy stromů. Tato oblast je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například paviáni, antilopy a vzácní orlíci.

Kromě obdivování a fotografování vodopádů, Augrabies Falls nabízejí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Turisté si mohou užívat procházky, horskou cyklistiku a přístup k různým vyhlídkovým plošinám, které poskytují úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří by chtěli zůstat přes noc, je v blízkosti vodopádů k dispozici ubytování. Národní park nabízí kempování, chatky a dokonce i luxusní safari lodže, kde si můžete užívat pohodlí a zároveň zažít jedinečný pocit být uprostřed divoké přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, nezapomeňte zařadit Augrabies Falls do svého itineráře. Toto nádherné místo nabízí skvělé zážitky a úchvatné výhledy, které si s sebou budete pamatovat navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Augrabies Falls


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě přírodní rezervace Augrabies Falls?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Augrabies Falls je od září do listopadu, kdy je vodopád nejaktivnější.

2. Jak se dostanu do Augrabies Falls?
Odpověď: Augrabies Falls se nachází ve státě Severní Kapsko v Jihoafrické republice. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem z města Upington, které je asi 120 km vzdálené. Existuje také autobusové spojení z Upingtonu.

3. Jaké aktivity můžu v Augrabies Falls podniknout?
Odpověď: V Augrabies Falls si můžete prohlédnout nejen vodopády, ale také můžete podniknout turistickou procházku po okolních stezkách nebo využít možnost jízdy lodí po řece Orange. Je zde také možnost pozorování volně žijících zvířat a ptáků.

4. Musím si předem rezervovat ubytování v Augrabies Falls?
Odpověď: Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během hlavní sezóny. V Augrabies Falls jsou k dispozici jak kempingové místa, tak i hotely a ubytování v přírodě.

5. Existují v Augrabies Falls restaurace a obchody s potravinami?
Odpověď: Ano, v Augrabies Falls se nachází restaurace a také malé obchody, kde si můžete zakoupit potraviny a další nezbytnosti.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Augrabies Falls?
Odpověď: Celková délka prohlídky Augrabies Falls závisí na vašich zájmech a aktivitách, které plánujete podniknout. Doporučuje se věnovat alespoň jeden den na prohlídku vodopádů a okolní přírody.

7. Musím platit vstupné do Augrabies Falls?
Odpověď: Ano, pro vstup do přírodní rezervace Augrabies Falls se platí vstupné. Cena se liší pro domácí návštěvníky a zahraniční turisty.

8. Je Augrabies Falls vhodné místo k navštívení s dětmi?
Odpověď: Ano, Augrabies Falls je vhodné místo pro rodinnou návštěvu. Je zde mnoho aktivit, které mohou děti zaujmout, a přírodní krása vodopádů je impozantní i pro dospělé.

9. Existují nějaká omezení týkající se fotografování v Augrabies Falls?
Odpověď: Obecně je povoleno fotografovat v Augrabies Falls, ale během některých aktivit, jako je například jízda lodí po řece Orange, je možné, že budou platit určitá omezení.

10. Jaké další atrakce a památky mohu navštívit v okolí Augrabies Falls?
Odpověď: V okolí Augrabies Falls se nachází řada dalších zajímavých přírodních rezervací a parků, jako je například Národní park Kgalagadi, kde můžete pozorovat divokou zvěř, nebo Biosférická rezervace Richtersveld, která je zařazená na seznamu UNESCO.


Počasí Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je země s rozmanitým klimatem a pozoruhodnými přírodními krásami. Jedním z nejvýraznějších přírodních divů této země je určitě Augrabies Falls, národní park s vodopády v Jižní Africe.

Augrabies Falls se nachází na řece Oranž, která tvoří přirozenou hranici mezi Jihoafrickou republikou a Namibií. Tento turistický cíl je pro turisty z celého světa velmi atraktivní díky své impozantní velikosti a krásnému okolí. Vodopády dosahují výšky až 56 metrů a vytvářejí velké množství vodních kaskád, které tvoří dechberoucí pohled.

Klima v této oblasti je typické pro semi-aridní podnebí, což znamená, že tady je poměrně suché a teplé počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C během léta (prosinec až únor) a 20 °C během zimy (červen až srpen). Srážkové úhrny jsou relativně nízké a většina srážek spadne ve formě letních bouří.

Přestože je Augrabies Falls známý svými teplými teplotami a suchým počasím, turbulentní tok řeky během dešťových období může přinést velké množství vody. Během dešťových období, která trvají obvykle od září do dubna, se divoká řeka promění v sílu a vodopády se stávají ještě impozantnějšími. Lidé, kteří mají rádi drsnější přírodu, se mohou těšit na robustní průtok vody a zvuk padajících kaskád.

Navštěvovat Augrabies Falls lze však i během suchého období. Kromě pozorování vodopádů si lze vychutnat krásnou krajinu a přírodní rezervaci v okolí. Návštěvníci mohou podniknout turistické túry a procházky, které jim umožní vidět neuvěřitelnou flóru a faunu oblasti. Tady lze spatřit mnoho původních druhů rostlin a živočichů, které se adaptují na drsné podmínky semi-aridního klimatu.

Pro ty, kdo se zajímají o přírodu a dobrodružství, je návštěva Augrabies Falls přírodním parkem v Jihoafrické republice zážitkem, který stojí za to zažít. Nejenže mohou obdivovat majestátní vodopády, ale také mohou objevit všechny neuvěřitelné přírodní krásy, které tato oblast nabízí. Ať už se rozhodnete navštívit v létě nebo během dešťového období, budete fascinováni tím, co Augrabies Falls má k nabídnutí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky