Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)

Počasí Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Každý rok v Jihoafrické republice se odehrává jedinečný přírodní div. V regionu Namaqualand v rozlehlé provincii Severní Kapsko, který je obecně znám pro své suché klima a polopouštní krajinu, se na jaře otevírají tajuplné kvetoucí pole. Tato přírodní podívaná přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Namaqualand se nachází na jihozápadě Jihoafrické republiky a je známý svými velkými plochami skalnatých kopcovitých regionů, které jsou obvykle pokryté pouze suchými keři. Avšak od července do září, když nastanou deště pocházející z jižnějších oblastí, se Namaqualand promění v nádherné kvetoucí zahrady.

Tato proměna je způsobena vzácnými druhy květin, které vykvetou pouze jednou za rok, když se na zemi objeví dostatek vody. Překvapivě mnoho z těchto květin je adaptováno na suché podmínky a dokáže přežít po většinu roku pouze v podobě nevýrazných keřů. Když se však rozvodní, díky zvýšenému obsahu vody v půdě, divoké květiny vykvétají ve všech odstínech červené, žluté, oranžové, fialové a bílé.

Přírodní park Namaqua National Park, který se rozprostírá na 1 000 kilometrech čtverečních, je jedním z nejznámějších míst, kde můžete zářnou krásu tohoto kvetení obdivovat. Odlišné druhy květin se objevují v různých oblastech parku, což poskytuje rozmanitost květinových polí.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Namaqualand, mají možnost podívat se na doslova koberce květin, které se táhnou na desítky kilometrů. Oblast je známá nejen kvůli svému úchvatnému kraji, ale také pro různé druhy divoké zvěře, včetně antilop a ptáků, které žijí v rezervaci.

Květiny v Namaqualand nemají jasný čas květu, protože to závisí na dešťových srážkách a přírodních podmínkách daného roku. Mnoho turistů na svých cestách do této oblasti volí variantu cestování autem, které jim umožňuje objevovat různé květinové plochy v závislosti na daném dni.

Kvetoucí pole v Namaqualand jsou skutečnou kráskou Jihoafrické republiky. Podívat se na tato barevná území je nezapomenutelný zážitek, který propojuje divokou přírodu s kouzlem a krásou. Pokud hledáte přírodu v její nejčistší a nejkrásnější formě, pak je region Namaqualand v Jihoafrické republice místem, které byste neměli vynechat.


Ubytování Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní krásy a jedním z jejích nejúžasnějších fenoménů je kvetoucí pole v oblasti Namaqualand. Tato oblast se nachází ve severozápadní části země a je známá svými vícebarevnými květinami, které se každý rok objevují v obrovském množství.

Namaqualand se rozkládá na území přes 1 000 kilometrů až k pobřeží Atlantského oceánu. Díky unikátním klimatickým podmínkám, které jsou charakterizovány suchem a větrem, se zde květiny rozkvétají pouze během několika týdnů na začátku jara, obvykle v srpnu a září. Během této krátké doby se ale tisíce květin rozprostřou po krajině, vytvářejíce úchvatné koberce barevných plamenů.

Takzvané "blomme" (květiny) jsou rozmanité a zahalují krajinu do nádherných odstínů růžové, purpurové, oranžové, žluté a bílé barvy. Mezi nejvíce populárními květinami, které se objevují v Namaqualand, patří vytrvalé vyhlížející žluté květiny zvané růže vylovilkovité (vytotolerkovité), a také skromné, avšak nesmírně barevné květy známé jako vykvétající vytrvalky. Každoroční popsaný zjev láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Abychom se plně mohli ponořit do této kvetoucí krajiny, je nejlepší způsob, jak v Namaqualand strávit několik dní, rezervovat ubytování v jednom z vyhlášených kvetoucích rezervací nebo malebných penzionů, které se nacházejí v této oblasti.

Rezervace nabízí návštěvníkům možnost vidět kvetoucí pole z blízka a objevovat vzácné druhy květin, které se jinde jen těžko najdou. Některé rezervace mohou poskytovat i průvodce, kteří vás provedou po nejkrásnějších místech a pomohou vám identifikovat jednotlivé druhy květin.

Druhou možností ubytování jsou malebné penziony, které jsou rozmístěny po celé oblasti Namaqualand. Tyto penziony nabízejí útulné a často luxusní ubytování s nádhernými výhledy na kvetoucí pole. Hosté zde mohou relaxovat a užívat si klidu těchto jedinečných míst, zatímco se kolem nich rozprostírají barevné koberce květin.

Při návštěvě Namaqualand není dostatek slov, kterými by se dala popsat krása a magie tohoto místa. Je to situace, kdy si musíte jít sami a vidět to vlastníma očima. Ještě dnes kolem našeho světa existuje pár míst, kde příroda ukazuje svou moc a jedinečnost - a Namaqualand je jedno z nich.


Dovolená Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je země plná kontrastů a úžasných přírodních krás. Jednou z nejzajímavějších lokalit v této oblasti je Namaqualand, které je proslavené svými ohromujícími kvetoucími poli. Každoročně se zde odehrává jedinečný přírodní div, který láká návštěvníky z celého světa.

Namaqualand je oblastí ležící v jihozápadní části Jihoafrické republiky a rozkládá se na území provincie Severní Mys. Tato oblast je typicky pouštní, většinou suchá a nehostinná, s minimálním množstvím srážek během roku. Avšak jednou v roce se zde místo nepřívětivé pouště promění ve fantastickou kvetoucí krajinu.

V průběhu jarního období, které zde probíhá od srpna do října, začínají místní květiny, jako jsou například karanfíly, lechlíny a žluté květiny rodiny Asteraceae, rozkvétat a vytvářet nádherně rozsáhlé barevné plochy. Celý region se promění v moře barev, od jasně žluté až k červené a fialové. Tisíce květin se otevřou na přírodních krajinách, což vytváří pohádkovou scenérii, která je neuvěřitelná na světě.

Koordinátor Namaqualand kvetoucích polí rozhoduje o nejlepším čase návštěvy, aby zaručil, že návštěvníci uvidí ty největší a nejkrásnější kvetoucí oblasti. Kvetení je předem těžké předvídat, což dává zájemcům o Namaqualand dovolenou další dobrodružný rozměr.

Kvůli spektakulárnímu kvetoucímu divadlu, které Namaqualand nabízí, se tato oblast stala jednou z nejpřitažlivějších turistických destinací v Jihoafrické republice. Místní turistické trasy vedou po krajině, která je obklopená miliony kvetoucích květin. Nejznámějšími místy jsou Nieuwoudtville, Kamieskroon a Springbok.

Nieuwoudtville je malá vesnička, která bývá nazývána "bulb hauptstadt" Jižní Afriky - hlavní město cibulí. Ve vesnici se nachází i výstavní cibulová zahrada, kde jsou prováděny vědecké studie o místní flóře.

Kamieskroon je další malebný městečko, které je známé také pro své krásné kvetoucí pole. Procházka turisty mezi poli je jedinečným zážitkem, kde mohou obdivovat kvetoucí krajinu přímo uprostřed divocích květin.

Springbok je největším městem v regionu Namaqualand a slouží jako ideální výchozí bod k prozkoumání oblasti kvetoucích polí. Místní muzeum nabízí informace o tomto fascinujícím jevu.

Namaqualand je krásnou ukázkou toho, jak příroda může vytvářet nádherné scény a překvapit nás svou proměnlivostí. Kvetoucí pole v této oblasti jsou příkladem jemné vyváženosti a harmonie, kterou lze spatřit pouze v přírodě. Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou úžasných scén a nezapomenutelných zážitků, je Namaqualand v Jihoafrické republice skutečným rájem.


Letenka Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je země plná nádherných a fascinujících přírodních krás. Mezi jedno z nejúžasnějších přírodních divů této země patří neuvěřitelně malebná oblast Namaqualand, známá svými kvetoucími poli.

Namaqualand leží v severozápadní části Jihoafrické republiky a rozkládá se na ploše přesahující 440 000 kilometrů čtverečních. Tato oblast je charakteristická svou suchou a polopouštní krajinou s nízkou vegetací. Avšak jednou do roka, na začátku jara, se Namaqualand rozsvítí v široké škále jasných a sytých barev, díky rozkvetlým květům.

Letenka do této kouzelné oblasti je cestou, jak se dostat přímo na místo, kde je možné zažít opravdový div divoké přírody. K příležitosti jarního rozkvětu se celá země připravuje na příval turistů, kteří dorazí obdivovat toto úžasné přírodní divadlo. Žluté, fialové, růžové a bílé květy nadmořských vlníků, aloe a mnoha dalších rostlin zachvátí celou krajinu, přeměňující Namaqualand na nebeský kout světa.

Cesty v Namaqualand jsou omezovány na jedny hlavní silnice a několik zpevněných cest, což dává celému regionu pocit utajeného ráje, který je stále dostupný jen pár statečným a odvážným cestovatelům. Pokud si vezmete letenku do blízkého města, například Springbok nebo Kamieskroon, můžete zažít nezapomenutelnou jízdu po okouzlující krajině s nekonečnými polemi kvetoucích květin.

Namaqualand je známé také pro svou pestrost druhů. Mnoho orchidejí, liliovitých a mnoha dalších rostlin, které se zde vyskytují, neexistuje nikde jinde na světě. Kromě toho je tato oblast domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně vzácných plazů, ptáků a savců.

Při procházce krásou Namaqualandu si nemůžete nevšimnout také místních komunit, které žijí v této oblasti. Jihoafrická republika je známá svou rozmanitostí kultur a etnik a Namaqualand není výjimkou. Můžete se setkat s domorodými kmeny Khoisan, kteří zde žijí již tisíce let, a ochutnat jejich tradiční jídla a poznat jejich bohatou historii.

Když navštívíte Namaqualand, nezapomeňte si také užít západ slunce nad Atlantským oceánem, který je od této oblasti vzdálený jen kousíček. Představa, jak slunce klesá za obzor a zanechává při svém odchodu za sebou pole kvetoucích květin, je nezapomenutelným zážitkem.

Letenka do jihoafrického Namaqualandu je lístkem do království divokých květin a nadpozemské krásy. Navštivte tento magický kout světa a poznejte jedinečnost, kterou Jihoafrická republika nabízí. Buďte součástí toho překrásného přírodního divadla a vychutnejte si jedinečnou atmosféru kvetoucího Namaqualandu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


1. Jak dlouho trvá květenství v Namaqualandu?
Květenství v Namaqualandu trvá obvykle přibližně 6-8 týdnů. Začíná v srpnu a pokračuje až do začátku října.

2. Kde se v Namaqualandu nachází nejlepší místa k pozorování květenství?
Nejlepší místa k pozorování květenství v Namaqualandu jsou především na jeho západním pobřeží. Oblasti kolem měst Springbok, Garies a Kamieskroon jsou známé svými malebnými květinovými poli.

3. Jaké druhy květin mohu v Namaqualandu očekávat?
V Namaqualandu můžete očekávat širokou škálu květin, včetně modrých hroznů, růžových babystů, žlutých druhů mesembs a fialových třapatkovitých květů. Těchto květin se vyskytuje obrovské množství, což vytváří ohromující květenství.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Namaqualandu a jeho květenství?
Nejlepší čas na návštěvu Namaqualandu a jeho květenství je obvykle v září. V tomto období je kvetení na svém vrcholu a květinová pole jsou nejkrásnější.

5. Jak se do Namaqualandu dostanu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Namaqualandu, je letecky do letiště v městě Springbok nebo cestovat automobilem po silnici N7 z Kapského Města.

6. Existují nějaké vstupní poplatky do chráněných oblastí Namaqualandu?
Ano, některé vybrané chráněné oblasti mohou vyžadovat vstupní poplatky. Je důležité se předem informovat o aktuálních poplatcích a možnostech platby.

7. Kde se mohu ubytovat v Namaqualandu?
V Namaqualandu je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a kempů. Města Springbok, Garies a Kamieskroon nabízejí mnoho možností ubytování.

8. Co bych měl vzít na návštěvu Namaqualandu?
Je vhodné si přinést dostatek vody, opalovací krém, klobouk nebo čepici, pohodlnou obuv a oděv vhodný na turistiku. Namaqualand je suchými oblastí, takže je důležité se chránit před sluncem a hydratovat.

9. Jaké další zajímavosti můžu navštívit v okolí Namaqualandu?
V okolí Namaqualandu je možné navštívit například Národní park Namaqua, který nabízí krásnou přírodu a možnost procházkových tras. Také se můžete vydat do města Springbok, kde najdete muzea, historické památky a zajímavé obchody.

10. Je bezpečné cestovat do Namaqualandu?
Většinou je cestování do Namaqualandu bezpečné, ale je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se dobře se informovat o aktuálních bezpečnostních podmínkách a dodržovat pokyny místních autorit.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky