Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Národní park Marakele

Počasí Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je země, kterou můžeš poznat z mnoha stránek, ať už historické, kulturní nebo přírodní. Jedním z míst, které by s přírodou mohlo zaujmout právě tebe, je Národní park Marakele.

Tento park se nachází na jihu země, ve vzdálenosti asi tří hodin jízdy autem od Johannesburgu. Jeho rozloha dosahuje více než 67 000 hektarů, takže se zde rozhodně najde místo, které si zamiluje každý milovník přírody.

Pokud by sis chtěl/a udělat představu o tom, jaké počasí můžeš v parku očekávat, je dobré vědět, že se nachází v subtropické oblasti, což znamená, že jsou zde většinou teplé a vlhké léta a milejší a suché zimy.

V létě, tedy od listopadu do března, se zde teploty mohou vyšplhat až na přes 30 °C. Je to asi nejvhodnější období pro ty, kteří chtějí zažít množství zvířat žijících v parku (např. sloni, žirafy nebo antilopy) v čase, kdy se nejvíce pohybují.

Zimní období od června do srpna, je naopak sušší a chladnější. Noční teploty se mohou snížit až na 0 °C a denní teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto období je vhodnější pro ty, kteří chtějí pozorovat zvířata na vodních plochách, jelikož během těchto měsíců jsou zdroje vody pro zvířata nižší a tudíž jsou více koncentrována.

Pro turisty jsou v parku připraveny různé stezky, na kterých si mohou užít přírodu a hledat zvířata. Návštěvníci se mohou vydat například na pěší túru k vodopádům nebo na projížďku terénním vozidlem s průvodcem za účelem pozorování zvířat. Kromě toho jsou zde také kempy a luxusní lodže, takže si každý může vybrat možnost přenocování dle svého gusta.

Pokud si plánuješ návštěvu Jihoafrické republiky, Národní park Marakele by neměl chybět na tvém seznamu. Ať už zde budeš během horkého léta nebo mírnějšího zimy, příroda tě jistě uchvátí a přinese na tváři úsměv.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Národní park Marakele


1. Jak se dostanu do Národního parku Marakele?
Odpověď: Národní park Marakele se nachází v jihozápadní části Jihoafrické republiky. Nejbližší letiště je Johannesburg, odkud lze využít dopravu po silnici do parku.

2. Kolik stojí vstupné do Národního parku Marakele?
Odpověď: Vstupné do Národního parku Marakele se liší v závislosti na věku a státní příslušnosti. Doporučuje se ověřit aktuální informace o cenách na oficiálních webových stránkách parku.

3. Jak dlouho trvá safari v Národním parku Marakele?
Odpověď: Doba trvání safari v Národním parku Marakele se může lišit v závislosti na tom, jakou aktivitu si vyberete. Existují krátké safari trvající 2-3 hodiny, ale také celodenní safari, během kterého si můžete vychutnat delší pobyt v parku.

4. Jaké druhy zvířat mohu v Národním parku Marakele spatřit?
Odpověď: Národní park Marakele je domovem širokého spektra africké zvěře, včetně slonů, nosorožců, bizonů, lvů, leopardů, gepardů a mnoha dalších druhů. Park je také známý svými bohatými druhy ptáků.

5. Můžu v Národním parku Marakele kempovat?
Odpověď: Ano, Národní park Marakele nabízí možnosti kempování ve vyhrazených oblastech. Je nutné si předem rezervovat místo a dodržovat pravidla bezpečnosti stanovená parkem.

6. Existují v parku zpevněné cesty nebo je potřeba terénního vozidla?
Odpověď: V parku existují zpevněné cesty, které jsou vhodné pro běžná vozidla. Nicméně, některé oblasti parku jsou přístupné pouze terénními vozidly.

7. Můžu si ve parku zapůjčit průvodce?
Odpověď: Ano, v parku je možné si zapůjčit průvodce, který vás provede safari a poskytne vám informace o fauně a floře parku.

8. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Marakele?
Odpověď: Nejlepšími časy pro návštěvu parku jsou období sucha, které trvá od května do září. Během těchto měsíců je nejmenší šance na dešťové srážky a zvířata se často shlukují okolo vodních zdrojů.

9. Existují možnosti ubytování v okolí Národního parku Marakele?
Odpověď: Ano, v okolí parku existují různé možnosti ubytování, včetně kempů, chat a luxusních safari lodge. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

10. Jaká jsou omezení farmy v rámci Národního parku Marakele?
Odpověď: Národní park Marakele chrání přírodní prostředí a divoká zvířata. Je důležité respektovat omezení stanovená parkem, jako je nedotýkat se zvířat, nevstupovat do nebezpečných oblastí a dodržovat pravidla ohledně odpadků.


Letenka Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je zemí, která překvapí každého cestovatele. Když přemýšlíme o Africe, běžně nám do hlavy vytanou obrazce stepi, savan a divoká zvířata. Avšak v Jižní Africe se můžete během jedné cesty dostat na vrchol ostrova s výhledem na Indický oceán i na sever k Národnímu parku Marakele, jednomu z nejkrásnějších v Jižní Africe.

Národní park Marakele se nachází v provincii Limpopo, na severu Jižní Afriky. Jeho rozloha činí téměř 700 kilometrů čtverečních a nabízí jedinečnou možnost pozorovat zvířata v přirozeném prostředí. Mezi ty nejvýznamnější zástupce patří sloni, gepardi, nosorožci, buvoli, lvi, levharti, hyeny, antilopy a mnoho dalších druhů. V parku žije celkem přes 50 druhů savců, více než 350 druhů ptáků a 65 druhů hadů. Národní park Marakele může být také skvělým místem pro pozorování různých druhů plazů a dále také motýlů a hmyzu.

V oblasti Národního parku Marakele se nachází čtyři základny pro návštěvníky, a to Bontle, Tlopi, Thutse a Bolemba. Tyto základny nabízejí různé možnosti ubytování, jako jsou například campingy, chatky nebo apartmány. V parku se nachází také řada turistických stezek, které vedou krajinou plnou překrásných scenérií.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Marakele, můžete se k němu dostat z hlavního města Jižní Afriky - Pretorie, některého z menších měst v blízkosti parku nebo z jakékoliv jiné lokality v Jihoafrické republice. Cestování v Jižní Africe není problematické a máte možnost využít i mnoho různých druhů dopravy. Nejvýhodnější způsob, jak se dostat k Národnímu parku Marakele, je pronájem auta.

Výlet do Národního parku Marakele může být jedním z nejvýznamnějších zážitků Vaší návštěvy Jihoafrické republiky. Krátká letenka z Prahy do Johannesburgu se dnes zajišťuje ve většině případů za velmi přijatelnou cenu, což Vám nabízí příležitost navštívit krásné místo, které si zapamatujete celý život.


Dovolená Jihoafrická republika Národní park Marakele


Národní park Marakele se nachází v Jihoafrické republice a je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této zemi. Leží na území provincie Limpopo a je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Park Marakele je známý svou malebnou krajinou, která se rozprostírá na ploše více než 67 000 hektarů. Tento park je jedinečný díky své geografii, která kombinuje horské hřebeny, údolí a řeky. Návštěvníci zde mohou objevit jedinečné scenérie, které poskytují útočiště pro rozmanité druhy zvířat.

Jedním z nejvýznamnějších druhů, které můžete ve výškách parku Marakele spatřit, je slon africký. Tito majestátní tvorové jsou symbolem divočiny a jejich setkání ve volné přírodě je zážitkem, který nelze zapomenout. Kromě slonů zde žijí také další klasická africká zvířata, jako jsou lvové, nosorožci, žirafy a leopardi.

Park Marakele je také nejlepším místem pro pozorování různých druhů ptáků. Více než 300 druhů, včetně orlů, supů a kolibříků, zde bylo zaznamenáno. Obyvatelé parku také zahrnují dravé a malé savce, jako jsou přáli, mangusty a hyeny.

Pro turisty jsou v parku Marakele k dispozici různé aktivity. Nejpopulárnější je safari, které umožňuje návštěvníkům vydat se na dobrodružství za pozorováním divokých zvířat. Existují různé způsoby, jak safari podniknout, včetně pěších túr, jízdy na koni a jízdy v off-road vozidlech.

Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je možné se v parku Marakele také zapojit do nočního safari. Toto unikátní zážitkové plánovaní zajišťuje, že návštěvníci budou mít možnost vidět noční život savan, včetně nočních predátorů, jako jsou hyeny a šakali.

Národní park Marakele nabízí také možnost výletu na horu Marakele, která je známá svými ohromujícími výhledy na okolní krajinu. Tato hora je oblíbeným místem pro pěší turistiku a nabízí fantastické fotografické příležitosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku a plánujete dovolenou v Národním parku Marakele, nezapomeňte si předem zajistit ubytování. Park nabízí různé možnosti, včetně luxusních safari lodží a kempů. Je také ideální pro rodiny s dětmi, protože zde existují speciální programy pro mladé návštěvníky.

Národní park Marakele je skvělou volbou pro každého, kdo se chce ponořit do úžasné přírody Jihoafrické republiky a objevit její bohaté divočiny. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem zvířat, přírody nebo dobrodružství, tento park nabídne něco pro každého. Je to místo, které vám zaručeně zůstane v paměti po celý život.


Ubytování Jihoafrická republika Národní park Marakele


Národní park Marakele se nachází na území Jihoafrické republiky a představuje významnou turistickou atrakci pro milovníky přírody. Park je známý svou rozmanitou faunou a florou, malebnými krajinami a přístupností pro návštěvníky.

Marakele, což v překladu z místního jazyka znamená "horská hora", se rozkládá na rozloze přesahující 67 000 hektarů. Jeho charakteristickými rysy jsou impozantní hory, dramatické útesy a rozlehlé rovinaté oblasti. Tento kontrast vytváří jedinečnou atmosféru a nabízí návštěvníkům skvělé vyhlídky na divokou přírodu.

Národní park Marakele je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, nosálů, zeber a mnoho dalších. Pro milovníky ptactva je v parku také nespočetně mnoho druhů, včetně vzácných druhů orlů a sokolů. Prohlídky parku jsou ideální způsob, jak objevovat tuto obdivuhodnou faunu v jejich přirozeném prostředí.

Jednou z nejvýjimečnějších částí národního parku Marakele je tzv. World's View, což je vyhlídka, která přináší úchvatný pohled do údolí a na okolní hory. Tato malebná lokalita je oblíbenou destinací pro fotografování i meditaci.

Pro turisty, kteří si přejí zůstat v národním parku Marakele, je k dispozici celá řada ubytovacích možností. Park nabízí různé typy ubytování, které zahrnují kempy, chatky, safari stany a dokonce i luxusní osady s výhledem na savanu. Každý, kdo si vybere Marakele jako svou destinaci, má tak možnost prozkoumat a zažít přírodu z blízka.

V parku se také nachází místní kultura a tradice, které jsou návštěvníkům přístupné. Jeden z nejznámějších kmenů, který tuto oblast obývá, je kmen Bapedi. Turisté mají možnost se seznámit s jejich zvyky, tanci a řemesly.

Národní park Marakele je jednou z nejvýznamnějších atrakcí Jihoafrické republiky a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek z přírody. Ať už se jedná o safari, turistiku nebo jen relaxaci uprostřed nádherné krajiny, tento park splní očekávání všech milovníků přírody. Jaře a podzim jsou nejvhodnějšími ročními obdobími pro návštěvu, kdy je krajina plná květin a teploty jsou příjemné.

Pokud plánujete cestu do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře národní park Marakele. Tento úžasný kousek divoké přírody vás určitě nezklame a poskytne nezapomenutelné zážitky z prozkoumávání jedné z nejkrásnějších oblastí jižní Afriky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky