Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodní krásou a bohatstvím divokého života. Jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků v této zemi je rezervace St. Lucia Wetlands, která se nachází v provincii KwaZulu-Natal. Tento úchvatný region je také světovým dědictvím UNESCO.

Rezervace St. Lucia Wetlands je jedním z největších mokřadů na světě a rozkládá se na rozloze přesahující 330 000 hektarů. Tvoří ji široká škála přírodního prostředí, včetně slaných močálů, bažin, jezer, mangrovových lesů a pobřežních písečných dun. Tento jedinečný ekosystém přitahuje širokou škálu zvířat, včetně krys, antilop, žiraf a ohromného množství ptáků.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit St. Lucia Wetlands, je její divoký život. Tato oblast je známá svou rozmanitou populací zvířat, jako jsou sloni, buvoli, nosorožci a krokodýli. Je také domovem pro více než 500 druhů ptáků, což z ní činí ráj pro ornitology. Návštěvníci mohou si pronajmout lodě a vydat se na safari po řece St. Lucia, aby si vychutnali pohled na krokodýly, hrochy a mnoho dalších zvířat.

Další aktivitou, kterou můžete v rezervaci St. Lucia Wetlands podniknout, je pozorování velryb. Toto pobřežní městečko je známé jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb. V období mezi červencem a listopadem sem proudí jihoafrické pobřeží mořští savci a poskytují úžasné příležitosti pro jejich sledování.

Ve St. Lucia Wetlands je také spousta možností pro ubytování. Najdete zde různé typy ubytování, od elegantních hotelů až po kempy pro ty, kteří preferují blízký kontakt s přírodou. V každém případě je důležité si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, protože tato oblíbená destinace poskytuje jen omezený počet míst.

Rezervace St. Lucia Wetlands je také ideálním místem pro aktivní dovolenou. Můžete se vydat na pěší túru a objevovat různé routy v okolí, nebo se vydat na cyklistickou výpravu a objevovat krásy okolní krajiny. Pro ty, kteří se chtějí nechat unášet vodními vlnami, je zde také možnost provozování vodních sportů.

V případě, že se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, rezervace St. Lucia Wetlands by se měla stát povinnou zastávkou na vaší cestě. Toto úžasné místo nabízí jedinečnou kombinaci nepopsatelné krásy přírody a fascinujícího divokého života. Navštívit St. Lucia Wetlands je jedinečný zážitek, který si určitě pamatujete po celý život.


Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je plná nádherných a fascinujících míst, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto zajímavých míst je i St. Lucia Wetlands, který se nachází na východním pobřeží Jižní Afriky.

St. Lucia Wetlands, známý také jako iSimangaliso Wetland Park, je jedním z nejrozmanitějších vodních prostředí na světě. Tento park se rozprostírá na ploše téměř 332 000 hektarů a zahrnuje různé ekosystémy, jako jsou mangrovy, sladkovodní jezera, pobřežní duny a pláže. Díky této rozmanitosti byl park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

St. Lucia Wetlands je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější tu patří velbloudi, sloni, levharti, krokodýli a želvy. Vodní plochy jsou plné ryb, krokodýlů a také nádherných ptáků, jako jsou pelikáni, rybáci a koroptve.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky. Letenky do Jihoafrické republiky se dají zakoupit u mnoha leteckých společností po celém světě. Po příletu do hlavního města Jihoafrické republiky, Johannesburgu, se pak můžete vydát na další let do blízkého města Durban, které je vzdálené jen necelé dvě hodiny jízdy od parku.

Návštěvníci St. Lucia Wetlands si nesmí nechat ujít projížďku lodí po řece St. Lucia, kde mohou pozorovat krokodýly, nádherné ptáky a mnoho dalšího. Další atrakce zahrnují procházky v mangrovech, safari autem a vodní sporty, jako je kajak, šnorchlování a potápění.

St. Lucia Wetlands je naprosto úchvatný a krásný park, který nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Díky své unikátnosti a rozmanitosti si získává stále více turistů z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství a nevšední zážitky, je St. Lucia Wetlands tou pravou destinací pro vás.


Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země, která nabízí návštěvníkům celou řadu zajímavých míst a lokalit k prozkoumání. Jedním z nejkrásnějších míst této země je nedaleko města Durban poloostrov KwaZulu-Natal, který je domovem pro chráněnou oblast St. Lucia Wetlands.

St. Lucia Wetlands nejsou jen jakousi obyčejnou oblastí, ale jde o jedinečné přírodní území, které bylo prohlášeno UNESCO v roce 1999 za světové přírodní dědictví. Oblast zahrnuje rozsáhlou řádku rovníkových bažin, mokřadů, mangrovových lesů, dunových systémů a pláží. Tento unikátní ekosystém je útočištěm pro velké množství druhů zvířat včetně ohrožených, jako jsou bílí a černí nosorožci, vodní buvoli, leopardi, sloni, krokodýli a mnoho dalších. St. Lucia Wetlands jsou také domovem pro ohrožené druhy ptáků jako jsou pestrá kachna, čáp černý, čáp hrdličkový a bahnové druhy.

Kromě toho, že si můžete prohlédnout tyto ohrožené druhy, můžete si také vychutnat neuvěřitelné scenérie a přírodní krásy. Procházky v mangrovových lesích, kanoistika po mokřadech, pěší túry, výlety na koni a projížďky pozorováním zvířat jsou jen některé z aktivit, které můžete v této oblasti podniknout.

Pokud máte rádi vodní sporty nebo relaxaci na pláži, St. Lucia Wetlands vám nabízí 280 kilometrů nádherných pláží a bájné laguny. Tento překrásný svět písčitých pláží a azurové vody vás zcela uchvátí.

Kromě toho, z města St. Lucia se můžete vydat do přilehlého parku Hluhluwe-Umfolozi. Tento park je posledním útočištěm pro bílé a černé nosorožce. Můžete si tu užít nádherné pohledy na hory a řeky, obdivovat zvířata, prozkoumat bush a mnoho dalšího.

Pokud chcete být nablízku kvitující fauně a flóře, neváhejte a navštivte St. Lucia Wetlands. Tento malý kousek Afriky vám nabídne zcela jedinečnou zkušenost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je známá svou úchvatnou přírodou a bohatým zvířectvem. Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí, které se týkají tohoto místa:

1. Jak se dostanu do Jihoafrické republiky St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky do letiště King Shaka International v Durbanu a poté autem na národním parkovišti v St. Lucia.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě je v období od května do září, kdy je suché období a je možné vidět spoustu zvířat.

3. Jaké zvíře je nejčastěji vidět ve St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejčastěji viděným zvířetem je hipopotam.

4. Jaká je cena vstupenky do St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Cena vstupenky se liší v závislosti na věku a státu. Pro dospělého turistu je cena přibližně 150 jihoafrických randů (k roku 2021).

5. Jaké aktivity jsou k dispozici ve St. Lucia Wetlands?
Odpověď: V St. Lucia Wetlands jsou k dispozici různé aktivity, jako je safari na hipopotamy, projížďka lodí po řece, rybaření, procházky po přírodě a potápění.

6. Existují ubytovací možnosti v St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Ano, v St. Lucia Wetlands je řada ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a kempů.

7. Je St. Lucia Wetlands bezpečným místem pro turisty?
Odpověď: Ano, St. Lucia Wetlands je považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a dobře se informovat o aktuálních podmínkách a doporučeních.

8. Je nutné si rezervovat aktivity a ubytování předem?
Odpověď: Je vhodné si rezervovat aktivity a ubytování předem, zejména v nejrušnějších obdobích, aby se zajistilo, že budete mít místo.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jihoafrické republiky St. Lucia Wetlands. V případě dalších otázek se obraťte na místní informační centrum nebo cestovní kancelář.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika, země plná různorodého a zajímavého přírodního bohatství, domovem mnoha úchvatných přírodních krás. Jedním z těchto unikátních míst je i chráněná oblast St. Lucia Wetlands, která se nachází na jihovýchodním pobřeží země.

St. Lucia Wetlands, také známé jako iSimangaliso Wetland Park, byly pro svou mimořádnou přírodní hodnotu zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Rozkládají se na rozloze více než 328 000 hektarů a zahrnují laguny, sladkovodní jezera, mangrovníkové bažiny, písčité pobřeží a strmé kopce.

Tato oblast je domovem ohromného množství druhů živočichů a ptáků. Kromě toho zde žije také největší populace slonů v Jižní Africe. St. Lucia Wetlands jsou místem, kde se setkáváte s divokou přírodou v její plné kráse. Pokud máte rádi pozorování ptáků nebo chcete spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou noční šelmy nebo krokodýli, jistě zde nebudete zklamáni.

Klima v této oblasti je příjemné se změnami mezi suchým a deštivým obdobím. V letních měsících, které trvají od října do března, teploty dosahují průměrně 25-35 °C. Tato doba je charakteristická vysokými srážkami, které oblast zahalují do zelené a bohaté vegetace. V zimě, která přichází od června do srpna, jsou teploty mnohem mírnější s průměrnými hodnotami kolem 20-25 °C.

Pokud se chystáte navštívit tuto překrásnou oblast, je vhodné si zabalit lehké oblečení, sluneční brýle, klobouk a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Nezapomeňte také na repelent proti komárům, protože jich zde v období dešťů může být značné množství.

St. Lucia Wetlands jsou fantastickým místem pro milovníky přírody a dobrodruží. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásy této oblasti, je zde mnoho aktivit, které mohou podniknout. Turisté si mohou užít procházky po okolních stezkách, různé vodní aktivity, jako je šnorchlování nebo plavba kajakem, nebo si prostě jen lehnout na pláž a relaxovat.

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je rozhodně jedním z pokladů této úžasné země. Její rozmanitá fauna a flora, nádherné scenérie a pestrost aktivit nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a nezapomenutelnou vzpomínku. Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit návštěvu St. Lucia Wetlands do svého itineráře.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky