Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Victoria Falls

Ubytování Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika a Viktoriiny vodopády, tyto dvě slova by asi zdaleka nejvíce charakterizovaly toto úžasné místo. Každý rok se sem sjíždí tisíce turistů z celého světa, a to díky jedinečné přírodní kráse.

Ubytování v této oblasti nabízí mnoho možností. Nejpopulárnější je určitě ubytování přímo na břehu řeky Zambezi. Nabízejí se zde nejen luxusní hotely, ale i skromnější apartmány. Všechna zařízení v této kategorii se mohou pochlubit krásným výhledem přímo na Viktoriiny vodopády.

Avšak pokud chcete mít ubytování více soukromé a nezávislé, můžete se rozhodnout pro pronájem privátní vily nebo domu. Ty se nacházejí v okolí vodopádů a skýtají mnoho výhod jako je třeba kuchyň, bazén či soukromou zahradu. Tyto domy jsou ideální pro skupinovou dovolenou, rodinné oslavy či firemní akce.

Další možností jsou kempy, které se nacházejí přímo u Viktoriiných vodopádů. Tyto kempy nabízí jednodušší ubytování, ale zároveň přímý kontakt s přírodou a neopakovatelnou atmosféru.

Ceny ubytování v oblasti Viktoriiných vodopádů se liší podle třídy ubytování, ročního období a také podle vzdálenosti od vodopádů. Většinou se ale pohybují ve střední cenové relaci.

Nicméně za jakýkoliv typ ubytování si pořídíte, stojí to za to. Jihoafrická republika a Viktoriiny vodopády jsou neuvěřitelně krásné místo s množstvím přírodních atrakcí. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, budete mít zaručeně nezapomenutelný zážitek a dokonalou dovolenou.


Letenka Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls, jedna z nejvíce fascinujících a ohromujících přírodních památek světa, se nachází na území Jihoafrické republiky. Tento ohromující vodopád, který je považován za jednu ze sedmi přírodních divů světa, je rovněž zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Victoria Falls jsou umístěny na řece Zambezi a nacházejí se na hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Přestože je název vodopádu odvozen od britské královny Viktorie, stejně jako název sousedního města Victoria Falls, je samotný vodopád známým domorodým jménem „Mosi-oa-Tunya“, což v překladu znamená „hřmící kouř“. Toto jméno naprosto vystihuje stav, ve kterém se nacházíte při prvním pohledu na tuto přírodní krásu.

Victoria Falls jsou široké až 1,7 km a mají výšku 108 metrů. Voda z řeky Zambezi se zde valí s takovou silou, že vytváří obrovský oblak vodního aerosolu, který je viditelný i z mnoha kilometrů daleka. Tento kouřový obláček je tak hustý, že zdejší místní obyvatelé dokonce považovali Victoria Falls za místo setkání s bohy.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásy Victoria Falls, je vyzkoušet zajímavý letenkářský sport, který se zde nazývá „boating“. Při tomto dobrodružství můžete být svědkem toho, jak se řeka Zambezi zřítí do neskutečně hlubokého údolí. Během plavby na letence si můžete také vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a obdivovat místní flóru a faunu.

Pro ty, kdo si chtějí prohlédnout Victoria Falls z blízka, je možnost využít turistickou stezku, která vede přímo ke krátkému mostu, který propojuje Jihoafrickou republiku se Zimbabwe. Při procházce po stezce se dostanete téměř tak blízko k vodopádu, že můžete cítit jeho sílu a slyšet hřmění vody.

Kromě úžasného vodopádu Victoria Falls nabízí i řadu dalších aktivit pro turisty. Můžete si například vyzkoušet populární adrenalinové sporty, jako je skok ze bungee jumpingu nebo doslova plavat v Devil's Pool, který se nachází na okraji vodopádového útesu. Není to však pro lidi s výškovou fobií!

Dalším zážitkem, který stojí za to zažít při návštěvě Victoria Falls, je noční safari v národním parku Zambezi. Tato jedinečná zkušenost vám umožní vidět obrovské množství divoké zvěře, včetně slonů, lvů, leopardů a nosorožců, v nejautentičtějším prostředí.

Pokud plánujete navštívit Jihoafrickou republiku, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i Victoria Falls. Tato přírodní krása je doslova dech beroucí a nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo si přeje prozkoumat nádhery afrického kontinentu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Victoria Falls


1. Jak se dostat z Jihoafrické republiky do Victoria Falls?
Odpověď: Můžete se dostat do Victoria Falls letecky z některého z jihoafrických letišť, jako je Johannesburg nebo Kapstadt, nebo se můžete rozhodnout pro road trip a ujet po silnicích.

2. Jak dlouho trvá cesta z Jihoafrické republiky do Victoria Falls?
Odpověď: Let z Jihoafrické republiky do Victoria Falls trvá přibližně dvě hodiny. Pokud se rozhodnete jet autem, cesta může trvat až 15-20 hodin, v závislosti na trase.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Victoria Falls?
Odpověď: Hlavní turistickou atrakcí ve Victoria Falls je přirozený úkaz Victoria Falls, který je známý jako jeden z největších vodopádů na světě. Další populární atrakce zahrnují výlety po řece Zambezi, adrenalinové aktivity jako například bungee jumping nebo rafting, safari a prohlídky místní kultury.

4. Kdy je nejlepší doba navštívit Victoria Falls?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Victoria Falls je od prosince do dubna, kdy je tam deštivé období a vodopády jsou na vrcholu své krásy. Nicméně, každé období má své výhody a turisté mohou navštívit Victoria Falls po celý rok.

5. Musí turisté mít víza pro návštěvu Victoria Falls?
Odpověď: Ano, turisté musí mít víza pro vstup do Jihoafrické republiky a Zimbabwe, kde se nachází Victoria Falls. Víza lze získat na letišti při příletu nebo na hranicích, nebo je možné žádat o vízum předem v konzulárních zastoupeních zemí.

6. Kde se doporučuje ubytovat ve Victoria Falls?
Odpověď: Ve Victoria Falls je k dispozici mnoho ubytovacích zařízení. Mnoho turistů preferuje ubytování v blízkosti vodopádů, kde se nachází luxusní hotely a apartmány. Existují také levnější možnosti ubytování v okolních oblastech, jako je Livingstone v Zambii, která se nachází nedaleko.

7. Jaké aktivity lze v Victoria Falls provádět?
Odpověď: V Victoria Falls je mnoho aktivit, které lze dělat. Zahrnují adrenalinové aktivity jako bungee jumping, rafting na řece Zambezi, jízdu na člunech a safari v okolních národních parcích. Místní kultura je také populární, s možností návštěvy tradičních vesnic a zážitků z afrických tanců a hudby.

8. Jaké jsou doporučené oblečení a vybavení pro návštěvu Victoria Falls?
Odpověď: Doporučuje se nosit lehké, vzdušné oblečení vhodné pro teplé podnebí. Také je dobré mít s sebou pevnou obuv a plavky, pokud plánujete provádět vodní aktivity. Nezapomeňte také na opalovací krém, klobouk nebo čepici a repelent proti komárům.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Victoria Falls?
Odpověď: V Victoria Falls jsou k dispozici taxislužby, pronájem automobilů, půjčovny bicyklů a místní dopravní společnosti nabízející výlety a přepravu po městě a okolí. Doporučuje se také podniknout plavbu po řece Zambezi, která je oblíbeným způsobem dopravy a zároveň i atrakcí.

10. Je Victoria Falls bezpečné místo pro turisty?
Odpověď: Victoria Falls je obecně považováno za bezpečnou turistickou destinaci. Je však důležité dodržovat obvyklá opatření pro cestování do cizích zemí, například střežit své cennosti, nechávat si pas v bezpečí a dbát na svou osobní bezpečnost. Je také vhodné dodržovat pokyny místních v průvodcích a pořádat aktivity prostřednictvím důvěryhodných operátorů.


Dovolená Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika je zemí plnou kontrastů a fascinujících zážitků. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v této zemi, nemůžete minout návštěvu jednoho z jejích nejslavnějších turistických cílů – Victoria Falls.

Victoria Falls je vodopád, který se nachází na řece Zambezi mezi Zambií a Zimbabwe. Je jedním z největších vodopádů na světě a představuje nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo se sem vydá.

Victoria Falls se ve své šíři rozprostírá na více než 1,7 kilometru a padá z výšky téměř 110 metrů. Voda z řeky Zambezi je zde stlačena do úzkého průchodu, což způsobuje vodní dým a bouři páry, která se tyčí několik desítek metrů nad vodopádem. To umožňuje návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit vodopád z mnoha úhlů a navštívit několik vyhlídkových míst.

Kromě samotného Victoria Falls si ale můžete v této oblasti užít i řadu dalších zážitků. Například si zde můžete vyzkoušet bungee jumping, rafting, drakorost a mnoho dalšího. Spolu s průvodcem můžete také podniknout páradížskou túru Zambezi, během které se vám naskytne možnost pozorovat mnoho zvířat v jejich přirozeném prostředí jako jsou sloni, nosorožci, lvi a další. A pokud jste ochotni vydat se trochu dál, můžete navštívit mnoho přírodních rezervací, kde uvidíte nádherné scenérie a neobvyklá zvířata jako jsou žirafy, paviáni, krokodýli a mnoho dalšího.

Victoria Falls je místem neuvěřitelného kouzla a krásy. Zatímco tuto oblast můžete vidět jako jednoduchou drobnost během vaší dovolené v Jihoafrické republice, doporučujeme vám věnovat zde alespoň několik dní, abyste si zcela užili skřípající zvuky vodopádu a všechny další zajímavosti, které toto místo nabízí.

Ať už jste přišli do Jihoafrické republiky kvůli dobrodružství, odpočinku nebo jen prozkoumání okolí, návštěva Victoria Falls bude rozhodně jednou z vašich oblíbených pamětihodností.


Počasí Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls je jednou z nejpůsobivějších přírodních památek na světě. Nachází se na hranicích mezi Jihoafrickou republikou a Zambií. Tyto ohromující vodopády jsou známé svou impozantní šířkou a neskutečným objemem vody, která padá ze skály do přítoků řeky Zambezi. Toto impozantní přírodní divadlo je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jihoafrické republice.

Ale jaké je počasí v této oblasti? Jedná se o region, který má vlhké subtropické podnebí, a tak zde panuje celoročně relativně teplé počasí. Teploty se pohybují mezi 20°C až 30°C, s nejteplejšími měsíci od října do prosince a nejchladnějšími měsíci od května do července. I přes vyšší teploty si však turisté musí dávat pozor na sluneční úpal a mohou se potýkat s vysokou vzdušnou vlhkostí.

Dalším zajímavým meteorologickým fenoménem v této oblasti jsou občasné dešťové bouře. Během letních měsíců, zejména od listopadu do března, může přijít déšť v podobě tropických bouří. Tyto bouře jsou často doprovázeny blesky a hromy, což dodává vodopádům ještě větší dramatický efekt. Je tedy dobré se na tyto bouře připravit oblečením a obutím, které je odolné vůči vodě.

Ještě jedním aspektem, který ovlivňuje počasí v oblasti Victoria Falls, je stupeň vodopádů. Během suchých měsíců, zejména od září do listopadu, dochází ke snížení objemu vody, který padá ze skály. Turisté by měli mít na paměti, že během této doby mohou být vodopády méně impozantní. Na druhou stranu, během deštivých měsíců a největší záplavy, obvykle v dubnu a květnu, jsou vodopády ve své plné kráse.

Počasí v Jihoafrické republice Victoria Falls je tedy převážně teplé a vlhké. Turisté by měli mít na paměti, že se mohou setkat s dešťovými bouřemi a měli by se připravit na vyšší teploty. Nejlepší čas pro návštěvu by tedy byl od října do prosince, kdy je nejtepleji a vodopády jsou stále impozantní. Patří-li Victoria Falls k jednomu z cílů vaší cesty, jihoafrické počasí tady určitě nezklame.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky