Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Desert Highway

Letenka Jordánsko Desert Highway


Jordánsko je země s neobyčejnými krásami a nádhernými památkami, které přitahují miliony turistů ze všech koutů světa. A pokud chcete zažít nezapomenutelnou cestu, měli byste si určitě zarezervovat letenku do Jordánska a vyrazit na cestu po Jordánské pouštní dálnici.

Jordánská pouštní dálnice je 300 km dlouhá cesta, která prochází přes jednu z nejkrásnějších částí této země. Jedná se o cestu, která vás přenese do nejvýraznějších krajinných kontrastů, od majestátních skal a zelených oáz až po nádherné písečné duny a větrné erodované skály.

Cesta začíná v hlavním městě Ammánu, kde se můžete vyzbrojit automobil a vyrazit směrem na jih po cestě Petra. Před tím, než se však dostanete k samotnému Petru, projedete kolem neuvěřitelně krásného Wadi Rum - pouštního parku, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Toto území bylo využíváno jako kulisa mnoha filmů, např. "Lawrence of Arabia", "Prometeus" nebo "Star Wars: Epizoda IX".

Cesta dále pokračuje kolem pobřeží Rudého moře, kde můžete spatřit neuvěřitelné klenoty, jakými jsou korálové útesy a nejrůznější druhy ryb. Při jízdě kolem tohoto nádherného pobřeží, můžete zastavit v jednom z mnoha měst a městeček, které se nalézají na pobřeží, jako je například Akaba nebo Aqaba.

Kromě toho se na této cestě nachází i mnoho míst, které jsou plné historie a kultury, včetně města Petra - jedné z nejvýznamnějších památek Jordánska. Petra, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, je starobylé město, které bylo vytesáno do kamene a je nyní jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jordánsku.

Pokud si chcete užít dobrodružství v jedné z nejkrásnějších zemí na světě, měli byste si určitě zarezervovat letenku do Jordánska a vydát se na cestu po Jordánské pouštní dálnici. Jedná se o jedinečný způsob, jak prozkoumat krásu této země a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Desert Highway


1. Jak dlouhá je Jordánská pouštní dálnice a jaký je její směr?
- Jordánská pouštní dálnice je dlouhá přibližně 300 kilometrů a táhne se z jihu na sever od města Aqaba k hlavnímu městu Ammánu.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Jordánské pouštní dálnici?
- Mezi nejznámější turistické atrakce na dálnici patří starobylý skalní hrad Al-Kharaneh, skalní reliéfy v petrajském stylu ve Wadi Rum, skalní hrad Shobak a nalézající se blízko dálnice je také mrtvé moře, které je oblíbené kvůli svým léčivým účinkům.

3. Jaká je rychlostní limit na Jordánské pouštní dálnici?
- Rychlostní limit na dálnici je většinou 120 kilometrů za hodinu, ale může se měnit v závislosti na konkrétním úseku a dopravních podmínkách. Doporučuje se vždy dodržovat dopravní značení.

4. Jsou na Jordánské pouštní dálnici zpoplatněné úseky?
- Ano, na některých úsecích Jordánské pouštní dálnice jsou zpoplatněné brány. Řidiči musí platit poplatek pro průjezd těmito úseky dálnice.

5. Existuje nějaký speciální průjezdník nebo povolení pro Jordánskou pouštní dálnici?
- Ne, běžný turista nepotřebuje žádné speciální průjezdníky nebo povolení pro cestu Jordánskou pouštní dálnicí. Je však důležité mít platné řidičské oprávnění a dodržovat všechny dopravní předpisy.

6. Jaké jsou dopravní podmínky na Jordánské pouštní dálnici?
- Dopravní podmínky na dálnici jsou obvykle dobře udržované a bezpečné. Nicméně, je třeba být ostražitý, dodržovat pravidla silničního provozu a řídit opatrně, protože může být zde zvýšený provoz a riziko nehod.

7. Existují na Jordánské pouštní dálnici zastávky a benzínové stanice?
- Ano, na dálnici jsou dostupné zastávky a benzínové stanice, které nabízejí základní služby jako plnění paliva, občerstvení a toalety. Je však dobré mít rezervní palivo a vodu s sebou, protože v některých odlehlých oblastech může být omezený počet stanic.

8. Je doporučeno cestovat po Jordánské pouštní dálnici v noci?
- Cestování v noci po Jordánské pouštní dálnici není doporučeno kvůli možnému snížení viditelnosti a zvýšenému riziku nehod. Je lepší cestovat během dne, kdy je viditelnost lepší a je možné lépe reagovat na případné překážky na silnici.


Ubytování Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z nejvýznamnějších dálnic v Jordánsku, která slouží jako hlavní spojnice mezi jordánskou metropolí Ammánem a městem Akabou ležícím na pobřeží Rudého moře. Tato dálnice je vysoce důležitá pro turistický průmysl v zemi, protože propojuje několik zajímavých turistických destinací, včetně pouště Wadi Rum a historického města Petra.

Dálnice začíná v Ammánu, hlavním městě Jordánska, a pokračuje na jihozápad k Akabě. Je to moderní a dobře udržovaná dálnice, která nabízí pohodlnou a rychlou jízdu. Ačkoli je většina trasy prostá obcí a lidského osídlení, jsou zde občasné čerpací stanice, odpočívadla a restaurace, které poskytují potřebnou občerstvení a služby pro řidiče a cestující.

Jedním z největších lákadel na Jordánsko Desert Highway je poušť Wadi Rum. Tato nádherná poušť se pyšní kouzelnými červenými písky a impozantními skalními útvary. Na dálnici se nachází odbočka, která vás zavede přímo do této magické pouště. Můžete si vybrat různé aktivity, jako je jeepový výlet po dunách, jízda na velbloudech nebo dokonce strávit noc v tradičním beduínském táboře a pozorovat hvězdy.

Další neuvěřitelné místo, které lze navštívit po cestě po Jordánsko Desert Highway, je historické město Petra. Tausend let staré a vytesané do skály, Petra je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na světě. Bylo postaveno Nabatejci a sloužilo jako bohaté obchodní centrum. V dnešní době je Petra zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Jordánsku.

Navštívit Petra z Jordánsko Desert Highway je velmi snadné. Dálnice vás přivede přímo do blízkosti města, které je pak připojeno k hlavní silnici a snadno dostupné pro turisty. Po příjezdu do Petra můžete vidět jedinečné skulptury ve skále, budovy a vyhlídky, jako je známý Hrad nad vchodem a skalní klášter. Je zde také možnost vydat se na tradiční procházku úzkým a malebným údolím Siq, který vás zavede přímo k slavnému pokladu - Al-Khazneh (přezdívaného pokladnice).

Jordánsko Desert Highway je klíčovou dopravní tepnou pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy Jordánska. S její pomocí mohou cestovatelé snadno a rychle přejít z jednoho koncového bodu země na druhý, a to vše zároveň cestovat skrz některé z nejdojímavějších přírodních a historických památek tohoto nádherného blízkovýchodního státu.

Jordánsko Desert Highway je nejen prostředkem přepravy, ale také nabízí nádherné výhledy na poušť a nedotčenou přírodu. Pokud máte v plánu navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit tuto dálnici do svého itineráře a zároveň si užijte všechny krásy, které nabízí.


Počasí Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je důležitá silnice v Jordánsku, která propojuje Ammán, hlavní město Jordánska, s Akabou na jeho jižním pobřeží. Tato silnice je známá svými malebnými výhledy na pouštní krajinu, která ji obklopuje, a také svými rozmanitými povětrnostními podmínkami.

Pokud jde o počasí na Jordánsko Desert Highway, může se v průběhu roku výrazně lišit. V létě je na této silnici velmi horko, teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Slunce na poušti může být velmi silné, takže je důležité být dobře hydratován a chránit se před slunečním zářením. Léto je také suché období, takže srážky jsou minimální nebo žádné.

Naopak v zimě může být na Jordánsko Desert Highway chladněji. Teploty mohou klesat na 5 stupňů Celsia a místy dokonce i pod nulu. Přítomnost sněhu na této silnici není neobvyklá, zejména v horských oblastech. Je třeba být opatrný a připravený na sníh, který může způsobit náročné podmínky při řízení.

Povětrnostní podmínky na Jordánsko Desert Highway mohou být také ovlivněny dalšími faktory, jako je prachová bouře. Prachové bouře jsou časté na poušti a mohou ovlivnit viditelnost a kvalitu ovzduší na silnici. V takových případech je bezpečné pomalovat a řídit opatrně.

Jordánsko Desert Highway může být během deštivých období také náchylné k záplavám. Srážky v Jordánsku jsou obecně vzácné, ale když prší, mohou způsobit záplavy a zhoršit podmínky na silnici. Záplavy mohou vést k uzavření některých úseků silnice a omezení dopravního provozu.

Přestože počasí na Jordánsko Desert Highway může být proměnlivé a náročné, silnice zůstává důležitou spojnicí mezi hlavním městem a jižním pobřežím Jordánska. Cestování touto silnicí poskytuje cestovatelům jedinečnou možnost poznat krásu pouštní krajiny Jordánska a zažít různé povětrnostní podmínky.


Dovolená Jordánsko Desert Highway


Jordánsko je země bohatá na historická a kulturní dědictví, ale také na překrásné přírodní scenérie a unikátní geologické útvary. Proto se zde nabízí mnoho způsobů, jak si dovolenou užít naplno. Jedním z nejzajímavějších způsobů, jak si Jordánsko poznat, je projet se Jordánskou pouští po dálnici Desert Highway.

Tato dálnice je dlouhá zhruba 380 kilometrů a vedou po ní veškeré dopravní spoje mezi jordánskou hlavní městem Ammánem a pouští Wadi Rum na jihu země. Cesta je sice z větší části jednoduchá, avšak pokaždé, když se zvednou oči z vozovky, nabízí se pohled na mnoho dech beroucích scenérií. Navíc projížděním pouště se postupně mění vegetace a krajina, takže každý úsek dálnice nabízí něco jiného.

Začátek cesty se nachází ve velkoměstě Ammánu, kde se vám otevřou nádherné výhledy na okolní kopce a vrcholky pohoří Gileád. Pokud se projedete východní částí města, uvidíte i mohutný Jabal al-Qalaa, což je nejstarší část města a jedna z nejvýše položených částí Ammánu. Dále pokračujete na jih přes kopce a údolí, a postupně se dostáváte na rovinu. V této části cesty můžete pozorovat, jak se postupně mění vegetace – z kopců, kde rostou olivy a fíky, přejdete k nízké trávě a kaktusům.

Dalším bodem cesty je město Madaba, které je známé především díky své mozaice zobrazující mapu Jeruzaléma a okolí. Tato mozaika je umístěna v křesťanském kostele sv. Jiří a je největší známou mapou této oblasti z 6. století. Ze středověkého města Madaba se nabízí krásné výhledy na okolní kopce a přírodu.

Při dalším úseku cesty se dostanete k hranici s Izraelem, což může být zážitek sám o sobě. Pokud máte štěstí a projedete hranicí bez problémů, pokračujete dále na jih a dostanete se do možná nejkrásnější části cesty. V této části se totiž nachází mnoho geologických útvarů, jako jsou skalní oblouky, závrty a pískovcové stěny. Zde můžete vidět například skalní oblouk Burdah, který je celý vysoký zhruba 35 metrů, nebo také skalní domy v Charanfe.

Cesta Desert Highway je tedy nejen praktická spojnice mezi hlavním městem Ammánem a zbytkem země, ale také nabízí mnoho krásných výhledů a zážitků. Během cesty můžete navštívit různé místa a památky, zahrnout do svého programu i nějakou turistickou touhu, nebo si prostě vychutnat pohledy na krásy Jordánska.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky