Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Jerash

Dovolená Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinující zemí s mnoha historickými a kulturními poklady. Jednou z nejvýznamnějších památek v této zemi je město Jerash, které nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a zároveň představuje klidnou a relaxační destinaci pro dovolenou.

Jerash je město, kterému se také říká "Pompeje východu". Má mimořádně dobře zachovalé ruiny ze starověku a patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám na Blízkém východě. Město bylo založeno v době helénismu a dosáhlo svého vrcholu za éry římského impéria. Rozkládá se na rozloze téměř 800 hektarů a jeho starověké budovy a památky představují skvosty antické architektury.

K hlavním atrakcím Jerashu patří:
-Amfiteátr: Jedná se o impozantní divadlo, které mělo původně kapacitu 6 000 diváků. Dodnes slouží jako místo pro představení a koncerty.
-Archeologické muzeum: Nachází se v bývalé městské bráně a nabízí návštěvníkům nádherné sbírky artefaktů a exponátů z doby římského impéria.
-Cardo Maximus: Jedná se o hlavní třídu ve starém městě, kolem níž se nachází mnoho památek a obchodů, které nabízí místní suvenýry a řemeslné výrobky.
-Temple of Artemis: Tento chrám byl postaven v 2. století a dodnes zůstává jednou z nejimpozantnějších staveb ve městě.
-Herculesův chrám: Jedná se o nejlépe zachovalý chrám ve městě, zasvěcený římskému bohu Héraklovi.

Pro turisty, kteří chtějí poznat více nejen historii Jerashu, ale i jordánskou kulturu, je zde možnost navštívit také tržiště s místními obchody, kde se prodávají tradiční produkty, jako jsou sukně, šátky, šperky a další řemeslné výrobky. Návštěvníci mohou také ochutnat tradiční jídla, jako například mansaf (národní jordánské jídlo) nebo hummus (cizrna včetně česneku a tahine).

Okolí Jerashu také nabízí nádhernou krajinu a možnosti pro dobrodružné aktivity. Turisté se mohou vydat na pěší túry do hor Ajloun nebo prozkoumat přírodní rezervaci Džabal al-Qal'a, která leží v blízkosti města a nabízí úchvatné výhledy na krajinu.

Pro ubytování jsou v Jerashu dostupné hotely v různých cenových kategoriích, které se nacházejí v blízkosti historického centra. Návštěvníci se mohou rozhodnout pro luxusní hotel s bazénem a wellness centrem nebo pro menší a útulnější penziony.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Jordánsko a Jerash by měly být na vašem seznamu míst k návštěvě. Toto město nabízí kombinaci historických památek, bohaté kultury a přírodních krás, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty.


Letenka Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinující zemí ležící na rozhraní Blízkého východu a Středního východu. Nabízí bohatou historii, nepřekonatelné kulturní dědictví a jedinečné přírodní scenérie. Jedním z nejvýznamnějších historických míst v Jordánsku je antické město Jerash, které láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Jerash, také nazýváno Gerasa nebo antická Jeráš, se nachází asi 50 kilometrů severně od hlavního města Ammánu. Je považováno za jedno z nejvíce zachovalých raně antických římských měst na světě. Jerash bylo založeno na konci 4. století před naším letopočtem a rozvinulo se v průběhu římského období.

Při návštěvě Jerashu je nemožné neobdivovat jeho impozantní archeologické zbytky. Město je vybaveno monumentálními stavbami, jako je například velkolepý opevněný oblouk Hadriánův, který přivítal římské císaře při jejich vstupu do města. Dalším významným bodem zájmu je slavný Hipodrom, který kdysi sloužil jako místo konání závodů quadrigy (vozy tažené čtyřmi koňmi) a který nyní hostí moderní představení plné tradice.

Jerash je také domovem jednoho z největších amfiteátrů římské doby. V amfiteátru se konaly různé kulturní, sportovní a zábavní akce. Dnes je amfiteátr stále využíván k pořádání různých kulturních festivalů a koncertů, které přilákají umělce z celého světa.

Dalším z nejpůsobivějších míst v Jerashu je slavná ulice Cardo Maximus. Jedná se o dlouhou hlavní ulici, která je lemována sloupořadím s korintskými sloupy a která kdysi sloužila jako hlavní obchodní a obchodní centrum. Při procházce po této ulici můžete obdivovat pozůstatky starověkých obchodů a slavného chrámu Diova Jupitera.

Kromě těchto impozantních památek můžete také objevovat mnoho dalších zajímavostí v Jerashu, jako je například Nymphaeum, což je slavný fontána ukrytá v útrobách města, a také mnoho dalších chrámů a pevností.

Návštěva Jerashu je opravdu zážitkem, který vám poskytne jedinečný pohled do minulosti. Cestovatelé a historici se shodují, že toto místo je jedno z nejúžasnějších antických měst na světě. Ať už se zajímáte o historii, architekturu, nebo jednoduše o jakoukoli formu kulturního dobrodružství, nezapomeňte si Jerash přidat na svůj seznam míst k návštěvě v Jordánsku.


Počasí Jordánsko Jerash


Jerash, město v Jordánsku, se může pyšnit nádhernými památkami z římské doby, ale také překrásnou přírodou. K tomu všemu Jerash nabízí i unikátní počasí, které nenajdete v jiných oblastech Jordánska.

Klimatické podmínky v Jerash se podobají těm kontinentálním, má tedy horká léta a chladné zimy. V letních měsících se teploty mohou pohybovat kolem 30 až 40°C, zatímco v zimě klesají až na 0°C, občas přichází i sněhová kalamita. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou vhodné oblečení pro přizpůsobení aktuálnímu počasí.

Pokud se chystáte navštívit Jerash, doporučujeme vyrazit tam v období jara nebo podzimu, kdy teploty dosahují příjemných 20 až 25°C. V těchto měsících můžete prozkoumat antické památky, jako je Hadriánův oblouk, římské fórum, amfiteátr nebo chrám Artemidy. Navštivte také krásné okolní zahrady a parky.

Při plánování vaší cesty do Jerashu je důležité mít na paměti, že vrcholové turistické sezóny jsou v červenci a srpnu, kdy může být město plné lidí. Návštěvu můžete naplánovat tak, aby se vám podařilo uniknout z multidenních výletů či prohlídkových skupin, které často dorazí v dopoledních hodinách. Pak si budete moci užít klid a ticho v této kouzelné oblasti, kde se μžete odprostit od hektického ruchu města.

Navštívit Jerash bude nejen cestou časem do antických římských časů, ale také příležitostí poznat nezvykle krásné a úchvatné klima. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv sezónu, nezapomeňte si užít krásy okolní přírody a užít si historii této památkové oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jerash


1. Jak se dostat z Ammánu do Jerashu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Ammánu do Jerashu, je využít veřejnou dopravu. Existuje několik pravidelných autobusových linek, které jezdí mezi těmito dvěma městy. Pokud preferujete pohodlnější způsob přepravy, můžete také využít taxi nebo pronájem automobilu.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Jerashu?
Jerash je známý především svými antickými památkami, které představují jedny z nejlépe dochovaných v celém Blízkém východě. Mezi hlavní atrakce patří Artemidin chrám, Severní divadlo, Oválné fórum, Trajánova brána a mnoho dalších.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Jerashu?
Prohlídka Jerashu může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašem zájmu o historické památky. Nejoblíbenějšími časy návštěvy jsou dopoledne a odpoledne, kdy je zde obvykle méně turistů a teploty jsou příjemnější.

4. Jaké jsou otevírací hodiny v Jerashu?
Jerash je otevřen každý den od 8:00 do západu slunce. Je však doporučeno přijít alespoň hodinu před zavírací dobou, abyste měli dostatek času na prohlídku.

5. Jaké je vstupné do Jerashu?
Vstupné do Jerashu se liší v závislosti na vaší zemi původu. Obvykle se pohybuje kolem 10-15 jordánských dinárů pro dospělé a 1-2 jordánské dináry pro děti. Dále existuje možnost zakoupit kombinované vstupné, které zahrnuje i další atrakce v oblasti.

6. Je vhodné navštívit Jerash s dětmi?
Ano, Jerash je vhodný i pro rodiny s dětmi. Děti budou fascinovány historickými památkami a prostory, ve kterých se mohou volně pohybovat. Je však doporučeno přinést dostatek vody a sluneční ochranu.

7. Existují v Jerashu restaurace a obchody?
Ano, v Jerashu najdete několik restaurací a obchodů v oblasti archeologického parku. Můžete si zde vychutnat tradiční jídla a zakoupit suvenýry.

8. Je v Jerashu nutné dodržovat nějaké oblečení předpisy?
Je vhodné nosit slušné oblečení, které zakrývá ramena a kolena, při návštěvě archeologického parku v Jerashu. Vstup může být odepřen osobám, které jsou odhalené nebo mají na sobě provokativní oblečení.

9. Jaké další atrakce lze navštívit v blízkosti Jerashu?
V blízkosti Jerashu můžete navštívit Umm Qais, Ajlun s jeho hradem, nebo si prohlédnout přírodní krásy Bejt She'an. Tyto lokality jsou všechny vzdáleny pouze krátkou vzdálenost od Jerashu a stojí za návštěvu.

10. Existuje možnost prohlídky s průvodcem?
Ano, je k dispozici mnoho průvodců, kteří nabízejí prohlídky po Jerashu. Průvodci mají hluboké znalosti o historii a kultuře tohoto místa a mohou vám poskytnout podrobné informace o jednotlivých památkách.


Ubytování Jordánsko Jerash


Jordánsko je země, která má spoustu kulturního bohatství a architektury, a mezi jedno z nejvýznamnějších míst pro turisty patří město Jerash. Tento starověký římský kulturní komplex je otázkou nejen pro své historické památky, ale také pro svůj vysoký standard ubytování.

V Jerash si turisté mohou vybrat z velkého množství možností ubytování, ať už se jedná o luxusní hotely, nebo o levnější hostely. Město nabízí vše, co si cestovatel může přát, od přátelského personálu až po mnoho vynikajících restaurací.

Pro turisty, kteří hledají prémiové ubytování, je dostupná nabídka luxusních hotelů, jako je například The Olive Branch Hotel, Atelier Hotel Jerash a Golden Tulip Ruwan Palace. Tyto hotely nabízejí bohaté zařízení v luxusním stylu, jako jsou klimatizované místnosti, venkovní bazén nebo wellness centrum. Dostupné jsou i přepychové restaurace, kde se podávají místní i mezinárodní speciality.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou v Jerash také hostely a mnoho dalších levných možností ubytování. Například čtyřhvězdičkový Jerash Palace s nabídkou pohodlných pokojů a cenové dostupnosti nebo Farouk House, kde turisté najdou prostorné a čisté pokoje za výhodné ceny.

Cestovatelé mají také možnost trávit čas v jeskynním kempu Beit Al-Fannan nebo v Beduínské osadě v západní části města. Tyto větší kempy se nacházejí v okolí Jerash a nabízejí možnost ubytovat se v jednom z mnoha stanů, které jsou blízko přírody.

V Jerash lze navíc najít i řadu dalších míst pro ubytování, jako jsou apartmány a penziony nabízející plnou flexibilitu pro vaše potřeby.

Celkově jsou možnosti ubytování v Jerash široké a splňují potřeby návštěvníků všech druhů. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si turisté zvolí, v Jerash naleznete nejlepší možnou kvalitu a úroveň služeb, které vám zajistí příjemné a pohodlné zázemí během vašeho pobytu v Jordánsku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky