Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Madaba

Dovolená Jordánsko Madaba


Vzhledem k bohaté historii, ohromující přírodě a neuvěřitelně pohostinným lidem, je Jordánsko skvělým místem pro dovolenou. Mezi jednu z nejzajímavějších lokalit v Jordánsku patří město Madaba, které je známé svou bohatou křesťanskou historií a fascinujícími mozaikami.

Madaba se nachází asi 30 kilometrů jihozápadně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Město je známé jako "Město mozaiky" a zahrnuje několik významných křesťanských památek. Nejznámější z nich je Madabská mapa, která je považována za jedno z nejdůležitějších děl zobrazujících Jeruzalém v byzantském období. Mapa se nachází na podlaze baziliky svatého Jiří a je vytvořena z více než dvou milionů barevných kamenů.

Dalším pozoruhodným místem v Madabě je kostel sv. Jiří, který uchovává mnoho dalších mozaikových děl, včetně obrazů Krista, apoštolů a biblických scén. Tento kostel je známý také svou pyramidovou věží, ze které je nabízen skvělý výhled na město.

Madaba je také výchozím bodem pro návštěvu několika dalších významných lokalit v Jordánsku. Mezi ně patří nejstarší důkaz o životě v této zemi - neolitický sídlištní areál v Beidha. Dále stojí za návštěvu hrad Karak, který je známý svou impozantní architekturou a velkým množstvím podzemních tunelů.

Pokud máte rádi přírodu, není daleko od Madaby Dana Biosférická rezervace. Tato rezervace se nachází na pomezí pouště a horské oblasti a nabízí úchvatnou krajinu, kterou můžete prozkoumat při pěší turistice nebo jízdě na koni. V rezervaci je možné vidět mnoho endemických druhů rostlin a zvířat, včetně ohrožených orlů bojovníků.

Nezapomeňte také ochutnat tradiční jordánskou kuchyni při návštěvě Madaby. Jordánští lidé jsou známí svou pohostinností a jejich kuchyně nabízí mnoho lahodných pokrmů, jako je mansaf (tradiční jídlo s jehněčím masem a rýží), falafel (smazané kuličky z cizrny) a hummus (nádivka z namočených cizrny).

Celkově lze říci, že Madaba je fascinujícím místem pro dovolenou v Jordánsku. Kromě své bohaté historie a dechberoucích mozaik je také skvělým výchozím bodem pro objevování dalších zajímavých lokalit v okolí. Takže pokud hledáte unikátní dovolenou plnou kultury, historie a přírody, Jordánsko a Madaba jsou pro vás tím pravým místem.


Ubytování Jordánsko Madaba


Jordánsko je turisticky oblíbenou destinací s pestrou historií, kulturou a nádhernou krajinou. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, měli byste se určitě zastavit v Madabě, jednom z nejstarších měst v této zemi. Leží jen pár kilometrů od Ammánu a turistům nabízí mnoho zajímavých aktivit.

Jako turista v Jordánsku budete potřebovat dobré ubytování, a to je přesně to, co vám Madaba nabízí. Madaba poskytuje mnoho možností, když se jedná o ubytování, ať už jde o hotely, penziony, nebo apartmány. Zde je několik možností, co nabízí.

Hotel Madaba 1880

Hotel Madaba 1880 se nachází v jedné z nejstarších budov v Madabě, pocházející z roku 1880. Hotel má luxusní vybavení s klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu, soukromým parkovištěm a mnoha dalšími prvky. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené. Pokud hledáte romantický pobyt, můžete zkusit pokoje s královskou postelí a balkonem s výhledem na město. Na hotelové restauraci si můžete vychutnat tradiční a zdravé jídlo.

Queen Ayola Hotel

Queen Ayola Hotel je dalším pěkným hotelem v Madabě. Nachází se v centru města a nabízí pohodlné pokoje se soukromými koupelnami a kompletním vybavením, jako je Wi-Fi, klimatizace a televize. K dispozici je také prostorná zahrada a terasa s krásným výhledem na Madabu. Hotel má restauraci, která servíruje tradiční jídlo, stejně jako světovou kuchyni.

Taj Hamaalot

Taj Hamaalot je jedno z nejlepších ubytovacích zařízení v Madabě. Nachází se hned vedle bohatě zdobené křesťanské baziliky a nabízí pohodlné pokoje vybavené klimatizací, Wi-Fi a spoustou dalšího vybavení.

V hotelu je také krásná terasa, ze které si můžete vychutnat výhled na město a klidné okolí. Pokud se chcete pobavit, můžete navštívit hotelový bar a salon. Pokud plánujete svatbu nebo jinou slavnost, nabízí Taj Hamaalot také kapli a společenské prostory.

Dome Hotel

Dome Hotel je ideální pro cestovatele s úzkým rozpočtem. Má jednoduše zařízené pokoje, ale s veškerým potřebným vybavením, jako jsou klimatizace a Wi-Fi. Hotel se nachází v centru města a je výhodný pro turisty, kteří chtějí být blízko nejvýznamnějších památek.

Konkluzion

Madaba nabízí mnoho možností pro ubytování turistů. Pokud hledáte luxusní možnosti, můžete zkusit Hotel Madaba 1880 nebo Taj Hamaalot. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální Queen Ayola Hotel nebo Dome Hotel. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, můžete si být jistí, že si užijete mnoho krásných zážitků v tomto nádherném městě v Jordánsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Madaba


1. Jak se dostat z Jordánského letiště do Madaby?
- Nejjednodušší způsob je využít taxi, které je k dispozici před terminálem letiště. Cesta trvá přibližně 20-30 minut, a cena se pohybuje kolem 20-25 jordánských dinárů.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Madabě?
- Mezi hlavní atrakce v Madabě patří Mozaika Mapa, která je jednou z nejstarších map Jeruzaléma a Palestiny. Dále stojí za návštěvu Koptský kostel svatého Jiří a Archeologické muzeum Madaba.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Madabě?
- V Madabě najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, hostálů a penzionů. Cena za noc se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně.

4. Jaké jsou tradiční jídla v Jordánsku a kde v Madabě je mohu ochutnat?
- Tradiční jídla v Jordánsku zahrnují falafel, hummus, mansaf (tradiční jordánské jídlo s kousky jehněčího masa) a mnoho dalších. K ochutnání těchto jídel můžete zajít do místních restaurací a jídel.

5. Jaké jsou možnosti dopravy v Madabě?
- V Madabě je možné využít místní taxislužby nebo se pohybovat autobusem. Město samotné je však poměrně malé, a pokud nemáte daleké vzdálenosti, můžete se snadno dostat pěšky.

6. Kde se nachází Mozaika Mapa v Madabě?
- Mozaika Mapa se nachází v řeckokatolickém kostele svatého Jiří ve středu města Madaba. Je to jedna z hlavních atrakcí města a snadno se dostanete pěšky nebo taxíkem.

7. Jaké jsou nejlepší doby roku k návštěvě Madaby?
- Nejlepší dobou k návštěvě Madaby jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. Léto může být velmi horké, zatímco v zimě může být chladno.

8. Můžeme v Madabě změnit peníze?
- Ano, v Madabě je možné měnit peníze v bankách nebo směnárnách. Je dobré poznamenat, že některé menší obchody a restaurace přijímají pouze hotovost v jordánských dinárech.

9. Jak dlouho bychom měli zůstat v Madabě?
- Většina turistů stráví v Madabě jeden den a navštíví hlavní atrakce města. Pokud máte zájem o hlubší prozkoumání regionu, můžete zůstat i déle a využít město jako základnu pro další výlety.

10. Můžeme se v Madabě setkat se místními obyvateli a poznat jejich kulturu?
- Ano, v Madabě je možné setkat se s místními obyvateli a poznat jejich kulturu. Místní lidé jsou obvykle velmi přátelští a ochotní pomoci turistům. Pokud máte zájem o hlubší povídání s místními, můžete navštívit trhy nebo restaurace, kde se mohou otevřít rozhovory.


Letenka Jordánsko Madaba


Zatímco velká města jako Ammán a Petra si zaslouženě získala slávu turistických atrakcí v Jordánsku, existuje jedno menší město, které stojí za návštěvu a které často přehlížíme - Madaba. A co ještě lepšího než jen navštívit toto fascinující místo? Přiletět tam díky letence do Jordánska.

Letenka do Jordánska otevírá dveře do mateřské země historie a kultury. Jordánsko je známé svými archeologickými poklady a okouzlujícími památkami, a město Madaba je jednou z těch, které tuto bohatou historii představuje.

Madaba, nacházející se jen asi 30 km jihozápadně od Ammánu, zaujme návštěvníky svými starobylými mozaikami. Nejznámější z nich je Madabská mapa, nalezená v byzantském kostele sv. Jiří. Tato mapa datovaná do 6. století je nejstarší dochovaná geografická mapa Jeruzaléma a poskytuje cenný historický pohled na divadlo antického města. Je fascinující se na ni dívat a zkoumat všechny detaily.

Dalším vysoce navštěvovaným místem v Madabě je ortodoxní kostel sv. Jana Křtitele, který v sobě ukrývá velkou sbírku mozaik s biblickými výjevy. Tyto mozaiky jsou opravdu působivé a jejich jemné detaily a živé barvy vas okouzlí.

Město samo o sobě je také velmi půvabné a zachovává tradiční jordánskou atmosféru. Procházkou ulicemi můžete vidět tradiční domy s plochými střechami a několik dalších kostelů, kdykoli narazíte na něco, co svedeš s předešlými dobami.

Madaba je také výchozím bodem ke shlédnutí několika dalších historických památek v regionu. Například, pokud si pronajmete auto nebo si nabýríte taxíkem, můžete navštívit hory Nebo, kde se nachází vyhlídka, z které se říká, že byl Mojžíšovi ukázán zaslíbený kraj. Z vrcholu můžete pozorovat řeku Jordán a Izrael, což je nezapomenutelný zážitek.

Pokud se rozhodnete využít letenku do Jordánska a navštívit Madabu, určitě se nebudete nudit. Toto historické město nabízí něco pro každého, ať už jste historický nadšenec, filmový fanoušek (Madaba byla použita jako jedna z lokací při natáčení filmu Lawrence z Arábie) nebo prostě jen cestovatel, který se chce ponořit do bohaté kultury Jordánska.

Letenka do Jordánska otevírá dveře do země, která je plná překvapení a nezapomenutelných zážitků. A Madaba je to pravé místo, kde začít vaši cestu krásnou historií a kulturou této země.


Počasí Jordánsko Madaba


Jordánsko je země nacházející se v Jihozápadní Asii. Jeho hlavním městem je Ammán. Jedním z měst v této oblasti je i Madaba. Toto historické město leží asi 30 kilometrů jihozápadně od Ammánu a je známé především svými zastoupenými křesťanskými mozaikami.

Pokud se podíváme na počasí v Madabě, můžeme očekávat typické kontinentální klima. Letní měsíce, které trvají od června do září, jsou velmi teplé a suché. Průměrné teploty se pohybují okolo 32 stupňů Celsia, místy dokonce mohou dosáhnout až 40 stupňů. Tato vysoká teplota může být velmi náročná pro turisty, kteří přijíždějí do Madaby navštívit chrámy a muzea. Proto je důležité si vzít s sebou vhodnou ochranu, jako jsou sluneční brýle, klobouk a opalovací krém.

Na druhou stranu, zimní měsíce od listopadu do března jsou v Madabě chladné a vlhké. Průměrné teploty se pohybují mezi 6 až 14 stupni Celsia. Občas může napršet déšť, a proto je vhodné si přibalit i déšťovou bundu nebo deštník. Zimní období je také ideální pro návštěvu Madaby, protože teploty nejsou tak vysoce nepříjemné jako v létě a město není tak přeplněné turisty.

Pokud se podíváme na průměrné množství srážek v Madabě, město zaznamenává nejvíce dešťových srážek během zimních měsíců. Zatímco v letních měsících je srážkový úhrn minimální a srážky jsou vzácné. V zimě může déšť napršet až 11 dní měsíčně, zatímco v létě téměř neprší.

Celkově lze říci, že Madaba je krásné a historické město s jakýmkoli počasím. Je důležité přizpůsobit se počasí a vzít si s sebou vhodné oblečení a ochranu před sluncem nebo deštěm. Ať už se rozhodnete navštívit Madabu v létě nebo v zimě, určitě se budete moci ponořit do bohaté historie města a obdivovat jeho ohromující mozaiky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky