Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Mrtvé moře

Dovolená Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko se může pyšnit množstvím přírodních krás, které lákají návštěvníky z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí je Mrtvé moře, které je přírodním divem světa. Tato slaná jezera se nachází na hranicích Jordánska a Izraele a nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a výhody.

Mrtvé moře, které je správně nazýváno "Dohelet Ha-Me'ah" v hebrejštině a "Bahr Lut" v arabském jazyce, je nejníže položené místo na Zemi. Leží až 430 metrů pod úrovní moře, což přispívá ke své jedinečné geografii a klimatu. Jezero je také nejsopečnější na planetě, s výrazným obsahem minerálů a slaných solí. Voda v Mrtvém moři obsahuje vysoké procento soli, což zajišťuje neobyčejnou plovavost pro všechny, kteří se do ní ponoří.

Turisté se do Jordánska sjíždějí, aby si vychutnali jedinečný zážitek z plování v Mrtvém moři. Díky vysokému obsahu soli je skutečně nemožné se potopit. Místo toho se návštěvníci mohou bez námahy vznášet na hladině, což je zážitek, který je důležitý pro jejich osobní zážitky i fotografické příležitosti. Tato vlastnost Mrtvého moře se také stala důvodem, proč je toto místo vyhledáváno pro léčebné účely. Slaná voda je známá svými terapeutickými vlastnostmi a má blahodárné účinky na pokožku, klouby a dýchací systém.

Kromě plování mohou návštěvníci také využít léčivých účinků bahna z Mrtvého moře, které je bohaté na minerály a obsahuje vysoké množství jodidů, bromidů a síry. Léčebné lázně a kúry ve spáčkovém bahnu jsou oblíbenou aktivitou mezi turisty, kteří chtějí využít všechny přínosy, které Mrtvé moře nabízí.

Mrtvé moře se také nachází v blízkosti mnoha významných historických a biblických památek Jordánska. Nedaleko Mrtvého moře se například nachází národní park Masada, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Masada je významná pevnost a archeologická lokalita, která se tyčí nad Mrtvým mořem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Další zajímavostí poblíž Mrtvého moře je historické město Petra, které bylo vytesáno do skalního masivu. Petra je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jordánsku a nabízí úchvatné kamenné památky, jako je například slavný "Trhlý oblouk".

Jordánsko je zemí s bohatou historií a nádhernými přírodními scenériemi. Mrtvé moře je jedním z jejich nejvýznamnějších pokladů, který by neměl chybět na seznamu míst, která chcete navštívit. Ponořte se do slaných vod, uvolněte se v bahnu a prozkoumejte okolní památky – Jordánsko a Mrtvé moře vás přivítají s otevřenou náručí.


Počasí Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je zemí, která se nachází na Blízkém východě a je známá svými krásnými památkami a historickými místy. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v této zemi je Mrtvé moře, které je zároveň nejnižším bodem na Zemi. Nejenže se jedná o turisticky atraktivní místo, ale Mrtvé moře má také specifické počasí, které stojí za povšimnutí.

Mrtvé moře se nachází ve velmi specifickém poloze mezi Izraelem, Jordánskem a Západním břehem. Tato oblast je známá svým horkým a suchým podnebím, což je dáno jeho polohou v pouštní oblasti. Průměrné teploty se pohybují mezi 20–35 °C a během horkých letních měsíců mohou dosahovat až 40 °C. V zimě se teploty snižují na příjemných 10–20 °C.

Co je však nejzajímavější, je specifický fenomén, který ovlivňuje Mrtvé moře - jeho extrémně nízká nadmořská výška. Moře se nachází 429 metrů pod úrovní moře, což je důvodem, proč tato oblast má jedinečné klima. V důsledku toho je atmosférický tlak nižší než ve většině ostatních oblastí, což ovlivňuje teploty, vlhkost a srážky.

Díky svému poloze v poušti je vlhkost vzduchu v této oblasti obecně velmi nízká. V kombinaci s nízkým atmosférickým tlakem se srážky v Mrtvém moři vyskytují jen zřídka. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 50–100 mm, což je minimální množství ve srovnání se světovým průměrem srážek.

Další specifickou vlastností počasí Mrtvého moře jsou jeho silné větry. Díky nedostatku vegetace a otevřenému prostoru se vítr v této oblasti může stát velmi silným a bouřlivým. To v kombinaci s nízkým tlakem může způsobovat písečné bouře a snižování viditelnosti.

I přes extrémní podmínky je Mrtvé moře oblíbenou turistickou destinací. Jeho slané vody mají terapeutické vlastnosti, které lákají návštěvníky z celého světa. Mnoho lidí přichází sem, aby si užívalo solné lázně a léčebné bahno, které mají prospěšné účinky na pokožku a dýchací cesty.

Ve většině případů je počasí v tomto regionu velmi příjemné a slunečné. Slunce zde svítí téměř každý den v roce, což přitahuje zájemce o sluneční koupání. Turisté by však měli být opatrní, protože slunce může být velmi intenzivní a spálenina je častým výsledkem nepřiměřené expozice slunečnímu záření.

Celkově lze říci, že počasí Mrtvého moře je typické pro oblast Blízkého východu s horkým a suchým klimatem. Unikátní poloha Moře pod úrovní moře společně s nízkým atmosférickým tlakem ovlivňuje teploty a srážky. Nicméně, to neodradí turisty od návštěvy této fascinující destinace, která nabízí nejen jedinečné počasí, ale také zázračné léčivé účinky svého slaného a minerálního jezera.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mrtvé moře


1. Co je Mrtvé moře?
Mrtvé moře je jezero, které se rozkládá na území Jordánska, Izraele a Západního břehu Jordánu. Je známé svou extrémně vysokou koncentrací soli, která způsobuje, že v něm není schopen žít žádný živý organismus.

2. Jaká je koncentrace soli v Mrtvém moři?
Koncentrace soli v Mrtvém moři dosahuje přibližně 34,2 %, což je přibližně desetkrát vyšší hodnota než v běžném oceánu. Tato vysoká koncentrace soli dává vodě v moři výrazně slanou chuť.

3. Lze se v Mrtvém moři potopit?
Díky extrémní hustotě vody ve Mrtvém moři je snadné se na jejím povrchu udržet. Voda v moři obsahuje mnoho solí a minerálů, což způsobuje, že zdejší voda má vyšší hustotu než tělo člověka. Tím pádem se tělo v moři změní v lehký a snadno tavitelný objekt. Lidé se na tělo nebo záda potápějí, přičemž voda v nich drží jako v plavkách.

4. Jaké jsou léčebné účinky Mrtvého moře?
Mrtvé moře je pověstné svými léčebnými vlastnostmi díky vysoké koncentraci minerálů a solí v jeho vodě. Léčení v Mrtvém moři se používá při léčbě kožních onemocnění, například lupénky, ekzémů a akné. Taktéž je známo, že soli a minerály mají blahodárný vliv na klouby a dýchací systém.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Mrtvého moře?
Mrtvé moře je turisticky atraktivním místem po celý rok. Teploty se pohybují od mírně chladných zimních měsíců s průměrnou teplotou kolem 20 °C až po extrémně horké letní měsíce s průměrnou teplotou kolem 38 °C. Doporučuje se vyhledat příjemnější klima mimo horké letní měsíce, například na podzim nebo jaro.

6. Jaká je nejlepší pláž na Mrtvém moři?
Na jordánské straně Mrtvého moře se nachází několik populárních pláží, které nabízejí výborné služby a pohodlí. Mezi nejoblíbenější pláže patří Amman Beach, Dead Sea Spa Hotel nebo O Beach. Taktéž existují mnohé luxusní hotely, které mají vlastní soukromé pláže. Každý si může vybrat podle svých preferencí.

7. Jak se dostat na Mrtvé moře?
Mrtvé moře je dostupné z několika míst v Jordánsku. Většina turistů volí cestovní ruchem rozvinutou oblast blízko letiště Queen Alia. Odtud je možné se dostat na Mrtvé moře pomocí pronájmu automobilu, veřejné dopravy nebo taxíkem. Cesta z Ammánu na Mrtvé moře trvá přibližně hodinu.

8. Jaké aktivity jsou možné na Mrtvém moři?
Na Mrtvém moři je možné si užít různé aktivity. Kromě relaxace na pláži mohou návštěvníci využít bláto z moře, které se považuje za velmi účinnou a přírodní kosmetiku. Dále je možné zaplavat si ve slané vodě, experimentovat se zážitkovým potápěním nebo jen prozkoumat okolní scenérie, jako je například Oblast rezervace Dana.


Letenka Jordánsko Mrtvé moře


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou relaxace a přírodu, Jordánsko a jeho krásné Mrtvé moře je tu pro vás. Jordánsko je země posetá historickými památkami a krásnou přírodou. Nejspíše vás však nejvíce přitáhne jeho slavné Mrtvé moře, které je považováno za nejníže položený bod na Zemi.

Jak daleko je Jordánsko? Let na letiště Queen Alia International trvá asi 4-5 hodin z Evropy, nicméně tuto dobu si můžete zpříjemnit letenkou komfortní letecké společnosti a využít volného času k odpočinku nebo sledování filmů.

Po příletu do Jordánska vás čekají nádherné starověké ruiny, v nejznámější jsou jistě města Petra a Jerash, ale můžete se také vydat do pouště na safari nebo vyzkoušet tradiční beduínskou kuchyni. Jordánsko je absolutně bezpečná země a obyvatelé jsou vstřícní a ochotní ukázat vám kus své kultury.

Hlavní atrakcí Jordánska je samozřejmě Mrtvé moře, které patří k nejzajímavějším vodním zdrojům na světě. Je to také nejhlubší hypersalinní jezero na světě a jeho slanost je téměř desetkrát vyšší než v běžných mořích. Tato vysoká koncentrace soli způsobuje, že se ve vodě nedá plavat, ale pouze ležet a užívat si její léčivé účinky. Ostatně, již starověcí Římané věděli o tom, jaká je Mrtvé moře blahodárná a navštěvovali ho pravidelně.

Mrtvé moře je také krásné a oblíbené místo pro koupání a pobyt na pláži. Okolní krajinou jsou vodopády, pohoří a pouště, ideální pro pěší turistiku, horolezectví nebo jízdu na koni.

Zkrátka, pokud hledáte zajímavou dovolenou se spoustou krásných výhledů a zážitků, je Jordánsko s Mrtvým mořem tou správnou volbou pro vás. Stačí si zajistit letenku a pozvat své blízké na nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je země bohatá na kulturní a historické dědictví, ale také na přírodní poklady. Jedním z nejvýznamnějších a nejvíce fascinujících je Mrtvé moře. Toto slané jezero ležící na nejníže položeném místě na zemském povrchu je oblíbenou turistickou atrakcí a lákadlem pro ty, kteří chtějí vyzkoušet léčivé účinky jeho vody a bahna.

Přestože jsou přístupy k Mrtvému moři v Izraeli i Jordánsku, v tomto článku se zaměříme na ubytování na jordánské straně. Pro turisty, kteří chtějí strávit několik dní u Mrtvého moře, existuje mnoho hotelů a resortů, které nabízejí širokou škálu ubytování a služeb.

Mezi nejlepší hotely v Jordánsku u Mrtvého moře patří například Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea a Mövenpick Resort & Spa Dead Sea. Obě tato luxusní ubytování poskytují pohodlné pokoje s výhledem na Mrtvé moře, wellness centra, bazény a restaurace. Návštěvníci zde mohou vyzkoušet některé z léčivých procedur, jako je bahenní zábaly nebo solné masáže, které jsou pro tuto oblast charakteristické.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, existují také menší hotely a penziony v okolí Mrtvého moře. Tyto ubytovací zařízení zajišťují klidné prostředí a soukromí, a přesto jsou v dosahu hlavních atrakcí.

Kromě hotelového ubytování je také možné strávit noc v Beduínském táboře, který nabízí autentický zážitek ze života v poušti. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí prožít jedinečnou atmosféru přírodního prostředí a získat přehled o kultuře a tradicích místního beduínského obyvatelstva.

Je důležité si uvědomit, že turistická sezóna u Mrtvého moře je nejintenzivnější v zimě a na jaře, protože v tomto období je teplota příjemná a slunce nejvíce svítí. V letních měsících může být horko neúnosné, a proto je nutné dbát na přiměřenou hydrataci a ochranu před slunečním zářením.

Světoznámé léčebné účinky vody a bahna Mrtvého moře, kombinované s bohatým kulturálním a historickým dědictvím Jordánska, dělají z tohoto místa skvělou destinaci pro dovolenou či relaxaci. Ubytování je zde dostatečně komfortní a nabízí velké množství aktivit pro turisty. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, menší hotel nebo autentický beduínský tábor, vaše návštěva Mrtvého moře v Jordánsku se stane nezapomenutelným zážitkem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky