Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Mujib Canyon

Počasí Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je země ležící v Blízkém východě, která je známá svým bohatým historickým dědictvím a úžasnou krajinou. Jednou z nejvíce fascinujících přírodních památek, kterou Jordánsko nabízí, je Mujib Canyon.

Mujib Canyon, známý také jako Grand Canyon Jordánska, je jedním z nejníže položených údolí na světě. Nachází se přibližně 90 kilometrů jižně od hlavního města Ammánu a tvoří součást přírodní rezervace Wadi Mujib. Tato rezervace, která byla vyhlášena roku 1987, chrání unikátní ekosystém řeky Mujib, která je nejvýznamnějším přítokem Mrtvého moře.

Hlavním lákadlem Mujib Canyonu je jeho dramatická skalní krajina. Zvlněné skály a prudké stěny, které se nadobrořují přímo z vody, vytvářejí nádherný pohled. Procházka kaňonem je jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít.

Navštěvovat Mujib Canyon je možné přes celý rok, ale nejlepší doba je od jara do podzimu, kdy je počasí mírné. Teploty v oblasti se mohou pohybovat mezi 25 až 35 stupni Celsia, avšak v létě mohou být teploty vyšší. Doporučuje se mít vhodné trekové oblečení, dobré boty a dostatek vody, protože slunce je velmi silné a v mnohých částech kaňonu není stín.

Vzhledem k tomu, že Mujib Canyon je součástí přírodní rezervace, návštěvníci jsou povinni platit vstupné a dodržovat pravidla stanovená správci rezervace. Mohou si vybrat z různých výletů a aktivit, včetně treků po řece a horách, plavání v přírodních bazénech a skákání do vody z kamenných výchozů. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je také možné absolvovat via ferratu, což je horolezecká terénní dráha, která je umístěna ve skále.

Mujib Canyon je velmi důležitý ekologickým ohledem, protože poskytuje útočiště pro řadu ohrožených druhů rostlin a živočichů. Mezi zdejší fauna a flóru patří například dravci jako výra velkého, rysa karakalového, buvol a zvířata jako ovce arabská nebo gazela vängäzová. Kvůli ochraně těchto druhů je možné setkat se s omezením v určitých částech kaňonu.

Mujib Canyon je bezpochyby jedním z nejmalebnějších míst v Jordánsku. Jeho jedinečné skály, divoký proudící řeka a úžasná příroda vytváří nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zahrnout Mujib Canyon do svého seznamu míst k navštívení.


Ubytování Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je zajímavá země nejen pro své archeologické památky, ale i pro překrásnou přírodu, kterou nabízí. Jedním z nejkrásnějších míst, které můžete navštívit, je bezesporu Mujib Canyon. Tato přírodní krása se nachází na jihu Jordánska a je jedním z nejhlubších kanionů na světě.

Pokud se rozhodnete navštívit Mujib Canyon, budete potřebovat ubytování. Velmi příjemné ubytování nabízí třeba základna RAFTING IN JORDAN - barevný kemp na břehu řeky Mujib, kterou kanion obtéká. Tento kemp se nachází v živém a krásném environmetu a nabízí ubytování v plážových stanech s vlastních terasou a vlastní sociální zařízení pro každou stanovou osadu. V kempu je také společná jídelna, kde můžete ochutnat tradiční jordánská jídla a to všechno za velmi příznivé ceny.

Mujib Canyon je přírodní rezervací a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, jako jsou například kozorožci, divocí skotové a hyeny. Každoročně sem přicházejí milovníci přírody z celého světa, aby si užili krásných výhledů a aktivit, které tato oblast nabízí.

Pokud se chystáte na výlet do Mujib Canyon, nezapomeňte si zabalit pohodlné boty a vhodné oblečení. Během pobytu si můžete vyzkoušet různé aktivity, jako je například rafting, pěší turistiku, horolezectví nebo kanoistiku na řece Mujib.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Mujib Canyon je velmi příjemné. Kromě toho se zde nacházejí i velmi zajímavé aktivity, které vám umožní poznat tuto krásnou oblast z různých úhlů pohledu. Pokud tedy plánujete navštívit Jordánsko, neváhejte a zajděte do Mujib Canyon, určitě vám to stojí za to!


Letenka Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je zemí, která skrývá mnoho úchvatných přírodních krás. Jednou z nejzajímavějších atrakcí je bezpochyby kaňon Mujib Canyon. Tento úžasný kaňon se nachází na západním pobřeží Jordánska, přibližně 90 kilometrů jižně od hlavního města Ammánu.

Mujib Canyon je nejhlubší a nejdelší kaňon v celém Jordánsku. Jeho výška se pohybuje až kolem 800 metrů a délka činí přibližně 16 kilometrů. Tento kaňon je často nazýván "jordánským Grand Canyonem" kvůli svému obrovskému geologickému rozsahu a úchvatným panoramatickým výhledům.

Jedním z nejzajímavějších a nejlákavějších aspektů Mujib Canyon je jeho ohromující biodiverzita. Odtud plyne řada potoků a řek, které poskytují útočiště mnoha vzácným druhům rostlin a zvířat. Kaňon je domovem pro velké množství vzácných a ohrožených druhů ptáků, ryb a obojživelníků. Pro milovníky přírody je toto místo opravdovým rájem.

Při návštěvě Mujib Canyonu máte možnost vychutnat si úžasná dobrodružství. Turisté zde často podnikají trekky, během kterých se brodí přirozenými řekami, které procházejí kaňonem. Tito odvážlivci mají příležitost prozkoumat skalní útvary, průzračné bazény a vodopády, které vytvářejí jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Pro ty, kteří nemají tolik zkušeností s turistikou, je zde také možnost absolvovat jednodušší procházku nebo vzít si plavbu lodí po kaňonu. Prostřednictvím těchto méně náročných aktivit se můžete ponořit do přírodního krásy Mujib Canyonu a užívat si pohledu na skalní stěny, které vystupují vysoko nad hlavami.

Pro všechny návštěvníky kaňonu je doporučeno si vzít do batohu nezbytné vybavení, včetně plavek, lehké obuvi, slunečních brýlí a opalovacího krému. Je také důležité mít dostatek tekutin a pamatovat na přírodní prostředí tím, že bezpečně uskladníte veškerý odpad.

Mujib Canyon je skutečně jedinečným přírodním pokladem Jordánska. Jeho návštěva vám umožní vnímat místní přírodu a její divokou krásu zblízka. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen toužíte po klidu a kráse, kaňon Mujib Canyon vás jistě ohromí svou jedinečností a kouzlem.


Dovolená Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je známé svými úžasnými přírodními krásami a historickými památkami, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z nezapomenutelných atrakcí, kterou byste si neměli nechat ujít při návštěvě této země, je Mujib Canyon.

Mujib Canyon, známý také jako Wadi Mujib nebo Jordánský Grand Canyon, se nachází v jižní části Jordánska, asi hodinu jízdy od hlavního města Ammánu. Je to úžasná přírodní rezervace, která byla vyhlášena UNESCO Biosférickou rezervací. Otevřená je pro návštěvníky celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a teploty příjemné.

Mujib Canyon je jedinečným územím bohatým na krásné vodopády, horské potoky a hluboké údolí, které vytváří spektakulární scenérie. Je obklopen horami, které se tyčí až do výšky 900 metrů nad hladinou moře. Tento přírodní prostor je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, které jsou chráněny vládou Jordánska.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Mujib Canyon, je k dispozici několik tras. Nejznámější a nejsnadnější je "Siq Trail", který vede podél říčky Mujib a umožňuje návštěvníkům prozkoumat nádherná údolí a vodopády. Tato trasa je vhodná pro začátečníky a není potřeba žádných technických dovedností.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete se rozhodnout pro "Canyoning Trail", který je náročnější a vyžaduje lezecké a plavecké schopnosti. Tato odvážná trasa vám umožní prozkoumat hlubší části kaňonu a objevovat jeho skryté zákoutí.

Během vaší návštěvy Mujib Canyonu budete mít také možnost vidět mnoho zvířat a ptáků, které obývají tento krásný přírodní prostor. Zvláště ptáci jsou zde hojní a můžete se těšit na pozorování dravců, jako jsou orli nebo jestřábi.

Pro zajištění bezpečnosti návštěvníků je na vstupu do rezervace dostupný vyškolený personál, který poskytuje základní instrukce a vybavení pro turisty. Důležité je také mít na paměti, že návštěva Mujib Canyonu vyžaduje rozumnou fyzickou kondici a vhodné oblečení a obuv.

Dovolená v Mujib Canyonu je skutečným dobrodružstvím a okouzlením přírody. Je to ideální únik z hektického městského života a příležitost prozkoumat krásy Jordánska. Výlet do tohoto úžasného místa vám poskytne vzpomínky na celý život a nabídne zážitky, které si budete moci vyprávět i svým vnoučatům.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mujib Canyon


1. Co je Mujib Canyon?
Mujib Canyon je úžasná kaňonová oblast v Jordánsku, která se nachází v oblasti Karaku.

2. Jak se dostanu k Mujib Canyon?
Abyste se dostali k Mujib Canyon, musíte se vydat na jih od hlavního města Ammánu a jet do oblasti Karaku. Odtud je možné si najmout průvodce a přejít naší trekovou trasou nebo se nechat vyvézt na lodích po řece Mujib.

3. Jaký je vstupní poplatek do Mujib Canyon?
Vstupní poplatek do Mujib Canyon se mění v závislosti na sezóně a typu aktivity, kterou plánujete vykonávat. Je doporučeno si vstupenky zakoupit předem online nebo u příjezdové brány.

4. Jak dlouho trvá trek v Mujib Canyon?
Trvání treku v Mujib Canyon závisí na trase, kterou si vyberete, a vaší fyzické kondici. Celkově byste měli započítat alespoň 3-4 hodiny pro trek v této oblasti.

5. Jaká je obtížnost treku v Mujib Canyon?
Treky v Mujib Canyon mohou být náročné, zejména pokud se rozhodnete prodelávat některé z více obtížných tratí, které zahrnují šplhání po skalách a překonávání vodních toků. Je důležité být fyzicky připravený a mít vhodné vybavení.

6. Jaké vybavení je třeba si vzít s sebou na trek v Mujib Canyon?
Doporučuje se mít vhodnou trekovou výbavu, včetně pevné obuvi, ochranných oděvů, voděodolného batohu, plavek a ručníků (pokud plánujete absolvovat vodní část treku). Přineste si také dostatek pitné vody a energií.

7. Existují omezení vstupu do Mujib Canyon?
Ano, některé části Mujib Canyonu jsou omezeny pro ochranu přírody a místní fauny. Je důležité dodržovat pravidla a pokyny průvodce.

8. Je povolen plavat v řece Mujib?
Ano, v některých částech Mujib Canyonu je povoleno plavat v řece Mujib. Je však důležité být obezřetný a dodržovat pravidla bezpečnosti při plavání v divoké vodě.

9. Můžu v Mujib Canyonu fotografovat?
Ano, fotografování je povoleno v Mujib Canyonu. Je to skvělá příležitost k zachycení nádherné přírody a jedinečného prostředí.

10. Existují v Mujib Canyonu ubytovací možnosti?
V Mujib Canyonu nejsou žádné ubytovací zařízení. Nejbližší možnosti ubytování se nacházejí v okolních městech, jako je Karak nebo Džéráš. Doporučuje se naplánovat si denový výlet do Mujib Canyonu z těchto míst.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky