Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Um er-Rasas

Letenka Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je země s bohatou historií a heritage. Jedním z míst, které nabízí fascinující historické záznamy, je Um er-Rasas. Toto místo se nachází v jihozápadní části Jordánska, přibližně 30 kilometrů od města Madaba. Pokud se chystáte na cestu do Jordánska, je Um er-Rasas zcela určitě stojí za to navštívit.

Historie

Um er-Rasas bylo původně malé město založené římskými vojáky, kteří zde stanuli během cesty do Arábie. Až do 8. století bylo město důležitým centrem raných křesťanů a bylo součástí tzv. Byzantské říše. Křesťané zde postavili několik chrámů, z nichž nejvýznamnější je zcela určitě chrám sv. Štěpána. Ten má impozantní mozaikovou podlahu, na které jsou zobrazována různá zvířata i biblické postavy.

Co navštívit v Um er-Rasasu?

Chrám sv. Štěpána

Zmiňovaný chrám je nejdůležitější památkou v Um er-Rasasu. Tento chrám byl postaven na začátku 8. století a v té době byl jedním z nejvýznamnější křesťanských chrámů v celé jižní Sýrii. Na jeho mozaikové podlaze se nachází řada zvířat, tělovýchadů a biblických postav, které stojí za pozornost.

Bazilika sv. Michala

Další důležitou památkou je bazilika sv. Michala. Tento zvláště impozantní chrám byl postaven kolem roku 570 a byl opatřen vysokými zdi a věžemi. V tuto chvíli se zachovaly pouze zbytky budovy, ale je stále možné si představit, jak impozantní tento chrám kdysi býval.

Vizigótská kaple

V Um er-Rasasu se nachází také stará vizigótská kaple, která byla postavena v 5. století. Je to jeden z nejstarších výsledků vizigótského stavitelství na východě.

Kromě zmiňovaných památek se zde dají najít také další zbytky budov, které mohou být pro zpřístupněné části města zájem těch, kteří jsou zvědaví na staré římské archeologické stopy.

Jak se dostanete do Um er-Rasasu?

Nejbližším větším městem je Madaba, které leží asi 30 kilometrů od Um er-Rasasu. Toto město je velmi dobře napojeno na zbytek Jordánska autobusovou a taxi dopravou.

Cesta do Um er-Rasasu ještě nikdy nebyla jednodušší. S nabídkou přímých letů od hodně leteckých společností, jako jsou EgyptAir, Turkish Airlines a Emirates, je nyní snadné dostat se do Aqaby, hlavního města Jordánska, a od tam údržbu být to autobusem, taxíkem nebo pronájmem vozidla.

Um er-Rasas je fascinující místo, které přináší bohatou historii a zachovává památky, které zasvěcují stovky let. Jeho historická, architektonická a archeologická znamenitost stojí za to vidět, a to nejlépe při osobní návštěvě.


Počasí Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko, země bohatá na historii a kulturu, je také známé svým rozmanitým počasím. V tomto článku se podíváme na jedno z míst v Jordánsku, kterému se říká Um er-Rasas, a zabýváme se jeho specifickým počasím.

Um er-Rasas je archeologická lokalita v jordánské poušti, nacházející se přibližně 30 kilometrů od města Madaba. Tato oblast je známá svými historickými pozůstatky, a to zejména římskou a byzantskou architekturou. Přítomnost těchto starobylých ruin, které zahrnují kostely, mešity a pevnosti, přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Když si nyní představíte Um er-Rasas, může vás napadnout otázka, jaké je zde počasí. Jordánsko je převážně suchou zemí se subtropickým podnebím. V létě, které trvá zhruba od června do září, se očekává velmi horké počasí s vysokými teplotami dosahujícími až 40-45 °C. Místní i návštěvníci se obvykle vyhýbají venkovním aktivitám během nejparnější části dne a hledají útočiště ve stínu nebo v klimatizovaných prostorách.

Přicházející období jara a podzimu jsou obvykle mírnější a příjemnější. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a vítr často pomáhá vytvořit příjemné období pro návštěvu archeologických lokalit. Je to také ideální doba pro procházky a poznávání okolní přírody.

K zimnímu období, které trvá od prosince do února, patří chladnější teploty kolem 10-15 °C. Srážky jsou o něco vyšší, ale obvykle jsou to spíše deště. Někdy může přijít i sníh, zejména na vyšších horách, což vytváří zajímavé kontrasty k tomu, co byste obvykle očekávali od jordánského počasí ve spojení s pouští.

Pokud tedy plánujete návštěvu Um er-Rasas, doporučuje se vybavit se správným oblečením a dostatkem tekutin. Pokud je vaším cílem hlavně prohlídka starověkých pozůstatků, nezapomeňte také na sluneční brýle, opalovací krém a klobouk, abyste se ochránili před slunečním zářením.

Jordánsko, včetně Um er-Rasas, je krásným místem s bohatou historií a nádhernými památkami. Bylo by ale škoda, nevychutnat si všechny krásy této oblasti kvůli teplotám nebo jiným nepříznivým povětrnostním podmínkám. Proto je důležité dobře se připravit a užít si Um er-Rasas nezávisle na počasí.


Ubytování Jordánsko Um er-Rasas


Um er-Rasas je město v jižním Jordánsku, které se nachází poblíž Aqaby. Toto město je zajímavé především díky svému archeologickému parku, kde můžete vidět mnoho pozůstatků z byzantského a římského období. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností.

První možností je hotel Evason Ma'in Hot Springs. Tento luxusní hotel se nachází asi 35 km od Um er-Rasas a nabízí nejen vlastní termální prameny, ale také krásné výhledy na okolní krajinu. Pokoje jsou moderně zařízené a vybavené veškerým potřebným komfortem. K dispozici je i wellness centrum, bazén a restaurace s tradiční jordánskou kuchyní.

Další možností je hotel Kempinski Hotel Aqaba. Tento hotel se nachází v Aqabě, asi 45 km od Um er-Rasas. Kempinski Hotel Aqaba nabízí velké pokoje s výhledem na Rudé moře. K dispozici je vlastní pláž, více bazénů, gym a wellness centrum. Hotel má také několik restaurací, kde si můžete vychutnat jídla z celého světa.

Pokud hledáte levnější možnost, můžete si pronajmout apartmán přímo v Um er-Rasas. V této oblasti je více nabídek na pronájem bytu. Ceny jsou kolem 50 USD za noc, což je více než cenově dostupné. Z těchto bytů máte jednoduchý přístup k archeologickému parku a k místním restauracím.

Jestliže byste chtěli prožít autentický jordánský zážitek, můžete si pronajmout pobyt v beduínském táboře. Toto ubytování se nachází v poušti, ale je vzdáleno jen pár kilometrů od Um er-Rasas. V beduínském táboře budete moci ochutnat tradiční jordánské jídlo a užít si pobyt pod hvězdami. Navíc se budete moci setkat s místními lidmi a dozvědět se více o jejich kultuře.

V každém případě, ať už si zvolíte jakoukoliv možnost ubytování, pobyt v Um er-Rasas bude nezapomenutelný zážitek. Budete mít možnost prozkoumat starověké ruiny a užít si krásy jordánského krajinného scenérie. Ať už zvolíte luxusní hotel nebo skromnou možnost ubytování, budete se cítit jako doma a jako součást místního života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Um er-Rasas


1. Co je Um er-Rasas?
Um er-Rasas je archeologická lokalita v Jordánsku, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o ruiny starobylého města, které bylo založeno v 1. století př. n. l. a existovalo až do 14. století n. l.

2. Jak se dostanu do Um er-Rasas?
Um er-Rasas se nachází asi 30 kilometrů na západ od města Madaba. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo taxíkem z Madaby. Cesta trvá přibližně 30 minut.

3. Kolik stojí vstupné do Um er-Rasas?
Vstupné do Um er-Rasas je 3 jordánské dináry (JD) pro dospělé osoby a 1 JD pro děti do 15 let.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy Um er-Rasas?
Nejlepší dobou návštěvy Um er-Rasas je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou počasí mírné a příjemné. V létě mohou být teploty velmi vysoké, a proto není ideální navštěvovat tuto lokalitu v horkých měsících.

5. Jaká je historie Um er-Rasas?
Um er-Rasas bylo významné město během Byzantského období a sloužilo jako základna vojenského křesťanského východního impéria. Město bylo opuštěno ve 14. století a postupně ztratilo svou původní důležitost.

6. Co si mohu prohlédnout v Um er-Rasas?
V Um er-Rasas si můžete prohlédnout mnoho archeologických pozůstatků, včetně baziliky z 6. století s jedinečnými mozaikami, která je jednou z hlavních atrakcí místa. Kromě toho můžete vidět také ruiny kostela, kaple a pevnosti.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Um er-Rasas?
Prohlídka Um er-Rasas trvá obvykle 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, jak hloubkově se chcete seznámit s lokalitou.

8. Je možné se v Um er-Rasas ubytovat?
Ne, v Um er-Rasas nejsou žádné ubytovací zařízení. Doporučuje se navštívit Um er-Rasas jako jednodenní výlet z blízkých měst, jako je Madaba.

9. Existují nějaké omezení pro fotografování v Um er-Rasas?
Ano, fotografování je povoleno, ale platí zde některá omezení. Například je zakázáno používat stativ a komerční fotografii je nutné předem schválit.

10. Má Um er-Rasas restaurace nebo občerstvení?
Ne, v Um er-Rasas nejsou žádná občerstvení ani restaurace. Doporučuje se si vzít s sebou vlastní pití a jídlo.


Dovolená Jordánsko Um er-Rasas


Um er-Rasas je malé město v Jordánsku, které se nachází v jeho centrální části. Tohle místo je pro turisty neuvěřitelně fascinujícím místem, protože je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Na dovolené v Jordánsku je návštěva Um er-Rasas něčím, co byste rozhodně neměli vynechat.

Um er-Rasas je starověké archeologické naleziště, které se rozkládá na ploše přibližně 255 000 m². Zde můžete najít pozůstatky rozmanitých staveb ze 3. až 9. století, zahrnující kostely, kaple, pevnosti a kláštery. Nejvýznamnějším prvkem jsou otisky starověkých mozaikových podlah, které jsou velmi dobře zachované a překrásné. Tyto mozaiky představují jedinečný historický a umělecký poklad a díky nim byl Um er-Rasas zařazen na seznam UNESCO.

Jeden z nejzajímavějších prvků Um er-Rasas je známý kostel sv. Štěpána. Tento kostel pochází z 8. století a je jedním z nejlépe dochovaných příkladů starověké architektury na území dnešního Jordánska. Můžete zde vidět nádherné mozaikové podlahy, které zobrazují biblické scény a měsíční kalendář. Interiér kostela je bohatě zdoben a poskytuje návštěvníkům ohromující pohled na minulost.

Další zajímavou stavbou, kterou můžete navštívit v Um er-Rasas, je klášter sv. Sabiny. Tento klášter byl postaven ve 4. století a představuje místo duchovního klidu a pokoje. Klášter byl postaven v byzantském stylu a jeho ruiny nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete zde procházet po zbytcích klášterních budov a ocitnete se v jiné době.

Navštívení Um er-Rasas je nejen zážitkem z historie, ale i dobrodružstvím v krásné přírodě. Okolní krajina je naplněna zelení a poskytuje úžasnou možnost pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a klid v dovolených. Můžete si udělat piknik na kraji kláštera nebo se projít po malebných cestách v okolí.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a chystáte se na dovolenou, Ur er-Rasas by mělo být na vašem seznamu míst, která určitě musíte vidět. Toto starověké město nabízí nádherné historické památky, mozaiky a klidnou atmosféru, která vás vrátí do minulých dob. Při procházkách po ruinách budete překvapeni unikátní atmosférou a krásnými výhledy na okolní krajinu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky