Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kanada Victoria Island

Počasí Kanada Victoria Island


Victoria Island, největší kanadský ostrov, se rozkládá v Severozápadních teritoriích a Nunavutu. Je 450 kilometrů dlouhý a 500 kilometrů široký. S více než 217 000 čtverečními kilometry je Victoria Island navzdory svému jménu nazvanému po britské královně Victorii spíše koncentrací ledových hor, tundry, permafrostu a skalnatých hor než ostrovem vlastního druhu.

Zeměpisná poloha Victoria Island umisťuje ostrov na kanadskou Arktidu, což znamená, že počasí zde bývá extrémní. Průměrné teploty se pohybují okolo -20 stupňů Celsia během zimy. V létě je výrazně tepleji, ale stále to znamená průměrné teploty kolem pouhých 6 stupňů Celsia.

Jaro bývá poměrně krátké a nástup léta zde může být celkem pozdní. Ledové kry bývají rozsáhlé a rozkládají se až do června. Léto trvá jen krátce a obyčejně to trvá jen měsíce od června do srpna. V tomto období se nejvíc daří zvířatům, jako jsou orli, polární lišky, pižmoni, sobi a samozřejmě medvědi. Na ostrově se také vyskytuje jedna z největších a viditelně nejaktivnějších populací roháčů na světě.

Jesen se zde obvykle vyskytuje pouze krátce. Je obvykle chladná, větrná a deštivá. Ale v tomto období se také začínají objevovat spektakulární podívané - několik desítek tisíc sobů začíná migrovat na jih. Toto kouzlo lze vidět pouze hrstkou. Kromě sobů se v této sezóně také můžete těšit na kouzelné a sytě zbarvené podzimní listí, které se objevuje na stromech.

Zima zde bývá velmi tvrdá a náročná. Není mnoho hodin světla a teploty bývají obvykle velmi nízké. Větry zde mohou být neskutečně silné, a protože ostrov leží na samých okrajích Severního ledového oceánu, může být počasí nesnesitelné. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Victoria Island v období zimy, ujistěte se, že budete mít příslušné vybavení a oblečení.

Celkově lze říci, že počasí na Victoria Island je drsné a nehostinné, ale to neznamená, že nemusí být krásné. Během letních měsíců se lze těšit na krásné krajiny plné života a aktivit, zatímco v zimě můžete čelit tvrdým větrům a extrémně nízkým teplotám a můžete sledovat polární záři, což je kouzelná podívaná, kterou byste nikdy nechtěli zmeškat. Bez ohledu na to, které roční období si zvolíte, návštěva Victoria Island bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Victoria Island


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Kanady, konkrétně Victoria Island, mohou být následující:

1. Kde se nachází Victoria Island?
Victoria Island se nachází v kanadském Severozápadním teritoriu Nunavut. Jedná se o druhý největší ostrov v Kanadě.

2. Jak se dostanu na Victoria Island?
Není možné se dostat přímo na Victoria Island lety z většiny okolních měst. Nejbližší letiště je v Cambridge Bay, odkud je možné se na ostrov dopravit vrtulníkem, lodí nebo letecky s malými letadly.

3. Jaká je nejlepší doba návštěvy Victoria Island?
Nejlepší doba pro návštěvu Victoria Island je během letních měsíců, tedy od června do srpna. Začátkem června lze vidět mnoho migrujících ptáků a v srpnu začíná polární záře.

4. Co mohu vidět a dělat na Victoria Island?
Na Victoria Island se nachází mnoho přírodních krás, jako jsou nezapomenutelné ledovce, fjordy, sopky a mnoho dalšího. Můžete se věnovat turistice, rybaření, pozorování zvířat nebo se vydat na expedici k ledovci.

5. Jaké jsou teploty na Victoria Island?
Teploty na Victoria Island se pohybují od -30 °C v zimě až po 15 °C v létě. Je důležité být připraven na chladné a drsné podnebí.

6. Kde mohu najít ubytování na Victoria Island?
Na Victoria Island najdete několik ubytovacích zařízení, zejména v Cambridge Bay. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, protože tu je omezený počet možností.

7. Jaký je hlavní jazyk na Victoria Island?
Na Victoria Island se mluví převážně anglicky. Nicméně, mnoho domorodých obyvatel používá také inuitský jazyk Inuktitut.

8. Existují nějaká omezení návštěvy Victoria Island?
Pro návštěvu Victoria Island a vstup do Severozápadního teritoria Nunavut je nezbytné mít platné povolení (vízum) od kanadských úřadů. Je také důležité respektovat přírodní a kulturní prostředí a dodržovat pravidla ochrany přírody.


Ubytování Kanada Victoria Island


Victoria Island je druhým největším ostrovem v kanadském arktickém souostroví a patří k nejizolovanějším místům Kanady. S přibližně 2000 obyvateli a fascinující arktickou přírodou je Victoria Island zajímavým cílem pro turisty, kteří touží po neotřelých zážitcích.

Pokud hledáte ubytování na Victoria Island, máte z něj poměrně malý výběr. Na ostrově se nacházejí pouze dvě větší sídla - Inuvik na jihu a Sachs Harbour na severu. V Inuviku najdete několik hotelů a motelu, které mohou být výbornou základnou pro vaše výpravy po ostrově.

Nejznámější a nejluxusnější hotel v Inuviku se jmenuje Nova Inn. Nabízí moderní a prostorné pokoje, vlastní restauraci, posilovnu a saunu. Pro turisty, kteří hledají něco méně nákladného, je tu hotel Arctic Chalet s levnějšími cenami a příjemnou atmosférou.

Jestliže se jedete podívat na polární záři, může být zajímavou volbou ubytování arktická chatka, kterou nabízí třeba Inuvik Guest House. V této chatce uvidíte krásný výhled na polární oblohu a kromě toho máte možnost ochutnat některé z tradičních pokrmů arktických domorodců.

V Sachs Harbour, nejsevernějším sídle Kanady, je veřejné ubytování možné v hostelových a kempovacích zařízeních. Jedním z nich je národní park Aulavik, který nabízí krásný kemp s výhledem na oceán, procházky po tundře a výpravy ke kočkodanům arktickým.

Výběr ubytování na Victoria Island je poměrně omezený, ale to neznamená, že by se tu nedaly strávit nezapomenutelné chvíle. Když chcete zažít přírodu v nejautentičtějším arktickém podání, je Victoria Island ideálním cílem pro vás. Stačí si vybrat vhodné ubytování a užít si to nejlepší z Kanady!


Letenka Kanada Victoria Island


Kanada a konkrétně Victoria Island jsou spojeny s nádhernou přírodou, neuvěřitelnými scenériemi a bezprostředním kontaktem s divokou zvěří. Pokud jste milovníkem přírody, pak si určitě nenechte ujít let s cestovní kanceláří s cílem Victoria Island.

Victoria Island je největší ostrov Kanady a nachází se v severozápadní části země, zapadá do oblasti Nunavut. Ostrov je bohatý na přírodní krásy, ať už to jsou ledové pláně, fjordy nebo hory, takže není divu, proč je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vše, co má krajina nabídnout.

Letenky na Victoria Island jsou k dostání od několika leteckých společností. Nejlepší způsob, jak najít nejlepší cenu, je použít srovnávače letenek. Výlety na ostrov se obvykle pořádají během léta, kdy je nejlepší počasí pro turistické aktivity. V období zimy pak bývá těžké do oblasti dostat se kvůli nepřístupnosti kraje kvůli mrazu a sněhu.

Jakmile se dostanete na ostrov, nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí, je najmout si auto a projíždět se po zemi. Existují také organizované prohlídky, které vám pomohou při prozkoumávání hlavních atrakcí.

Jedna z hlavních atrakcí Victoria Island je Baffin Island, největší ostrov v Kanadě, který se nachází přibližně 80 km východně od Victoria Island. Baffin Island je pověstný svými divokými a jedinečnými krajinami, například ledovými poli, které obsahují masy sněhu, ledu a skály. Kromě toho Baffin Island hostí i řadu druhů zvířat, jako jsou sobi, polární medvědi a tuleňi.

Také navštivte Qikiqtarjuaq, které se nachází na jižním pobřeží ostrova, a je to jedno z nejhezčích míst na ostrově. Zde můžete vidět zvířata jako jsou velryby a mrože.

Celkově lze říci, že Victoria Island je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Severní Americe. Zde se můžete dostat do přímého kontaktu s divokou přírodou a užít si jedinečnou zážitkovou dovolenou. Samozřejmě, že návštěva Victoria Island vyžaduje trochu více logistického plánování a přípravy než jiné destinace, ale určitě to stojí za to. Takže nasaďte si batoh, zarezervujte si letenku a vyšlápněte na svůj dobrodružný výlet na Victoria Island.


Dovolená Kanada Victoria Island


Victoria Island, nacházející se v kanadském Severozápadním teritoriu, je jedním z největších ostrovů v Kanadě. Je to oblíbená turistická destinace, která nabízí úchvatné přírodní krásy, bohatou zvířena a fascinující kulturu.

Při návštěvě Victoria Island je jedním z prvních dojmových míst město Inuvik. Je to živé a moderní město ležící na břehu řeky Mackenzie. Zde se můžete projít po malebném nábřeží, navštívit tradicionalistický domov domorodých obyvatel města nebo si užívat zábavu na letních festivalech.

Po příjezdu na Victoria Island byste neměli vynechat návštěvu národního parku Aulavik, který je důležitou zastávkou pro mnoho druhů ptáků během jejich stěhování. Toto místo také nabízí úžasné noční pozorování polárního světla, což je jedinečný zážitek.

Dalším fascinujícím místem na Victoria Island je Prince of Wales Northern Heritage Centre. Toto muzeum nabízí bohatou sbírku dosud neznámých předmětů, zbraní a řemeslných výrobků původních obyvatel ostrova. Je to skvělá příležitost k poznání historie a kultury těchto lidí.

Jedním z největších lákadel Victoria Island je určitě také příroda. Příznivci dobrodružství zde najdou mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Můžete se vydat na procházku hornatým terénem, projít se kolem malebných jezer a potoků nebo vyrazit na rybářský výlet a zkusit chytit lososa.

Pro ty, kdo mají rádi divokou zvěř, je Victoria Island ideálním místem. Můžete zde pozorovat velryby, tuleně a různé mořské želvy na blízkém pobřeží. Zvířata jako lišky, sobi, polární medvědi a bizoni jsou také běžně nalézaná na tomto ostrově.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, Victoria Island vám nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody, kulturních zážitků a možností k relaxaci a dobrodružství. Je to místo, kde můžete odpočinout od každodenního shonu a objevovat krásy, které poskytuje Severozápadní teritorium Kanady.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky