Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kazachstán Altyn-Emel National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Altyn-Emel National Park


1. Jak se dostat do Altyn-Emel National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Altyn-Emel National Park, je letecky nebo vlakem do Astany nebo Almaty a odtud pokračovat autem nebo autobusem na park.

2. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstupní cena do Altyn-Emel National Park je 4000 tenge (kolem 8 EUR) pro zahraniční turisty a 1000 tenge (kolem 2 EUR) pro domácí turisty.

3. Jaký je nejlepší čas navštívit park?
Odpověď: Nejlepší čas navštívit Altyn-Emel National Park je od dubna do října, kdy je více teplého počasí a nižší srážky.

4. Jaká je nejoblíbenější atrakce v parku?
Odpověď: Nejoblíbenější atrakcí v Altyn-Emel National Park je bezpochyby The Singing Dunes (Zpívající duny), které vydávají zvuky při pískušení.

5. Mohu si pronajmout průvodce v parku?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce v parku. Průvodci mají hlubší znalosti o parku a lokalitách, které mohou být pro turisty obtížné najít sami.

6. Mohu v parku stanovat?
Odpověď: Ano, povoleno je stanování v různých částech parku. Nicméně je důležité předem získat povolení od správy parku.

7. Jaké další aktivity mohu v parku podniknout?
Odpověď: Kromě procházek a turistiky je také možné podniknout jízdu na kole, jezdit na koni nebo projet se na velbloudu. V parku se také nachází petroglyfy a archeologické pozůstatky, které stojí za návštěvu.

8. Kde se nachází nejlepší místa pro fotografie v parku?
Odpověď: Nejlepší místa pro fotografie v Altyn-Emel National Park jsou Singing Dunes, Charyn Canyon a také různé jezera v okolí.

9. Musím si vzít vlastní jídlo a pití do parku?
Odpověď: Ano, doporučuje se si vzít dostatek jídla a pití na celý den, protože v parku není mnoho možností občerstvení.

10. Jaká je délka přírodních stezek v parku?
Odpověď: Přírodní stezky v Altyn-Emel National Park mají různé délky, ale většina z nich se pohybuje mezi 3-10 kilometry. Je důležité si předem vybrat stezku podle fyzické kondice a času, který máte k dispozici.


Letenka Kazachstán Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel Národní park: Poklad v Kazachstánu

Kazachstán je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Altyn-Emel Národní park. Nachází se v jihovýchodní části země, v regionu Almaty, a rozkládá se na ploše více než 4 600 kilometrů čtverečních. Park se pyšní působivými horskými masivy, údolími, řekami a říčními kotlinami, které vytvářejí úchvatnou krajinu, která je jedinečná a nepřehlédnutelná.

Jedním z nejznámějších přírodních útvarů v parku je "Velezvratné dveře", což je skalní útvar vystupující ze středověkých zlatých pískovců. Tento přírodní úkaz vytváří impozantní bránu, která připomíná obří portál do jiného světa. Tuto oblast je možné navštívit a prozkoumat na pěších túrách po sítích tras, které návštěvníkům poskytují nezapomenutelný zážitek.

Park je také domovem vzácných a chráněných druhů rostlin a zvířat. Mezi nimi jsou například kulani, kamzi, gazely a korsákové. Pro milovníky ptáků je park rájem, protože zde žije mnoho druhů ptáků, jako jsou orli, sokoli a hýlci. Národní park je také známý tím, že v jeho okolí byly objeveny otisky dinosaurů, které vypovídají o dávné minulosti této oblasti.

Kromě přírodní krásy a biologické rozmanitosti nabízí Altyn-Emel Národní park také historické a kulturní památky. Nachází se zde například petroglyfy, které byly vyřezány do skal a které datují pravděpodobně zpátky až do doby bronzové. Tyto petroglyfy představují vzácné umělecké dílo a svědčí o dávné existenci lidských osad v této oblasti.

Altyn-Emel Národní park je snadno přístupný a nabízí možnosti pro různé aktivity pro turisty. Kromě pěších a cyklistických tras je možné se vydat na jezdecké výlety, rafting po řece Ili, obdivovat skalní útvary a sledovat rozmanitost zvířat. Návštěvníci mohou také strávit noc v tradičních jurtách a ochutnat místní kuchyni.

Kazachstán je země plná přírodních divů a Altyn-Emel Národní park je zcela určitě jedním z jejích nejkrásnějších klenotů. Toto úchvatné místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodního bohatství, archeologických a kulturních pokladů. Pokud se chystáte na cestu do Kazachstánu, nezapomeňte navštívit Altyn-Emel Národní park - místo, které vás ohromí svou krásou a rozmanitostí.


Ubytování Kazachstán Altyn-Emel National Park


V Kazachstánu se nachází mnoho krásných přírodních území a jedním z nich je Altyn-Emel National Park. Tento park se nachází v jižní části Kazachstánu, v provincii Almaty, a je jedním z největších přírodních rezervací v zemi.

Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy tohoto parku a být uvnitř přírody, je k dispozici několik možností ubytování.

Možností ubytování v parku jsou dvě hlavní možnosti: stanování a chatky. Stanování je velmi oblíbené zejména mezi zahraničními turisty, protože umožňuje přímý kontakt s přírodou. V parku jsou k dispozici speciální stanovací oblasti, které mají základní zařízení, jako jsou toalety, ohniště a hromadné sprchy. Tyto oblasti jsou rozmístěny po celém parku, aby turisté mohli volně objevovat a prozkoumávat různá místa.

Druhou možností pro ubytování jsou chatky, které se nachází na okraji parku a jsou k dispozici pro návštěvníky, kteří si přejí větší pohodlí. Tyto chatky jsou plně vybavené a čisté, s teplou vodou, sprchou, kuchyňským koutem a wifi připojením. Jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro turisty, kteří hledají pohodlnější možnost ubytování.

Při výběru ubytování v parku byste si měli uvědomit, že jste uprostřed divočiny a závisíte na místních zdrojích, stejně jako na povětrnostních podmínkách. Z tohoto důvodu je důležité si vzít s sebou dostatek jídla a pitné vody, abyste byli připraveni na cestu. Pokud se rozhodnete pro stanování, měli byste mít také s sebou kvalitní stan a spacie pytle, abyste se cítili pohodlně a chráněni po celou dobu svého pobytu.

V parku samotném není k dispozici elektrická energie, takže byste měli mít s sebou bateriové svítilny a nabíječky na cesty. Buďte také připraveni na proměnlivé povětrnostní podmínky, přineste si s sebou dostatek oblečení pro teplé i chladné dny.

Altyn-Emel National Park nabízí krásné scenérie a má mnoho turistických atrakcí, jako jsou písečné duny, skalní skalní útvary, slanisková jezera a mnoho dalšího. Ubytování v parku je ideálním způsobem, jak se přiblížit k přírodě a objevit vše, co Kazachstán nabízí.


Dovolená Kazachstán Altyn-Emel National Park


Kazachstán, obří země ležící ve střední Asii, nabízí návštěvníkům rozmanitou přírodu a fascinující kulturu. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů země je národní park Altyn-Emel.

Altyn-Emel se nachází v jižní části Kazachstánu, ve východním Kazachstánském regionu. Byl založen v roce 1996 a je jedním z největších národních parků v zemi, s rozlohou přesahující 4600 čtverečních kilometrů. Park je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Návštěvníci Altyn-Emel mají možnost objevovat rozmanitou krajinu, která se zde nachází. Park je domovem horských řek, rozsáhlých stepí, unikátních písečných dun a malebných soutěsek. Tato rozmanitost přírody poskytuje nádherné scenérie a nabízí prostor pro různé outdoorové aktivity.

Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v parku je soutěska Charyn. Soutěska se táhne na délku přes 150 kilometrů a vytváří úchvatné kaňony s červenými stěnami. Návštěvníci si mohou prohlédnout tuto nepopsatelnou krásu při procházkách po vybudovaných stezkách nebo zažít adrenalinový zážitek při raftingu na řece Charyn.

Další zajímavou atrakcí v Altyn-Emel je písečná dunová oblast známá jako Singing Dunes. Tyto obrovské písečné duny se vznášejí až do výšky 150 metrů a mají schopnost emitovat zvuk podobný zpěvu. Procházka po této písečné poušti je zážitkem, který návštěvníci jen tak nezapomenou.

Park je také domovem různých druhů vzácných zvířat, včetně báránka karakulského, vzácného druhu divoce žijícího ovce. Návštěvníci mohou pozorovat tuto vzácnou přírodní obživu při výletech do parku, které jsou možné pěšky nebo na koni.

Pokud milujete historii a kulturu, Altyn-Emel vás také nezklame. V parku se nachází unikátní památky z doby karačińské kultury, stejně jako nádherná pohřebiště z doby bronzové. Návštěvníci mohou objevovat tyto historické poklady a získat hlubší vhled do minulosti Kazachstánu.

Návštěva národního parku Altyn-Emel je skvělou příležitostí pro dobrodruhy, milovníky přírody a ty, kteří chtějí objevovat odlehlé a fascinující místa. Tento park poskytuje jedinečnou kombinaci přírodních krás a kulturního bohatství Kazachstánu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.


Počasí Kazachstán Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park se nachází ve východní části Kazachstánu a je jedním z nejatraktivnějších přírodních území v zemi. Nachází se na území Aksu-Jabagly a Karatau-Chingiztau biosférické rezervace a byl založen v roce 1996.

Tento národní park je jedním z největších a nejrozmanitějších chráněných území v Kazachstánu. Rozkládá se na ploše přesahující 4800 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět různé druhy rostlin a živočichů, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

Počasí v Altyn-Emel National Park závisí na ročním období. V létě je zde horké a suché podnebí s teplotami přesahujícími 40 °C. V zimě je park pokrytý sněhem a teploty klesají na – 30 °C nebo níže. Jaro a podzim jsou obdobím přechodným a teploty se pohybují mezi 10-20 °C.

Altyn-Emel National Park je také domovem různých klimatických zón. Na jihu parku se nachází polopouštní a pouštní oblast, zatímco severní části jsou pokryté stepemi, lesy a horskými oblastmi. Toto rozmanité klima a topografie přispívá ke značnému bohatství biodiverzity v parku.

Ve středu parku se nachází známá přírodní památka, známá jako "Chameleon Rocks" nebo "Singing Dunes". Tento unikátní geologický útvar je charakteristický svými žlutými písečnými dunami, které se mohou pohybovat a vydávat zvuky podobné písni. Je to jedno z největších stálých písečných pohoří v Asii.

Dalším zajímavým místem v národním parku je "Besshatyrské hroby". Tato archeologická lokalita je známá pro své pohřebiště z doby bronzové, které obsahuje hrobky a mohyly staré přes 3000 let. Toto místo poskytuje vzácný pohled do minulosti Kazachstánu.

Pro turisty, kteří se chtějí dostat do Altyn-Emel National Parku, je doporučeno navštívit město Almaty, které je vzdálené asi 3 hodiny jízdy. Zde mohou turisté pronajmout vozidlo nebo se připojit k organizovanému zájezdu do parku.

Altyn-Emel National Park je ideálním místem pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity jako je pěší turistika, jízda na koni a pozorování volně žijících živočichů. Nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat krásu a rozmanitost přírody v Kazachstánu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky