Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Malta Sliema

Dovolená Malta Sliema


Dovolená na Maltě: Objevte kouzlo Sliemy

Jste připraveni na dovolenou, která vás přenese do kouzelného prostředí středomořského ráje? Pak je pro vás Malta a konkrétně její oblíbená destinace Sliema to pravé místo. Tato malebná přímořská vesnice nabízí nádherné pláže, fascinující historické zajímavosti a bohatou kulturu, která se vám zažene pod kůži.

Jedno z největších lákadel Sliemy jsou její pláže. Pokud se chcete odreagovat od rušného města a prožít trochu klidu, vydejte se na pláž Tigné Point. Tato bílá písčitá pláž oplývá krásným azurovým mořem a je příjemným protipólem kaváren a obchodů, které ji obklopují. Za určitých podmínek dokonce můžete zhlédnout i nějaký vodní sport, jako jsou kiteboarding nebo windsurfing.

Další jedinečnou pláží v blízkosti Sliemy je St. Julian's, která je oblíbená mezi mladými lidmi a turisty. Pláž je větší než Tigné Point a nabízí širokou škálu možností pro vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování a plavání. Kromě pláže zde naleznete také živou noční scénu s množstvím restaurací, barů a kasin.

Sliema se také může pyšnit svými architektonickými skvosty, které svědčí o své bohaté historii. Navštivte například kostel Panagia Stella Maris, který je jedním z nejstarších na Maltě. Tento kostel se nachází na břehu moře a nabízí úchvatný výhled na přístav a Valettu, hlavní město Malty.

Dalším zajímavým místem je tzv. promenáda The Strand, která je proslavená svými elegantními obchody, kavárnami a bezpočtem restaurací. Zde se můžete projít až k nedalekému přístavu a obdivovat krásné lodě, které kotví v jeho blízkosti.

Při návštěvě Sliemy byste také neměli opomenout prozkoumat její blízké okolí. Nedaleko se nachází například Valetta, historické město a hlavní turistická atrakce Malty. Valetta je známá pro svou bohatou historii, ve které se prolínají různé středomořské kultury. Zdejší katedrála svatého Jana nadchne svým impozantním interiérem a na veřejných náměstích si můžete vychutnat místní pohodovou atmosféru.

Dalším zajímavým místem poblíž Sliemy je městečko Mdina, které je známé jako "Tišín středověkého ostrova". Toto historické opevněné město je nadýchané romantikou a středomořským kouzlem. Procházka jeho úzkými uličkami vás přenese do minulosti a nabídne nádherné výhledy na okolní krajinu.

Sliema je vynikajícím výchozím bodem pro objevování Malty. Zdejší pláže, historické památky a kultura vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou. Tak neváhejte a vydejte se na toto maltské středisko, které vám přinese kousek ráje na zemi.


Letenka Malta Sliema


Malta je jednou z nejmalebnějších a nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa. Se svým slunečným počasím, krásnými plážemi a bohatou historií je to ideální místo pro dovolenou plnou zážitků. A jedním z nejlepších míst k pobytu na Maltě je Sliema.

Sliema je přístavní město ležící na východním pobřeží Malty. Je to moderní a živoucí čtvrť plná obchodů, restaurací a kaváren. Je to skutečný ráj pro ty, kteří si užívají nakupování a chutnou místní kuchyni. Ale co je nejvíce přitažlivé na Sliemě, jsou její nádherné pláže.

Letní klima na Maltě je ideální pro koupání a opalování. Sliema nabízí několik pláží, kde si můžete užívat teplé sluneční paprsky a osvěžující vody Středozemního moře. Nejpopulárnější pláže jsou Tigne Point, Exiles Beach a Qui-Si-Sana Beach. Tyto pláže mají čistý písek, modrou vodu a jsou vybaveny lehátky a slunečníky. Jestliže máte rádi adrenalinové vodní sporty, pak Sliema je pro vás ideálním místem. Zde můžete vyzkoušet windsurfing, kajak, vodní lyže a potápění, ať už jste začátečníci, nebo pokročilí.

Sliema je také skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání dalších krásných míst na Maltě. Z nábřeží ve Sliemě můžete vyplout na malý přírodní ostrov jménem Manoel Island. Zde naleznete pevnost Fort Manoel z 18. století, která nabízí úžasný výhled na moře a panoráma okolního pobřeží.

Další zajímavou lokalitou poblíž Sliemy je přístavní město Valletta, hlavní město Malty. Valletta je známá svými historickými památkami, mezi které patří slavná katedrála svatého Jana a Velký přístavní přístav. Můžete také navštívit unikátní Muzeum fotoniky, které vám představí historii fotografie a její vývoj.

Pokud se rozhodnete cestovat do Sliemy, můžete zakoupit letenku na webu nebo se obrátit na některou z cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy na Maltu. Letenky na Maltu jsou obvykle cenově dostupné a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí tento směr.

Ať už se chystáte na výlet se svými přáteli, rodinou nebo jenom sami, letenka na Maltu do Sliemy je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a zábavy. Nezapomeňte však na plavky a sluneční brýle!


Ubytování Malta Sliema


Malta je svými krásnými plážemi, historickými památkami a teplým počasím oblíbenou turistickou destinací. Pokud plánujete navštívit Maltu a přemýšlíte o ubytování, jednou z nejlepších možností je Sliema. Sliema je moderní přímořské město, které nabízí bohatý výběr ubytování pro každého cestovatele.

Sliema je ideálním výchozím bodem pro objevování krás Maltě. Město se nachází na východním pobřeží ostrova a je známé svými nádhernými plážemi a krystalicky čistou vodou Středozemního moře. Pláže v Sliemě jsou dobře vybavené a ideální pro dovolenou s rodinou nebo přáteli. Můžete si vychutnat sluneční paprsky na písčitých plážích nebo se vydat do vody na surfování, potápění nebo jízdu na paddleboardu.

Co se týče ubytování, Sliema nabízí velkou škálu možností. Zde najdete moderní hotely, luxusní apartmány a pěkné útulné penziony. Sliema je známý svými 5-hvězdičkovými hotely, které nabízejí luxusní pokoje s výhledem na moře, bazény, wellness centra a další luxusní vybavení. Pokud preferujete více nezávislý pobyt, můžete si pronajmout apartmán s plně vybavenou kuchyní a prostorným obývacím prostorem. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí užít maximální pohodlí a volnost.

Sliema je také známá svou nákupní promenádou a bohatou nabídkou restaurací a kaváren. Po procházce po promenádě si můžete vychutnat lahodný oběd nebo nabrat energii ve stylové kavárně. Tato oblast je také bohatá na noční život. Po setmění můžete vyrazit do místních barů a klubů a zabavit se do rána.

Mnoho turistů se rovněž rozhodne ubytovat v Sliemě kvůli jeho výhodné poloze pro objevování okolních atrakcí. Město je dobře spojeno s Vallettou, hlavním městem Malty, a dalšími zajímavými místy, jako je přírodní rezervace Blue Grotto nebo historické město Mdina. Můžete si také rezervovat výlety lodí a vydat se na výlet po okolních ostrovech, jako je Comino nebo Gozo.

Zkrátka, Sliema je ideálním místem pro ubytování na Maltě. Nabízí bohaté možnosti ubytování pro každého cestovatele, krásné pláže, výbornou gastronomii a skvělou polohu pro objevování okolních atrakcí. Ať už jste na Maltu přijeli za dovolenou, romantickým útěkem nebo dobrodružnou dovolenou, Sliema vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělý pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Sliema


1. Jak se dostat z letiště na Maltě do Sliemy?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště na Maltě do Sliemy, je využít veřejnou dopravu. Můžete si vzít autobus číslo X2, který jezdí přímo do Sliemy. Existuje také možnost využít taxislužbu nebo pronajmout si auto.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Sliemy?
Odpověď: Sliema sice nemá přímo pláže, ale v blízkém okolí se nacházejí krásné pláže, kam se můžete dostat pohodlně autobusem nebo lodí. Mezi nejlepší pláže v okolí Sliemy patří St. George's Bay, Tigné Point, Qawra Point a St. Julian's Bay.

3. Jaká je obvyklá cena za jídlo a pití v restauracích v Sliemě?
Odpověď: Ceny jídel a pití v restauracích v Sliemě se mohou lišit, ale obecně platí, že středně cenové restaurace nabízejí hlavní chody za přibližně 10-20 eur. Levnější možnosti, jako jsou pouliční stánky a fast foody, nabízejí jídlo za nižší ceny.

4. Jaké jsou nejlepší místa k nákupům v Sliemě?
Odpověď: V Sliemě najdete mnoho obchodů a nákupních center. Oblíbeným místem pro nakupování je The Point Shopping Mall, které nabízí širokou škálu obchodů s oblečením, kosmetikou a elektronikou. Dalšími oblíbenými místy jsou Tigne Point a Tower Road, kde najdete také různé butiky a turistické obchody.

5. Jsou v Sliemě atrakce pro děti?
Odpověď: Ano, Sliema nabízí několik atrakcí pro děti. Jednou z možností je návštěva parku Barrakka Gardens, kde se děti mohou vyřádit na hřištích a vychutnat si krásný výhled na přístav. Dalšími možnostmi jsou návštěva Aquaparku nebo Oceanarium na sousedním ostrově Comino.


Počasí Malta Sliema


Malta, konkrétně město Sliema, je známá svým příjemným a slunečným počasím. Ležící na jihovýchodě Středozemního moře, má tato malá ostrovní země vliv zeměpisných faktorů jako je teplý mořský proud a nedaleký africký kontinent.

Sliema se pyšní spoustou hodin slunečního svitu ročně, což je pro mnoho turistů přitažlivým faktorem. Léta na Maltě jsou horká a suchá, s teplotami často přesahujícími 30 stupňů Celsia. V létě se teploty pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia a díky mořskému vlivu zůstává vzduch příjemně vlhký.

Podzimy a jara na Maltě jsou také teplá a slunečná, s teplotami kolem 20–25 stupňů Celsia. Zimy jsou na Maltě mírné, kdy teploty zřídka klesají pod 10 stupňů Celsia. I přes mírné zimy se na Maltě vyskytují občasné deště a bouřky.

Díky tak příjemnému počasí je Malta Sliema oblíbeným cílem jak pro letní dovolenou, tak i pro milovníky vodních sportů. Díky slunečnímu svitu a teplému moři se Sliema stala ideálním místem pro potápění, plachtění, windsurfing a další vodní aktivity.

Slunečné počasí také ovlivňuje zdejší kulturu a životní styl. Místní obyvatelé a turisté si mohou užívat venkovní aktivity, jako jsou procházky po pobřeží, vycházky na pláž nebo posezení v kavárnách a restauracích. Návštěvníci se mohou také těšit z pěkného počasí při návštěvě místních historických památek, jako je pevnost St. James nebo zahrady Tigne.

Vzhledem k tomu, že počasí na Maltě Sliema je většinu času slunečné a teplé, není divu, že se tato oblast stala velmi oblíbenou turistickou destinací. Návštěvníci sem přicházejí ze všech koutů světa, aby si užili krásného počasí, modrého moře a nádherného prostředí.

Takže pokud hledáte letní destinaci, kde si můžete užít slunce a teplé počasí po celý rok, Malta Sliema je skvělou volbou. S teplým mořem, slunečními paprsky a přátelskou atmosférou je Sliema ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky