Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve

Letenka Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve


Pokud máte zájem o přírodu, divokou zvěř a unikátní zážitky, cestování do Nepálu je pro vás ideální volbou. Jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších destinací, kterou byste neměli přehlédnout, je Koshi Tappu Wildlife Reserve.

Koshi Tappu Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodní části Nepálu, nedaleko hranice s Indií. S rozlohou přibližně 175 čtverečních kilometrů je to jeden z největších ornitologických rezervátů v Asii a poskytuje útočiště pro mnoho vzácných druhů ptáků.

Pro milovníky ptactva je to ráj na zemi. Koshi Tappu přiláká pozorovatele ptáků z celého světa. V rezervátu bylo zaznamenáno více než 500 druhů ptáků, včetně vzácných druhů jako je čáp bělohlavý, čáp malý nebo koroptev saruská. Ptáci zde hnízdí, odpočívají a táhnou přes rezervát na své migrační trasy.

Ale nejen ptáci jsou zde doma. Koshi Tappu Wildlife Reserve je také domovem mnoha ohrožených druhů savců, jako jsou buvoli asijskí, krokodýli gaviali, jeleni příkopoví a vzácné plachetnice. Zážitek ze setkání s těmito zvířaty v jejich přirozeném prostředí je nezapomenutelný.

Rezervát nabízí různé způsoby, jak objevovat krásu a biodiverzitu. Můžete se vydat na pěší turistiku po stezkách, které vede okolo jezer, říček a rašelinišť. Další možností je projet se na kole a užít si okouzlující krajinu a divokou zvěř zcela novým způsobem. V blízkosti rezervátu také najdete rybářské vesnice, kde se budete moci setkat s místními obyvateli a dozvědět se více o jejich životním stylu.

Pro ty, kteří si přejí prozkoumat řeku Koshi a její okolí, je k dispozici i možnost plavby na vnější stoleté lodi. Tato exkurze vám umožní vidět rezervát z jiné perspektivy a zahlédnout další specifická zvířata, která žijí u vody.

Aby byl váš pobyt v Koshi Tappu Wildlife Reserve co nejpříjemnější, je možné se ubytovat v místních bungalovech, které nabízejí výhled na řeku a atmosféru klidu a pokoje. Morké noci můžete trávit u ohně a naslouchat zvukům přírody.

Cestování do Nepálu a návštěva Koshi Tappu Wildlife Reserve je určitě zážitek života. Pokud jste nadšení ochrany přírody, budete zde nalezení přátele. Nenechte si ujít příležitost okouzlit se krásou a biologickou rozmanitostí této úchvatné rezervace.


Ubytování Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve


Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve je jedním z nejdůležitějších přírodních rezervací v Nepálu. Nachází se na východě země, v blízkosti řeky Kosi, která je životně důležitá pro mnoho zvířat a rostlin v oblasti.

V rezervaci se nachází několik vodních těles, včetně jezera Koshi Tappu, které jsou domovem mnoha ohrožených a vzácných druhů ptáků, ryb a dalších vodních živočichů. Mezi ně patří například indický vodní krokodýl, gangatická delfín nebo velbloud evropský.

Kromě vodních živočichů se v rezervaci můžete setkat také s mnoha suchozemskými zvířaty, jako jsou například sloni, leopardi, rysy, jeleni a mnoho dalších. Rezervace je také domovem mnoha endemických druhů rostlin, které se nacházejí pouze v této oblasti.

Pro turisty je v rezervaci k dispozici řada ubytování. Většina z těchto ubytování se nachází v blízkosti vstupní brány do rezervace, což usnadňuje přístup do přírody. Nabízí se zde jak jednodušší kempy, tak i luxusnější hotely a lodě.

Mezi nejoblíbenější ubytování patří kempy, které vám umožní zažít tu nejautentičtější přírodní atmosféru. V kempu můžete spat pod zákrytovým stanem, v přístřešku nebo dokonce ve speciálně upraveném stanu na stromě. Tyto kempy jsou vybaveny jednoduchým stravováním, pitnou vodou a některé z nich také disponují sprchami nebo toaletami.

Pro turisty, kteří mají rádi trošku luxusu, jsou v rezervaci k dispozici i různé hotely. Některé z nich disponují dokonce výhledem na řeku Kosi či na Koshi Tappu jezero. Tyto hotely nabízejí lepší stravování, klimatizaci a další doplňkové služby.

V Nepálu Koshi Tappu Wildlife Reserve si můžete užít přírodu v plné parádě a zažít jedinečné zážitky. Pro každého turistu je zde k dispozici vhodné ubytování, bez ohledu na jeho preferenci. Takže neváhejte a vydejte se do této krásné přírodní rezervace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve


1. Jaký typ zvířat lze ve Wildlife Reserve Koshi Tappu Wildlife oblasti najít?
- V Koshi Tappu Wildlife Reserve lze najít širokou škálu zvířat, včetně slonů, vodních buvolů, krokodýlů Gharial a Mugger, jelenů skákavých, lam, krotkých lamanů, přibližně 450 druhů ptáků a mnoho dalších.

2. Jak se dostanu do Koshi Tappu Wildlife Reserve?
- Koshi Tappu Wildlife Reserve se nachází ve východním Nepálu v regionu Terai. Nejbližší letiště je v Bhadrapur, odkud lze do rezervace dojet taxíkem nebo autobusem.

3. Jaké jsou aktivity, které lze v Koshi Tappu Wildlife Reserve dělat?
- V Koshi Tappu Wildlife Reserve je možné provádět různé aktivity, včetně safari na slonu, průzkum řeky na člunech, pozorování ptáků, procházky po přírodě a navštěvování místních vesnic.

4. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Koshi Tappu Wildlife Reserve?
- Nejlepší čas pro návštěvu Wildlife Reserve Koshi Tappu je mezi listopadem a únorovem, kdy je počasí příznivé a výskyt zvířat je více pravděpodobný.

5. Jaká je vstupní poplatek do Koshi Tappu Wildlife Reserve?
- Vstupní poplatek do Koshi Tappu Wildlife Reserve závisí na vašem státním občanství. Pro domácí občany je poplatek 1000 NPR, pro indické občany 1500 NPR a pro ostatní cizince 30 USD.

6. Kde je možné se ubytovat ve Wildlife Reserve Koshi Tappu?
- V Koshi Tappu Wildlife Reserve se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně luxusních resortů, turistických zařízení a kempů.

7. Je možné v Koshi Tappu Wildlife Reserve tábořit?
- Ano, je možné tábořit ve vyhrazených oblastech v rámci Koshi Tappu Wildlife Reserve. Je však nutné mít povolení od správy rezervace a dodržovat stanovené pravidla a předpisy.

8. Existuje nějaké omezení ohledně fotografického vybavení ve Wildlife Reserve Koshi Tappu?
- Fotografování je povoleno ve Wildlife Reserve Koshi Tappu, ale pouze za účelem nekomerčního použití. Je zakázáno používat blesk nebo jakýkoli dron pro fotografování zvířat.

9. Jaké jsou pravidla a předpisy, které je třeba dodržovat v Koshi Tappu Wildlife Reserve?
- Návštěvníci Koshi Tappu Wildlife Reserve by měli dodržovat ticha, neporušovat přírodní prostředí, nerozsvěcet oheň, nevytvářet zvuky, které by mohly rušit zvířata, a nepoškozovat ani neposouvat žádnou rostlinu nebo zvíře. Je také nezbytné respektovat a dodržovat pokyny průvodců a správy rezervace.

10. Jaká je délka běžného pobytu v Koshi Tappu Wildlife Reserve?
- Běžný pobyt v Koshi Tappu Wildlife Reserve trvá obvykle 1 až 2 dny. Je to dostatečný čas na prozkoumání rezervace, účast na safari a dalších aktivitách.


Dovolená Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve


Koshi Tappu Wildlife Reserve: Perfektní místo pro dovolenou v Nepálu

Nepál je zemí bohatou na přírodní krásy a biologickou rozmanitost. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, pak je Koshi Tappu Wildlife Reserve jedním z nejlepších míst, která byste měli navštívit. Nachází se na jihovýchodě Nepálu, nedaleko indických hranic. Tento rezervát je domovem různých druhů divoké zvěře a ptáků, což z něj dělá ideální destinaci pro milovníky přírody.

Koshi Tappu Wildlife Reserve je jednou z největších chráněných oblastí v Nepálu, rozkládá se na ploše více než 175 km². Je situován na území východní Terai, které je jedním z nejúrodnějších a nejlépe zachovalých přírodních oblastí v zemi. Rezervace se rozprostírá podél řeky Koshi, což jí dává jedinečnou přírodní scenérii. Okolí je charakterizováno nádhernými mokřady, rákosišti a lagunami, které jsou domovem mnoha druhů zvířat a ptáků.

Když se ocitnete v Koshi Tappu Wildlife Reserve, narazíte na bohatou divokou zvěř, jako jsou sloni, nosorožci, jeleni nebo dokonce i tygři. Rezervace je známá také pro svou rozsáhlou populaci krokodýlů, zejména indického krokodýla a gaviála. Milovníci ptáků rozhodně ocení tuto oblast, protože je domovem více než 400 druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů jako jsou čápi, pelikáni, ibisové a různé druhy hus.

Existuje několik způsobů, jak si užít Koshi Tappu Wildlife Reserve. Turisté si mohou vychutnat pěší procházky, při kterých mají možnost pozorovat divokou zvěř zblízka. Pro ty, kteří preferují větší dobrodružství, je k dispozici safari na slonech, které umožňuje přibližnější kontakt s divokými zvířaty. Existuje také možnost plavby lodí na Koshi řece, což je skvělý způsob, jak prozkoumat oblast a sledovat ptáky ve volné přírodě.

Dále mohou návštěvníci rezervace navštívit tradiční vesnice v okolí, kde mohou poznat místní kulturu a životní styl. Výlet do Koshi Tappu Wildlife Reserve je také příležitostí podpořit místní ekonomiku a přispět k ochraně tohoto velkolepého přírodního dědictví.

Pokud plánujete navštívit Nepál a hledáte nezapomenutelné zážitky s divokou zvěří a ptáky, není lepší volbou než Koshi Tappu Wildlife Reserve. Toto fascinující místo nabízí jedinečnou možnost objevovat přírodu a její poklady. Přidejte tuto rezervaci na svůj seznam dovolených a připravte se na úžasné dobrodružství v Nepálu.


Počasí Nepál Koshi Tappu Wildlife Reserve


Koshi Tappu Wildlife Reserve je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Nepálu. Nachází se na východě země, nedaleko hranic s Indií. Tato oblast je známá svou bohatou biodiverzitou a rozmanitým ekosystémem.

Jedním z hlavních aspektů přírodní rezervace Koshi Tappu je její jedinečné počasí. Nachází se zde na soutoku tří velkých řek - Koshi, Sapta Koshi a Koshiyar. Tyto řeky dodávají oblasti dostatek vody a vytvářejí jedinečný mokřadní ekosystém.

Celoročně zde panuje teplé a vlhké podnebí. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejteplejší, s průměrnou teplotou kolem 35°C. Díky blízkosti himálajských pohoří je však dýchání zde příjemnější v porovnání s jinými částmi Nepálu. Teploty se v zimě (prosinec a leden) pohybují kolem 10-15°C.

Dešťové srážky jsou v této oblasti významné a přispívají k potřebnému zavlažování pro rostliny a zvířata. Hlavní dešťové období je mezi červnem a zářím, s průměrnou roční srážkovou bilancí kolem 2 500 mm.

Díky svému jedinečnému klimatu přitahuje tato oblast mnoho druhů ptáků, včetně vzácných migrujících druhů. Koshi Tappu je známé jako ráj pro ornitology a láká řadu turistů a badatelů ze všech koutů světa.

Kromě obdivování ptáků můžete v této přírodní rezervaci potkat také více než 31 druhů savců, včetně vzácného bahňáka indického nebo nepálského slona. Koshi Tappu Wildlife Reserve vám také nabízí možnost vyrazit na safari, kde si můžete vychutnat úžasnou přírodu a pozorovat vzácná zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Počasí v Koshi Tappu Wildlife Reserve hraje klíčovou roli při udržování tak rozmanitého a bohatého ekosystému. Teplé a vlhké klima spolu s bohatými dešťovými srážkami vytváří ideální podmínky pro růst a udržování přírodního prostředí tohoto úžasného nepálského území.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky