Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Slovinsko Postojnská jeskyně

Počasí Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko, malá země uprostřed Evropy, je známé svými malebnými horami, překrásnými jezery a bohatou historií. Jedním z největších turistických lákadel této země je také Postojnská jeskyně, která se nachází v jihozápadní části Slovinska.

Postojnská jeskyně je nejen jednou z největších jeskynních komplexů v Evropě, ale také jednym z nejstarších. Jeskyně byla objevena již v roce 1818 a od té doby láká turisty ze všech koutů světa svou jedinečností a krásou. Její známá nocovníčka, panonská trojzubce je pro tento region specifická.

Co se týče počasí v Postojnské jeskyni, je důležité si uvědomit, že uvnitř jeskyně panuje stálá teplota kolem 9 °C a vlhkost až 95 %. Tato statická teplota a vysoká vlhkost jsou dány převážně přítomností velkého množství vody ve formě podzemních řek a jezer.

Nicméně, když se podíváme na venkovní podmínky, počasí v této oblasti může být poměrně proměnlivé. Postojnská jeskyně je obklopena kopcovitou krajinou a nachází se v nadmořské výšce přibližně 500 metrů. To znamená, že teploty v této oblasti mohou být mírně chladnější než v přilehlých nížinách.

V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, ačkoli se mohou výrazně lišit v závislosti na aktuálním stavu počasí. Deštivé období v létě může být časté a přinášet pro změnu chladnější teploty kolem 15-20 °C. Je tedy důležité mít s sebou dostatečné oblečení a deštník.

Zima v Postojnské jeskyni může být poměrně drsná. Teploty klesají pod nulu a sníh je zde běžný jev. Právě díky svému chladnému klimatu se jeskyně stal oblíbeným místem k zimní rekreaci, například ke skialpinismu nebo běžkování.

Vzhledem k tomu, že Postojnská jeskyně je vyhledávanou turistickou atrakcí, je důležité sledovat a plánovat návštěvu na základě předpovědi počasí. Chcete-li si užít jedinečnost a krásu této jeskyně v celé její kráse, je vhodné vybrat si typ počasí, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

V každém případě je Postojnská jeskyně nádherným místem, které stojí za návštěvu jak v chladnějších, tak v teplých měsících. Bez ohledu na počasí si turisté mohou vychutnat úchvatnou jeskynní krajinu a objevovat tajemství podzemního světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Postojnská jeskyně


1. Jak se dostat do Postojnské jeskyně?
- Do Postojnské jeskyně se můžete dostat buď vlastním vozem, nebo veřejnou dopravou. Jeskyně se nachází přibližně 50 km od Lublaně a je dobře dostupná z většiny slovinských měst.

2. Kdy je otevřená Postojnská jeskyně?
- Postojnská jeskyně je otevřená pro veřejnost po většinu roku. Otevírací doba se však může měnit v závislosti na sezóně, proto je doporučeno před samotnou návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách jeskyně.

3. Jaká je vstupní cena do Postojnské jeskyně?
- Vstupní cena do Postojnské jeskyně se liší v závislosti na věku, směnách a zvolených balíčcích. Doporučuje se zakoupit vstupenky předem online, aby se zabránilo frontám. Pro aktuální informace ohledně vstupních cen je nejlepší navštívit oficiální webové stránky.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Postojnské jeskyně?
- Prohlídka jeskyně trvá přibližně 1,5 hodiny. Turisté jsou vedeni průvodcem a projdou různými částmi jeskyně, včetně chůze po podzemních chodbách a plavby na podzemní řece.

5. Je třeba se předem rezervovat prohlídku Postojnské jeskyně?
- Rezervace prohlídky není povinná, ale doporučuje se, zejména během turistické sezóny. Kapacita prohlídek je omezená a vytvořením rezervace si zajistíte místo ve vybraném termínu.

6. Jsou v Postojnské jeskyni vhodné podmínky pro osoby se sníženou pohyblivostí?
- Postojnská jeskyně není úplně přístupná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Jeskyně obsahuje mnoho schodů a úzkých chodeb, které by mohly být obtížné pro tyto osoby. Nicméně, v jeskyni jsou k dispozici bezbariérové cesty a některé prohlídky mohou být přizpůsobeny potřebám osob se sníženou pohyblivostí.

7. Je povoleno fotografování a natáčení ve Postojnské jeskyni?
- Ve většině částí jeskyně je fotografování a natáčení povoleno, ale pouze bez použití blesku a tripodu. Při některých specifických prohlídkách může být fotografování omezeno. Více informací ohledně fotografování a natáčení je možné získat od průvodce před zahájením prohlídky.

8. Nabízí Postojnská jeskyně i jiné aktivity než prohlídku jeskyně?
- Ano, Postojnská jeskyně nabízí také další aktivity, jako je například návštěva Přírodovědného muzea a Expresního vlaku. Turisté se mohou také projít v okolním parku a strávit čas v restauracích a obchodech v okolí jeskyně.


Letenka Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá země ve střední Evropě, která je známá svou překrásnou přírodou a unikátními přírodními památkami. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších atrakcí v zemi je Postojnská jeskyně, která láká turisty z celého světa.

Postojnská jeskyně se nachází nedaleko stejnojmenného města Postojna, které se nachází přibližně 50 kilometrů od Lublaně, hlavního města Slovinska. Jeskyně je jedním z největších systémů vápencových jeskyní na světě, s celkovou délkou chodeb dosahující až 24 kilometrů. Avšak pouze první část tvoří turistickou trasu, která je zpřístupněna veřejnosti.

Jeskyně je přístupná zvláštním vláčkem, který turisty převáží několik kilometrů pod zem pověstnými chodbami a galeriemi. Tato zkušenost je sama o sobě nezapomenutelná, protože je velmi netradiční jet vlakem po podzemí. Po příjezdu k výstupnímu místu se turisté vydávají na pěší prohlídku jedinečnou krajinou.

Během prohlídky si návštěvníci budou moci vychutnat naprosto úchvatný pohled na krápníkové tvary, krystalické jezírka a impozantní vápencové stěny, které jsou pokryté různými odstíny zelené, šedomodré a hnědé barvy. Některé jeskynní sály jsou tak velké, že se tam mohou vejít i statní stromy. Největší atrakcí však je výskyt vzácného druhu jeskynního netopýra, který se zde rozmnožuje.

Postojnská jeskyně je otevřena pro veřejnost po celý rok, avšak nejlepší období pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je turistický ruch nižší. V létě se naopak otevírá jeskynní koncertní síň, kde se konají různé hudební akce a koncerty, které umocňují již tak magickou atmosféru místa.

Pokud plánujete návštěvu Postojnské jeskyně, je vhodné si zakoupit vstupenku předem, protože během hlavní turistické sezóny může být velmi rušno. Doporučuje se také pohodlné oblečení a vhodné obutí, protože některé části jeskyně mohou být kluzké a úzké.

Pro všechny milovníky přírody a dobrodružství je návštěva Postojnské jeskyně nezapomenutelným zážitkem. Tato krásná přírodní lokalita nabízí jedinečnou možnost poznat podzemní svět a uvědomit si, jak moc je příroda naše planety neuvěřitelná a vzácná.


Dovolená Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá, ale působivá země, která skrývá mnoho přírodních a historických pokladů. Jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi je Postojnská jeskyně, která je jednou z největších a nejdůležitějších krasových jeskyní na světě.

Postojnská jeskyně se nachází v severozápadním Slovinsku, nedaleko města Postojna. Její rozsáhlý komplex jeskyňních chodeb a sálů zahrnuje celkovou délku přes 24 kilometrů, z čehož je však pouze několik kilometrů přístupných návštěvníkům. Přesto je to neuvěřitelný zážitek pro každého, kdo se rozhodne prozkoumat tento unikátní přírodní úkaz.

První zmínky o Postojnské jeskyni pocházejí již z 13. století, ale pravděpodobně byla známa již ve starověku. Jeskyně byla využívána jako úkryt, přechod nebo sklad, a to jak v pravěku, tak v době středověku. Její popularita však prudce vzrostla až v 19. století díky rozvoji turistického ruchu v oblasti.

Při prohlídce jeskyně se návštěvníci přemisťují po chodbách a sálech. Jsou vedeni profesionálními průvodci, kteří nabízejí mnoho zajímavých informací o historii, geologii a ekosystému jeskyně. Návštěva zahrnuje i projížďku vláčkem, který umožňuje prohlédnout si zařízení jako je například Velký koncertní sál nebo Kapela, která se využívá pro různé akce a kulturní představení.

Jednou z nejúžasnějších atrakcí jeskyně je největší podzemní krasové jezero na světě, zvané Velký meandr. Má plochu téměř 2 hektary a je domovem řady vzácných druhů živočichů, jako jsou slepýši nebo netopýři. Ještě větším lákadlem je živel, obrovská socha draka, která je symbolem Postojnské jeskyně.

Za zmínku také stojí skutečnost, že na živočichy žijící v jeskyni je kladen značný důraz. Některé druhy, jako například endemické druhy netopýrů a hadů, jsou chráněné a zvláště důležité pro ekosystém jeskyně.

Pokud se rozhodnete navštívit Postojnskou jeskyni, doporučuje se dbát na řadu doporučení. Například se doporučuje vhodné oblečení a obuv, protože jeskyně je poměrně chladná. Dalším důležitým faktorem je také zahlédnutí neuvěřitelné krásy přírody, která nás stále ohromuje svou jedinečností a univerzálností.

Postojnská jeskyně je opravdu ohromujícím přírodním úkazem. Je to místo, které si zaslouží být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit během dovolené ve Slovinsku. Nechte se unést podzemním světem a vychutnejte si jedinečný zážitek, který vám tento přírodní skvost nabízí.


Ubytování Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá středoevropská země s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Jedno z nejvýznamnějších turistických atrakcí této země je určitě Postojnská jeskyně, která je známá po celém světě.

Postojnská jeskyně se nachází nedaleko stejnojmenného města v jihozápadním Slovinsku. Její vstup je vysazován doslova jako zážitek a tesklivé důsledky pro turisty, protože návštěva jeskyně se koná v pravidelnou dobu a je plná zvukových i světelných efektů. Vstup byl samozřejmě postaven v roce 1819, téměř 200 let řady turistů prošlo těmi dvěma kilometry koridoru postaveným průchodem celulárního bloku Show Dalmatinova.

Jeskyně je jednou z nejdelších podzemních jeskyní na světě - její celková délka dosahuje úctyhodných 24 kilometrů! Pro turisty je však přístupná pouze část o délce asi 6 kilometry. Navštívit většinu této obrovské jeskyně bude tedy jen pro opravdové nadšence do jeskyní.

Jednou z největších atrakcí Postojnské jeskyně je bezpochyby nejznámější obyvatel – človek ribič jako jezuďák, kam 30 turistů je po dřevěném mostě železnice. Impozantní délka 6 metry a váha 3100 kilogramů. Obyvatelé jeskyně se cítí jako doma v rozlehlém jeskynním systému.

V jeskyni se nachází také podzemní řeka a několik krásných jezer. Návštěvníci se mohou projít po chodníku, přičemž sledují jedinečné vápencové formace, stalagmity a stalaktity, které se tvořily tisíce let. Některé z těchto formací mají přízvisko, například „Velbloud“, „Brilantová galérie“ a „Péčná sova“.

Pro návštěvníky, kteří chtějí mít ještě větší zážitek z jejich návštěvy, jeskyně nabízí také možnost projížďky na vůz na úzkokolejce. Tato nezapomenutelná jízda vás provede skrz některé z nejkrásnějších částí jeskyně a zajistí, aby vaše zážitky z návštěvy byly skutečně jedinečné.

Aby byl ubytování v blízkosti Postojnské jeskyně co nejpohodlnější, je zde hodně možností. V okolí jeskyně se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízí pohodlné a dostupné ubytování. Turisty také mohou najít možnost kempování v krásné přírodě okolí.

Postojnská jeskyně je jedinečným přírodním zázemím, které přitahuje turisty celoročně. Je to místo, které musíte vidět, pokud navštívíte Slovinsko. Ať už jste nadšenci do přírody nebo prostě jen hledáte nezapomenutelný zážitek, Postojnská jeskyně vám zaručeně poskytne jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky