Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Srí Lanka Kandy

Ubytování Srí Lanka Kandy


Srí Lanka je jednou z nejexotičtějších a nejkrásnějších destinací na světě, kterou každý cestovatel by měl navštívit. A jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je město Kandy.

Kandy je historické a kulturální centrum Srí Lanky a je také jedním z nejposvátnějších míst pro buddhisty. Je známé pro svůj velkolepý chrám Temple of the Tooth, ve kterém je uložena zubovina Buddhy. Každoročně zde také probíhá slavný festival Esala Perahera, při kterém je zubovina přenášena ve velkolepém průvodu slonů, tanečníků a hudebníků. Kromě toho má Kandy také mnoho dalších historických památek a budov, které stojí za prohlídku, jako je Královský palác, krásné zahrady a bazilika.

Pokud se rozhodnete navštívit Kandy, budete potřebovat ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, malé rodinné penziony nebo budget ubytování, Kandy má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se ubytovat v některém z mnoha pětihvězdičkových hotelů v Kandy. Tyto hotely nabízejí luxusní pokoje s výhledem na horu Kandy, wellness centra, bazény a další prvotřídní služby. Mezi nejznámější luxusní hotely v Kandy patří The Kandy House, Earl's Regency a Amaya Hills.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinně orientované ubytování, jsou k dispozici také penziony a malé hotely v Kandy. Tyto ubytovací zařízení nabízejí příjemné a přátelské prostředí s možností poznat místní kulturu a tradice. Některé z těchto penzionů jsou přímo v centru města Kandy a umožňují snadný přístup k všem turistickým atrakcím. Doporučeným rodinným penzionem je Rosyth Estate House, který nabízí krásné pokoje s výhledem na palmové háje a vlastní zahradu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je k dispozici také řada budget ubytování v Kandy. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednoduché pokoje za přijatelné ceny. Některé z nich mají také společné koupelny a kuchyňky, což je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na jídle. Doporučeným budget ubytováním je Blinkbonnie Inn, který se nachází ve starém městě Kandy a nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením a restauraci.

Když si zarezervujete ubytování v Kandy, můžete se těšit na pohodlný a příjemný pobyt v jednom z nejkouzelnějších měst na Srí Lance. Ať už si vyberete luxusní hotel, rodinný penzion nebo budget ubytování, budete mít možnost poznat krásy a bohatou historii Kandy.


Dovolená Srí Lanka Kandy


Srí Lanka je exotickou zemí bohatou na historii a kulturou, a cestování na ostrov zvaný "perla Indického oceánu" by mohl být nezapomenutelnou zkušeností. Pokud hledáte klid a pokoj, stopy původní kultury a nádhernou přírodu, neměli byste minout město Kandy.

Kandy je druhé největší město Srí Lanky a je proslulý jako duchovní a kulturní středisko. Město je obklopeno zelenými kopci a leží na břehu Kandy jezera, které slouží jako oblíbený odpočinkový prostor pro místní i turisty.

Pro mnoho turistů je Kandy přístupný skrze nádhernou Reedova průsmyk, která se táhne skrz zelené kopc. Kromě brány, skrze kterou vjezd do průsmyku vedl, můžete vidět majestátní sochu Buddhy z různých stran. Tento buddhistický chrám leží na místě, kde začíná hornatá oblast tzv. "tooth relic". Svůj název má díky relikviím Zuba Buddha.

Dalšími zásadními památkami města Kandy patří Královská Botanická zahrada a Kandy Muzeum. V Královské botanické zahradě si můžete projít zelenými alejemi, navštívit orchidejovou a palmovou zahradu a sledovat vodopády a jezírka. Muzeum v Kandy obsahuje mnoho artefaktů z dávné srílanské historie, jako například starověké pergameny, zbraně a vojenský zařízení, umělecké předměty a buddhistické relikvie.

Turisté, kteří chtějí zažít tradiční srílanskou kuchyni, by měli navštívit trh Kandy, kde mohou ochutnat různé druhy koření, exotické ovoce a zeleninu. Další tip pro turisty je procházka po městských chrámech a místech, kde si můžete nalézt klid a pohodu.

Na území Kandy se lze také potkat s místními tanečníky, kteří ukazují svůj předávaný kulturní dědictví a umění tančení. V městě také můžete najít mnoho lákavých trhů, kde si můžete koupit různé ručně vyráběné zboží jako budhistické talismany a různé druhy vyšívaných kapesníčků.

V Kandy a jeho okolí najdete řady ubytovacích zařízení různého typu, od luxusních resortů a hotelů až po levné hostely a penziony. Nezmaněte také možnost vyzkoušet tradiční srílanské masáže a léčebné procedury v místních wellness centrech.

Aby se vám dobře cestovalo a užili jste si Kandy jako místo klidu a přírodní krásy, je nejvhodnější navštívit město v září nebo říjnu, kdy se konají četná tradiční festivale a oslavy.

Výlet do Kandy je nejen pozoruhodný zážitek, ale připadá pouze kusem krajiny v rámci Srí Lanky. Pokud máte plány na pobyt v této exotické zemi, rozhodně by v seznamu vašich cest neměla chybět cesta do Kandy.


Letenka Srí Lanka Kandy


Srí Lanku, známou také jako "perlu Indického oceánu", každý rok navštíví tisíce turistů, které lákají její nádherné pláže, exotická fauna a flóra, historické památky a poutavá kultura. Mezi nejpopulárnější destinace na této malebné ostrovní zemi patří také Kandy, jejíž letenka je toužebně vyhlížena mnoha cestovateli.

Kandy se nachází ve středu Srí Lanky a je její druhým největším městem. Oblast kolem města je známa svými bujnými zahradami, kopcemi, vodopády a řekami, které vytvářejí malebnou krajinu a poskytují turistům nezapomenutelné zážitky. Město samo o sobě je bohaté na historii, kulturu a náboženské symboly, což činí návštěvu Kandy neodolatelnou.

Jednou ze symbolických a důležitých památek v Kandy je chrám Temple of the Sacred Tooth Relic, který domovem zubu Buddhy. Tento chrám je považován za jedno z nejposvátnějších míst pro buddhisty a je každoročním cílem mnoha poutníků. Návštěvníci mohou prozkoumat chrám, obdivovat bohaté zdobení a uctít zub Buddhy, který je pečlivě ukryt za sklem.

Další zajímavou atrakcí v Kandy je krásný Botanický zahradní komplex Peradeniya. S rozlohou přesahující 60 hektarů je to jedna z největších botanických zahrad na světě. Návštěvníci se zde mohou procházet romantickými alejemi exotických rostlin, vychutnávat si zelené trávníky, sledovat kvetoucí stromy a obdivovat rozmanité druhy orchidejí. Pro milovníky přírody je tato zahrada jedinečným rájem.

Mezi další nezapomenutelné zážitky, které si návštěvníci Kandy mohou užít, patří tradicionální taneční představení, kde místní umělci předvádějí klasické srílanské tance, doprovázené tradiční hudbou a barevnými kostýmy. Tyto představení nejsou pouhým vzrůšem pro oči, ale také poskytují vhled do srílanské kultury, historie a tradic.

Při procházkách městem se návštěvníci ocitnou uprostřed života, kde se tradiční srílanská kultura prolíná s moderním životním stylem. Okouzlující trhy nabízejí tradiční řemesla, místní speciality a suvenýry, které si turisté mohou odnést domů jako památku na svou cestu. Restaurace svými vůněmi lahodných srílanských pokrmů lákají cestovatele, aby ochutnali místní kuchyni.

Návštěva Kandy je skutečným dobrodružstvím, které snoubí historii, kulturu, přírodu a gastroskopii. Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit toto malebné město, je letenka do Kandy nezbytnou součástí plánování jejich dovolené. Hledání nabídek letenek na Srí Lanku je jednoduché a s rostoucí popularitou destinace je možné nalézt konkurenceschopné ceny.

Takže pokud hledáte jedinečný zážitek plný historie, kultury a přírodní krásy, je letenka do Kandy na Srí Lance tou správnou volbou. Připravte si fotoaparát, pohodlné boty a otevřete se novým zážitkům, které vás ve Kandy čekají.


Počasí Srí Lanka Kandy


Srí Lanka je ostrovní země nacházející se v Indickém oceánu v jihovýchodní Asii. Jedním z nejvíce známých měst na Srí Lance je Kandy, které se nachází ve vnitrozemí ostrova. Kandy je druhé největší město na Srí Lance a je také považováno za kulturní a historické centrum země.

Srí Lanka má tropické monzunové podnebí, které se v jednotlivých obdobích liší. Kandy leží na horách v nadmořské výšce přes 500 metrů, což ovlivňuje jeho klima. Toto město je známé svými zelenými kopcemi, krásnými zahradami a úžasnými výhledy.

Období monzunových dešťů v Kandy probíhá mezi květnem a srpnem. V tomto období se na Srí Lance vyskytují silné deště a vlhké počasí. Teploty během monzunů se pohybují okolo 25 °C a vzdušná vlhkost je vysoká. Je třeba se připravit na pravidelné deště a místy i povodně. I přes deštivé počasí v této době, Kandy stále nabízí krásné zelené scenérie a exotickou atmosféru, což přitahuje mnoho turistů.

Naopak, období sucha v Kandy přichází mezi prosincem a březnem. V tomto období je počasí stabilnější, vlhkost se snižuje a sluneční paprsky pronikají skrze nebe. Teploty se pohybují kolem 30 °C a je to ideální doba na objevování města a okolních památek.

Kandy je také známé díky svému kulturnímu dědictví, včetně chrámu Zuba, který je jednou z nejposvátnějších budhistických památek na Srí Lance. Tento chrám je považován za národní poklad a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštěvující zde mohou obdivovat nejen architekturu a krásu chrámu, ale také se zúčastnit tradičních náboženských obřadů.

Celkově lze říci, že Kandy nabízí rozmanité počasí po celý rok díky své poloze ve vyšších nadmořských výškách na Srí Lance. Pokud se chcete vyhnout dešťovým obdobím, nejdlepší doba na návštěvu je v období sucha mezi prosincem a březnem. Ať už se rozhodnete navštívit Kandy během monzunových dešťů nebo suššího období, toto město vám přinese nepřehlédnutelný zážitek a krásné výhledy na Srí Lanku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Kandy


Nejčastější dotazy a odpovědi o Srí Lankě (Kandy):

1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kandy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kandy je od prosince do března, kdy je sucho a teploty jsou příjemné.

2. Jak se dostanu do Kandy?
Odpověď: Můžete se dostat do Kandy letecky, autobusem, vlakem nebo taxíkem. Nejbližší mezinárodní letiště je v Kolombu, odkud je možné se dostat do Kandy přibližně za 3-4 hodiny.

3. Co navštívit v Kandy?
Odpověď: V Kandy stojí za návštěvu chrám Temple of the Tooth, Botanická zahrada Peradeniya, Kandy Lake a Royal Palace. Také si můžete užít tradiční tance Kandy a projít se po tržišti.

4. Jaká je místní měna a kde mohu vyměnit peníze?
Odpověď: Místní měnou v Srí Lance je srílanská rupie (LKR). Peníze můžete vyměnit v bankách, směnárnách nebo v hotelích. Je také možné použít platební karty, ale mimo větších měst mohou být přijímány pouze hotové peníze.

5. Jak je to se stravováním v Kandy?
Odpověď: Kandy nabízí pestrou nabídku jídel, včetně tradiční srílanské kuchyně. V restauracích najdete také mezinárodní jídla a různé možnosti vegetariánské stravy. Doporučuje se konzumovat pouze čerstvě připravená jídla a vyhnout se pití vody z kohoutku.

6. Jaký je prodej suvenýrů v Kandy?
Odpověď: V Kandy najdete různé obchody a tržnice, kde můžete zakoupit tradiční suvenýry jako jsou dřevěné řezby, keramika, šperky, hedvábné produkty a čaj. Doporučuje se vyjednávat o cenách a dbát na kvalitu zboží.

7. Existují nějaké cestovní omezení nebo bezpečnostní tipy pro Kandy?
Odpověď: Před návštěvou Srí Lanky, včetně Kandy, doporučujeme zkontrolovat aktuální cestovní doporučení nebo varování od vlády vaší země. Je také důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a vyhnout se nebezpečným oblastem v noci.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Srí Lance a městě Kandy. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky