Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Národní park Serengeti

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Národní park Serengeti


1. Jak se dostanu do národního parku Serengeti?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je přes mezinárodní letiště Kilimanjaro nebo letiště v Aruše, odkud je možné pokračovat na vnitrostátním letišti Seronera v Serengeti. Alternativně lze využít i pozemní dopravu.

2. Jaké jsou nejlepší roční období pro návštěvu Serengeti?
Odpověď: Nejlepší období pro safari v národním parku Serengeti je od června do října, kdy se koná přesun velkých migrací zvířat. Avšak každé roční období má svá specifika a každá doba nabízí své vlastní zážitky.

3. Jak dlouho bych měl zůstat v národním parku Serengeti?
Odpověď: Doporučuje se zůstat alespoň 3 až 4 dny v Serengeti, aby bylo možné plně vychutnat krásu tohoto parku a mít dostatek času na pozorování zvířat.

4. Které zvířata lze ve Serengeti spatřit?
Odpověď: V národním parku Serengeti můžete vidět širokou škálu zvířat, jako jsou lvi, sloni, zebry, gazely, nosorožce, buvoly a mnoho dalších. Taktéž zde najdete i ohrožené druhy jako gepardy a gepardí psi.

5. Je v parku možné přenocovat?
Odpověď: Ano, v národním parku Serengeti jsou k dispozici různé ubytovací možnosti včetně luxusních lodží, táborů a kempů. Většina těchto zařízení poskytuje veškeré potřebné pohodlí a zároveň umožňuje ponořit se do přírodního prostředí parku.

6. Je nutné mít průvodce při safari v Serengeti?
Odpověď: Ano, je vždy doporučeno mít průvodce při safari v Serengeti. Jsou to zkušení odborníci, kteří vás provedou parkem a pomohou vám najít a identifikovat zvířata. Průvodce také zná nejlepší způsoby, jak se vyhnout nebezpečí a zajistit bezpečnost návštěvníků.

7. Jak se mám připravit na safari do Serengeti?
Odpověď: Doporučuje se vzít si pohodlné oblečení, klobouk či čepici proti slunci, sluneční brýle, repelent proti hmyzu, kvalitní fotoaparát a dostatečné množství vody. Dále je také důležité mít dostatečnou fyzickou kondici pro procházky a jezdit na terénním vozidle.

8. Jaké jsou další atrakce v okolí národního parku Serengeti?
Odpověď: V okolí Serengeti se nachází další zajímavá místa, jako například národní park Ngorongoro, který je dalším světově proslulým safari cílem. V blízkosti je také možné navštívit Maasai vesnice a poznat místní kulturu.


Letenka Tanzanie Národní park Serengeti


Národní park Serengeti je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Tanzanii a jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v celé Africe. Svou rozlohou přesahující 14 750 kilometrů čtverečních a impozantním množstvím divokých zvířat patří Serengeti k unikátním lokalitám, které každý rok přitahují tisíce návštěvníků z celého světa.

Jedním ze způsobů, jak se do tohoto fascinujícího národního parku dostat, je pořízení letenky do Tanzanie. Když znáte svou cílovou destinaci a termín cesty, můžete začít plánovat svůj výlet, který vás zavede do srdce africké divočiny.

Národní park Serengeti je známý především jako domov neuvěřitelného množství migrujících zvířat. Každoročně sem přijíždějí obrovská stáda gazel a zebřích koní, aby hledaly pastvu na pláních parku. Právě tato migrace zvířat je jednou z nejvíce fascinujících událostí, kterou Serengeti nabízí. Můžete se zúčastnit safari ve speciálních terénních vozidlech a zažít jedinečné setkání s této části světa.

Pokud se rozhodnete cestovat letadlem, pravděpodobně přistanete na největším mezinárodním letišti v Tanzanii, kterým je Julius Nyerere International Airport v Dar es Salaamu. Z tohoto letiště se můžete dostat na vnitrostátní letiště Seronera nebo do jiného blízkého letiště, odkud můžete pokračovat do Národního parku Serengeti.

Po příletu do Seronera, které je největším letištěm v Serengeti, se připravte na neuvěřitelné dobrodružství. Park vám nabídne nekonečné množství možností prozkoumání a objevování jeho ohromující přírodní krásy. Můžete se vydat na safari v doprovodu profesionálního průvodce, který vám poskytne podrobné informace o flóře a fauně parku. Oblast je známá především pro svou bohatou populaci velkých šelem, jako jsou lvi, gepardi nebo hyeny.

Nejlepší doba pro návštěvu Serengeti je období mezi listopadem a prosincem, kdy probíhá migrace zvířat. V této době je nejvíce pravděpodobné, že se setkáte s obrovskými stády zebřích koní a gazel, a to včetně slavné řeky Mara.

Letecká doprava je nejen rychlým způsobem, jak se dostat do Národního parku Serengeti, ale také jedním z nejpohodlnějších a efektivních. Při výběru letenky mějte na paměti, že nejpopulárnější sezóna je obvykle také nejdražší. Proto se doporučuje rezervovat letenku co nejdříve, abyste měli dostatek času na plánování a našli nejlepší nabídky.

Cesta do Národního parku Serengeti je nezapomenutelným zážitkem. Nenechte si ujít příležitost navštívit tuto úchvatnou destinaci, která vás uchvátí svou přírodní krásou a bohatstvím divokého života. Ať už cestujete sám, s rodinou, nebo s přáteli, letenka do Tanzanie je prvním krokem k objevování tohoto afrického ráje.


Ubytování Tanzanie Národní park Serengeti


Tanzanie je bohatá na přírodní krásy a jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je Národní park Serengeti. Tento národní park se nachází v Severní Tanzanii a je domovem ohromujících divokých zvířat a mimořádné fauny a flory. Kromě toho, je známý také svými ohromujícími migračními stezkami divokých zvířat.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Serengeti, je důležité si promyslet, kde se ubytovat, abyste získali maximální zážitek z tohoto úžasného místa. Existuje několik možností ubytování v různých částech parku, které vyhovují různým potřebám a rozpočtu.

Pro dobrodružnější typy cestovatelů je nejlepší volbou stanování v kempu, které je k dispozici v různých částech parku. Tyto kempy nabízejí jedinečnou možnost přímého kontaktu s přírodou a slyšet zvuky divokých zvířat, jak se blíží ve tmě. Kempy jsou vybaveny stanovami nebo chatkami a základními zařízeními, jako jsou toalety a společné sprchy. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří mají rádi autentický zážitek ze safari.

Pokud preferujete více luxusu a pohodlí, můžete si vybrat z mnoha safari lodgí, které se nacházejí v parku. Tyto lodže nabízejí moderní a elegantní ubytování s vlastní koupelnou a dalšími vybaveními. Kromě toho, často mají také restaurace, bazény a další vybavení, která umožňují hostům relaxovat a užívat si pobytu v parku. Tyto lodže často nabízejí spektakulární výhled na okolní krajinu a zvířata, která se zde pasou.

Další možností je ubytování v mobilním táboře. Tyto tábory se často nacházejí v blízkosti místa konání migrace divokých zvířat a poskytují vám šanci vidět tento ohromující přírodní jev z první ruky. Mobilní tábory se obvykle nachází na strategických místech v parku a nabízejí luxusní stanování s vlastní koupelnou a dalším vybavením.

Není pochyb o tom, že nejlepším obdobím pro návštěvu Národního parku Serengeti je během velké migrace divokých zvířat, která se koná zejména v období od července do října. Během této doby můžete být svědkem ohromujícího jevu, kdy tisíce zvířat, včetně gazel, zebry a antilop, putují přes rozlehlé savany parku. Je to nepochybně jedno z nejúžasnějších divadel přírody na světě.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Serengeti v Tanzanii, je důležité vybrat si správné ubytování podle vašich preferencí a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si vyberete stanování v kempu, luxusní safari lodži, nebo mobilní tábor, váš pobyt v tomto úchvatném národním parku bude nezapomenutelným zážitkem plným ohromující přírody a divokých zvířat.


Dovolená Tanzanie Národní park Serengeti


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodou, může být výlet do Tanzanie Národního parku Serengeti tou správnou volbou pro vás. Tento park se nachází v severní části Tanzanie, a i když je nejznámější pro svůj úžasný safari zážitek, nabízí také nádhernou krajinu, fascinující kulturu a úžasné západ Afriky.

Serengeti je jedním z nejznámějších a největších národních parků v Africe a navštěvuje ho tisíce turistů z celého světa. Tento rozsáhlý park má rozlohu téměř 15 000 čtverečních kilometrů a je domovem neuvěřitelného množství zvířat a rostlin. Na jaře a v létě se sem stěhují velká zvířata, jako jsou antilopy Thomsonovy, gazely a pštrosi, která hledají vodu a potravu po deštivých obdobích na jihu parku.

Díky rozmanitosti terénů, které park nabízí, můžete vidět neuvěřitelné množství divoké zvěře. Vrchoviny, bažiny, pláně a řeky jsou domovem velkých kočkovitých šelem, jako jsou lvy, gepardi a levharti, kteří jsou aktivní během celého dne a mohou být pozorováni při lovu kořisti. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, můžete se dokonce vydat na noční safari a sledovat noční život v parku.

Kromě zvířat park nabízí také jedinečnou kulturu Maasajského kmene, kteří jsou tradičními obyvateli oblasti Serengeti. Maasajská kultura je nepopsatelně zdvořilá a zábavná a můžete se dokonce naučit některé z jejich tradičních tanců nebo se spřátelit s některými z Maasajů.

Pokud hledáte ubytování, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek, nechte si doporučit jeden z lodží v parku, které nabízí luxusní a soukromý spánek pod oblohou. Tyto luxusní lodže jsou k dispozici v různých cenových relacích a nabízejí jedinečné výhledy na park a jeho zvířata.

Výlet do Tanzanie Národního parku Serengeti je zážitek na celý život. Kromě úchvatné divoké zvěře můžete navštívit i jiné oblasti parku, jako jsou Ngorongoro kráter, Tarangire národní park nebo Arusha národní park. Pokud chcete strávit dovolenou přírodou a zažít v Africe něco úplně jiného, pak je návštěva této oblasti ideální volbou pro vás.


Počasí Tanzanie Národní park Serengeti


Národní park Serengeti je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků v Tanzanii a na celém světě. Rozkládá se přes více než 14 700 km² na území severního Tanzanie a je domovem obrovského množství divokých zvířat a rostlin.

Jedním z nejdůležitějších aspektů počasí v Národním parku Serengeti je jeho rozdílnost během období sucha a dešťů. Mezi dubnem a květnem, během období dešťů, se v Serengeti začne objevovat mnoho zeleně a louky jsou zalité vodou. To přitahuje velké množství divokých zvířat, jako jsou například zebráci nebo gazely, které se stěhují z jiných oblastí, aby se nasytili potřebnými živinami.

Během měsíců června až srpna počasí v Serengeti obvykle zůstává suché a průzračné. To přináší krásné výhledy na pláně, které ozáří slunce a stvoří úchvatné odlesky na divocích zvířatech, jako je například slon, krokodýl nebo lev.

Poté, co se měsíce srpen a září blíží ke konci, začne být počasí Serengeti nevyzpytatelné. V této době zvířata začínají hledat vodu a některé se začínají stěhovat do jiných oblastí, což může mít vliv na pozorování zvířat. Některé oblasti Serengeti se však v této době stávají velmi oblíbenými pro pozorování velkých množství zvířat, jako jsou například zebry a gazely.

Celkově lze říci, že počasí v Národním parku Serengeti je velmi rozmanité a závisí na ročním období. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento úchvatný národní park, můžete se těšit na úžasnou přírodu, divokou zvěř a nezapomenutelné zážitky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky