Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Angola Calandula Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Calandula Falls


1. Kde se nachází Calandula Falls v Angole?
- Calandula Falls se nacházejí v provincii Malanje v Angole.

2. Jaké je výškové rozpětí Calandula Falls?
- Výškové rozpětí Calandula Falls je přibližně 105 metrů.

3. Jak se dostanu na Calandula Falls?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Calandula Falls, je letecky do Luandy, hlavního města Angoly, a odtud pokračovat cestou po silnici přibližně 400 kilometrů do Calanduly.

4. Mohu se koupat v Calandula Falls?
- Ano, je možné se koupat v jezeře pod vodopády Calandula.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Calandula Falls?
- Nejlepší doba pro návštěvu Calandula Falls je v období sucha mezi květnem a zářím, kdy je vodopád nejimpresivnější.

6. Existuje nějaký vstupní poplatek na Calandula Falls?
- Ano, existuje vstupní poplatek, který se platí při vstupu na Calandula Falls.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Calandula Falls?
- Prohlídka Calandula Falls obvykle trvá několik hodin, v závislosti na tom, kolik času si návštěvníci přejí strávit zde.

8. Musím nosit nějakou speciální vybavení pro návštěvu Calandula Falls?
- Doporučuje se nosit pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro procházky po přírodě. Také je vhodné mít s sebou sluneční brýle, krém na opalování a dostatek vody.

9. Existují nějaké možnosti ubytování poblíž Calandula Falls?
- Ano, poblíž Calandula Falls jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempech.

10. Jsou v okolí Calandula Falls i jiná místa k prozkoumání?
- Ano, v okolí Calandula Falls je možné prozkoumat i další přírodní krásy, jako je například národní park Cangandala se zvířaty jako jsou buvoli nebo levharti.


Letenka Angola Calandula Falls


Angola, ležící na západním pobřeží Jižní Afriky, nabízí návštěvníkům mnoho přírodních krás a jedním z nich jsou úchvatné Calandula Falls. Tato překrásná kaskáda vodopádů je jednou z největších a nejkrásnějších atrakcí Angoly a láká turisty ze všech koutů světa.

Calandula Falls se nachází v provincii Malanje, asi 420 kilometrů od hlavního města Luanda. Toto oblastní centrum je snadno dostupné letecky, přičemž letenka Angola vám umožní snadno a pohodlně se dostat do této části země. Po přistání v Luandě si můžete rezervovat interní let nebo využít autobusovou nebo autodopravu, abyste dorazili na místo.

Calandula Falls jsou známé svou impozantní výškou a délkou. Rozléhají se na šířku 80 metrů a jejich vertikální padání dosahuje úctyhodných 105 metrů. Doprovázené nádhernou krajinou, jsou tyto vodopády jednou z přírodních zajímavostí, které si nemůžete nechat ujít. Hlavním zdrojem vod pro tyto vodopády je řeka Lucala, která vytváří strmou kaskádu, která padá do přilehlého údolí.

Nejlepší období pro návštěvu Calandula Falls je během deštivých měsíců, tj. v období mezi zářím a květnem, kdy množství srážek dosahuje svého vrcholu. Voda pak proudí spoustou silou a maluje nádherné obrazce v krajině. Cestovatelé mají možnost podniknout pěší túru k vodopádům, což jim umožňuje vidět tyto přírodní divy zblízka a prozkoumat okolní oblast.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco opravdu jedinečného, je možné se vydat na vodní turistiku pod vodopády. Speciální lodě nazývané catamarany vás vezmou do strhujícího proudění v blízkosti vodopádů a umožní vám vnímat sílu a krásu přírody. Tato vyhlídková jízda nabízí úžasný zážitek a nezapomenutelné fotografické příležitosti.

Calandula Falls jsou také obklopeny bohatou a rozmanitou faunou a flórou. Okolní lesy jsou domovem mnoha druhů endemických rostlin a živočichů, které jsou vzácné a jedinečné. Pro milovníky přírody je to skvělé místo pro pozorování ptáků a procházky v přírodě.

Aby vám letenka Angola otevřela dveře k těmto úchvatným vodopádům, je nutné si předem zkontrolovat získání víza a dodržovat veškerá cestovní omezení. Každopádně návštěva Calandula Falls stojí za to a nabízí jedinečný pohled na přírodní krásy Angoly.


Počasí Angola Calandula Falls


Angola je země, kde se může setkat s různými klimatickými podmínkami v závislosti na oblasti. Jedna z turisticky zajímavých lokalit je Calandula Falls, což jsou vodopády nacházející se v městě Malanje. Jaké je počasí v této oblasti?

Calandula Falls jsou situovány do výšky približne 1000 m.n.m. V létě, tedy od listopadu do února, jsou zde vyšší teploty, které se pohybují kolem 30 °C. Tyto měsíce se mohou stát velmi horkými, ale zároveň je zde s vyšší pravděpodobností výskyt deště. Protože toto období se nachází v období dešťů, jsou zde časté bouřky a deště, které mohou mačkat pobyt tady méně pohodlným. Voda v řece naopak bývá v létě vyšší, což je vhodnou dobou k návštěvě vodopádu.

Na druhé straně, v zimě, je počasí v Calandula Falls poměrně mírné a suché. Toto období trvá od května do srpna. Množství srážek velmi poklesne a může se stát, že srážky nebudou vůbec vyskytovat. Teploty bývají v této době mnohem příjemnější a pohybuje se kolem 20 °C, což je ideální pro procházky a obdivování krásné krajiny. V této době je vodopád také úchvatný - voda je čirší a méně kýčovitá.

Během období, kdy je počasí nestálé, je dobré dbát na to, co si berete sebou a jaké oblečení si připravíte. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v době dešťů a letního období, noste si oblečení vyhovující vlhkosti a nezapomeňte na ochranu před sluncem. Naopak v zimě noste si s sebou teplejší oblečení.

Celkově je klima v oblasti Calandula Falls příjemné pro návštěvu po celý rok, ale záleží na preferencích turisty, jaké období si zvolí k návštěvě. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto lokalitu navštívit, budete určitě ohromeni nádherným vodopádem, stejně jako nezapomenutelným zážitkem, jakým je procházka v neuvěřitelné přírodě tohoto místa.


Dovolená Angola Calandula Falls


Angola se může pochlubit mnoha úchvatnými přírodními krásami, a jedním z nich jsou určitě Calandula Falls. Tyto vodopády se nacházejí poblíž městečka Calandula v provincii Malanje, ve vnitrozemí země. Jsou jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů nejen v Angole, ale i v celé Africe.

Calandula Falls jsou horskými vodopády, které se nacházejí na řece Lucuzuzi. Ta teče přes krajinu plnou zeleně, která hraničí s divokým národním parkem Cameia. Tato oblast je bohatá na exotickou floru a faunu, a je proto oblíbená mezi turisty, kteří si chtějí užít dovolenou v přírodě.

Vodopády Calandula jsou velmi impozantní a majestátní. Voda vytváří strmý pád ze skály do klidného jezera, vytvářející ohromující a nádherný pohled. Přístup k vodopádům je možný přes dřevěný most, který vede přes jezero ke skalnímu výběžku poblíž vodopádů. Z této vyvýšené pozice můžete obdivovat panoramatický výhled na okolní krajinu a vodopády, které se nádherně zrcadlí v hladině jezera.

Jejich návštěva je nejlépe vhodná v období dešťů, když je množství vody dostatečné a vodopády dosahují svého maximálního potenciálu krásy. Ovšem i mimo toto období jsou Calandula Falls stále velice přitažlivé a stojí za návštěvu. Voda je vždy patřičně přítomná a poskytuje návštěvníkům pocit klidu a míru.

Okolí vodopádů také nabízí možnosti pro další dobrodružství. Národní park Cameia je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, bizoni a antilopy. Milovníci přírody se mohou vydat na procházky a pozorovat tyto úchvatné tvory v jejich přirozeném prostředí. Existuje také možnost pěší turistiky po okolních horách a kopci, které nabízejí úžasný výhled na celou krajinu.

Pokud plánujete dovolenou v Angole, zastávka u Calandula Falls by určitě měla být součástí vašeho plánu. Tato nádherná přírodní lokalita nabízí jedinečnou kombinaci krásy a klidu. Zde si můžete odpočinout od každodenního shonu a prostě se ponořit do nádherného prostředí přírody. Calandula Falls jsou malebným kouskem ráje, který stojí za objevování a prozkoumávání.


Ubytování Angola Calandula Falls


Když se mluví o Angole, pravděpodobně první věcí, která mnohým lidem přijde na mysl, jsou obavy o bezpečnost a následně o to, zda v zemi vůbec existuje něco, co by stálo za návštěvu. Nicméně toto africké státoví skrývá mnoho skvostů, jako je třeba nádherný vodopád Calandula Falls, který stojí určitě za zahrnutí do vašeho seznamu míst, která byste měli navštívit.

Abychom se s vámi podělili o naši zkušenost, rozhodli jsme se vyzkoušet ubytování přímo nedaleko těchto vodopádů. Zvolili jsme si hotel Calandula Falls Lodge, což je jedna z nejlepších možností na ubytování v tomto regionu. Vítali nás vstřícní a milí zaměstnanci, kteří se snažili ve všem vyjít vstříc a učinit z našeho pobytu co nejlepší zážitek.

Hotel Calandula Falls Lodge nabízí hostům komfortní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny všemi potřebnými amenitami a velmi vkusně zařízené. Náš pokoj byl velkorysý, tichý, s úžasným výhledem na vodopád. K dispozici byl také televizor, klimatizace, mini bar a soukromá koupelna s vanou. Pokud byste potřebovali, můžete si objednat také pokojovou službu.

V restauraci hotelu můžete ochutnat různé pochoutky z místní kuchyně a mezinárodní kuchyně. Nabídka je opravdu pestrá, od masa po ryby, ale také sladké dezerty nebo vegetariánské možnosti pro ty, kteří by preferovali něco trochu lehčího. Restaurace má také velmi příjemnou atmosféru a kromě jídla se zde můžete pohodlně posadit a relaxovat po celodenním objevování okolí.

Obecně má hotel Calandula Falls Lodge skvělou polohu, která vám umožní snadno navštívit nejen vodopády, ale také jiná zajímavá místa v okolí. Personál vám rád pomůže s organizací vašeho programu a zajistí dopravu, pokud byste ji potřebovali.

Vím, že Angola se může zdát jako odvážná volba pro cestování, ale rádi bychom vám řekli, že v některých částech země najdete opravdu nádherná místa, která stojí za to vidět. Pokud plánujete cestu do tohoto krásného afrického státu, můžeme vám pouze doporučit, abyste se zastavili a navštívili vodopády Calandula Falls a pobyt si užili naplno v tomto krásném hotelu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky