Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Azraq Wetland Reserve

Ubytování Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko Azraq Wetland Reserve je jedinečnou přírodní oblastí, která se nachází ve východním Jordánsku. Tato oblast je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou například pelikáni, volavky, datlové, orli a mnoho dalších.

Pokud plánujete navštívit Jordánsko Azraq Wetland Reserve, je důležité zajistit si ubytování. V této oblasti najdete několik možností, které si lze vybrat podle svých představ a potřeb.

Jednou z nejpopulárnějších možností je ubytování v místním kempu. Kemp v Azraq Wetland Reserve je ideální pro ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí v přírodním prostředí strávit nějaký čas. Kemp je vybaven moderními zázemím a nabízí mnoho aktivit, jako je například pěší turistika, jízda na koni a mnoho dalších.

Další možností jsou místní hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlnost a komfort. V těchto zařízeních máte k dispozici moderní vybavení, jako jsou klimatizace a Wi-Fi připojení. Některé z hotelů se nacházejí v těsné blízkosti oblasti, což zajišťuje snadný přístup k přírodním krásám a aktivitám.

Poslední možností je ubytování v místních domech. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a zvyky. Místní domy se nacházejí ve vesnicích poblíž Azraq Wetland Reserve a umožňují vám poznat místní život a zvyky.

V souhrnu je tedy třeba říct, že Jordánsko Azraq Wetland Reserve nabízí mnoho možností ubytování, které si můžete vybrat podle svých potřeb a představ. Ať už preferujete dobrodružství a přírodu, nebo pohodlí moderních ubytovacích zařízení, v Azraq Wetland Reserve se určitě nebudete nudit a zaručeně si užijete jedinečné zážitky.


Počasí Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je země s extrémními podmínkami, když v létě může teplota stoupat až k 40 stupňům Celsia a v zimě průměrné teploty kolem 10 stupňů Celsia. Nicméně, existuje místo v Jordánsku, kde se tato krajina může lišit a kde se mohou návštěvníci připravit na překvapivě různorodé ekosystémy.

Azraq Wetland Reserve se nachází asi 100 kilometrů východně od Ammánu, hlavního města Jordánska. V oblasti se nacházejí některé z největších sladkovodních pramenů v zemi a tvoří unikátní mokřadní ekosystémy, které poskytují útočiště a potravu pro migrující ptáky, ryby a hafmany.

Počasí v Azraq Wetland Reserve se liší od zbytku Jordánska. Díky své poloze v provincii Azraq na severním okraji Sahary může být oblast v zimě velmi chladná až mrazivá s teplotami klesajícími na -5 stupňů Celsia. Na druhou stranu v létě může být velmi horko a sucho, když teplota stoupne na více než 40 stupňů Celsia.

To znamená, že je důležité plánovat návštěvu Azraq Wetland Reserve v závislosti na počasí. Ideální sezónou pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a oblast je plná rostlin a zvířat. V těchto obdobích můžete pozorovat ptáky, jako jsou orli, čápi a další druhy, kteří přicházejí na jaře a odcházejí na podzim. Na vodu se mohou dostat i ryby jako sumci, candáti a líni.

Navštěvovat Azraq Wetland Reserve lze i v létě, i když si musíte být vědomi, že se jedná o horkou sezónu. Pokud se rozhodnete navštívit v létě, určitě si s sebou vezměte dostatek pitné vody a ochranný krém na slunce, abyste se ochránili před úžarem. Naštěstí existují v oblasti některé zázemí pro návštěvníky a podél mnoha stezek najdete zastíněné zákoutí, kde se můžete odpočinout.

Výlet do Azraq Wetland Reserve je jedinečným zážitkem pro všechny, kteří hledají odpočinek v přírodě a chcete ochutnat něco z jordánské přírody. Podle toho, kdy se rozhodnete navštívit, si můžete užít unikátní počasí v této oblasti a krásu, kterou nabízí tato mokřadní zóna.


Letenka Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Azrack Wetland Reserve je jednou z nejzajímavějších přírodních lokalit v Jordánsku. Tato chráněná oblast se nachází na východě země nedaleko od jordánského hlavního města Ammánu a je domovem jedinečného mokřadního ekosystému.

Azrack Wetland Reserve byl vyhlášen jako chráněné území v roce 1978 a od té doby se stal důležitým místem pro ptáky migrující přes Střední východ. Je také jedním ze tří hlavních mokřadů v Jordánsku, společně s Jordánským údolím a Jordánským jezerem. Celkově se rozkládá na ploše přes 12 kilometrů čtverečních.

Krajina Azrack Wetland Reserve je tvořena různými typy vlhké půdy, včetně slaných stepí, mokřadů a bažin. Tyto různé prostředí poskytují ideální podmínky pro mnoho druhů živočichů a rostlin. V rezervaci je evidováno přes 150 druhů ptáků, z nichž některé jsou vzácné nebo ohrožené. Mezi nejznámější zástupce ptactva, které zde můžete pozorovat, patří pelikáni strojní, kormoráni, rybáci a volavky.

Azrack Wetland Reserve je také životním prostorem pro další druhy živočichů, včetně vzácných druhů ryb a obojživelníků. Kromě toho se zde nachází mnoho druhů rostlin, které jsou buď přizpůsobeny slanému prostředí nebo jsou endemické pro tuto oblast.

Rezervace nabízí také příležitosti k různým aktivitám, které pomáhají návštěvníkům lépe pochopit a ocenit bohatství přírody v této oblasti. K dispozici jsou naučné stezky, pozorovatelny ptáků a informační centrum, kde si návštěvníci mohou získat další informace o ochraně přírody v Jordánsku.

Pokud se rozhodnete navštívit Azrack Wetland Reserve, budete mít jedinečnou příležitost poznat tuto unikátní přírodní oázu a její biodiverzitu. Přírodní krása a bohatství tohoto místa vám zajistí nezapomenutelný zážitek a přinese vám lepší porozumění významu ochrany přírody pro ekosystémy a životní prostředí.

Azrack Wetland Reserve je nejen významnou přírodní lokalitou pro Jordánsko, ale také důležitou zastávkou pro ptáky migrující mezi Evropou a Afrikou. Je to místo, které si zaslouží naši pozornost a ochranu, abychom mohli zachovat jeho krásu pro další generace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Azraq Wetland Reserve


1. Jaké zvířata mohu vidět v Azraq Wetland Reserve?

V rezervaci můžete vidět mnoho druhů ptáků, jako jsou například pelikáni, lžičáci, kormoráni, volavky a mnoho dalších. Kromě ptáků můžete také vidět některé druhy savců, jako jsou kočka divoká, liška červená nebo genet.

2. Kolik stojí vstup do Azraq Wetland Reserve?

Vstupné do rezervace stojí 5 jordánských dinárů (přibližně 140 Kč) na osobu.

3. Je možné navštívit rezervaci samostatně, nebo je potřeba si najmout průvodce?

Samostatná návštěva rezervace je povolena, ale doporučuje se si najmout průvodce kvůli řízení a možnosti získat více informací o rezervaci.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Azraq Wetland Reserve?

Nejlepší doba na návštěvu rezervace je od října do května, kdy je k dispozici více vody pro ptáky a kdy jsou k vidění také tažní ptáci.

5. Můžu si přinést vlastní jídlo a pití?

Ano, je možné si vzít s sebou vlastní jídlo a pití. V rezervaci je k dispozici malý obchod s potravinami a nápoji.

6. Jaký je povrch v rezervaci?

V rezervaci je většinou pískový povrch s několika asfaltovými silnicemi. Při návštěvě je proto vhodné mít pohodlné boty nebo boty do terénu.

7. Je v rezervaci možné přenocovat?

V rezervaci není povoleno přenáčení nebo kempování. Můžete si však najmout bungalov v nedalekém městě Azraq a již brzy v rezervaci bude k dispozici i nově zrekonstruovaný hotel.

8. Je možné si vypůjčit kolo v rezervaci?

Ano, je možné si vypůjčit kolo v návštěvnickém centru na vstupu do rezervace. Cena za půjčení je 5 jordánských dinárů (přibližně 140 Kč) na den.


Dovolená Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Azrajská bažina je jedinečnou přírodní rezervací v Jordánsku a velmi populárním cílem pro turisty z celého světa. Tato krásná lokalita poskytuje útočiště pro řadu ohrožených druhů ptáků a dalších živočichů. Kromě své biologické hodnoty je Azrajská bažina také klíčovým zdrojem vody pro obyvatele jordánského města Azraq.

Azrajská bažina se nachází na východě Jordánska, asi 100 kilometrů od hlavního města Ammánu. Jedná se o oblast s četnými mokřady, jezery a slanými pláněmi, která vytváří ideální podmínky pro život mnoha druhů ptáků, jako jsou flamingo, pelikáni, volavky a kormoráni. Těchto ptáků zde můžete spatřit počátkem jara, kdy migrují z Evropy a Afriky do této oázy.

Rezervace Azraq Wetland Reserve byla založena v roce 1978, aby chránila tento ohrožený ekosystém. Díky péči a ochraně se zdejší populace ptáků daří a počet druhů se postupně zvyšuje. Zároveň je důležité zmínit, že rezervace také slouží jako místo pro výzkum a vzdělávání o biodiverzitě a ochraně přírody.

Návštěvníci mají možnost objevovat krásu Azrajské bažiny prostřednictvím značených turistických tras. Tyto trasy vedou kolem jezera Azraq, kde si můžete všimnout zvětralých pískovcových útesů a nádherné modro šedé vody jezera. Během procházky lze pozorovat různé druhy vodních ptáků a další faunu a flóru okolí.

Rezervace nabízí také možnost kempování a pikniku. Pokud chcete strávit více času v Azrajské bažině, můžete zde najít ubytování ve velkých stanových městech s veškerými potřebnými vybaveními.

Jordánsko je známé svými historickými památkami, jako jsou Petřínské skály a město Jerash. Azrajská bažina je také zatím neobjeveným pokladem této země a představuje jedinečnou možnost pro cestovatele, kteří si chtějí vychutnat krásu přírody.

Jordánsko je také snadno dostupné z mnoha evropských zemí díky přímým letům do Ammánu. Z hlavního města je možné využít veřejnou dopravu nebo si pronajmout auto, aby se dostali na rezervaci.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zahrnout Azrajskou bažinu na svůj seznam. Tato krásná rezervace a její rozmanité druhy ptáků a přírody vám poskytnou nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky