Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)

Letenka Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


The Twelve Apostles v australské Victorii je jedním z nejkrásnějších míst na světě a lákadlem pro turisty z celého světa. Tento přírodní zázrak nacházející se na Great Ocean Road, jedné z nejkrásnějších silnic světa, nabízí nádherný pohled na dvanáct skalních věží, které vytváří ohromující kulisu na pobřeží.

Dvanáct skál, které tvoří The Twelve Apostles, byly vytvořeny během milionů let erozí a působením vody a větru. Tyto skalní útvary jsou vysoké až 45 metrů a mají různé tvary, což je činí mezi turisty velmi populární atrakcí. Místo se nachází asi 4 hodiny jízdy od Melbourne a k návštěvě tohoto krásného místa se turisté vypravují nejen z Austrálie, ale i z celého světa.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit hlouběji do zážitku a prozkoumat přírodní krásy této oblasti, jsou k dispozici různé turistické trasy. Kromě toho mohou turisté navštívit také nedaleké zálivy, vesničky a krajinná zákoutí, které jsou rovněž plné nádherných výhledů.

Nicméně, návštěva The Twelve Apostles není jen o procházce a pozorování úžasné přírody. Je to také o setkání s místní kulturou a historií. Turisté si mohou prohlédnout muzea, aboriginské centra, nebo navštívit místní farmy a trhy.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové sporty se v okolí The Twelve Apostles nabízejí mnohé možnosti, jako jsou potápění, plachtění a další vodní aktivita. A pro ty, kteří si chtějí vychutnat víno a koření na dovolené, mohou navštívit některou z okolních vinic a degustovat zdejší speciality.

Výlet do The Twelve Apostles je snem každého turisty. Toto místo je jedno z mála na světě, kde se můžete ponořit do krásy přírody a zároveň si užít místní kulturu. Díky svým naprosto neuvěřitelným výhledům a úchvatnému přírodnímu prostředí The Twelve Apostles zůstávají oblíbenou atrakcí mezi turisty a lákadlem na výlet pro návštěvníky z celého světa.


Dovolená Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


Jedním z nejúžasnějších přírodních divů, které můžete navštívit během své dovolené v Austrálii, jsou The Twelve Apostles. Toto překrásné místo se nachází v národním parku Port Campbell na pobřeží státu Victoria.

Twelve Apostles jsou vlastně obrovské vápencové skály, které se tyčí z oceánu a vytvářejí neuvěřitelně malebnou scenérii. I když se v názvu mluví o dvanácti apoštolech, ve skutečnosti jich zůstává jenom sedm, protože v průběhu let se některé z nich zřítily do moře. Přesto je toto místo stále překvapivě krásné a návštěvníky uchvacuje.

Návštěva The Twelve Apostles je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidné a poklidné chvíle strávené v přítomnosti přírody. Existuje několik vyhlídek a cest, které vás provedou kolem těchto skal a umožní vám ocenit jejich obrovskou velikost a sílu. Nejznámější vyhlídkou je Gibson Steps, která vás zavede na samotný plážový písek a umožní vám neuvěřitelný pohled na skály a oceán.

Přestože je Austrálie známá svou bohatou a rozmanitou faunou, nalezneme zde také mnoho endemických druhů, jako jsou třeba albatrosi, tučňáci a hulmani. Pokud máte štěstí, možná uvidíte některé z nich během své návštěvy.

Pokud chcete zažít opravdu unikátní zážitek, doporučuji navštívit Twelve Apostles při západu slunce. Toto magické a okouzlující světlo, které se odráží od skal a zvýrazňuje jejich tvary a barvy, je nepopsatelné. Fotografie, které můžete na tomto místě pořídit, budou jistě zlatou relikvií vaší dovolené.

Přestože je The Twelve Apostles jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí Victoria, je důležité být opatrný a dbát na svou bezpečnost během návštěvy. Skály jsou náchylné k erozi a postupem času se mohou zřítit, takže je důležité se držet vymezených tras a nedostávat se příliš blízko k okraji.

Pokud plánujete dovolenou v Austrálii, návštěva The Twelve Apostles by měla určitě být na vašem seznamu. Toto místo vás ohromí svoji krásou a přírodním bohatstvím. Strávíte zde nezapomenutelné chvíle a budete mít možnost objevovat a obdivovat jednu z nejimpresivnějších scenérií, které Austrálie nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


1. Jaké jsou The Twelve Apostles?

The Twelve Apostles jsou skalní útvary nacházející se na pobřeží Jižního oceánu v národním parku Port Campbell ve státě Victoria v Austrálii.

2. Proč se jim říká The Twelve Apostles?

Původní název The Twelve Apostles byl vytvořen kvůli jejich podobnosti s postavami apoštolů z biblické legendy. Nicméně, původně zde bylo jen osm skalních věží a v dnešní době jich zbývá pouze sedm.

3. Jak se k The Twelve Apostles dostanu?

Nejbližším letištěm je Melbourne Airport, které je vzdálené přibližně 230 kilometrů od The Twelve Apostles. Ze Sydney to trvá přibližně 10 hodin jízdy autem. Lze se sem dostat také veřejnou dopravou, ale obvykle se doporučuje tuto oblast prozkoumat autem.

4. Jak dlouho trvá prohlídka The Twelve Apostles?

Prohlídka The Twelve Apostles závisí na vašem osobním časovém rozvrhu a zájmech. Nicméně, obvykle vám procházka a prohlídka útesů zabere asi jednu hodinu.

5. Je možné se The Twelve Apostles vyfotit z výšky?

Ano, existují vyhlídkové plošiny a mosty, které vám umožní získat obdivuhodné fotografie těchto skalních útvarů. Je však důležité dodržovat všechny bezpečnostní pokyny a varování.

6. Existují v okolí The Twelve Apostles nějaké další zajímavé turistické atrakce?

Ano, v okolí The Twelve Apostles se nachází další krásné skalní útvary, jako například Loch Ard Gorge a London Arch. Dále je zde také Victoria's Great Ocean Road, kterou se doporučuje projet, protože nabízí úchvatné výhledy na oceán a nádhernou přírodu.

7. Jaké jsou nejlepší časy a roční období k návštěvě The Twelve Apostles?

The Twelve Apostles je možné navštívit celoročně, ale nejlepší časy jsou jaro (září až listopad) a podzim (březen až květen), kdy je počasí mírné a méně turistů.

8. Jaká je vstupní cena nebo poplatek za návštěvu The Twelve Apostles?

Návštěva The Twelve Apostles je zdarma, ale pokud se rozhodnete využít některé z turistických atrakcí v okolí, jako například helikoptérové lety nebo jízdu na lodi, může na to být vyžadován poplatek.

9. Je možné přespat v blízkosti The Twelve Apostles?

Ano, v okolí The Twelve Apostles je k dispozici mnoho možností ubytování, včetně hotelů, motelů, apartmánů a kempů. Doporučuje se včas rezervovat ubytování, zejména během hlavní turistické sezóny.

10. Jaký je nejlepší čas na fotografie The Twelve Apostles?

Pro nejlepší světelné podmínky pro fotografování je vhodné navštívit The Twelve Apostles brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy slunce svítí pod úhlem, což vytváří dramatické stíny a kontrasty.


Ubytování Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


The Twelve Apostles (Dvanáct apoštolů) je jedno z nejvýznamnějších australských přírodních úkazů nacházejících se v jižní části australského státu Victoria. Tato neuvěřitelná skalní útesová formace se táhne podél pobřeží Velkého oceánu na tzv. "Great Ocean Road" (Velká oceánská silnice) mezi městy Port Campbell a Princetown.

The Twelve Apostles jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Austrálii a přitahují tisíce návštěvníků každý rok. I když název "Dvanáct apoštolů" naznačuje, že zde stojí dvanáct skalních útesů, ve skutečnosti jich dnes zbývá jenom osm, protože při přírodní erozi některé již zřítily. Nicméně, na útesech je stále možné vidět působivou skalní architekturu vytvořenou v průběhu tisíců let erozí vody a větru.

Historie The Twelve Apostles sahá až do dob, kdy evropští průzkumníci poprvé objevili australský kontinent. V roce 1878 byla ukončena stavba Velké oceánské silnice, která se stala klíčovou přístupovou cestou k této přírodní památce. The Twelve Apostles se staly oblíbeným cílem pro turisty, kteří si chtěli prohlédnout nádhernou australskou přírodu. V roce 2005 byly The Twelve Apostles zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pro návštěvníky je zde mnoho možností jak si prohlédnout The Twelve Apostles. Nejlepší čas na návštěvu je ráno nebo večer, kdy slunce dává těmto skalám zlatavý nádech a vytváří nádhernou atmosféru. Existuje také mnoho vyhlídkových míst a pěších tras, které vás přivedou ke skalním útesům z různých úhlů pohledu.

Místní turistický průmysl nabízí také výlety lodí, které vás zavedou blíže k útesům a umožní vám si je prohlédnout z úplně nové perspektivy. A pokud máte odvahu, můžete se dokonce přihlásit k parašutistickému seskoku z vrtulníku, abyste získali nezapomenutelný pohled z výšky.

The Twelve Apostles jsou také domovem mnoha druhů volně žijících zvířat, jako jsou tučňáci, tuleňi a různé mořské ptáky. Výhled na tuto skalní útesovou formaci je opravdu ohromující a určitě stojí za to strávit zde nějaký čas, abyste si mohli plně užít nádhernou australskou přírodu.

Pokud navštívíte Austrálii, nesmíte vynechat The Twelve Apostles. Kombinace ohromujících skalních útesů, nádherného pobřeží a vydýchávající atmosféry dělá z tohoto místa skutečně jedinečné a nezapomenutelné místo na světě.


Počasí Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


Austrálie je známá svým rozmanitým klimatem a různorodými přírodními scenériemi. Jedním z nejznámějších turistických cílů v Austrálii jsou The Twelve Apostles v oblasti Victoria. Tyto impozantní skalní útvary, které jsou součástí Národního parku Port Campbell, tvořily kdysi pobřežní útesy. Díky erozi vody a větru se postupem času oddělily od pevniny a vytvořily skalní ostrůvky, které dnes tvoří jedinečnou přírodní krásu.

Jako každá turistická destinace má i The Twelve Apostles své specifické klimatické rysy. V oblasti Victoria panuje mírné oceánické klima s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesá průměrná teplota na 10 stupňů. Návštěvníci mohou očekávat, že během letních měsíců je oblast horká a slunečná s ojedinělými vydatnými srážkami a v zimě mírně chladná s množstvím deště.

Je důležité dodat, že kvůli častým změnám počasí by návštěvníci měli být připraveni na nepředvídatelné situace. Například, i když je slunečno a teplé, mohou v oblasti The Twelve Apostles foukat silné větry, které mohou ovlivnit pocitovou teplotu. Na druhé straně, v období dešťů a bouřek by návštěvníci měli být připraveni na chladné a vlhké počasí.

Při plánování návštěvy oblasti The Twelve Apostles je důležité zvážit nejen počasí, ale také další faktory, jako jsou množství turistů, parkovací možnosti a otevírací hodiny turistických atrakcí. Návštěvníci by měli také zvážit, jestli chtějí vidět The Twelve Apostles za soumraku nebo v nočních hodinách. Tato volba může ovlivnit atmosféru a náladu celé návštěvy.

Závěrem lze říci, že The Twelve Apostles jsou neopakovatelnou přírodní krásou, která stojí za to vidět. Je však důležité si uvědomit, že počasí může být velkým faktorem, který ovlivní celou návštěvu. Návštěvníci by měli být připraveni na různé povětrnostní podmínky a měli by si užít každou okamžik, který stráví v této překrásné oblasti.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky