Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Little Petra

Ubytování Jordánsko Little Petra


Jordánsko je nejen zemí fascinující historie a kultury, ale také místem s překrásnou přírodou a skalními útvary, které nejednoho turistu nadchnou. Jedním z takových míst je Little Petra, která se nachází jen pár kilometrů od slavné Petra, ale turisty se zde setkají s méně návštěvníky a také úžasnou atmosférou. Pokud plánujete návštěvu Little Petra, najít vhodné ubytování by mohlo být vaší prioritou. V tomto článku se podíváme na nejpopulárnější možnosti ubytování v Little Petra.

1. Seven Wonders Bedouin Camp

Pokud hledáte ubytování, které vám poskytne autentický zážitek, pak Seven Wonders Bedouin Camp je pro vás to pravé. Toto tábořiště sestává z beduínských stanů, které jsou vyrobeny ze starých koberců a jiných tradičních materiálů. Pro návštěvníky jsou k dispozici koupelny a toalety, ale budete si muset počkat na ranní slunce, aby se v horké vodě ohřáli. Ve večerních hodinách si můžete vychutnat tradiční večeři a poté se připojit k místním beduínům při zpěvu a tanci u ohně.

2. Petra Guest House Hotel

Petra Guest House Hotel se nachází nedaleko hlavní brány do Petra a nabízí luxusní ubytování s výhledem na možná nejkrásnější údolí v regionu, Wadi Musa. V hotelu jsou k dispozici pokoje různých velikostí a typů, které jsou vybaveny moderním nábytkem a moderními zařízeními. Hostům jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití.

3. Petra Palace Hotel

Petra Palace Hotel leží jen několik minut chůze od slavného Petra a nabízí ubytování za velmi přijatelnou cenu. Hotel má k dispozici pokoje různých velikostí, z nichž některé mají výhled na údolí Wadi Musa. Hosté si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití v restauraci a kavárně, ale také si půjčit automobil nebo pronajmout průvodce pro návštěvu okolních oblastí.

4. Saba'a Hotel

Saba'a Hotel je ještě výhodněji umístěn než Petra Palace Hotel a nachází se jen asi 5 minut chůze od vstupu do Petra. Hotel nabízí ubytování v pohodlných double nebo twin pokojích, které jsou vybaveny klimatizací a Wi-Fi připojením. Hostům jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití.

5. Temple Point Resort

Temple Point Resort je luxusní ubytování, které se nachází přímo v Little Petra. Resort nabízí širokou škálu pokoje různých velikostí a typů, včetně apartmánů s výhledem na údolí Petra. Hosté se mohou těšit na prvotřídní služby a vybavení, jako jsou bazény, vířivky a wellness centra. V resortu jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou hosté vychutnat tradiční jídlo a pití.

Výběr ubytování v Little Petra závisí hlavně na vašem rozpočtu a způsobu, jakým chcete trávit svůj čas. Tyto tipy jsou jen několik z možností, které můžete zvážit, ale v konečném důsledku záleží na vás, jakou volbu uděláte. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Little Petra, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a úchvatným kulturním dědictvím. Kromě světoznámé PETRY, která je jedním z největších turistických magnetů této země, existuje také mnoho dalších skrytých pokladů, které čekají na objevení. Jedním z nich je takzvaná Malá Petra, která nese název českého původu - Little Petra.

Little Petra je starobylé archeologické naleziště necelých 10 km severně od Petry a je považováno za její menší sestru. Tato místa jsou vzájemně propojena úzkým kaňonem a navštěvovat Little Petra je jako kráčet v čase a prozkoumávat minulost. Známá také jako Siq al-Barid, což v překladu znamená "studna studna", se jedná o obchodní středisko, které sloužilo jako zastávka pro karavany na jejich cestě do Petry.

Stejně jako větší Petra, i Little Petra je vytesána ve skalách a nabízí úžasnou mozaiku skalních fasád. Tyto výřezy byly kdysi domy a obchody, které sloužily především jako zastávka pro poutníky cestující po karavanních trasách. Nyní však slouží jako kulisa a otevřené muzeum pro návštěvníky, kteří zde mohou procházet starodávnými uličkami a obdivovat dochované archeologické pozůstatky.

Jedním z nejvýznamnějších prvků v Little Petře je pevnost. Nachází se na vrcholu kopce a poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu. Při procházce přes několik stavěných místností a chodeb návštěvníci zažijí pocit, že jsou součástí dlouho zapomenutého období historie. Spolu s okolními skalními reliéfy tvoří mozaiku fascinujících a neopakovatelných obrazů.

Další významnou atrakcí v Little Petře je Nagh el-Deir, také známý jako Klášter. Stejně jako klášter v Petře, i tento úchvatný kamenný komplex poskytuje divákům neopakovatelný pohled na minulost země. Při vyšplhání na horu a po schodech, které vedou k Nagh el-Deir, se návštěvníci ocitnou v krásném prostředí, které je odlišné od ostatních částí Little Petry.

Navštívení Little Petry je jako cesta do minulosti. Toto historické naleziště je však v porovnání s Petrovou mnohem klidnější a méně turisticky frekventované. To umožňuje návštěvníkům strávit čas v klidu a pohodě, prozkoumávat a fotografovat jedinečnou atmosféru místa.

Pro ty, kteří plánují navštívit Petru, by měla být návštěva Little Petry povinností. Tato malá, ale ohromující lokalita jistě nadchne všechny, kteří se zajímají o historii a architekturu. Svévolné procházky po uličkách z minulosti vás vtáhnou do dávných časů a přenášejí vás do jiné éry.

Jordánsko nabízí nekonečné množství úžasných míst k objevení a Little Petra je jedním z nich. Takže při plánování své následující dovolené si nezapomeňte zařadit tento skrytý poklad do svého itineráře a přijďte se sami přesvědčit o jeho kouzlu a jedinečnosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Little Petra


1. Jak se dostanu do Little Petry?
- K nejčastějším způsobům patří autobusové spojení z hlavního města Ammánu nebo pronájem automobilu.

2. Jaký je vstup do Little Petry?
- Vstupné do Little Petry se platí na místě u vstupní brány a stojí 50 jordánských dinárů (cca 56 USD).

3. Jak se nejlépe připravit na návštěvu Little Petry?
- Doporučuje se vzít si pohodlnou obuv a ochrannou opalovací krém a vodu, zejména v létě.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Little Petry?
- Prohlídka Little Petry obvykle trvá asi 1 až 2 hodiny.

5. Jaké jsou největší atrakce Little Petry?
- Mezi největší atrakce Little Petry patří klášter Ad-Deir, skalní obydlí, hrob Obyvatel Little Petry a Divoka koryta.

6. Může se ve Little Petře přenocovat?
- Ano, v této oblasti jsou k dispozici různé hotely a ubytování.

7. Jaké jsou nejvhodnější měsíce pro návštěvu Little Petry?
- Nejlepší měsíce pro návštěvu Little Petry jsou mezi březnem a květnem a mezi zářím a listopadem, kdy jsou teploty mírné.

8. Je v Little Petře možné najmout si průvodce?
- Ano, je možné najmout si průvodce pro prohlídku Little Petry. Cena se liší podle jazyka a délky prohlídky.

9. Jaké jsou nejbližší letiště k Little Petře?
- Nejbližší letiště k Little Petře je Letiště Petra, které je vzdálené přibližně 10 kilometrů.

10. Jaké jsou další atrakce v okolí Little Petry?
- Mezi další atrakce v okolí Little Petry patří Petra, Wadi Rum, mrtvé moře a mnoho dalších.


Dovolená Jordánsko Little Petra


Jordánsko je země plná historie a kulturálního bohatství. Mnoho turistů se vydává na tuto destinaci, aby viděli nejen jednu z Nejsvětějších svatyní islámu, ale také prozkoumali mnoho dalších starobylých památek a krás jordánské krajiny.

Mezi nejznámější města Jordánska patří bezesporu hlavní město Ammán, ale i Jerash, Petra a další. Méně známé, avšak snad právě proto o to více kouzelné místo je Little Petra.

Little Petra je archeologická lokalita nacházející se 9 kilometrů severně od Petry. Jeho rozloha je menší nežli hlavní oblast Petra, nicméně pořád je zde mnoho kras a zákoutí k prozkoumání.

Little Petra, tedy česky „Malá Petra“, nezískala takovou pozornost jako Petra. Kromě toho není tak dobře známý ani mezi turisty jako Petra, ale tím spíše je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klid a mír a prozkoumat archeologické památky bez většího zástupu turistů.

Lokalita byla vybudována ve stejné době jako Petra, i když se zdá, že Little Petra měla jiný účel nežli hlavní oblast Petra. Její zdi jsou bohatě zdobené různými symboly, zvířaty a rostlinami, což ukazuje na to, že zde musely být konány různé rituály a slavnosti. Archeologové dosud nenalezli žádné stopy po osídlení, což naznačuje, že tuto oblast používali pouze jako místo pro jednorázové akce.

Pro návštěvníky má Little Petra několik zajímavostí, které jsou k vidění pouze zde. Nejvýznamnější je určitě Deir el Bahri, nádherně vyzdobená svatyně bohyně Allat, kterou tvoří velká vstupní hala s nádhernými sloupy a velkým medailonem v centru. Další zajímavostí jsou tunely a jeskyně, které vás naoko přivedou do mnoha místností.

Pokud chcete navštívit Little Petra, můžete se buď ubytovat v okolí oblasti Petra, a nebo jet z Ammánu 3 - 4 hodiny autom. Samozřejmě k dostupnosti Little Petra a Petra je více možností, záleží na vás, jestli chcete být více v okolí archeologických lokalit nebo si půjdete prozkoumat i jiná místa, která Jordánsko nabízí.

Pokud vás zajímají starověké oblasti, Little Petra je skvělou volbou, když chcete ochutnat archeologické bohatství této země či se potápět do historie a kultury těch, kteří dříve tuto oblast obývali. Bude to jedna z nezapomenutelných zkušeností pro ty, kteří hledají více klid a mír a chtějí prozkoumat méně známá místa.


Počasí Jordánsko Little Petra


Jordánsko je země, která leží v jihozápadní Asii a je považována za jednu z nejteplejších a nejsušších zemí na světě. Většina Jordánska má středomořské podnebí s horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami. Nicméně, oblast Little Petra má delší období dešťů a chladnějších teplot.

V oblasti Little Petra je průměrná teplota v létě kolem 38-42 °C během dne a kolem 28-30 °C v noci. V zimě se teplota pohybuje kolem 15-20 °C během dne a kolem 5-10 °C v noci. Období dešťů jsou obvykle od ledna do března. Během těchto měsíců může být velmi chladno a deštivo.

Jako turista byste měli vzít v úvahu počasí při plánování svého výletu do Little Petry. Je důležité si s sebou přinést vhodné oblečení, aby jste se mohli přizpůsobit vysokým letním teplotám i chladnějším zimním měsícům a mohli si užít svůj pobyt.

Vztahy s přírodou v Jordánsku jsou velmi křehké, protože krajina utrpěla v důsledku přirozených a lidských událostí, jako jsou těžba minerálů, zemědělství, těžba vody a expanze měst. Proto je důležité mít na paměti, že vaše činnosti mohou mít vliv na tuto hojnost přírody, a proto dodržujte určitá pravidla a etiku.

V oblasti Little Petra se můžete těšit na krásné scenérie a unikátní historii, takže pokud máte možnost, navštivte tuto oblast během období počasí, které vám nejvíce vyhovuje a můžete si tak užít svůj pobyt naplno.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky