Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bahamy Exuma Cays

Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Exuma Cays


1. Jak se dostat na Exuma Cays na Bahamách?
- Nejbližší mezinárodní letiště je v Nassau, odkud je možné se dostat na Exuma Cays trajektem, lodí, nebo soukromým letadlem.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Exuma Cays?
- Nejlepší doba na návštěvu je v období od prosince do dubna, kdy je mírnější teplota a menší pravděpodobnost dešťových srážek.

3. Jaké aktivity mohu na Exuma Cays podniknout?
- Na Exuma Cays lze podniknout řadu vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, rybaření, plachtění, jetové skútry a kajakování.

4. Kde se dá ubytovat na Exuma Cays?
- Na Exuma Cays najdete několik luxusních letovisek a hotelů, které nabízí ubytování přímo na pláži. Existují také možnosti pronájmu soukromých domů nebo vil.

5. Jaká je cena průměrného ubytování na Exuma Cays?
- Ceny ubytování se mohou různit v závislosti na sezóně a typu ubytování. Průměrná cena za noc se pohybuje mezi 200 až 500 $ za pokoj.

6. Existuje na Exuma Cays veřejná doprava?
- Ne, na Exuma Cays nenajdete veřejnou dopravu. Doporučuje se si pronajmout auto nebo využít služeb taxi nebo soukromého dopravce.

7. Co je nejznámější atrakcí na Exuma Cays?
- Nejznámější atrakcí na Exuma Cays je Modrá jáma, což je přírodní bazén modré vody obklopený korálovým útesem, který nabízí skvělé šnorchlování a potápění.

8. Je na Exuma Cays možné vidět volně žijící divoká prasata?
- Ano, na Exuma Cays se nachází pláž Big Major Cay, kde žijí volně divoká prasata. Je možné je pozorovat z blízka a dokonce se s nimi vyfotit.

9. Můžu na Exuma Cays najít restaurace a obchody?
- Ano, na Exuma Cays najdete restaurace nabízející místní kuchyni a také obchody se suvenýry a základními potřebami.

10. Je na Exuma Cays bezpečno cestovat?
- Exuma Cays jsou obecně považovány za bezpečné místo pro cestování. Nicméně se stále doporučuje dodržovat obecná opatření bezpečnosti, jako je uchovávání cenných věcí v bezpečí a nechávat cennosti nepřehlédnuté v autě.


Ubytování Bahamy Exuma Cays


Exuma Cays jsou jednou z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších destinací na Bahamách. Skládají se z řady korálových ostrovů a ostrůvků, které nabízejí nádherné pláže, tyrkysové moře a úchvatné přírodní scenérie. Pokud hledáte bezvadné ubytování na Bahamách, Exuma Cays jsou ideální volbou.

Za čistou relaxaci a luxus si pro svůj pobyt můžete vybrat jedno z mnoha luxusních letovisek a hotelů, které se nacházejí na těchto ostrůvcích. Tyto ubytovací zařízení vás okouzlí svou nádhernou architekturou, exkluzivními službami a neuvěřitelnými výhledy na moře. Většina z nich nabízí také soukromé pláže, bazény a wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a další relaxační procedury.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je zde také možnost pronájmu soukromých vil a domů. Tyto více samostatné možnosti vám umožní prozkoumat Exuma Cays ve svém vlastním tempu a zažít nezapomenutelná dobrodružství. Na mnoha ostrovech jsou k dispozici soukromé pláže, kde si můžete užívat slunce a křišťálově čisté vody. Sportovní nadšenci si mohou pronajmout vodní skútry nebo se vydat na potápěčský výlet k úžasným a živým korálovým útesům.

Pokud máte rádi vaření a chcete si připravovat vlastní jídlo, můžete si také pronajmout plně vybavenou vilu, kde si můžete sami vařit. Místní trhy nabízí široký výběr čerstvých mořských plodů a tropického ovoce, které si můžete vychutnat. Pro ty, kteří raději jedí venku, na ostrovech je také několik restaurací, které nabízejí mistrovská díla bahamské kuchyně.

V Exuma Cays naleznete také mnoho přírodních krás, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Modrá díra, což je zatopená jeskyně, která nabízí vynikající možnost šnorchlování a potápění. Toto místo je domovem mnoha druhů tropických ryb a korálů.

Dalším zajímavým místem je střežená rezervace Divoké bujná zvířata, kde můžete vidět vzácnou bahamskou ropuchu, ptáky a želvy. Pro milovníky ptáků je zde také možnost navštívit mnoho kolonií nádherných ptáků.

Exuma Cays nabízejí něco pro každého. Bez ohledu na to, zda hledáte odpočinek na pláži, dobrodružství ve vodních sportech nebo objevování přírodních krás, tento ráj na Bahamách vám poskytne skutečně nezapomenutelný zážitek. Ať už si vyberete luxusní ubytování nebo soukromý domov, Exuma Cays vás nadchnou svou krásou a přívětivostí.


Počasí Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou malým souostrovím nacházejícím se v Atlantském oceánu. Tato oblíbená turistická destinace je známá svou krásnou přírodou, bílými plážemi a teplým tropickým počasím po většinu roku.

Klima na Bahamách Exuma Cays je ovlivněno tropickým podnebím. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 25-32 °C a občas dosahují až 35 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují svých maximálních hodnot. V zimních měsících jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 18-24 °C.

Dešťová sezóna na Bahamách Exuma Cays nastává během letních měsíců, konkrétně od června do října. Během této doby se mohou vyskytnout pravidelné deště a bouřky. Nicméně, déšť obvykle netrvá dlouho a slunce brzy znovu vystoupá na oblohu. Zbytek roku je naopak charakterizován suchým obdobím a minimálním množstvím srážek.

Vzhledem k své poloze v Atlantském oceánu jsou Bahamy Exuma Cays náchylné k hurikánům. Hurikánová sezóna trvá od června do listopadu, přičemž vrchol nastává v září. Proto je důležité sledovat předpovědi počasí a dodržovat pokyny orgánů místní vlády v případě výskytu hurikánu.

Díky svému příjemnému počasí jsou Bahamy Exuma Cays ideálním místem pro vodní aktivity a vodní sporty. Průzračné tyrkysové vody a korálové útesy lákají potápěče z celého světa. Turisté si zde mohou vychutnat plavbu na jachtě, rybaření, kajakování a další aktivity spojené s mořem.

V oblasti Baham jsou rovněž populární bílé písečné pláže, na kterých lze relaxovat a užívat si slunečních paprsků. Některé z nich jsou dokonce opouštěné a umožňují turistům prozkoumat nedotčenou přírodu.

Díky svému tropickému klimatu je Bahamy Exuma Cays populární destinací po celý rok. Turisté sem přicházejí hledat útočiště před chladným zimním počasím a užívat si sluneční koupání v průzračných vodách Karibiku. Navštivte Bahamy Exuma Cays a zažijte krásnou dovolenou plnou slunce, písku a teple!


Dovolená Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou jednou z nejexkluzivnějších dovolenkových destinací na světě. Tyto souostroví tvoří 365 ostrovů, z nichž některé patří mezi nejnádhernější a nejneobyčejnější místa, která si můžete představit.

Křišťálově čisté tyrkysové vody, bílé písečné pláže a neuvěřitelně bohaté podmořské život jsou pouze některé z předností, které Exuma Cays nabízejí. Tato destinace je rájem pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, rybaření a jachting. Ostrovy jsou také domovem mnoha ohromujících přírodních krás, jako jsou modré jeskyně, vodopády a laguny.

Existuje několik luxusních letovisek a soukromých ostrovů, které nabízejí jedinečné a nadstandardní ubytování. Můžete si vybrat mezi elegantními plážovými vilami nebo odpovídajícími sezonními chatami s vlastní pláží. Některé z těchto letovisek dokonce nabízejí soukromou posádku a plně vybavené jachty, abyste mohli cestovat mezi ostrovy a vychutnávat si nekonečná dobrodružství.

Pokud jde o volnočasové aktivity, Exuma Cays nabízejí širokou škálu možností. Můžete se vydat na rybářský výlet a ulovit svou vlastní večeři, nebo se projet na vyhlídkovém letu nad souostrovím, aby jste si užili pohled na nádherné ostrovy z ptačí perspektivy. K dispozici jsou také organizované výlety na člunech, které vás provedou kolem tajemných modrých jeskyní a ukáží vám žraločí zátoky, kde můžete plavat s těmito fascinujícími tvory.

Pro ty, kteří se chtějí odpočinout a relaxovat, Exuma Cays mají také mnoho nabídek. Můžete si najmout privátní plážovou vilu, kde si budete moci užívat soukromí a klid, anebo si rezervovat masážní nebo wellness ošetření, které vám pomůže zrelaxovat a odpočinout si.

Exuma Cays jsou také rájem pro milovníky divokého života. Můžete se potápět do jedinečných podmořských rezervací a objevovat korálové útesy plné barevných tropických ryb a mořských želv. Na souši můžete pozorovat exotické ptáky, chodit po pěšinách s překrásným výhledem a dokonce navštívit chráněná území, kde můžete vidět plameňáky.

Pokud jste milovníkem luxusu, krásy a dobrodružství, pak je dovolenka na Bahamách Exuma Cays pro vás. Tato destinace nabízí vše, co si můžete přát, od úchvatných přírodních krás po prvotřídní ubytování. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vám bude ještě dlouho připomínat vaši dovolenou snů.


Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy: Exuma Cays - Klenot Karibiku

Bahamy jsou synonymem pro nádherné pláže, azurové moře a nezapomenutelné dovolené. Mezi nejvíce kouzelné a exkluzivní místa na Bahamách patří Exuma Cays, malý řetězec ostrovů v Karibském moři, který se stal rájem pro stoupence luxusního relaxování a příznivce neopakovatelných přírodních krás.

Exuma Cays je skupina více než 365 ostrovů a malých ostrůvků, včetně Velkého a Malého Exuma, které se nachází jen pár kilometrů na jihovýchod od hlavního bahamského ostrova New Providence. Tato oblast je jedinečná svým biodiverzitou, slavnými plážemi a fascinujícími modrozelenými lagunami.

Hlavním lákadlem Exuma Cays je nezpochybnitelně neuvěřitelně modrozelené moře, které je jedním z nejjasnějších a nejčistších na světě. Jeho teplá a průzračná voda vás okouzlí na první pohled a vás přitáhne, abyste do ní vstoupili. Nejlepší způsob, jak se ponořit do této malebné vodní říše, je pronajmout si loď a prozkoumat skrytá zákoutí a zátoky ostrovů.

Při plavbě mezi ostrovy Exuma Cays narazíte na jedno z největších přírodních divů – Pláž prasat (Pig Beach). Tato pláž je domovem divokých prasat, které rády plavou s turisty a baví se v přítomnosti návštěvníků. Je to zcela jedinečná zkušenost, která vás uchvátí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.

Dalšími charakteristickými přírodními krásami jsou Exuma Cays jsou obří korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů mořských živočichů. Potápěči zde najdou jedinečnou příležitost objevovat úchvatné podmořské scenérie, setkat se s delfíny a plavat s neškodnými žraloky.

Pro milovníky vodních sportů jsou Exuma Cays zdrojem zábavy a dobrodružství. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění, rybolov, jízdu na dálnici nebo jetovým skútrem. Pro ty, kteří se chtějí na chvíli odpojit od každodenního shonu města, jsou Exuma Cays ideálním místem na relaxaci na pláži až do západu slunce.

Není divu, že Exuma Cays se staly oblíbenou destinací nejen pro nadšence dovolených v Karibiku, ale také pro celebrity, které hledají soukromí a odpočinek. Například slavný herec Johnny Depp má soukromý ostrov na Exuma Cays. Jelikož Exuma Cays nabízí pohodlnou dostupnost, můžete se sem dostat letecky z New Providence během pár minut letu.

Letecká přeprava na Exuma Cays je pohodlná a mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety na ostrovy. Můžete si vybrat mezi velkými leteckými společnostmi, jako je American Airlines, nebo dát přednost menším společnostem, které nabízejí specializované služby a charterové lety.

Takže pokud plánujete návštěvu Baham a chcete zažít opravdový ráj na zemi, nezapomeňte zařadit Exuma Cays do svého itineráře. Toto okouzlující místo vás překvapí svou přírodní krásou, klidem a dokonalým únikem od každodenního života. Stačí si rezervovat letenku, obléci si plavky a připravit se na jedinečný zážitek na ostrovech Exuma Cays.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky