Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bhútán Bumthang

Ubytování Bhútán Bumthang


Bumthang, krásný region v Bhútánu
Bhútán, malá země ležící v Himálaji, je známá svou bohatou kulturou, nádhernými krajinami a klidnou atmosférou. Jedním z nejpopulárnějších regionů v Bhútánu je Bumthang, který je často nazýván srdcem země.

Bumthang, někdy též nazývaný "Meru", je obklopen horami a lesy, a nabízí jedinečný pohled na tradice a dědictví Bhútánu. Region je známý především svojí bohatou historií a starými kláštery, které jsou jedny z nejstarších a nejznámějších v zemi.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Bumthang, je zde řada možností ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo tradiční domy, můžete si vybrat z bohaté nabídky.

Luxusní hotely jsou ideální volbou pro cestovatele, kteří si přejí pohodlí a prvotřídní služby. Tyto hotely nabízejí zvyšující se standardy, jako jsou prostorné pokoje s moderním vybavením, wellness centra, restaurace s tradičními a mezinárodními jídly a mnoho dalšího. Navíc si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní hory a zeleň.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější možnosti ubytování, jsou penziony skvělou volbou. Tyto penziony poskytují útulné pokoje s tradičním designem a atmosférou. Mají často restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality a tradiční bhútánskou kuchyni.

Další a neobvyklou možností ubytování v Bumthangu jsou tradiční bhútánské domy známé jako "Famhouse". Tyto domy jsou obvykle vlastněny místními rodinami a poskytují jedinečný pohled na tamní kulturu a životní styl. Cestovatelé mohou zůstat ve Famhousu jako hosté rodiny a dostávat nejen ubytování, ale také možnost poznat bhútánskou kulturu z první ruky.

Pro návštěvníky Bumthangu je také zde dostupná řada aktivit a atrakcí. Mezi nejpopulárnější patří návštěva klášterů jako Jakar Dzong a Kurjé Lhakhang, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nádherné malby a sochy a obdivovat architektonické dílo. Existuje také možnost pěších túr po okolních horách a návštěva místních vesnic, kde můžete poznat autentický bhútánský život.

Bumthang je opravdu jedinečný region v Bhútánu a nabízí mnoho zážitků pro turisty z celého světa. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, být zde v Bumthangu je zárukou nepřekonatelného klidu a ticha, které jsou tak typické pro Bhútán.


Dovolená Bhútán Bumthang


Bhútán, známý také jako "země hřmícího draka", je malá země nacházející se ve východním Himálaji. Tato země plná nádherných přírodních scenérií, klidných klášterů a bohaté kultury je skvělým cílem pro dovolenou. Jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu je region Bumthang, který je známý svým historickým a duchovním významem.

Bumthang, obklopený zelenými kopci a údolími, se nachází ve středu země. Jeho bohatá historie sahá až do 2. století, kdy sem přišel první buddhistický král Songtsen Gampo. Region je domovem mnoha klášterů a chrámů, které jsou důležitými náboženskými a kulturními centry Bhútánu. Mezi nejznámější patří klášter Jambay Lhakhang, který byl postaven v 7. století. Je to jedno z nejstarších buddhistických center v zemi a každý rok se zde koná slavný festival Jambay Lhakhang Drup.

Bumthang je také domovem několika nádherných chrámů, které stojí za návštěvu. Patří sem například chrám Kurjey Lhakhang, který je známý tím, že zde pohřben je druhý král Bhútánu. Dalším klášterem, který stojí za návštěvu, je Tamshing Lhakhang, který je známý svými starobylými buddhistickými fresekami a malbami.

Pro milovníky přírody a trekkingu je Bumthang také rájem. Region nabízí mnoho trekingových tras, které vedou skrz malebné horské krajiny, průzračná jezera a tiché džungle. Nejznámější trek v oblasti je trek do jezera Mebar Tsho, které je jedním z nejsvatějších jezer v Bhútánu. Tato tůra vás zavede přes hory a údolí k jezeru, kde se můžete obdivovat krásnému výhledu a užívat si ticha a klidu tohoto magického místa.

Lidé v Bumthangu jsou ohromně přátelští a pohostinní. Mají bohatou kulturu a tradice, které jsou stále součástí každodenního života. Navštěvování místních vesnic a obchodování na místních tržištích vám umožní ochutnat autentickou bhútánskou kuchyni a poznat místní zvyky a tradice.

Dovolená v Bumthangu nabízí zážitky pro každého. Bez ohledu na to, jestli máte rádi dobrodružství, klid a relaxaci nebo zájem o kulturu a historii, tato oblast vám nabídne všechno. Je to jedinečné místo, které vás zaručeně očaruje svou krásou a mystikou.

Bhútán Bumthang je skvělou volbou pro dovolenou, kde se můžete odpojit od každodenního stresu a vychutnat si přírodu, klid a krásu. Navštivte toto kouzelné místo a nechte se unést jeho magií a pokojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang


1. Jak se dostanu z hlavního města Bhútánu, Thimphu, do Bumthangu?
- Můžete se dostat na letiště v Jakar, které je nejbližší letištěm k Bumthangu, a pak pokračovat po silnici nebo si vzít místní autobus.

2. Jak dlouho trvá cesta z Thimphu do Bumthangu?
- Cesta z Thimphu do Bumthangu trvá zhruba 10-12 hodin autem nebo autobusem. Let z Thimphu do Jakaru trvá přibližně hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bumthangu?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Bumthangu patří klášter Jakar, Jakar Dzong, klášter Kurjé Lhakhang, klášter Tamshing Lhakhang, Bumthangký pivovar a Bumthangký festival.

4. Kdy se koná Bumthangský festival?
- Bumthangský festival se obvykle koná v dubnu nebo květnu. Přesné datum se každý rok liší, takže je nejlepší se informovat o aktuálním kalendáři festivalů v Bhútánu.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti v Bumthangu?
- V Bumthangu jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních hotelů po hostely a penziony. Mezi populární hotely v této oblasti patří Jakar Village Lodge, Swiss Guest House, Rinchenling Lodge a Mipham Guest House.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Bumthangu?
- V Bumthangu můžete podniknout různé aktivity, jako je prohlídka klášterů, pěší turistika v horách, obdivování přírodních krás a tradičních řemeslných prací, návštěva místního trhu a ochutnávka místního jídla.

7. Jak je počasí v Bumthangu?
- Počasí v Bumthangu je na většinu roku mírné, s chladnými zimami a mírnými léty. Nejlepší období pro návštěvu je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a obvykle je méně srážek.

8. Potřebuji vízum pro cestu do Bhútánu a Bumthangu?
- Ano, pro vstup do Bhútánu je potřeba platné vízum. Můžete si jej zažádat prostřednictvím bhútánské ambasády nebo zastupitelského úřadu před vaší cestou. Bhútánská vláda také vyžaduje, abyste měli rezervaci ubytování a plnění služeb pro každý den pobytu v zemi.

9. Jaké jazyky se v Bumthangu mluví?
- Nejrozšířenějším jazykem v Bumthangu je dzongkha, což je úřední jazyk Bhútánu. Místní obyvatelé však také mluví různými lokálními dialekty a angličtina je také široce používaným jazykem ve většině turisticky orientovaných míst.

10. Jaké jsou další oblíbené destinace v Bhútánu vedle Bumthangu?
- Kromě Bumthangu jsou další oblíbené destinace v Bhútánu Thimphu, Paro, Punakha, Phobjikha a Haa Valley, které nabízejí bohatou kulturu, přírodu a historické památky.


Letenka Bhútán Bumthang


Bhútán, malá země skrytá v Himalájích, láká návštěvníky svou nádhernou přírodou, bohatou kulturou a hlubokou duchovností. Jedním z nejatraktivnějších regionů Bhútánu je Bumthang, který je nazýván srdcem buddhistického království. Pokud máte zájem navštívit toto pohádkové místo, můžete si rezervovat letenku do Bumthangu a zažít jedinečnou dávku klidu a krásy.

Obvykle turisté přilétají do Bhútánu letadlem do hlavního města Thimphu, odkud se pak mohou vydat do Bumthangu. Existuje také malé letiště v Bumthangu, což ještě více usnadňuje příjezd do tohoto regionu. Letenky do Bumthangu jsou však často časově omezené a jejich dostupnost závisí na sezóně a počasí. Proto je doporučeno plánovat cestu s dostatečným předstihem.

Po příletu do Bumthangu budete okouzleni krásou horských scenérií, nekonečnými poli ječmene a vzduchem plným vůně květin a kadidel. Bumthang se skládá ze čtyř údolí, která jsou propojena kopcovitým terénem. Každé údolí má své vlastní čaro a zajímavosti, které stojí za to objevit.

Jedním z nejznámějších míst v Bumthangu je klášter Jakar, který založil legendární tibetský světec Pema Lingpa. Klášter je umístěn na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštívte tuto svatou budovu a uctěte si tichý klid a duchovní vibrace, které z něj vyzařují.

Dalším místem, které nelze vynechat, je Gangtey Monastery. Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších buddhistických center a slouží také jako škola duchovního vzdělávání. Návštěvníci mají možnost setkat se s místními mnichy, zúčastnit se jejich modlitebních obřadů a poznat každodenní život v klášteře.

Pokud jste přírodovědci nebo nadšení turisté, udělejte si výlet do Bumthangu a objevte přírodní krásy regionu. Můžete se vydat na pěší túru za účelem prozkoumání lesů, řek a vodopádů. Jednou z nejpotřebnějších zastávek je Velký Národní Park Bumdeling, který je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně ohroženého bílého chochole nádherného.

Bumthang je také známý svými tradičními řemeslnými dílnami, kde se vyrábí ručně tkané výrobky, keramika a další předměty tradiční kultury Bhútánu. Můžete se zúčastnit workshopu, kde se dozvíte více o těchto tradičních dovednostech a dokonce si můžete zakoupit unikátní suvenýry.

Návštěva Bumthangu je zážitek, který vás jistě nechá naplněného klidem a nadšením. Přírodní scenérie, duchovní kláštery a tradiční řemeslné dílny vytvářejí jedinečnou atmosféru, která se těžko opisuje slovy. Vydejte se na letenku do Bumthangu a objevte toto skryté poklady Bhútánu.


Počasí Bhútán Bumthang


Bhútán, známý také jako Království Bhútán, je malá země nacházející se v jižní Asii. Nachází se ve východní části Himálaje a je obklopena Indií a Čínou. V rámci Bhútánu se nachází malé oblasti nazývané distrikty, z nichž jeden z nejznámějších je Bumthang.

Bumthang je jedním z nejstarších a nejposvátnějších regionů Bhútánu. Nachází se ve střední části země a je ohromující svou přírodní krásou. Region je známý zejména pro své kláštery a památky, které přitahují mnoho turistů z celého světa. Ale jaké je počasí v Bumthangu?

Bumthang leží ve vyšší nadmořské výšce, což významně ovlivňuje jeho klima. Obecně platí, že Bumthang má mírně chladné podnebí po většinu roku kvůli svým horským výškám. V létě, od června do srpna, jsou teploty mírnější a dny jsou obvykle teplé, ale noční teploty mohou být chladné. Průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 20 °C, zatímco průměrná minimální teplota je okolo 11 °C.

Na podzim a na jaře se počasí v Bumthangu stává nepředvídatelnějším. Během těchto ročních období může dojít k náhlým změnám počasí, včetně dešťových přeháňek nebo dokonce sněhu. Teploty se mohou pohybovat od 10 °C do 20 °C přes den a poklesnout pod 10 °C v noci. Je proto vhodné být připraven na různé klimatické podmínky při návštěvě Bumthangu v těchto obdobích.

V zimě, od listopadu do března, je Bumthang obvykle pokryt vrstvou sněhu. Teploty mohou klesnout až na -5 °C nebo dokonce méně, zejména v horách. Turisté, kteří plánují navštívit Bumthang v zimě, by měli si vzít teplé oblečení a být připraveni na zimní podmínky.

Dešťovým obdobím v Bumthangu je období monzunů, které trvá od června do září. Během tohoto období se očekává větší množství srážek, což může způsobit nepohodlí při cestování. Teploty se však v tomto období nezmění dramaticky a zůstávají relativně mírné.

Celkově lze říci, že počasí v Bumthangu je studenější než v jiných částech Bhútánu kvůli své vyšší nadmořské výšce. Teploty se mohou v průběhu jednoho dne rychle měnit, a proto je dobré se na takové podmínky dobře připravit. Přesto je Bumthang krásným místem k návštěvě po celý rok, protože jeho přírodní krása je nádherná za jakéhokoliv počasí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky