Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bhútán Chimi Lhakhang

Dovolená Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán je malebná země v jihovýchodní Asii, která je známá svou bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a klidným životním stylem. Mezi mnoha atrakcemi, které Bhútán nabízí turistům, se nachází i Chimi Lhakhang, svatyně zasvěcená jednomu z nejvýznamnějších bhútánských světců - Drukpa Kunleyovi.

Chimi Lhakhang, známý také jako Chimi Lhakhang zářivého odstrkování, se nachází v městečku Lobesa v západním Bhútánu. Cesta k svatyni je samotnou příjemnou zkušeností, protože vedoucí k ní cesta se vine přes malebné venkovské oblasti, zelené pole a malé vesničky. Tato místa vám umožní seznámit se s místními zvyky a tradicemi, jakými jsou tradiční stavby a dojemné rituály.

Když dorazíte k samotnému Chimi Lhakhang, budete ohromeni krásou tohoto místa. Svatyně je malým budhistickým chrámem postaveným na kopci, který je obklopený ovocnými stromy a poli. Jeho barevné zdobení a doplňky, které představují ochránce ducha, dodávají tomuto místu zvláštní atmosféru.

Chimi Lhakhang je také spojen s jednou zajímavou tradicí. Světec Drukpa Kunley, kterému je tato svatyně zasvěcena, je známý pro svůj nekonvenční přístup k buddhismu. Byl známý jako Divoký buddha nebo také jako Svatý alkohol. Věří se, že Drukpa Kunleyova sexuální energie a skandální zvyky mu dodávaly moc ochránit lidi před negativními silami a zlu. Proto je svatyně Chimi Lhakhang považována za místo pouti pro ty, kteří chtějí zlepšit svou plodnost nebo najít svou pravou lásku.

Místní obyvatelé věří, že pokud navštívíte Chimi Lhakhang a projdete svatyní, obdaruje vás Drukpa Kunley svou ochranou a požehnáním. Proto někteří páry, kteří mají problémy s početím, nebo ti, kdo hledají lásku, sem přicházejí s nadějí na zázrak. Je zde také tradice vyměňování prezentů - návštěvníci obvykle přinášejí phallusové symboly, které jsou považovány za talismany, aby přitáhly lásku a štěstí.

Navštívit Chimi Lhakhang je tedy jedním z nezapomenutelných zážitků, které můžete zažít během své dovolené v Bhútánu. Nejenže si můžete prohlédnout úžasné venkovské scény a obdivovat architekturu, ale také se můžete dotýkat bohaté kultury a víry tohoto místa. Ať už věříte v každodenní zázraky nebo ne, návštěva Chimi Lhakhang vás poskytne unikátní pohled na místní náboženské zvyky a tradice.


Počasí Bhútán Chimi Lhakhang


Pokud hledáte unikátní místo, které spojuje náboženství a přírodu, Bhútán by mohl být ideální destinací pro vyprávění. A jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je Chimi Lhakhang, malý chrám, který je známý svým spojením se sexuálními záležitostmi a plodností. Položený na zeleném kopci v údolí Punakha, Chimi Lhakhang láká nejen náboženské poutníky, ale také turisty, kteří chtějí zažít zvláštní spojení s východní mystikou.

Bhútán, země ležící ve východním Himálaji, je známý svým krásným a neporušeným přírodním prostředím. Pokud se chystáte na návštěvu Chimi Lhakhang, měli byste zvážit i počasí v této oblasti, abyste měli úspěšnou a bezproblémovou cestu.

Podnebí Bhútánu je převážně kontinentální, s horkým létem a studenou zimou. Pokud se chystáte navštívit Chimi Lhakhang, doporučuje se přijet v období mezi dubnem a říjnem, kdy je počasí nejstabilnější a teploty jsou příjemné. V těchto měsících můžete očekávat teploty kolem 20 až 25 stupňů Celsia, což je ideální pro procházky po krásném okolí chrámu. Je však důležité dodržovat i správné oblečení a vzít si s sebou dostatek ochrany proti slunci, protože sluneční paprsky mohou být velmi silné v této oblasti.

V zimních měsících, od listopadu do března, je počasí v Bhútánu chladnější a suché. Teploty klesají na přibližně 10 stupňů Celsia a méně, s nočními mrazy a sněžením v horských oblastech. Pokud se rozhodnete navštívit Chimi Lhakhang v zimě, připravte se na chladné počasí a větrné podmínky. Měli byste si vzít s sebou dostatek teplého oblečení a pokrývku hlavy, abyste se udrželi v teple.

Na jaře a na podzim se počasí v Bhútánu mění a můžete očekávat více srážek. V těchto obdobích mohou být silné deště a mlhy, které mohou omezit viditelnost a procházky po okolí Chimi Lhakhang. Proto je důležité sledovat předpověď počasí a pečlivě si plánovat svou cestu.

Chimi Lhakhang je krásným místem, které stojí za návštěvu každého, kdo je fascinován kombinací náboženství a přírody. Ať už se rozhodnete navštívit v létě, zimě, na jaře nebo na podzim, bude to určitě zážitek, který si budete pamatovat. Pamatujte však, že vhodné oblečení a správná příprava v závislosti na počasí vám pomůže udržet se v bezpečí a komfortu během celého vašeho putování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chimi Lhakhang


Chimi Lhakhang je velmi populární chrám v Bhútánu, a zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o tomto místě:

1. Kde se nachází Chimi Lhakhang?
Chimi Lhakhang se nachází v údolí Punakha, v okrese Punakha, Bhútán.

2. Co je zvláštního na Chimi Lhakhang?
Chimi Lhakhang je známý jako "chrám plodnosti" a je oblíbeným místem poutníků a turistů. Je známý také jako Chimi Lhakhang Drup, podle Lam Drukpa Kunley, známého tibetského patrona potěšení, který byl také nazýván "Divoký yogín".

3. Jak se dostanu do Chimi Lhakhang?
Chimi Lhakhang je přístupný autem z hlavního města Bhútánu, Thimphu, a trvá asi 3 hodiny jízdy. Existují také organizované zájezdy do Punakhy, které zahrnují návštěvu Chimi Lhakhang.

4. Existuje vstupné na Chimi Lhakhang?
Ano, pro vstup do Chimi Lhakhang se vybírá malý poplatek. Cena se může lišit v závislosti na vašem občanství.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Chimi Lhakhang?
Nejlepší čas na návštěvu Chimi Lhakhang je během měsíců jara (březen a duben) a podzimu (říjen a listopad), kdy jsou počasí a teploty příjemnější.

6. Jak dlouho trvá návštěva Chimi Lhakhang?
Návštěva Chimi Lhakhang obvykle trvá asi hodinu. Můžete si prohlédnout samotný chrám, projít se kolem nádherného jezera a vychutnat si pěkné výhledy na okolní krajinu.

7. Co bych měl nosit na návštěvu Chimi Lhakhang?
Je vhodné obléct se skromně. Dámou je doporučeno mít s sebou něco na zahalení ramen a kolenních kloubů, protože se jedná o chrámovou oblast.

8. Jaké další atrakce se nacházejí poblíž Chimi Lhakhang?
Poblíž Chimi Lhakhang se nacházejí další zajímavá místa, jako je například Punakha Dzong, jedna z nejstarších a nejkrásnějších citadel v Bhútánu, a Khamsum Yulley Namgyal Chorten, který je jedinečnou budovou tibetského stylu.

9. Existují nějaká pravidla, která bych měl dodržovat při návštěvě Chimi Lhakhang?
Je důležité respektovat místo a místní zvyky. Dodržujte zákazy fotografování, pokud jsou nějaké stanoveny. Dodržujte také pokyny místních průvodců a dodržujte zásady dobrého chování.

10. Je možné se ubytovat poblíž Chimi Lhakhang?
Ano, v okolí Chimi Lhakhang jsou k dispozici různé hotely, penziony a ubytování. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.


Letenka Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán je malá země v jižní Asii, která je obklopená Himálajem a je často označována jako "země dračího krále". Tato unikátní země se pyšní svými krásnými a neporušenými krajinami, fascinujícími kulturními tradicemi a hospodářským zázemím, které se již několik desetiletí drží ve vyvážené rovnováze.

Bhútán je nábožensky velmi odlišnou zemí a má velké množství klášterů, chrámů a chrámových obcí. Mezi nejvýznamnější mezi nimi patří Chimi Lhakhang, slavný buddhistický chrám, který se nachází v Bhútánu.

Chimi Lhakhang se nachází v údolí Punakha v západní části země a je jedním z nejvýznamnějších cílů pro turisty, kteří hledají duchovní zážitky. Chrám je zasvěcený zvláštnímu patronovi - svatému Drukpa Kunleyovi, buddhistickému mnichovi, který se zapsal do historie svým neortodoxním chováním a moudrostí.

Letenky na Bhútán jsou k dostání na většině letišť po celém světě, přičemž většina z nich vás bude přepravovat do mezinárodního letiště v Paro. Odatročit se k Chimi Lhakhang samozřejmě musíte dopravit ze svého ubytování. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je pomocí místních autobusů nebo si najmout místního průvodce.

Návštěva Chimi Lhakhang je jedinečným zážitkem, který vám umožní nahlédnout do duchovního světa Bhútánu a získat užitečné vědomosti o jejich kultuře a historii. Chrám je krásnou a poutavou mešitou, která vám umožní vychutnat si nádherné výhledy na okolní krajinu a cítit pohodovou atmosféru kláštera.

Jednou z nejvýznamnějších tradic spojených s Chimi Lhakhang je zdejší slavnostně oblékání. Místní obyvatelé si oblíbili tradiční oděv, který jim dodává speciální duchovní nadhled a pocit svobody. Pokud plánujete návštěvu Chimi Lhakhang, měli byste zvažovat, že tento tradiční chod se stává pro turistiku stále populárnější a jako takový může být skutečným vyvrcholením vaší dovolené v Bhútánu.

Návštěva Chimi Lhakhang je nezapomenutelným zážitkem, který se budete snažit spojovat se svým pobyt em v Bhútánu po celou řadu let. Pokud hledáte klid, harmonii a inspiraci, pak tato neuvěřitelná mešita je pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán je malebná země s bohatou kulturou a úchvatnou krajinou. Nachází se vysoko v himalájských horách a je známý svou spiritualitou a klidem. Když se vydáte na cestu po Bhútánu, jedno místo, které byste neměli vynechat, je Chimi Lhakhang.

Chimi Lhakhang je klášter nacházející se v údolí Punakha. Jeho historie sahá až do 15. století a je spojena s buddhistickým světcem jménem Drukpa Kunley, který byl známý svou výjimečnou povahou a nekonvenčním učením. Je také známý jako "Bláznivý mudrc".

Klášter Chimi Lhakhang je považován za svaté místo a je často navštěvován jak místními, tak i turisty. Je to místo, kde se mohou lidé modlit za lásku, plodnost a štěstí. Navíc je také známý svým ochranným svatým obrazem zvaným "Phallus", který dodává klášteru jeho jedinečnou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí prožít něco opravdu autentického, je tu také možnost se zde ubytovat. Chimi Lhakhang je jedním z mála klášterů v Bhútánu, který poskytuje ubytování pro návštěvníky. Můžete si zde pronajmout jednoduchý pokoj s výhledem na údolí nebo si dokonce zarezervovat celý klášter, pokud chcete mít opravdu jedinečný zážitek.

Ubytování v Chimi Lhakhang je zážitkem sám o sobě. Probudíte se v ranních hodinách do ticha a klidu himalájské přírody. Můžete vychutnávat snídani v tradičním stylu a během dne se vydat objevovat okolní krajinu. Večer se tu můžete zúčastnit rituálů v klášteře a zažít opravdový pocit duchovního klidu.

Být ubytován v Chimi Lhakhang vám také dává jedinečnou příležitost vidět klášterní život zblízka. Můžete sledovat mnichy při jejich modlitbách a meditacích a učit se od nich o buddhistických zvycích a filosofii. Tento zážitek vám může poskytnout hlubší porozumění bhútánské kultuře a náboženství.

Pokud hledáte klid a duchovní obnovu, ubytování v Chimi Lhakhang je ideální volbou. Kromě toho, že je to místo s bohatou historií a kulturním významem, poskytuje i úžasné výhledy na okolní krajinu. Pokud přijedete v době květu, můžete také obdivovat krásu kvetoucích květin a stromů.

S ubytováním v Chimi Lhakhang získáte nezapomenutelný zážitek, který učiní vaši návštěvu Bhútánu ještě výjimečnější. Bude to skutečně ojedinělá příležitost ochutnat bhútánskou kulturu a náboženství z první ruky a zároveň se ponořit do překrásné přírody, kterou země nabízí. Nechte se inspirovat klidem a moudrostí, které toto místo přináší, a vstupte na cestu objevování bhútánské duchovní krásy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky