Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bhútán Jigme Dorji National Park

Dovolená Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je malá země v Himalájích, která je často nazývána „země štěstí“. Tato země je známá svými nádhernými krajinami a unikátním kulturním dědictvím. Jedním z největších atrakcí pro turisty je národní park Jigme Dorji.

Jigme Dorji National Park se nachází na severu Bhútánu a zabírá více než 4 000 km². Park byl založen v roce 1974 a je pojmenován po čtvrtém králi Bhútánu, Jigme Dorji Wangchuck. Je to největší chráněná oblast v Bhútánu a také jeden z největších národních parků v Asii.

V parku se nacházejí různé typy vegetace, včetně horských lesů, alpinských travin a horských stepí. Nachází se zde také mnoho vodopádů, řek a jezer. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně divokých ovcí, takinů, tygrů, levhartů, medvědů a mnoha druhů ptáků.

Turisté, kteří navštěvují Jigme Dorji National Park, mohou využít mnoho turistických tras a stezek, které vedou přes krásné krajiny parku. Turisté mohou vidět neuvěřitelné scenérie hor a ledovců a mohou navštívit také tradiční bhútánské vesnice a kláštery rozeseté po parku.

Turisté také mohou navštívit Bhútánský národní muzeum v hlavním městě Thimphu, které se nachází v centru parku. Muzeum ukazuje tradiční bhútánskou kulturu a způsob života, včetně prezentace národního sportu, lukostřelby.

Bhútán je unikátní země, která se snaží udržet svou kulturní identitu a ochránit své přírodní zdroje. Národní park Jigme Dorji je krásnou ukázkou toho, jak Bhútán chrání své přírodní bohatství a umožňuje turistům prozkoumat krásy této země. Navštívit Bhútán a Jigme Dorji National Park je zážitkem, který turisty úplně změní a prožijí v něm nezapomenutelné okamžiky.


Letenka Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán Jigme Dorji National Park je národní park nacházející se v západní části Bhútánu. Tento park je obrovský, zaujímá území o rozloze více než 4000 kilometrů čtverečních a v roce 1974 byl založen jako chráněná oblast.

Bhútán Jigme Dorji National Park je často označován jako největší chráněné území v Bhútánu a také jako biosférická rezervace UNESCO. Na tomto území je možné navštívit desítky horských vrcholů, zalesněné údolí a divokou říční krajinu. Národní park také poskytuje domov velkému množství druhů zvířat, včetně tygrovitých koček, levhartů, medvědů a vzácných druhů ptáků.

Pro turisty, kteří se chtějí podívat na tento národní park, doporučujeme letenky do Bhútánu. Ty vás usadí do hlavního města Thimphu a odtud můžete přímo jet autem nebo motocyklem do parku. Trvá to zhruba kolem čtyř hodin, ale podle toho, kde v parku chcete být, může to být kratší nebo delší cesta.

Jedním z nejpopulárnějších míst v parku je hlavní návštěvní centrum v části Sunkosh, kde můžete nalézt informace o území a také turistické trasy. Pokud se chystáte na trekking nebo horské výstupy, můžete též najmout horského průvodce, který vás provede turistickými trasami. Pokud vyjedete do parku v létě, můžete se těšit na úžasné výhledy na kvetoucí louky a údolí.

Pro turisty, kteří se chtějí na národní park podívat, doporučujeme cestovat s místními agenturami, je to důležité z toho důvodu, že jen tak si můžete být jisti, že budete mít povolení k návštěvě parku. Ceny jsou samozřejmě vyšší než dopravní prostředky, ale tour zahrnuje dopravu, turistického průvodce, vstup na území parku a někdy se zahrnuje i jídlo a ubytování.

V Bhútánu Jigme Dorji National Park je to nejlepší místo pro turisty, kteří touží vidět přírodní krásy odlehlejších míst. Od neuvěřitelných rozhledů, kde můžete vidět vysoké hory a krásnou faunu a flóru, až po nádherné řeky s divokou vodou, je toto místo plné překvapení. Pro turisty, kteří chtějí odpočinout aít vstup do srdce přírody, Bhútán Jigme Dorji National Park určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jigme Dorji National Park


1. Jaké je rozloha Jigme Dorji National Park v Bhútánu?
Odpověď: Celková rozloha parku je přibližně 4 349 čtverečních kilometrů.

2. Jaké jsou hlavní atrakce tohoto národního parku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří panoramatické pohledy na Himálaj, mnoho trekových tras, vodopády, ledovce, přírodní jezera a bohatá biodiverzita.

3. Jak se dostat do Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Park je nejlépe dostupný z hlavního města Thimphu. Odtud je možné se dostat autem, autobusem nebo na kole.

4. Potřebuji povolení pro vstup do parku?
Odpověď: Ano, je nutné získat povolení od bhútánských úřadů pro vstup do národního parku.

5. Co bych měl vzít s sebou při návštěvě parku?
Odpověď: Doporučuje se sebou mít dostatek vody, jídla, vhodné oblečení a obuv, ochranu proti slunci, repelent a fotoaparát.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí příznivější a příroda je na vrcholu krásy.

7. Jaká zvířata lze v parku spatřit?
Odpověď: V parku žijí různé druhy divokých zvířat, včetně sněžných leopardů, himálajských hnědých medvědů, jelenů, ledních medvědů, opic a mnoha dalších.

8. Jsou k dispozici ubytovací zařízení uvnitř parku?
Odpověď: Park nabízí několik ubytovacích zařízení, včetně kempů a chat.

9. Mohu si v parku udělat ohniště?
Odpověď: V parku je zakázáno rozdělávat otevřený oheň, aby se předešlo možným požárům.

10. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku se liší v závislosti na druhu a délce návštěvy. Podrobnosti je nejlepší zjistit předem od bhútánských úřadů nebo turistických informací.


Ubytování Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je jedinečná země, která se pyšní svou nádhernou přírodou a ochranou životního prostředí. Jedním z nejkrásnějších a nejohroženějších přírodních rezervací v Bhútánu je Jigme Dorji National Park. Tento park je pojmenován po králi Jigme Dorjim Wangchuckovi, který byl jednou z klíčových postav v bhútánské historii a zasloužil se o ochranu přírody v této oblasti.

Jigme Dorji National Park se nachází v západní části Bhútánu a je největším národním parkem v zemi. Rozkládá se na ploše více než 4 300 čtverečních kilometrů a tvoří přirozenou hranici mezi Bhútánem a Tibetem. Park je známý svou rozmanitou a bohatou faunou a flórou, což z něj dělá skutečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

V Jigme Dorji National Parku můžete nalézt některé z nejvzácnějších a ohrožených druhů zvířat, jako je například tygr indický, sněžný leopard, medvěd himálajský, horská kozorožec nebo červený kabar. Park je také domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, jako je čáp himálajský, orel mořský nebo kulíšek východní. Pro příznivce ornitologie je Jigme Dorji National Park doslova rájem.

Pro ubytování v Jigme Dorji National Parku neexistuje žádný tradiční hotelový komplex. Park však nabízí možnost kempování a pronájem chat nebo srubů. Tyto ubytovací možnosti poskytují jedinečný zážitek, kdy se můžete ponořit až do samého srdce přírody a vychutnat si klid a odlehlost těchto míst.

Kempování v Jigme Dorji National Parku je ideální pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových aktivit. V parku jsou vyhraněna určitá kempovací místa, která poskytují základní vybavení, jako jsou toalety, zásuvky na elektřinu nebo ubytování ve stanech. Kempování ve zdejší přírodě je nezapomenutelný zážitek a umožňuje vám být co nejblíže divoké přírodě.

Alternativou kempování je pronájem chat nebo srubů. Tyto chaty jsou postaveny v tradičním bhútánském stylu a nabízí základní pohodlí pro ubytování. V chatách můžete najít ložnice, koupelnu, obývací pokoj a vybavenou kuchyň. Pronájem chaty vám umožní strávit noc v krásné přírodě Jigme Dorji National Parku, aniž byste museli opustit pohodlí moderního života.

Bhútán Jigme Dorji National Park je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho unikátní prostředí a nádherná fauna a flora ho činí jednou z nejlepších turistických destinací v Bhútánu. Ubytování v parku ve formě kempování nebo pronájmu chat nebo srubů dodá vaší návštěvě ten neuvěřitelný nádech autenticity. Pokud plánujete cestu do Bhútánu, určitě nevynechejte Jigme Dorji National Park a jeho nabídku ubytování.


Počasí Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je malá horská země na východě Himálaje, která je známá svým neuvěřitelně bohatým přírodním a kulturním dědictvím. Jigme Dorji National Park je jedním z největších a nejvýznamnějších národních parků v Bhútánu a je považován za skutečného pokladu pro milovníky přírody.

Jigme Dorji National Park se rozprostírá na ploše více než 4 300 kilometrů čtverečních a zahrnuje obrovskou rozmanitost přírodního prostředí. Park je domovem vysokých hor, ledovců, horských jezer, vodopádů, divokých řek a hustých lesů. Jeho rozmanitost přírodních stanovišť vytváří jedinečný a různorodý ekosystém podporující mnoho ohrožených druhů flóry a fauny.

Vzhledem k horské lokalitě parku je jeho počasí poměrně proměnlivé a extrémní. Většinou zde panuje mírné místo chladné počasí s vysokými srážkami. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 5 °C až 20 °C, s výraznými sezónními rozdíly. V zimě, která trvá od listopadu do února, mohou být teploty v noci pod nulou a na horách mohou padat sněhové srážky. Léto, které trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím s teplotami kolem 20 °C a častými dešti.

Dešťové srážky jsou v Jigme Dorji National Park časté po celý rok, se silnějším zastoupením v letních měsících. Průměrné roční srážky se pohybují mezi 1 000 až 8 000 milimetry, což přispívá k bohaté biologické rozmanitosti a prosperitě parku. Tyto srážky vyživují řeky a potoky v parku, které jsou poté zdrojem pitné vody a poskytují ideální prostředí pro mnoho vodních druhů.

Tato proměnlivost počasí a vydatné srážky v parku vytvářejí spektakulární scény v přírodě. Vodopády tvoří malebné kaskády, horská jezera odrážejí okolní krajinu a husté lesy se třpytí díky častým deštným kapkám. Tato přírodní krása a jeho unikátní ekosystém přitahují turisty z celého světa, kteří přicházejí obdivovat a prozkoumat národní park Jigme Dorji.

Jigme Dorji National Park nabízí také mnoho outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horolezectví a pozorování divoké zvěře. Turisté se mohou těšit na nezapomenutelné dobrodružství ve vzdušné výšce, obdivovat vzácné druhy ptáků, včetně černonohého kance nebo kančilky zelené, a obdivovat zvířata, jako jsou divoké kočky, medvědi nebo vzácní sněžní leopardi.

Jigme Dorji National Park je skutečným pokladem v srdci Bhútánu, který nabízí jedinečný zážitek z přírody a ochranu biodiverzity. Země bohatá na kulturu a přírodu je stále otevřená poznávání a příjemným místem pro každého, kdo se rozhodne prozkoumat její vzrušující krajiny.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky