Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Česko Olomouc

Dovolená Česko Olomouc


Olomouc - skrytý klenot středu České republiky

Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou, které kombinuje bohatou historii, krásnou architekturu a bohaté kulturní dědictví, Olomouc v České republice bude pro vás ideální volbou. Nacházející se ve středu země, není tak známá jako Praha nebo Brno, ale skrývá mnoho zajímavostí pro návštěvníky, kteří se sem vypraví.

Olomouc je historické město, jehož historie se datuje až do 11. století. Je domovem mnoha historických památek, z nichž nejznámější je svatováclavské náměstí. Toto náměstí, které je jedním z největších v Evropě, je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je obklopeno krásnými barokními a renesančními budovami. Na náměstí najdete také Sloup Nejsvětější Trojice, který je pokládán za jedno z nejkrásnějších barokních děl ve střední Evropě.

Další zajímavou památkou v Olomouci je Pevnost Olomouc, která je jednou z největších a nejlépe dochovaných středověkých pevností v České republice. Navštívením této pevnosti se můžete projít po hradebních zdech a obdivovat krásný výhled na město.

Pro milovníky kultury a umění je v Olomouci k dispozici mnoho galerií a muzeí. Nejznámějším z nich je Muzeum umění, které se nachází v barokním paláci a nabízí rozsáhlou sbírku evropského výtvarného umění od středověku až po současnost.

Pokud dáváte přednost přírodním krásám, můžete se vydat do nedalekého přírodního parku Litovelské Pomoraví, který je ideálním místem pro pěší turistiku nebo cyklistiku. Tento park je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů a nabízí nádhernou krajinu a možnost relaxace.

Olomouc je také proslulá svou skvělou kuchyní a množstvím tradičních restaurací, které nabízejí výborné místní speciality. Kromě toho se v Olomouci pořádá každoročně tradiční pivní festival, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Olomouci, nebudete litovat. Toto historické město nabízí mnoho zajímavostí a aktivit pro každého, ať už preferujete historii, kulturu nebo přírodu. Olomouc je skutečným skrytým klenotem středu České republiky, který stojí za to objevit.


Ubytování Česko Olomouc


Olomouc je malebné město ležící v srdci Moravy a nabízí návštěvníkům mnoho míst k prozkoumání. Ale pokud hledáte ubytování v Olomouci, mohou se vám nabídnout různé možnosti.

Pro turisty jsou k dispozici různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů, podnájemních bytů a dalších. Je důležité vybrat si to správné ubytování, které se bude hodit k vašim potřebám a rozpočtu.

Hotely v Olomouci

Když hledáte ubytování v Olomouci, prvním místem, na kterém běží vaše myšlenky, by měly být hotely. V Olomouci se nachází řada hotelů různých kategorií a cenových kategorií.

Hotel NH Olomouc Congress se nachází přímo v centru města a nabízí svým hostům moderní a komfortní vybavení. Hotelový bar a restaurace nabízí široký výběr jídel a nápojů.

Dalším luxusním hotelem v Olomouci je Clarion Congress Hotel Olomouc, který se nachází v blízkosti historického centra města. Hotel nabízí různé wellness a fitness centra, stejně jako více než 125 pokojů a apartmánů.

Pensiony v Olomouci

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost ubytování v Olomouci, můžete zvažovat pobyt v jednom z mnoha penzionů v městě. Tyto penziony nabízejí různé kategorie pokojů, od jednoduchých apartmánů až po luxusní ubytování.

V pensionu Metternich se můžete těšit na pohodlné ubytování v historickém domě poblíž centra města. Pension nabízí bezplatné Wi-Fi a snídaně je zahrnuta v ceně pokoje.

Pernštejn Apartments nabízí pohodlné a moderní ubytování v centru Olomouce. Výhodou tohoto penzionu jsou apartmány s kuchyňským koutem.

Další možnosti ubytování v Olomouci

Pokud preferujete nezávislé ubytování, můžete zvažovat pronájem bytu nebo využití služeb Airbnb. Tuto možnost vám doporučujeme zejména v případě, že se rozhodnete zůstat v Olomouci na delší dobu.

Ubytování v Olomouci je vám dobrým výchozím bodem pro prozkoumání města a jeho okolí. Vybraný typ ubytování závisí na vašem rozpočtu i vašich preferencích. Sledujte naši webovou stránku, chystáme pro vás více zajímavých článků o destinaci Olomouc.


Počasí Česko Olomouc


Článek: Aktuální počasí v Olomouci a v Česku

Dnešní počasí v Olomouci je jedinečně pestré. Město východního Čech je v současnosti zahaleno do mlhavého oparu, který vytváří atmosféru v podobě lehkého sněhového pokrývky. Teplota se pohybuje kolem 0 °C, což přináší dostatečně nízké teploty pro sněžení.

Podobně jako v Olomouci je i počasí v Česku velmi proměnlivé. Sever Česka se ocitá pod vlivem chladné fronty, která přináší sněžení a nízké teploty. Kromě Olomouce je zde také silný vítr, který zvyšuje pocitovou teplotu.

Na opačném konci země, na jihozápadě Česka, je situace jiná. V oblasti hlavního města Prahy a okolí se počasí blíží ke dni všech svatých. Teploty se zde pohybují kolem 5 °C a nebesa jsou zatažená. Místy padá slabý déšť, který nevytváří větší problémy.

Střední Čechy jsou ve srovnání s Olomoucí a severem země výrazně teplejší. Teploty zde dosahují až 7 °C a vetrné podmínky jsou mírné. Oblast je zatažena a místy může přes den zasahovat slabý déšť nebo mírná sněhová nadílka.

Nejzápadnější část Česka, kterou tvoří Karlovarský kraj, se ocitá pod vlivem ochlazujícího vzduchu z Německa. Zde se teploty pohybují kolem -1 °C a sněžení je pravidelné. Místy mohou přicházet i silnější přeháňky. Ve vyšších polohách oblasti mohou padat i větší množství sněhu.

Podobné počasí, s teplotami kolem -1 °C a sněhem, je také na východě Česka v okolí Ostravy. Na rozdíl od Olomouce ale zde není tak silný vítr a sněžení je mírnější.

Celkově je tedy počasí v Česku rozmanité. Od Olomouce a severu, kde jsou nízké teploty a sněžení, přes Prahu a střed Čech, kde je mírnější počasí, až po západ a východ Česka, kde je teplota blízko 0 °C a převažuje sníh.

Vzhledem k proměnlivému počasí je vhodné být v těchto dnech připraven na různé podmínky. Doporučuje se sledovat předpověď počasí a upravit oblečení a případné cestování podle ní. Obzvláště na silnicích je vhodné být opatrný a v případě nepříznivých podmínek je vhodné zvážit změnu plánů.

Každopádně, ať už v jakém části Česka se nacházíte, je důležité být připraven a snažit se vychutnat si krásu změněného počasí, které nám tato roční doba přináší.


Letenka Česko Olomouc


Česko, srdce Evropy, je země bohatá na historii, krásnou architekturu a malebnou přírodu. A jedno z nejlépe uchovaných tajemství této země je historické město Olomouc. Město ležící jen pár hodin jízdy od hlavního města Prahy se stalo oblíbeným turistickým cílem díky svému kulturnímu dědictví a přátelské atmosféře. A co je lepší způsob, jak se tam dostat než letenka?

Olomouc je proslulá svými nádhernými historickými památkami a kulturními událostmi. Hlavním lákadlem je Náměstí Republiky, které je jedním z největších náměstí ve střední Evropě. Je zorným ústředím města, kde se nachází kostel svatého Václava, radnice a sloup Nejsvětější Trojice. Každý večer zde můžete zažít fascinující světelnou show, která zachycuje historické okamžiky a působí velmi dojmem.

Další významnou památkou je Olomoucký hrad, který je jedním z nejstarších na Moravě. Je zde také věznice, kde se uvězněný biskup olomoucký v roce 1421 snažil vyšplhat po laně do bezpečí. Je to fascinující místo, kde můžete prozkoumat historii tohoto regionu.

Olomouc je také domovem jedné z nejvýznamnějších barokních sochařských památek - Sloup Nejsvětější Trojice. Tato socha byla postavena v roce 1716 a je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je to nádherný a pompézní symbol barokního umění, který byste si neměli nechat ujít.

Přestože Olomouc je historické město, není zde nedostatek moderních zábavních a kulturních aktivit. Město hostí každoročně tradiční festivaly, jako je meziválečný festival a Slavnosti barokních jízd. Toto jsou vynikající příležitosti k objevování místní kultury a zábavy.

Pokud se rozhodnete navštívit Olomouc a hledáte nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cesty, letenka je tím správným řešením. Letecké společnosti nabízejí přímé lety z řady evropských měst do letiště v blízkosti Olomouce. Letenky jsou často cenově dostupné a můžete získat skvělé nabídky, pokud rezervujete s dostatečným předstihem.

Přílet do Olomouce je nejen rychlý, ale také vám umožní zažít výhody moderního cestování. Využití letecké dopravy vám ušetří čas a energii, kterou byste museli strávit na cestě autom nebo vlakem. A po příletu si můžete vychutnat veškerý komfort moderního letiště, které poskytuje širokou škálu služeb, včetně půjčovny aut, taxíků a restaurací.

Olomouc je tedy skvělým cílem pro ty, kteří chtějí objevit krásy českého venkova a zároveň zažít bohatou historii tohoto úžasného města. A zapomenout na starosti s přepravou a spěchem na vlaky či autobusy. Naplánujte si svou cestu, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Olomouci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Olomouc


1. Jak se dostanu z Olomouce na letiště v Praze?
- Nejsnáze se dostanete z Olomouce do Prahy vlakem nebo autobusem. Z Olomouce jezdí přímé vlaky do hlavního nádraží v Praze. Cesta trvá zhruba 2 hodiny. Autobusové spoje jsou také k dispozici, ale cesta trvá trochu déle.

2. Jaké jsou nejlepší památky k navštívení v Olomouci?
- V Olomouci je mnoho zajímavých památek, jako je například hlavní náměstí s největší barokní sloupovou kašnou ve střední Evropě, olomoucký hrad, Katedrála svatého Václava a mnoho dalších.

3. Kde se dá v Olomouci dobře najíst?
- V Olomouci je mnoho skvělých restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy kuchyní. Doporučuje se vyzkoušet místní speciality jako tvarůžky, olomoucký trdelník a olomouckou kaši. Některé oblíbené restaurace jsou Restaurace Moravia, Restaurant Palermo či La Bodeguita del Medio.

4. Existují veřejné dopravní spoje v Olomouci?
- Ano, v Olomouci je k dispozici síť veřejné dopravy, kterou tvoří autobusy a tramvaje. Městskou hromadnou dopravu provozuje dopravní podnik Olomouc.

5. Kdy se konají tradiční slavnosti v Olomouci?
- Olomouc je známá svými mnoha tradičními slavnostmi, včetně Slavností Hanáckého mazance, slavností svatého Václava nebo tradičního vánočního trhu na Horním náměstí.

6. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Olomouce do Prahy?
- Cesta vlakem z Olomouce do Prahy trvá zhruba 2 hodiny, pokud se jedná o přímé spoje. Pokud je nutné přestupovat, doba cesty se může prodloužit.

7. Kde se dá v Olomouci dobře ubytovat?
- V Olomouci je velký výběr ubytování různých cenových kategorií. Doporučené hotely jsou například Hotel La Palma, Theresian Hotel & Spa, Hotel Alley nebo Hotel Trinity.

8. Jaké jsou nejblíže letiště k Olomouci?
- Nejbližší letiště k Olomouci je Letiště Leoše Janáčka Ostrava, které je vzdálené zhruba 80 kilometrů. Další možností je Letiště Václava Havla Praha, které je vzdálené přibližně 260 kilometrů.

9. Jak se dostanu z Olomouce na festival Colours of Ostrava?
- Nejsnadnější způsob, jak se dostat z Olomouce na festival Colours of Ostrava, je vlakem. Z Olomouce jezdí přímé vlaky do Ostravy, kde se festival koná. Cesta trvá přibližně 1 hodinu.

10. Kde se dá v Olomouci nakoupit?
- V Olomouci je mnoho obchodů a nákupních center, kde můžete nakoupit. Některé oblíbené nákupní centra jsou Nová Karolína, Galerie Šantovka a Hanácká galerie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky