Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Francie Paříž

Ubytování Francie Paříž


Paříž je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Francii a nabízí širokou škálu možností ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda jste student s rozpočtem, rodina, která hledá pohodlný hotel, nebo cestovatel, který preferuje Airbnb, existuje zde něco pro každého.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z mnoha pětihvězdičkových hotelů v srdci města. Tyto hotely nabízejí nejvyšší standardy pohodlí a luxusu a často mají vynikající restaurace a wellness centra. Hotel Ritz Paříž a Hotel Plaza Athénée jsou dvě z nejznámějších a nejluxusnějších možností.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, existuje mnoho boutique hotelů v Paříži. Tyto hotely vám poskytnou příjemné prostředí a osobnější služby. Vybírat můžete z široké škály designově zaměřených hotelů, které se často nacházejí v historických budovách a mají originální interiéry. Hotel Le Dokhan's a Hotel Original Paris jsou dvě možnosti pro milovníky designu.

Pro rozpočtově orientované cestovatele je Paříž plná cenově dostupných možností. Ve městě najdete mnoho levných hotelů a penzionů, které nabízejí základní vybavení za přijatelnou cenu. Možná budete muset být v oblasti o něco více flexibilní a připraveni na menší pokoje, ale stále dostanete možnost ubytování v centru města. Hotel Le Pavillon des Lettres a Hotel de l'Exposition - République jsou dvě levné možnosti ubytování, které stojí za zvážení.

Alternativně můžete zvážit pronájem bytu nebo pokoje přes Airbnb. Tato možnost vám poskytne větší nezávislost a flexibilitu během vašeho pobytu a mnohdy vás vyjde levněji než hotel. Francouzské byty mají často osobitou atmosféru a budete mít možnost zažít autentický pařížský život. Airbnb nabízí širokou škálu možností, od malých bytů po prostorné lofty. Chcete-li se vyhnout turistickým oblastem, zvažte rezervaci ubytování na okraji města.

Vzhledem k vysoké poptávce po ubytování v Paříži je důležité rezervovat si pokoj nebo byt s dostatečným předstihem. Ať už preferujete luxusní hotel, boutique hotel, levnější variantu nebo Airbnb, ve městě je mnoho možností, které vyhovují vašim potřebám. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, máte jistotu, že Paříž vám poskytne nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Paříž


1. Jaká je hlavní atrakce Paříže?
- Hlavní atrakcí Paříže je Eiffelova věž, která je jedním z nejznámějších představitelů pařížské architektury.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Paříže?
- Z letiště Charles de Gaulle můžete využít linku RER B nebo přímé autobusové spoje. Z letiště Orly je k dispozici RER B nebo Orlybus.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Paříže?
- Nejlepší doba na návštěvu Paříže je obvykle jaro (duben až červen) a podzim (září až říjen), kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v letních měsících.

4. Seplatí se projet se lodí po Seině?
- Ano, jízda lodí po Seině je oblíbenou turistickou atrakcí v Paříži. Nabízí možnost vidět mnoho historických památek z jiné perspektivy a je to romantický zážitek.

5. Kde se nachází Louvre?
- Louvre, největší muzeum umění na světě, se nachází v centru Paříže u řeky Seiny. Jeho přední vchod je označen pyramidou.

6. Musím mluvit francouzsky, abych se dostal po Paříži?
- Ve většině turisticky frekventovaných oblastí Paříže vám angličtina postačí. Avšak několik základních frází ve francouzštině se může hodit.

7. Kde mohu ochutnat tradiční francouzskou kuchyni?
- Francouzská kuchyně je proslulá po celém světě. V Paříži můžete najít mnoho restaurací, bister a kaváren, které nabízejí široký výběr tradičních francouzských jídel.

8. Jak dlouho trvá vyhlídková jízda po Eiffelově věži?
- Vyhlídková jízda po Eiffelově věži může trvat v závislosti na počtu návštěvníků a ročním období. Obvykle se však počítá s délkou asi 1-2 hodin.

9. Kde mohu nakupovat v Paříži?
- Paříž je známá svou módní a luxusní scénou a nabízí bohaté možnosti nákupu. Hlavní nákupní oblasti jsou Avenue des Champs-Élysées, Boulevard Haussmann s obchodem Galeries Lafayette a Saint-Germain-des-Prés.

10. Kolik stojí vstupenka do muzea Musée d'Orsay?
- Vstupenka do muzea Musée d'Orsay stojí 14 EUR pro dospělé, 11 EUR pro osoby ve věku 18-25 let a je zdarma pro děti do 18 let a držitele EU průkazu invalidity.


Dovolená Francie Paříž


Paříž – dovolená ve městě lásky

Pokud plánujete dovolenou a hledáte inspiraci, nemusíte daleko chodit. Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a její hlavní město Paříž má co nabídnout. Tato romantická metropole je známá svým bohatým kulturním dědictvím, nádhernou architekturou, světoznámými památkami a vynikající kuchyní. Dovolená ve Francii Paříž je zárukou nezapomenutelných zážitků a vzpomínek.

Začněte svou dovolenou průchodem jedním z nejslavnějších symbolů města – Eiffelovou věží. Tato ikonická ocelová konstrukce je nejvyšší budovou v Paříži a nabízí úchvatný výhled na celé město. Vydejte se na vrchol buď po schodech, abyste se octli v blízkosti konstrukce a napili se sklenkou šampaňského na vyhlídce, nebo využijte výtah a rychle se dostanete na vrchol. Pro romanticky založené páry není nic romantičtějšího, než si rezervovat stůl v jedné z restaurací v Eiffelově věži a strávit večer s výhledem na zapadající slunce.

Další ikonickou památkou je katedrála Notre-Dame. Tato gotická stavba se nachází na ostrově Île de la Cité uprostřed Seiny a je jednou z nejznámějších katedrál na světě. Projděte se kolem katedrály a obdivujte její impozantní fasádu, ale rozhodně nevynechejte návštěvu jejího vnitřku. Uvnitř najdete umělecká díla, nádherná vitráže a můžete se dokonce vydat až na její věže, odkud získáte panoramatický výhled na město.

Paříž je rovněž městem umění a kultury. Věnujte den návštěvě Louvru, jedné z největších a nejvýznamnějších galerií na světě. Toto historické muzeum ukrývá bohatou sbírku uměleckých děl, mezi kterými nechybí slavné obrazy Leonarda da Vinciho a Mona Lisa. Pro milovníky moderního umění je zase nejlepší volbou Centre Pompidou, které nabízí rozsáhlou sbírku současného umění včetně děl umělců jako je Pablo Picasso a Andy Warhol.

Ať už jste milovníky jídla či nikoli, nezapomeňte ochutnat francouzskou kuchyni, která je považována za jednu z nejlepších na světě. Vyzkoušejte autentické pařížské kavárny, kde můžete ochutnat slavné bagety, croissanty a přímořské speciality. Nezapomeňte ochutnat také výborná vína a sýry, které jsou nedílnou součástí francouzské kuchyně.

Francie a Paříž mají tolik nabídnout, že je těžké všechno zmínit. Každý krokem v ulicích tohoto fascinujícího města objevíte další historickou památku, stylovou kavárnu nebo butik. Nechte se unášet atmosférou Paříže, procházejte se po nábřeží Seiny, navštivte slavné nákupní třídy jako Avenue des Champs-Élysées a vychutnejte si večerní procházky po světlemi osvětleném městě.

Dovolená ve Francii Paříž je pro každého, kdo hledá kombinaci kultury, historie a romantiky. Objevte kouzlo tohoto města lásky a zanechte zde své srdce.


Počasí Francie Paříž


Francie je krásná země s bohatou historií, kulturou a samozřejmě také s různými klimatickými podmínkami. Pokud hovoříme konkrétně o Paříži, tato metropole se nachází v centru Francie a má mírné oceánské klima. To znamená, že průměrné teploty jsou poměrně mírné po celý rok, ale roční období jsou stále rozdílná.

Letní měsíce od června do srpna jsou obvykle teplejší, ale také vlhké. Průměrná teplota v těchto měsících je kolem 20 až 25 stupňů Celsia a může být velmi příjemná pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Paříže. Nicméně, během těchto měsíců může přijít větší množství dešťových srážek, takže byste měli být připraveni na to, že budete potřebovat deštník a nějaké lehké oblečení.

Podzim v Paříži je obvykle mírně chladnější, ale méně vlhký než léto. Průměrná teplota během těchto měsíců se pohybuje kolem 15 až 20 stupňů Celsia a turisté mohou užívat krásné podzimní barvy, kdy třešňové stromy a lípy získávají žlutý a hnědý odstín. To je také ideální období pro ty, kteří chtějí užít turistické výlety do okolních vinic a nasát atmosféru francouzské krajiny.

Zima v Paříži může být chladná, ale obvykle neextrémně. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 5 až 10 stupňů Celsia, ale někdy může být i vlhké a s námrazou. Na druhou stranu, Vánoce ve městě lásky jsou nezapomenutelným zážitkem, kdy na vás čekají zimní trhy, otevřené obchody a samozřejmě také nejrůznější kulturní akce.

Jaro v Paříži je období obnovy a květinové slávy. Teplo se vrací a průměrná teplota se pohybuje kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Krásné květiny se rozkvétají po celém městě a turisté mohou užívat krásných procházek čím dál tím více zelenými parky a zahradami.

Celkově lze říci, že Paříž je krásné město, které má bohaté klimatické podmínky. Nezáleží na tom, kdy navštívíte Paříž, je to krásné město, které nabízí mnoho ke zkoumání a užívání si. Můžete se těšit na čerstvý vzduch, sluneční paprsky, krásné barvy a samozřejmě také na chladnější dny s dešťovými srážkami. Nicméně, s určitou přípravou na oblékání, můžete cestovat a objevovat krásy Paříže po celý rok.


Letenka Francie Paříž


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a jejím hlavním městem je Paříž. Město láká návštěvníky svými ikonickými památkami, světově proslulým uměním, romantickou atmosférou a bohatou kulturní scénou. Pokud se chystáte do Francie do Paříže, letenka je nejrychlejší a pohodlným způsobem, jak se tam dostat.

Letenku do Paříže můžete si pořídit z různých míst na celém světě. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé spojení do francouzské metropole, jako například Air France, KLM, Lufthansa nebo easyJet. Mnoho z těchto leteckých společností létá do pařížského letiště Charles de Gaulle, které je jedním z největších letišť na světě. Další možností je letiště Orly, které se nachází blíže k centru města.

Při hledání levné letenky do Paříže je nejlepší postupovat s dostatečným předstihem. Pokud si rezervujete letenku dlouho dopředu, máte větší šanci sehnat zajímavé nabídky a skvělé slevy. Je také dobré porovnávat ceny letenek z různých aerolinek a využít možnosti rezervace s přestupem, které bývají často levnější. Existují i speciální webové platformy, které vám pomohou najít nejvýhodnější letenky na daný termín.

Po příletu do Paříže můžete začít objevovat krásy tohoto úchvatného města. Na seznamu must-see památek nesmí chybět Eiffelova věž, která je symbolem Paříže a nabízí úchvatný výhled na celé město. V následujícím kroku se můžete vydat do historické čtvrti Marais, kde najdete úzké uličky, malebné náměstíčka a spoustu kaváren a butiků. Navštivte také slavnou katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Cœur nebo Louvru, který je domovem slavného obrazu Mona Lisa.

Paříž je také proslavená svou gastronomií. Vyzkoušejte tradiční francouzské speciality, jako je kroasán, quiche, foie gras nebo boeuf bourguignon. Nezapomeňte také ochutnat slavné francouzské víno a sýry.

Pokud máte rádi umění, Paříž nabízí bohatou kulturní scénu. Navštivte muzeum Musée d'Orsay, kde najdete kolekci impresionistických maleb, nebo Centre Pompidou, které je známé moderním a současným uměním. Večer si pak užijte představení v jednom z pařížských divadel nebo operním domě.

Paříž je úchvatné město, které má co nabídnout každému návštěvníkovi. Zbavte se starostí spojených s cestou a vydejte se do Paříže s letenkou, která vám zajistí pohodlnou a rychlou cestu. Ať už se jedná o romantický pobyt, kulturní zážitky nebo gastronomické dobrodružství, Paříž vás určitě nezklame.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky