Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Trogir

Dovolená Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středomoří a jedním z jeho nejkrásnějších měst je Trogir. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a patří mezi památky UNESCO. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, Trogir by neměl chybět na vašem seznamu.

Trogir je malé historické město s bohatou minulostí. Jeho středověké jádro je obklopené hradbami a plné úzkých uliček, malebných náměstí a impozantních paláců. Místní architektonické skvosty zahrnují Katedrálu svatého Vavřince, která kombinuje různé styly od románského po renesanční, a pevnost Kamerlengo, která poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu. Procházka po kamenném nábřeží je dalším must-see pro návštěvníky, kde můžete pozorovat přístavní lodě a užívat si atmosféru starého města.

Přestože je Trogir malý, nabízí spoustu zajímavých aktivit a atrakcí. Můžete si pořídit prohlídku lodí a projíždět se po blízkých ostrovech, jako je například ostrov Čiovo. Na Čiovu najdete klidné pláže s průzračnou vodou a malebné rybářské vesničky. Pokud máte rádi potápění, můžete objevovat podmořský svět v národním parku Krka, který je vzdálený pouhých 20 km od Trogiru. Krka je známá svými vodopády a krásnými jezery.

Kromě historie a přírody můžete také vychutnat místní kuchyni. Restaurace a taverny nabízejí čerstvé mořské plody, jako jsou chobotnice a škeble, stejně jako tradiční chorvatské pokrmy, jako je pečené jehněčí a rizoto s mořskými plody. Nezapomeňte si dopřát také skleničku chorvatského vína, které je proslulé svojí kvalitou.

Místní obyvatelé jsou vstřícní a přátelští. Rádi vám poradí s výlety a doporučí nejlepší místa, která byste neměli minout. Pokud máte rádi večerní zábavu, můžete se vydat na noční výlet do nedalekého Splitu, druhého největšího města v Chorvatsku, kde najdete bohatou nabídku barů, klubů a restaurací pro večerní zábavu.

Dovolená v Trogiru v Chorvatsku nabízí vše, co si můžete přát - krásné pláže, bohatou historii, úžasnou kuchyni a příjemné prostředí. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou s možností objevování zajímavých míst a přírody. Přijeďte navštívit Trogir a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v jedné z nejkrásnějších částí Chorvatska.


Letenka Chorvatsko Trogir


Trogir je malé historické město nacházející se na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je považováno za jedno z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst v zemi. Pokud plánujete navštívit Chorvatsko a Trogir je vaším cílem, neexistuje lepší způsob, jak se tam dostat, než s letenkou.

Letenka je ideálním způsobem, jak cestovat do Chorvatska. Z mnoha evropských destinací jsou dostupné přímé lety do chorvatského hlavního města Záhřebu. Zde můžete pokračovat v cestě na letiště ve Splitu, které je nejblíže Trogiru. Let od Záhřebu do Splitu trvá přibližně 40 minut a je rychlý a pohodlný.

Při hledání letenek do Chorvatska, se doporučuje, abyste si ověřili dostupnost letů, rezervovali letenku předem a vybrali si jednu z renomovaných leteckých společností. Cena letenky se může lišit v závislosti na době rezervace a délce letu. Je také důležité vybírat lety s ohledem na vaše osobní preference a časové plány.

Jakmile dorazíte na letiště ve Splitu, je snadné a rychlé dostat se do Trogiru. Můžete využít taxi služby, která je dostupná před letištěm, nebo se rozhodnout pro veřejnou dopravu. Autobusové spojení mezi letištěm a Trogirem je pravidelné a běžně přijatelné cestovné. Cesta trvá přibližně 20 minut a můžete obdivovat krásnou pobřežní krajinu během vaší jízdy.

Když dorazíte do Trogiru, čeká vás úchvatné město plné historické architektury a kulturních památek. Staré město Trogir je obklopené hradbami a disponuje úzkými uličkami, které se vinou kolem kostelů a paláců. Při procházce starým městem se budete cítit vracet do minulosti a oceníte krásu a nádheru tohoto historického místa.

V Trogiru se nachází mnoho zajímavostí, které musíte vidět. Mezi nejvýznamnější patří románská katedrála svatého Lovra, kde si můžete prohlédnout unikátní dílo chorvatského středověkého sochaře Radována. Dalšími místy, které stojí za návštěvu, jsou Kamerlengo hrad, klášter svatého Dominika a řada paláců a věží, které jsou roztroušeny po městě.

Pokud si přijdete do Trogiru v letních měsících, budete mít také možnost vychutnat si nádherné pláže a jadranské slunce. Město je obklopeno krásným modrým mořem, které je ideální pro relaxaci a koupání. Pláže v Trogiru jsou čisté a dobře udržované, a nabízejí kvalitní služby a vybavení.

Cesta do Trogiru s letenkou je nejlepší způsob, jak se dostat do tohoto kouzelného chorvatského města. Letenka vám umožní pohodlnou a rychlou cestu do Splitu a poté do Trogiru, kde si můžete užít nádherný pobyt a objevování historických památek. Nezapomeňte se vydat na procházku po uličkách starého města a užívat si adrenalinové pláže. Trogir je jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku a stojí za to objevit.


Počasí Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je neuvěřitelně krásná země, známá svým dokonalým středomořským podnebím, nádhernou přírodou a krásnými plážemi. Jedním z nejoblíbenějších míst, které se nachází v Chorvatsku je Trogir, který se nachází na pobřeží Jaderského moře.

Trogir se nachází v regionu Dalmácie, což znamená, že se můžete těšit na slunečné a horké léto a mírnou zimu.

Léto v Trogiru

Léto v Trogiru začíná v květnu a končí v září. Průměrná teplota v létě je 30 °C a minimální teploty se pohybují kolem 20 °C. Během dne může být velmi horko, takže se připravte na koupání v moři a slunění na pláži. Vzhledem k tomu, že Trogir je turistickým městem, během letního období se mohou vyskytnout občasné deště, takže si připravte deštník a ochranný opalovací krém.

Podzim v Trogiru

Podzim v Trogiru začíná v říjnu a končí v prosinci. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 20 °C a minimální teploty se obvykle drží kolem 10 °C. Podzimní období je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout před horkým letním sluncem. Říjen a listopad jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí, protože v tomto období se snižuje počet turistů.

Zima v Trogiru

Zima v Trogiru začíná v lednu a končí v březnu. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 10 °C a minimální teploty se obvykle drží kolem 5 °C. Toto období je velmi klidné a méně lidnaté než v letních měsících. Pokud si chcete užít trochu klidu, v zimě je toto místo ideální.

Jaro v Trogiru

Jaro v Trogiru začíná v dubnu a končí v květnu. Průměrná teplota v jarním období se pohybuje asi kolem 20 °C a minimální teploty se drží kolem 15 °C. To je ideální příležitost pro ty, kteří chtějí užít si krásného počasí bez velkého množství turistů. Jaro je perfektní pro turisty, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí.

V Trogiru máte tedy možnost užít si dokonalého počasí po celý rok. Ať už je to v letním, podzimním, zimním nebo jarním období, Trogir vás přivítá svými krásami a kouzlem. Tak neváhejte a vyrazte do Chorvatska prožít tu nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Trogir


Dotaz: Jak se dostat do Trogiru z letiště v Splitu?
Odpověď: Nejlepší možnosti jsou autobusem, taxíkem nebo pronájem vozu. Z letiště Split odjíždí pravidelné autobusy, které jezdí přibližně každých 20 minut. Cesta trvá asi 30 minut. Taxíky jsou také k dispozici přímo na letišti. Pokud si chcete pronajmout auto, na letišti je několik autopůjčoven.

Dotaz: Které pláže v Trogiru jsou nejlepší pro děti?
Odpověď: Opatija, Gradska Plaža a Medena jsou nejlepší pláže pro děti v Trogiru. Všechny tyto pláže mají pískové dno a mělkou vodu, což je ideální pro malé děti.

Dotaz: Kde se dá v Trogiru najíst?
Odpověď: Trogir nabízí mnoho možností pro stravování, včetně restaurací, kaváren a trhů s potravinami. V centru města se nachází mnoho restaurací s místními specialitami a rybími pokrmy. Mezi oblíbené patří restaurace Adriatic, Konoba Vela Luka a Restoran Tragos.

Dotaz: Co navštívit v blízkosti Trogiru?
Odpověď: V blízkosti Trogiru se nachází mnoho zajímavých míst, jako jsou města Split a Šibenik, národní park Krka a ostrov Čiovo. Také je možné si pronajmout loď a objevit krásy sousedních ostrovů.

Dotaz: Je možné v Trogiru najít levné ubytování?
Odpověď: Ano, v Trogiru se dá najít levné ubytování v penzionech, apartmánech a hostelech. Cena závisí na sezóně, v létě jsou ceny obvykle vyšší. Doporučujeme hledat ubytování na internetových rezervačních portálech nebo se zeptat místních na doporučení.


Ubytování Chorvatsko Trogir


Trogir je krásné město ležící na jihu Chorvatska, nedaleko Splitu. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO a láká mnoho turistů zejména v letních měsících. Pokud se také chystáte navštívit Trogir, přinášíme Vám několik tipů na ubytování.

V Trogiru a jeho okolí najdete řadu hotelů, apartmánů, penzionů a soukromých pokojů. Vybrat si můžete z nabídky různých cenových kategorií a typů ubytování. Pokud se chcete ubytovat přímo v historickém centru Trogiru, doporučujeme si zarezervovat pokoj v některém z menších hotelů nebo penzionů. Ty se nacházejí v krásných historických budovách a nabízejí originální a autentické prostředí.

Další možností je ubytovat se v apartmánech. Ty se nacházejí nejen v Trogiru, ale také v okolních oblastech, jako např. ve městech Seget, Okrug Gornji nebo Čiovo. Apartmány jsou často vybaveny kuchyňským koutem a jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí mít více soukromí.

Pokud hledáte luxusní ubytování, v Trogiru najdete i několik pětihvězdičkových hotelů. Ty se nacházejí především na malebném poloostrově Čiovo, který je spojen s Trogirem mostem. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, wellness centra a privátní pláže.

Pro ty, kteří chtějí být blízko moře, jsou vhodné také kempy. V Trogiru a jeho okolí najdete několik kempů, které nabízejí možnost ubytování ve vlastním stanu nebo karavanu. Kempy jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě a za přijatelnou cenu.

Kde hledat ubytování v Trogiru? Pokud hledáte ubytování v Trogiru, můžete vybírat z řady internetových portálů s ubytováním, jako např. Booking.com, Czech-ubytovani.cz nebo Airbnb. Tyto portály nabízejí řadu možností na ubytování v Trogiru a jeho okolí. Mnoho majitelů apartmánů a pokojů má své vlastní internetové stránky, kde můžete najít více informací o jejich nabídce.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování v Trogiru předem, zejména pokud cestujete v letních měsících. Trogir je oblíbeným turistickým cílem a v této době bývá většina ubytování rychle vyprodána. Ubytování v Trogiru a jeho okolí je zárukou nezapomenutelné dovolené v krásném a historickém prostředí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky