Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Valley of the Queens

Dovolená Egypt Valley of the Queens


Egyptské Doline královen, známá také jako Údolí královen, je fascinujícím místem, které stojí za to navštívit při dovolené v Egyptě. Toto údolí, nacházející se na západním břehu řeky Nil, poblíž egyptského města Luxoru, je domovem mnoha krásných hrobek a hrobů egyptských královen, královských manželek a dalších významných členů královské rodiny.

Doline královen je jedním z nejvýznamnějších pohřebišť starověkého Egypta a je neocenitelným zdrojem poznatků o egyptské kultuře, náboženství a umění. Mnoho hrobek v údolí bylo objeveno až v moderní době a archeologové stále objevují nové poklady, které nás zavedou do minulosti tohoto úžasného místa.

Mezi nejznámější hrobky v Údolí královen patří hrobka královny Nefertari, manželky faraona Ramsese II., která je ozdobena nádhernými malebami a reliéfy. Je považována za jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných hrobek v Egyptě. Další významnou hrobkou je hrobka královny Titi, manželky faraona Ramsese III., která je také bohatě zdobená a plná historických informací.

Údolí královen není tak známé jako slavné Údolí králů, které je domovem hrobek mnoha faraonů včetně Tutanchamona, ale svojí krásou a mystikou jistě nezůstává pozadu. Je to klidnější a intimnější místo, které vám umožní prozkoumat egyptskou historii a kulturu bez velkého davu turistů. Navštívit toto místo je nepopsatelný zážitek a chvíle, kterou určitě nezapomenete.

Pro ty, kteří mají rádi archeologii a egyptskou historii, je návštěva Údolí královen nevyhnutelná. Každá hrobka je unikátní a nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do života a pohřebních rituálů starověkých Egypťanů. Odborní průvodci jsou k dispozici, aby vám poskytli veškeré potřebné informace a odpověděli na vaše otázky.

Po prohlídce hrobek si můžete také užít překrásné výhledy na Nil a okolní údolí. Zdejší krajina je nádherná a dává návštěvníkům pocit klidu a harmonie s přírodou. Můžete se projít po okolí, relaxovat u řeky nebo dokonce vyrazit na malou plavbu po Nilu na tradičních egyptských lodích.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, nezapomeňte zařadit návštěvu Údolí královen do svého itineráře. Bude to pro vás skutečně nezapomenutelný zážitek plný historie, tajemna a krásy. Egyptské údolí královen vás ohromí svou jedinečností a poveze vás na cestě do minulosti tohoto nádherného a tajemného místa.


Letenka Egypt Valley of the Queens


Egypt je zemí s bohatou historií a významnými památkami. Jednou z nejnovějších atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa, je údolí královen. To je domovem mnoha královen, ačkoli přesný počet hrobek zůstává stále neznámý.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vypravují do Egypta, je prozkoumání tohoto fascinujícího údolí. Nachází se na západním břehu řeky Nil blízko známého údolí králů a asi 70 kilometrů na sever od města Luxor.

Údolí královen je známé pro své pohřební hrobky, které byly vytvořeny v době Nové říše egyptského království. Tyto hrobky sloužily jako místo posledního odpočinku pro významné královny a členy královských rodin. Nejznámějším příkladem je hrobka královny Nefertari, která byla manželkou faraona Ramsese II.

Když se jedná o navštěvování údolí královen, existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejsnazší možností je zakoupit letenku do Egypta a přistát na letišti v Káhiře nebo v Luxoru. Z Luxoru lze využít autobusovou dopravu, která vás dovede až k údolí královen.

Při návštěvě údolí královen je možné se projít kolem hrobek a prozkoumat jejich nádhernou výzdobu. Fresky a vytesané fresky na stěnách přinášejí představivost do života a ukazují prastarou egyptskou kulturu a náboženství.

Nepřehlédnutelným významným prvkem údolí královen je pohřební komplex královny Nefertari. Je považován za jeden z nejkrásnějších památek v celém Egyptě. Fresky vstupní síně, koridoru a pohřební komory jsou skutečným uměleckým dílem.

Pro ty, kteří si přejí prohlídku uhájit, je možné si najmout průvodce, který vám poskytne podrobnější informace o každé hrobce a pomůže vám lépe pochopit historii a význam této oblasti.

Je důležité zdůraznit, že údolí královen je svatým místem a návštěvníci musí dodržovat pravidla a zákazy. Je zakázáno přenášet fotografie nebo videozáznamy uvnitř hrobek, stejně jako dotýkat se výzdoby a zdiva. Tím se zajistí uchování této vzácné kulturní a historické památky pro budoucí generace.

Navštívení egyptského údolí královen je jedinečnou zkušeností, která vás přenesie do minulosti a rozšíří vaše znalosti o egyptské kultuře a historii. Zákazníci, kteří odvážlivě zakoupí letenku do Egypta, mohou očekávat nezapomenutelnou cestu do úžasného světa starověkého Egypta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Valley of the Queens


1. Co je Egyptské údolí královen?
Egyptské údolí královen je archeologické naleziště v Egyptě, které sloužilo jako hrobka pro královny, princezny a další významné ženy z období starověkého Egypta.

2. Kde se nachází Egyptské údolí královen?
Egyptské údolí královen se nachází v blízkosti města Luxor na západním břehu řeky Nil.

3. Kdo byl pohřben v Egyptském údolí královen?
V Egyptském údolí královen byly pohřbívány královny, princezny a další aristokratky starověkého Egypta. Mezi nejznámější hroby patří hrobka královny Nefertari, manželky faraona Ramzese II.

4. Jaká je historie Egyptského údolí královen?
Egyptské údolí královen bylo využíváno jako pohřebiště již od 18. dynastie (1550–1292 př. n. l.), avšak nejznámější hrobky byly vybudovány v období 19. a 20. dynastie (1292–1069 př. n. l.) za vlády faraonů jako Ramses II. a Thutmose III.

5. Jaké jsou nejznámější hrobky v Egyptském údolí královen?
Mezi nejznámější hrobky v Egyptském údolí královen patří hrobka královny Nefertari (QV66) s bohatou výzdobou a jejíž malby jsou považovány za vrchol egyptského malířství. Další významné hrobky zahrnují hrobku královny Titi (QV52) a hrobku princezny Ahmose (QV47).

6. Jaké jsou umělecké a historické hodnoty Egyptského údolí královen?
Egyptské údolí královen je důležitým zdrojem informací o životě aristokratů a žen ve starověkém Egyptě. Výzdoba hrobek v podobě maleb, reliéfů a hieroglyfů poskytuje cenné informace o náboženství, kultuře a umění té doby.

7. Jak mohu navštívit Egyptské údolí královen?
Egyptské údolí královen je přístupné veřejnosti a často je součástí turistických okruhů v Luxoru. Můžete si zarezervovat prohlídku s průvodcem nebo si prohlížet hrobky sami, s ohledem na základní pravidla ochrany kulturního dědictví.

8. Jaké jsou otevírací hodiny a vstupné do Egyptského údolí královen?
Otevírací hodiny Egyptského údolí královen se mohou lišit a jsou závislé na dohodnutých podmínkách s místními úřady. Vstupné také závisí na dohodnuté ceně a obvykle se platí při vstupu nebo jako součást vstupenky do všech památek v Luxoru. Je doporučeno se před návštěvou informovat o aktuálních podmínkách a cenách.


Ubytování Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen, známé také jako Údolí královen, je široce opomíjenou skvostnou lokalitou v Egyptě, která stojí za návštěvu. Toto krásné údolí se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Luxoru, v údolí Džedova Masare, a je domovem několika hrobek a pohřebních komplexů královen z Nové říše.

Egyptsé údolí královen existuje již tisíce let a je známé pro své vynikající malby a hieroglyfy, které zdobí stěny hrobek. Tato tohoto údolí je to, co je známo jako hrobka Nefertari, jedné z nejslavnějších egyptských královen a manželky faraona Ramesse II. Nefertari byla známá svou krásou a elegance, a její hrobka je považována za jednu z nejpůsobivějších veškerých hrobek v Egyptě.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit údolí královen, mohou strávit hodiny prozkoumáváním a obdivováním těchto krásných hrobek. Významné hrobky nalezené v tomto údolí zahrnují hrobku královny Tyti, matky faraona Ramesse III., a královny Amehetep III., manželky faraona Thutmose IV. Tyto hrobky jsou bohatě zdobené a nesou velké historické významnosti.

Kromě hrobek návštěvníci mohou také objevovat nádhernou přírodu Údolí královen, s malebnými horami a údolími kolem. Při procházkách a výletech po údolí mohou návštěvníci obdivovat úžasné výhledy a odpočívat v klidu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Údolí královen, je doporučené ubytování v blízkosti Luxoru. Luxor je nejen jedním z hlavních turistických center v Egyptě, ale má také širokou škálu hotelů a resortů, které splňují požadavky všech typů cestovatelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po středně zařazené hotely, Luxor nabízí ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Během pobytu v Luxoru byste neměli vynechat návštěvu dalších slavných památek, jako jsou Luxorský chrám, Údolí králů a chrám Hatshepsut. Luxor je také známý pro své řemeslné trhy, kde můžete nakoupit autentické egyptské suvenýry a umělecké předměty.

I když je Egyptské údolí královen méně známé než Údolí králů, návštěva tohoto místa je skutečně zážitkem. Protože je méně přeplněné lidmi, můžete si v klidu prohlédnout tyto historické památky a relaxovat v krásném prostředí. Neváhejte a buďte připraveni objevovat krásy a tajemství Egypta v Údolí královen.


Počasí Egypt Valley of the Queens


Egypt Valley of the Queens je malebné místo, které se nachází v údolí Nilu v Egyptě. Nachází se ve starověkém městě Luxor a sloužilo jako místo posledního odpočinku pro královny a další významné ženy z doby Nové říše.

Kromě své historické a kulturní hodnoty, Egypt Valley of the Queens je také známé svým unikátním a překrásným počasím. Má středomořské podnebí, což znamená, že zde panuje příjemné slunečné počasí po většinu roku.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou nejlepšími ročními obdobími pro návštěvu Egypt Valley of the Queens. Teploty jsou mírné a příjemné, s mírnými rozdíly mezi denními a nočními hodinami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C až 30°C, což je ideální pro prohlídku památek a outdoorové aktivity.

Letní měsíce (červen až srpen) jsou nejteplejší období v Egypt Valley of the Queens. Teploty mohou stoupat až k 40°C, a to hlavně během nejteplejších hodin dne. Během těchto měsíců je tedy důležité být opatrný a dobře si plánovat venkovní aktivity, ať už se jedná o prohlídku památek nebo turistiku.

Zimní měsíce (prosinec až únor) jsou chladnější a teploty se pohybují mezi 15°C a 20°C. I když je počasí trochu chladnější, stále je to příjemné období pro návštěvu Egypt Valley of the Queens, zejména pokud preferujete méně teplé klima.

Celkově vzato, Egypt Valley of the Queens nabízí příjemné počasí po většinu roku, takže se jedná o skvělé místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historické a kulturní bohatství této oblasti. Díky tomuto příznivému počasí můžete strávit celý den venku, obdivovat krásné památky a kochat se úchvatným pohledem na údolí Nilu.

Takže, pokud plánujete návštěvu Egypt Valley of the Queens, nezapomeňte si zabalit lehké oblečení, ochranné prostředky proti slunci a pohodlnou obuv. Připravte se na slunečné dny a teplé večery a připravte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto starověkého a krásného místa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky